Rīgā +23 °C
Pirmdiena, 29. aprīlis
Raimonds, Laine, Vilnis

Ostapenko ar Kičenoku iekļūst Austrālijas atklātā čempionāta dubultspēļu ceturtdaļfinālā

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko pārī ar ukrainietei Ludmilu Kičenoku pirmdien sezonas pirmajā Grand Slam turnīrā - Austrālijas atklātajā čempionātā - sasniedza ceturtdaļfinālu.

Latvijas/Ukrainas duets sacensībās izlikts ar 11.numuru un trešās kārtas mačā ar 6-3, 7-5 pārspēja ķīnieti Džu Liņu un Taivānas pārstāvi U Fansienu.

Pirmā seta izskaņā Ostapenko un Kičenko bija pārākas trīs geimos pēc kārtas un, noslēdzošajā geimā uzvarot ar 40:0, tika pie panākuma setā ar 6-3.

Savukārt otrajā setā Latvijas un Ukrainas duets sāka ar 2-0, taču turpinājumā pretinieces izlīdzināja rezultātu. Ostapenko un Kičenoka uzvarēja noslēdzošajos divos trijos un svinēja panākumu otrajā setā ar 7-5.

Par trešās kārtas sasniegšanu uzvarētājas katra nopelnīja pa 430 punktiem WTA dubultspēļu rangā.

Ceturtdaļfinālā Ostapenko un Kičenoka tiksies ar Francijas duetu Karolīni Garsiju/Kristīnu Mladenoviču.

Pirmajā kārtā Latvijas un Ukrainas duets ar 6-4, 7-6 (7:3) pieveica amerikānietes Eminu Bektasu un Keilu Deju, bet otrajā ar 3-6, 7-6 (10:8), 6-3 uzvarēja Austrālijas tenisistes Kimberliju Birelu un Olīviju Gadecki.

Pagājušajā nedēļā Ostapenko un Kičenoka sasniedza Adelaides "WTA 500" turnīra pusfinālu, taču no dalības tajā atteicās.

Jau ziņots, ka Latvijas spēcīgākā tenisiste Austrālijas atklātajā čempionātā piedalījās arī vienspēļu sacensībās, kurās trešajā kārtā ar 1-6, 5-7 zaudēja kādreizējai planētas pirmajai raketei Viktorijai Azarenkai (WTA 22.).