Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Viedokļi

Vienotība: Pēkšņās premjera rosinātās nodokļu izmaiņas ir haotiskas(3)

Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) rosinātās nopietnās izmaiņas nākamā gada nodokļu sistēmā vien divas nedēļas pēc 2017.gada budžeta pieņemšanas nav nedz pienācīgi izvērtētas, nedz pamatotas, taču ieviestas būtiski ietekmēs lielu daļu sabiedrības. Šāda haotiska budžeta raustīšana rada nenoteiktības un nedrošības sajūtu sabiedrībā un neveicina uzņēmēju uzticēšanos valsts pārvaldei, norāda partija Vienotība.

Politika paviršību nemīl. Politiķi – mīl

Māra Kučinska (ZZS) valdību lielā mērā raksturo nevēlēšanā pamanīt un labot pieļautās kļūdas. Spilgts piemērs tam ir norma par minimālo sociālo iemaksu līmeni mikrouzņēmiem, valdības klusējot akceptētā 20 miljonu dalīšana deputātu kvotās un "ģeniālā" doma gudronu no Inčukalna sērskābā gudrona dīķiem apglabāt poligonos tepat Latvijā.

Rinkēvičs: NATO un ES propagandas jautājumā ir beidzot pamodusies(10)

NATO un Eiropas Savienībā (ES) noskaņojums attiecībā uz propagandas problēmu beidzot ir radikāli mainījies un dalībvalstis aktīvi meklē risinājumus pretpasākumiem, kaut arī dažām valstīm šī "pamošanās" ir bijusi diezgan sāpīga, aģentūrai LETA trešdien Briselē norādīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (Vienotība).

Zalāns: Ja tu esi kruts un gribi dzīvot viens, tad neprasi dotācijas(17)

"Saglabājas situācija, ka dotācijas saņēmējs ir, piemēram, Liepāja. Kas vienlaikus apgalvo, ka ir republikas nozīmes pilsēta, attīstības centrs. Pag, tad tajā sistēmā kaut kas nav kārtībā, tā nevar būt. Ja jau tu esi tik "kruts", tad valsts tev var palīdzēt citādi, piemēram, piesaistot investīcijas, ne jau piefinansējot faktiski tavas ikdienas vajadzības," intervijā Mārim Zanderam atklāj bijušais Kuldīgas mērs un bijušais pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns.

Simtgades tikšanās(1)

Uz Saeimā izveidotās Valstiskās audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisijas tikšanos ar Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja pārstāvjiem no 12 apakškomisijas dalībniekiem ieradās tikai... trīs.

Pagrieziens uz valsts un biznesa saprašanos?(2)

Fakts, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis 2. decembrī atdeva Saeimai otrreizējai izskatīšanai deputātu pieņemtos grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likumā, var kļūt par pozitīvu pagrieziena punktu valsts varas (Saeimas, ministru, politiķu, ierēdņu) un uzņēmēju attiecībās, kā arī sekmēt valsts varas nopietnāku rēķināšanos ar nodokļu maksātāju interesēm.

Statusa absurdi(4)

Pirms kādas nedēļas daudzus šokēja KNAB formālā pieeja, konstatējot, ka līdz ar dalību vienreiz gadā žūrijas komisijas darbā dzejniece Langa "izpelnījusies" valsts amatpersonas statusu un, tā kā atļāvusies strādāt arī citus darbus, ir bargi sodāma par interešu konflikta pieļāvumu.

Lasītājs vēstulē Vējonim: Saeimas atlaišana pašreizējā sistēmā neko nemainīs(11)

Publicējam lasītāja Kristapa Radkēviča iesūtītu atklātu vēstuli Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, kurā Radkēvičs, kritizējot parlamenta un valdības darbu norāda: "Augstam amatam piedien augsts atalgojums, taču tam ir arī augsta atbildība, un diemžēl nākas atzīt, ka jau gadu gadiem Latvijas Republikas priekšstāvji šo atbildību nespēj pret tautu iznest uz saviem pleciem." Radkēvičs uzskata, ka pie pašreizējās kārtības, kādā tiek ievēlēta Saeima, parlamenta atlaišana neko nemainīs, tāpēc rosina Valsts prezidentu apsvērt grozījumus Saeimas vēlēšanu likumā.

Eksperts par viltus ziņām: Nevajag indivīdus uztvert kā idiotus(28)

Komentējot pēdējā laikā aktuālo jautājumu par viltus ziņu portāliem, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) asociētais profesors komunikācijas zinātnē Sergejs Kruks portālam Diena.lv norādīja, ka nevajadzētu visus lasītājus uzskatīt par idiotiem, jo cilvēki spēj nošķirt realitāti no izdomātā, piebilstot, ka interesi par šādu saturu izraisa valdības un mediju radītā neskaidrība.

Savādais radikālisms(13)

Bulgāru izcelsmes politikas zinātnieks Ivans Krastevs, uzstājoties 24. novembrī Humanitāro zinātņu institūta Vīnē rīkotajā sarunā par radikālismu mūsdienu politikā, lakoniski minēja divas iezīmes, kas, viņaprāt, mūsdienu radikālismu atšķir no, piemēram, pagājušā gadsimta vidus strāvojumiem. Krasteva domas ir attīstāmas, jo tās var arī izskaidrot grūtības, ar kādām saskaras dažādi analītiķi šodien, mēģinot prognozēt vai vienkārši izprast, ja tā var teikt, moderno radikālismu.

Cenas sašķeļ piena nozari(6)

Pašreizējās strauji pieaugušās piena iepirkuma cenas (pēdējos trīs mēnešos par 40%) ir radījušas duālas izjūtas nozarē un zināmu pretim stāvēšanu starp piena ražotājiem un pārstrādātājiem.

Latvijas rūpniecība uzņem apgriezienus(2)

Latvijas rūpniecība turpina uzņemt apgriezienus, un oktobrī, salīdzinājumā ar pērnā gada oktobri, izlaide rūpniecība augusi par 6,7%, kas ievērojami apsteidz kopējo ekonomikas izaugsmi (+0,3% trešajā ceturksnī) un ir straujākais rūpniecības pieaugums kopš vasaras sākuma.

Oktobris rūpniecībai ražīgs mēnesis(1)

Pēc ne pārāk iedvesmojošajiem trešā ceturkšņa IKP datiem oktobra rūpniecības dati iepriecina. Šā gada oktobrī, salīdzinot ar 2015. gada oktobri, rūpniecības produkcijas izlaide ir palielinājusies par 6,7%. Ražošanas apjoma kāpums apstrādes rūpniecībā bija 7%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē 9,8 % un elektroenerģijas un gāzes apgādē 5,1 % apmērā.

Gardovskis: Ar izklaidi saistītām jomām var dot mazāk(4)

Par augstskolas interesēm Daugavpilī, ārvalstu studentu vēlmi gūt zinības Rīgā, mācību iestāžu konkurenci un ārstu mūžizglītību, kā arī veselības nozares budžetu Rīgas Stradiņa universitātes rektoru profesoru Jāni Gardovski izvaicā Romāns Meļņiks.