Rīgā +22 °C
Ceturtdiena, 16. maijs
Edijs, Edvīns

Vasiļjevam zaudējums un hokeja sezona Vācijā noslēgusies

Latvijas uzbrucējs Herberts Vasiļjevs trešdien izcēlās ar rezultatīvu piespēli Vācijas augstākās hokeja līgas (DEL) piektajā ceturtdaļfināla sērijas mačā, tomēr viņa pārstāvētā Krēfeldes "Pinguine" komanda cieta vēl vienu neveiksmi, noslēdzot sezonu.Aizvadītajā cīņā Krēfeldes klubs ar rezultātu 4:5 (3:1, 0:3, 1:1) savā laukumā piekāpās Vācijā dzimušā latviešu izcelsmes uzbrucēja Edija Rinkes-Leitāna pārstāvētajai Ingolštates ERC vienībai, sērijā līdz četrām uzvarām piedzīvojot zaudējumu ar rezultātu 1-4.

Līdz spēles 12.minūtei "Pinguine" komanda bija izvirzījusies vadībā ar rezultātu 3:0, bet atlikušajā mača daļā mājiniekiem tik labi vairs nesekmējās.Vasiļjevs ar rezultatīvu piespēli izcēlās jau septītajā minūtē, piedaloties otro vārtu guvumā.Vasiļjevs šajā mačā metienus pa vārtiem neizdarīja, cīņu noslēdzot ar negatīvu lietderības koeficientu -1.Tikmēr Rinke-Leitāns šajā cīņai ERC komandas rindās nebija pieteikts.Regulārajā sezonā "Pinguine" izcīnīja augsto, otro, vietu, bet ERC palika vien devītajā pozīcijā, tāpēc Krēfeldes vienība bija izteikta šīs sērijas favorīte.Vasiļjevs piecās DEL izslēgšanas spēlēs guva divus vārtus un izpildīja divas rezultatīvas piespēles. Savukārt Rinke-Leitāns laukumā devies divās spēlēs, gūstot vienus vārtus.Šīs sezonas DEL regulārajā čempionātā Vasiļjevs 11 aizvadītajos mačos guva trīs vārtus un veica četras rezultatīvas piespēles. Sezonas pirmo daļu uzbrucējs bija spiests izlaist potītes lūzuma dēļ.Tikmēr Rinke-Leitāns regulārajā čempionātā DEL laukumā devās 23 spēlēs, kurās guva trīs vārtus un izpildīja četras rezultatīvas piespēles, bet sezonas beigās viņš bija izīrēts trešās līgas komandai.Zīmīgi, ka arī pērn "Pinguine" ar ERC tikās izslēgšanas spēļu ceturtdaļfinālā. Toreiz panākumu ar 4-2 izcīnīja Vasiļjeva pārstāvētā komanda, kas vēlāk zaudēja pusfinālā.