Rīgā +24 °C
Sestdiena, 18. maijs
Inese, Inesis, Ēriks

Itālija spēles izskaņā izrauj uzvaru pār Zviedriju, iesoļojot astotdaļfinālā

Itālijas futbola izlase piektdien Francijā notiekošā Eiropas čempionāta E apakšgrupas mačā Tulūzā spēles izskaņā ar 1:0 (0:0) pārspēja Zviedriju un iekļuva astotdaļfinālā.

Vienīgos vārtus šajā mačā guva Martins Eders.

Mačs iesākās miegainā gaisotnē, jo komandas neradīja bīstamas vārtu gūšanas iespējas. Pirmais gana veiksmīgais uzbrukums izveidojās 14.minūtē, kad Zviedrijas izlases futbolists Jons Gvidetti netālu no itāļu vārtiem nespēja trāpīt pa bumbu. Tomēr kopumā pirmajā puslaikā vienībām bija maz iespēju izcelties.

Otrā puslaika sākumā laba iespēja izcelties bija Graciāno Pellem, taču viņa sitiens lidoja pāri vārtiem. Neliels pārsvars piederēja itāļiem, kuri centās saasināt situāciju pie Zviedrijas valstsvienības vārtiem, bet vārtsargam Andrēasam Īsaksonam reti kad nācās nopietni iesaistīties spēlē. Dueļa 72.minūtē Zviedrija izveidoja labu uzbrukumu un veica centrējumu soda laukumā, bet neviens no šīs komandas futbolistiem, izņemot aizmugurē esošo Zlatanu Ibrahimoviču, līdz bumbai neaizsniedzās.

Itālijas valstsvienībai otrajā puslaikā piederēja pārsvars, turklāt 82.minūtē Marko Parolo trāpīja pa vārtu pārliktni. Tomēr vārti brieda un tie tika gūti 88.minūtē, kad pēc labas uz maiņu uznākušā Simones Zazas piespēles lielisku sitienu veica Eders. Zviedrija metās atspēlēties, taču radīt momentus pie pretinieku vārtiem viņi nespēja, turklāt Itālijas valstsvienība teicami turēja bumbu un vilcināja laiku.

Zviedrijas valstsvienībai šajā mačā nevarēja palīdzēt cirkšņa traumu guvušais aizsargs Mīkaels Lustigs.

Abas komandas savā starpā nu tikušās 23 reizes, kurās Itālija guvusi 11 uzvaras, bet sešas reizes cīņa noslēgusies neizšķirti.

Itālijas futbolisti čempionātu iesāka ar 2:0 uzvaru pār Beļģiju, savukārt Zviedrija spēlēja neizšķirti 1:1 ar Īriju.

Šīs grupas otrās kārtas otrs duelis notiks sestdien, kad savā starpā spēlēs Beļģija un Īrija.

Itālija ir 1968.gada Eiropas čempione un iepriekš turnīrā piedalījusies astoņas reizes, piecos no gadījumiem iekļūstot pusfinālā. Finālā zaudēts 2000.gadā un iepriekšējā turnīrā pirms četriem gadiem.

Zviedrija Eiropas čempionātā piedalās sesto reizi. 1992.gadā savās mājās tā sasniedza pusfinālu, bet 2004.gadā zaudēja ceturtdaļfinālā. Iepriekšējos divos turnīros gūts pa vienai uzvarai.

Vēlāk šodien Sentetjēnā D apakšgrupas ietvaros tiksies Čehijas un Horvātijas futbolisti, bet Nicā pašreizējā čempione Spānija spēlēs pret Turciju.

Visus šīs dienas mačus tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

Eiropas čempionāta finālturnīrā 24 komandas sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām katrā. Izslēgšanas turnīra pirmajai kārtai jeb astotdaļfinālam automātiski kvalificēsies divas labākās izlases, kā arī tajā iekļūs četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Šajā Eiropas čempionātā kopumā tiks aizvadīta 51 spēle, kamēr pirms četriem gadiem, kad turnīrā piedalījās vēl 16 izlases, bija jānospēlē 31 mačs.

Eiropas čempionātā spēles norisinās desmit stadionos - Parīzē, Sendenī, Marseļā, Lionā, Lillē, Nicā, Tulūzā, Bordo, Sentetjēnā un Lansā. Mačs par zeltu notiks Francijas nacionālajā stadionā, kas atrodas Sendenī piepilsētā un kas var uzņemt nedaudz vairāk kā 81 000 cilvēku. Šajā arēnā norisinājās arī 1998.gada Pasaules kausa fināls, kad tieši Francija ar 3:0 pārspēja Brazīliju. "Stade de France" ir lielākais turnīra stadions, kamēr vēl virs 50 000 spējīgas uzņemt arēnas Marseļā (67 394), Lionā (59 286) un Lillē (50 186).

Visas Eiropas čempionāta finālturnīra spēles pārraidīs LTV7, turklāt 45 no 51 spēles būs iespējams vērot tiešraidē.

Itālijas izlases sastāvs: Džanluidži Bufons, Džordžo Kjelīni, Antonio Kandreva, Leonardo Bonuči, Alesandro Florenci (Stefano Sturaro, 85.min.), Andrea Barzagli, Daniēle de Rosi (Tiagu Mota, 74.min.), Marko Parolo, Emanuēle Džakerīni, Martins Eders, Graciāno Pelle (Simone Zaza, 60.min.).

Zviedrijas izlases sastāvs: Andrēass Īsaksons, Ēriks Jūhansons, Andrēass Grankvists, Viktors Lindelēfs, Martins Ulsons, Emīls Fošbergs (Jimmi Durmazs, 79.min.), Sebastians Lāšsons, Albins Ēkdals (Oskars Lēvickis, 79.min.), Kims Šelstrems, Jons Gvidetti (Markuss Bergs 85.min.), Zlatans Ibrahimovičs.