Rīgā +19 °C
Svētdiena, 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita

Krievijas slēpotāji sensacionāli izcīna trīs pirmās vietas 50 km distancē, Liepiņš spēj finišēt

Krievijas distanču slēpotāji svētdien izcīnīja trīs pirmās vietas prestižajā 50 km distancē - par čempionu kļuva Aleksandrs Ļegkovs, kurš par 0,7 sekundēm apsteidza Maksimu Vilegžaņinu, bet bronza tika Iļjam Černousovam. Kas tāds olimpiskajās spēlēs šajā distancē notika pirmo reizi kopš 1936.gada, kad pirmās četras vietas ieņēma zviedru sportisti.

Uzreiz aiz goda pjedestāla palika viens no favorītiem, sezonas līderis Martins Jonsrūds Sundbī. Īsi pirms finiša slēpe salūza spēcīgajam šveicietim Dario Koloņjam, kurš tobrīd bija ceturtais, bet beigās ierindojās vien 27.pozīcijā. Vankūveras čempions šajā distancē Peters Nortugs (Norvēģija) tikai 18.vietā (+44.5).

Trīs izcīnītās medaļas Krievijai praktiski garantējušas uzvaru arī Soču olimpisko spēļu medaļu kopvērtējumā. Krievijās rēķinā ir 29 medaļas (11 zelta, 10 sudraba, 8 bronzas), bet vēl svētdien sadalīs godalgas vien bobsleja četriniekos un hokeja finālā.

Latvijas distanču slēpotājs Arvis Liepiņš ierindojās 59.vietā (+17:50.4), kas ir viņa augstvērtīgākais sasniegums Sočos. Finišēt spēja 60 sportisti.

Iepriekš 23 gadus vecais olimpiskais debitants Liepiņš Sočos piedalījās arī 30 km skiatlona distancē (66.vieta), 15 km klasiskā stila distancē (73.) un nekvalificējās sprinta distances ceturtdaļfinālam (61.).

Bez viņa Latviju Sočos distanču slēpošanā pārstāvēja arī Jānis Paipals un Inga Dauškāne.