Laika ziņas
Šodien
Migla

Laika mašīna

Likteņa nolemtais Preses nams(15)

Droši vien te dzēra nebūt ne katrs, un arī tie, kas dzēra, to nedarīja katru dienu, bet atmiņas par Preses namu, Ķīpsalas augstceltni, kura šodien stāv tukša, bet savulaik virmoja kā bišu strops, nez kāpēc noturīgi saistās vispirms ar kafejnīcu Zebra 22 stāvus augstā nama pagrabstāvā pa labi.

Gultā ar orķestri(3)

Sasilušu burku sprādzieni un izsisti korķi viesnīcās, kurās ar spirāli vārīta pat vesela vista, nogulētas taktis koncertos, dzīve autobusos un mākslinieku bohēma – Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī, kurš šosezon svin 90. jubileju, netrūkst ne mūzikas, ne krāšņu piedzīvojumu un leģendāru stāstu.

120 gadu sens latviešu pašiņš

Nacionālais vēstures muzejs "izstādē par izstādi" rāda XIX gadsimta lielāko latviešu reprezentācijas pasākumu un piedāvā katram

Pašas svarīgākās mākslas templis(15)

Trešais Rīgas Starptautiskais filmu festivāls (Riga IFF) šonedēļ sākās ar kādu kinoteātrī _Splendid Palace _atklātu izstādi par kādu citu kinoteātri – fotogrāfa un fotokolekcionāra Andreja Strokina un Zigmāra Jaujas veidotu ekspozīciju, kurā skatāmas melnbaltas fotogrāfijas par kādreiz populārā kinoteātra Palladium aizkulisēm pagājušā gadsimta 60.gadu sākumā.

Pirmais bestsellers Latvijā(4)

Kas bija XIX gadsimta Da Vinči kods vai Greja piecdesmit nokrāsas Latvijā? Laikā, kad visbiežāk iznāca lūgšanu grāmatas un praktisku padomu apkopojumi, pirmais izdevums, kas masveidā ieintriģēja, aizrāva un aizkustināja latviešu lasītājus, bija gadsimta vidū iznākusī grāmata Grāfa lielmāte Genoveva.

Divas Dienas vienā dienā(10)

Pirms 25 gadiem augusta puča 3. dienā tika de facto atjaunota Latvijas neatkarība. Šogad 21. augustā, atceroties Latvijas konstitucionālā likuma pieņemšanu, tiek izdota pastmarka, kurā attēlots viens no diviem tās dienas laikraksta Diena numuriem ar šo likumu pirmajā lapā.

Salaspils nometne bez mītiem(111)

Salaspils nometne ir nacisma noziegumu lieciniece arī bez padomju propagandas pārspīlējumiem, saka pirmā nometnei veltītā akadēmiskā pētījuma _Aiz šiem vārtiem vaid zeme _autori.Manā hruščovlaiku zēnībā, pagājušā gadsimta 60. gados, nācās uzdurties arī vairākām latviski izdotām grāmatām par "fašistu un viņu līdzskrējēju" briesmu darbiem Latvijā.

Brīvība barikādēs(37)

Pirms 25 gadiem Vecrīgā smaržoja pēc dūmiem un dīzeļdegvielas un dominēja latviešu valoda.

Izglābtais viduslaiku brīnums(27)

Ja pagājušā gada vasarā būtu zinājis to, ko pusotru gadu vēlāk pēc konservācijas darbu pabeigšanas man atklāja restauratori, Cēsu viduslaiku pils Mestra zālē bez ķiveres galvā kāju droši vien nebūtu spēris, kur nu vēl uzdrīkstējies ar fotoaparātu rokā drasēt pa telpu stāvu augstāk. Neviena no todien uzņemtajām fotogrāfijām nav tik vērtīga, lai par to samaksātu ar kritienu kopā ar vēsturisku ķieģeļu čupu no astoņu metru augstuma.