Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā -5 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 7. decembris
Dzirkstīte, Anta, Antonija

SestDienas salons

Ukrainas notikumu vētras acī © DIENA

Tulkotāja Māra Poļakova (48) par to, kāpēc informāciju par Krievijas agresiju Ukrainā labāk lasīt ukrainiski, iekļaušanas koloniālo pieredzi Rēzeknē un par to, kas ir visbriesmīgākais.

Absolūtā brīvība © DIENA

Latviešu valodas skolotāja Daiga Zirnīte (59) par profesionālo brīvību, par jauno mācību saturu un eksāmeniem, kuri nedod gandarījumu, un par grāmatām, kuras jāizlasa no vāka līdz vākam.

Mūzikā viss kā dzīvē © DIENA

Komponists Zigmars Liepiņš (71) par dievturi un kristieti katrā latvietī, pārmaiņu laika spirāli, pragmatisma un patriotisma sadursmi un pašportretu mūzikā.

Bermonts nepārziemoja © DIENA

Vēsturnieks Jānis Šiliņš par nozīmīgāko uzvaru Latvijas Neatkarības karā, hibrīdkaru pirms Lāčplēša dienas un par to, kas palīdz nejusties pazudušam šodienā.

Astronaute arēnas kalnā © DIENA

Astro’n’out dvēsele Māra Upmane-Holšteine (39) par nākamo nodaļu grupas dzīvē, meiteņu spēku, dziedāšanu ar salauztu sirdi un par pateicību Ķibildam

Ejam ar mīlas automātiem © DIENA

Dziedātājs Intars Busulis (45) par savu un Abonementa orķestra jauno albumu Spēlē savā burvju flautā, verdzību balsij, apraudāšanos uz poda un par pēckovida trakumu

Cita, bet tā pati Ita © DIENA

Filmas Mana brīvība režisore Ilze Kunga-Melgaile par atmodas politiķi Itu Kozakeviču, studijām Sanktpēterburgā un par ukraiņu genocīdā nevainīgajiem, bet līdzatbildīgajiem.

Melece ideju kioskā © DIENA

Pasaulē visvairāk tulkotās latviešu bērnu grāmatas autore Anete Melece (40) par priekšā lasītāju klubiņu, modi bērnu grāmatu ilustrācijās, Siguldas lasīšanas festivālu un par to, cik Šveicē drīkst lasīt sēnes.

Valdībai būs grūtas dienas © DIENA

Ekspolitiķis Jānis Lagzdiņš (71) par to, kas būtu jādara ar partijām, par brīnumnūjiņas ilūziju ekonomikā un vēlēšanu sistēmas maiņas ilūziju politikā, un par to, kāpēc Latvija atpaliek.

Klusie politikas dārznieki © DIENA

Gruzīnu dokumentālā kino režisore Salome Džaši (42) par to, kā ir veidot filmu, kuru dzimtenē neizrāda, iestāšanos par kopējo labumu un to, kā vērtēt atsevišķus soļus attiecībās ar Krieviju.

Kur pazūd meitenes © DIENA

Juris Sējāns par grupas Menuets 55 gadiem, pretošanos bekvokālam, mukšanu no milicijas un par to, ko māk un ko nemāk jaunie mūziķi.

Sarkanās lampiņas izglītības sistēmā © DIENA

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (49) par ideālo izglītības sistēmu Latvijā, sunīšanas un investēšanas secību, par to, kā kovids nokāva kompetenču izglītību un kurš vainīgs, ka skolēni neprot lasīt.

Pie galda ar lielajiem cilvēkiem © DIENA

Jaunā kino producente un festivāla RojaL organizatore Dārta Krāsone (22) par uzaugšanu filmēšanas laukumā, kino kā uzskatu paušanas vietu un vēlmi izdzīvot visu.

Kā akmeni kaklā pārvērst par peldriņķi © DIENA

Politologs Filips Rajevskis par to, kāpēc ātrāk par augustu nekas Rīgā un valdībā nemainīsies, kas jādara, lai pārvarētu stagnāciju valstī, un par algu paaugstināšanu kā stabilizējošu faktoru.

Dziesmas spēks © DIENA

Tas lepnums un spīts ir mums asinīs paaudžu paaudzēs, tāpēc zinājām, ka pratīsim sevi aizstāvēt, atbildot uz jautājumu par Ukrainas cīņassparu, saka folkloras grupas Joryj Kłoc līderis Antons Vognedars Lubijs.