Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +27 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 27. maijs
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

Tēma

Viegli uzminami kodi joprojām cieņā © DIENA

Kad viedierīce, dators vai bankas karte aicina lietotāju ievadīt četru ciparu kombināciju PIN kodam, cilvēki joprojām visbiežāk izvēlas kādu no primitīvākajiem variantiem, acīmredzot būdami pilnīgi pārliecināti, ka neviens svešinieks nekad nepamēģinās to uzminēt.

Donavas īsais ceļš uz Melno jūru © DIENA

Pirms 40 gadiem Rumānijā kuģošanai tika atklāts Donavas–Melnās jūras kanāls. Pēc tam, kad daudzi tā celtniecības projekti bija palikuši tikai uz papīra, būvniecība tika sākta 1949. gadā, kā darbaspēku izmantojot politieslodzītos, tādēļ objekts tika iedēvēts par Nāves kanālu. Vēlāk to atkal pameta novārtā, un celtniecību atsāka vien laikos, kad pie varas bija autoritārais komunists Nikolaje Čaušesku.

Labais un sliktais policists © DIENA

Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču nav apmierinājusi Ministru prezidentes Evikas Siliņas pārāk emocionālā komunikācija ar protestējošajiem pedagogiem. Labais policists Edgars Rinkēvičs instruē slikto policisti Eviku Siliņu: "Protestējošajiem skolotājiem vajadzēja teikt: "Ejiet cirst!», nevis tā, kā jūs teicāt..."

Straume un pretstraume © DIENA

Šīs rindas top, kad izrādīta mazliet vairāk nekā puse no 77. Kannu kinofestivāla programmas (tā noslēdzas 25. maijā). Iespaidi par redzētajām filmām ir daudzpusīgi, tomēr joprojām vēlīgi domāju par gaidāmo.

Neizpētītās sievietes © DIENA

Vēl pagājušajā desmitgadē no visiem pētījumiem par cilvēka fiziskajām aktivitātēm simtprocentīgs fokuss uz sievietēm bija tikai sešos procentos, kamēr uz vīriešiem – 31 procentā.

Aiziet no Gazas © DIENA

Pirms 30 gadiem Izraēlas bruņotie spēki atstāja lielāko daļu okupētās Gazas joslas, nododot to palestīniešu pašpārvaldei. Taču cerības, ka praksē izdosies realizēt 1993. gadā Oslo panāktās vienošanās, kuru pamatprincips bija miers apmaiņā pret zemi, tā arī nav piepildījušās, un kopš pagājušā gada oktobra Gazas josla atkal ir liesmās.

Riskantās spēlītes © DIENA

Liepājas teātra izrāde Ziloņa dziesma apliecina režisora Dmitrija Petrenko interesi par paaudžu attiecībām un jauna cilvēka vietu pasaulē.

Kompass smadzenēs © DIENA

Eksperiments apstiprina hipotēzi, ka arī cilvēku smadzenēs ir neironu kompass, kas ļauj mums pieturēties pie izvēlētā kustības virziena.

Sirdstrieka no dusmām © DIENA

Nav vērts dusmoties, pat ja apkārtējo cilvēku uzvedība šķiet tracinoša. Galu galā vienīgais cietējs būsiet pats.

Mandela maina DĀR vēsturi © DIENA

Pirms 30 gadiem Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) prezidenta amatā pirmo reizi tika inaugurēts tumšādainais. Cīnītājs pret aparteīdu Nelsons Mandela pirms tam bija pavadījis desmitiem gadu ieslodzījumā, bet nu beidzot sagaidījis iespēju veikt fundamentālas pārmaiņas valsts pārvaldes sistēmā. Tiesa, to labo, ko izdarīja Mandela, vēlāk lielā mērā sagandēja viņa pēcteči DĀR varas virsotnē