Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 1. aprīlis
Dagne, Dagnis

Šodien

Austrālijā pārtrauks 60 laikrakstu iespiešanu

Ruperta Mērdoka Austrālijas mediju grupa News Corp. trešdien paziņoja, ka izbeigs apmēram 60 reģionālo laikrakstu iespiešanu apstākļos, kad problēmās nonākušais preses sektors ir saņēmis jaunu triecienu no reklāmas samazināšanās Covid-19 krīzes dēļ.

Antarktīdā pirmo reizi reģistrēts karstuma vilnis

Pētnieki apstiprinājuši, ka dienvidu puslodes 2019.–2020. gada vasaras laikā pirmo reizi dokumentējuši karstuma vilni Antarktīdā, un brīdinājuši, ka klimata izmaiņas var būtiski ietekmēt dzīvnieku un augu attīstību izolētajā kontinentā, vēsta Deutsche Welle.

Covid-19 upuru skaits Eiropā pārsniedzis 30 000(1)

Covid-19 upuru skaits Eiropā trešdien pārsniedzis 30 000 un vairāk nekā trīs ceturtdaļas nāves gadījumu reģistrēti Itālijā un Spānijā, liecina aģentūras AFP apkopotie oficiālie dati.

UNESCO izveido Globālo izglītības koalīciju(2)

"Mācīšanās nekad neapstājas" (#LearningNeverStops) – ar šādu saukli pēc UNESCO aicinājuma apvienojušās starptautiskās un starpvaldību organizācijas, tostarp UNICEF, Pasaules Veselības organizācija, Pasaules Pārtikas programma, Pasaules Banka, OECD, kā arī privātā sektora uzņēmumi, tostarp Microsoft, GSMA, Google, Facebook, Zoom, Coursera u.c., lai izveidotu Globālo izglītības koalīciju. Koalīcijas pamatmērķis ir atbalstīt visas pasaules valstis Covid-19 krīzes laikā, nodrošinot visiem pieejamu kvalitatīvu izglītību.

Tambijeva vadītā Admiral nākamajā sezonā nespēlēs KHL(1)

Vladivostokas Admiral komanda, kuras vadību pirms nedēļas pārņēma Latvijas treneris Leonīds Tambijevs, taupības nolūkā nākamajā sezonā nespēlēs Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), lēmusi Piejūras apgabala Kultūras un sporta ministrija.

Klajā nāks Goran Gora piektais albums Renesanse

Dziesminieks Goran Gora pēc sešu gadu pauzes publicē jaunu albumu Renesanse. Albums tiks izdots digitālā formātā un no 9. aprīļa būs pieejams visās lielākajās mūzikas straumēšanas vietnēs.

Sarunas pīpētavā par postpandēmisko teātri © DIENA

Kamēr Jaunā Rīgas teātra aktieri un teātra trupas Kvadrifrons dalībnieki, viņu draugi, radi un paziņas lasa itāļu rakstnieka Džovanni Bokačo noveļu krājumu Dekamerons, tikmēr Liepājas teātra aktieris Gatis Maliks kopā ar dramaturģi Rasu Bugavičuti-Pēci iesākuši Liepājas teātra podkāstu Pīpētavas sarunas par un ap teātri.

Aptauja: Baidena pārsvars pār Trampu palielinājies(2)

ASV demokrātu priekšvēlēšanu sacensību līderis bijušais viceprezidents Džo Baidens palielinājis pārsvaru pār prezidentu Donaldu Trampu, neraugoties uz to, ka koronavīrusa pandēmijas dēļ Baidens teju pilnībā apturējis kampaņas pasākumus, liecina ziņu aģentūras Reuters un pētījumu centra Ipsos otrdien publiskotās aptaujas dati.

Tramps: ASV gaidāmas ļoti sāpīgas divas nedēļas(4)

ASV prezidents Donalds Tramps otrdien brīdināja, ka valstij ir gaidāmas ļoti sāpīgas nākamās divas nedēļas cīņā pret jaunā koronavīrusa pandēmiju, kas saskaņā ar Baltā nama brīdinājumu varētu prasīt pat 240 000 amerikāņu dzīvības.

Kritizē Orbānu par varas sagrābšanu krīzes laikā © DIENA(7)

Ungārijas valdības vadītājs Viktors Orbāns saņēmis kritiku no opozīcijas, demokrātisko tiesību un preses brīvības organizācijām un starptautiskajām institūcijām par koronavīrusa pandēmijas izmantošanu varas sagrābšanai un mediju brīvības ierobežošanai. Pirmdien Ungārijas parlaments pieņēma likumu, kas piešķir pilnvaras valdībai uz nenoteiktu laiku pagarināt ārkārtas stāvokli valstī un izdot rīkojumus, kam ir likuma spēks. Līdz šim ārkārtas stāvokļa pagarināšanai bija nepieciešams parlamenta balsojums.

Pabalsts pienāksies tiem, kuriem kopš 14. marta nav saimniecisko ienākumu © DIENA(7)

Latvijā uz dīkstāves pabalstu varēs pretendēt arī pašnodarbinātie, mikrouzņēmumos strādājošie un autoratlīdzību saņēmēji, vakar lēma valdība. Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) sniegto informāciju 2019. gada 4. ceturksnī kopumā Latvijā bija 29 292 pašnodarbinātas personas, kuras darbojas dažādās nozarēs, 1160 personas ir reģistrējušās kā pašnodarbinātās personas kultūras jomā. Jāmin, ka šie cilvēki nevar pretendēt uz bezdarbnieka pabalstu.

Pasaulē pesimistiski. Pie mums varbūt ne tik © DIENA(6)

Tautsaimniecības ekspertu vidū pašreizējā krīze potenciāli jau ir nodēvēta par smagāku nekā iepriekšējā pagājušās desmitgades beigās, kura bija saistīta ar pārmērīgas kreditēšanas izraisīto patēriņa ekonomikas sabrukumu. Iemesli visai sarežģītajai situācijai šobrīd ir daudz plašāki nekā tikai Covid-19 izraisītā cilvēku pazušana no ielām un līdz ar to mazāki naudas tēriņi kādā konkrētā ģeogrāfiskā punktā.

Simts dienu skaitīšana © DIENA(6)

Apritē pakāpeniski parādās tādi vārdu salikumi kā Covid-19 simts dienas vai arī cīņas ar Covid-19 simts dienas. Visai ticams, ka, jo ilgāk turpināsies cīņa ar pandēmiju, jo vairāk uzmanības tiks piesaistīts minētajām simts dienām.

Pandēmijas eksperts © DIENA

Pašreizējā ārkārtas situācijā redzams, ka teju katrs jūtas eksperts par to, kā labāk izsargāties no vīrusa un vai vispār tas jādara.

Kalendārs

Aprīlis, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10