Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Šodien

Reklāmraksts

Duša vai vanna: kā atrast kompromisa variantu?

Pastāv viedoklis, ka vannai priekšroku dod galvenokārt sievietes, jo lielākajai daļai daiļā dzimuma pārstāvju patīk sevi palutināt ar ilgām ūdens procedūrām. Savukārt vīrieši vairāk novērtē dušu, jo nav nedz laika, nedz vēlmes tādiem “niekiem”. Jaunas ģimenes arī dod priekšroku vannai, jo tajā ļoti patīk plunčāties bērniem, bet dušā labprātāk iet seniori, kuriem iekāpšana un izkāpšana no vannas var sagādāt grūtības. Tiem, kuri nevar vannas istabai atvēlēt daudz vietas, vienkārši nav citas izejas, tāpēc viņi ir spiesti izvēlēties dušu.

Latvijas Olimpiskā komiteja: IZM apzināti ignorē Nacionālo sporta padomi

Ignorējot Nacionālo sporta padomi, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir sagatavojusi lēmumprojektu šīsdienas Ministru kabineta sēdē, kur aicina atbalstīt 1,2 miljonu eiro novirzīšanu sporta objektiem. IZM sagatavotais lēmumprojekts par finansējuma pārdali ir sasteigts, kā arī IZM tādejādi ir noteikusi par prioritāti sporta būves, nevis sportiskos sasniegumus, norāda Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK). Tā neatbalsta un norobežojas no šādas lēmuma sagatavošanas procedūras un kārtības, kā arī aicina IZM vadīties pēc pašas deklarētajiem labas pārvaldības principiem.

Sieviete nopietni traumē plaukstu ar ripzāģi

Vakar Zemgalē, zāģējot malku ar elektrisko ripzāģi, 50 gadus veca sieviete nopietni traumējusi plaukstu, aģentūrai LETA pavēstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Elīna Jurēvica.

Artūrs Skrastiņš: Pie Dāvja Sīmaņa būtu gatavs spēlēt jebko

Ceturtdien, 25. oktobrī, pirmizrādi kino Citadele piedzīvos režisora Dāvja Sīmaņa spēlfilma Tēvs Nakts, kurā galveno varoni, drosmīgo rīdzinieku Žani Lipki, kurš Otrā pasaules kara laikā Rīgā izglāba vairāk nekā piecdesmit ebreju, atveido tautā iemīļotais aktieris Artūrs Skrastiņš, informē filmas pārstāvji.

Tele2: Par aptuveni 70% audzis mobilā interneta patēriņš Latvijas reģionos

Kā liecina vadošā mobilo sakaru operatora Tele2 apkopotie dati, gada laikā ievērojami audzis patērētais mobilo datu apjoms Latvijas pilsētās un novados. Vidēji Latvijā tas audzis par teju 70%, savukārt Rīgā pieaugums ir zem vidējā rādītāja un ir 56%. Straujākais mobilā interneta datu pieaugums novērojams Saulkrastos, kur tas palielinājies par 180%, portālam Diena.lv pavēstīja uzņēmuma pārstāvji.

Salīdzinot vēlēšanu rezultātus diasporas vidū, iezīmējas vairākas interesantas tendences © DIENA(5)

Vēlētāji ārvalstīs 13. Saeimā nodrošinājuši mandātus četriem deputātiem. Tas ir divreiz vairāk nekā iepriekšējās vēlēšanās 2014. gadā. Kopumā vēlētāju aktivitāte šoreiz diasporas vidū bijusi procentuāli zemāka (kritums par diviem procentiem), taču pie urnām devās par 8830 balsstiesīgo vairāk. Tas daļēji skaidrojams ar lielāku iecirkņu skaitu, bet arī informatīvās kampaņas šoreiz bija plašākas, bet paši tautieši – organizētāki, jo daudzviet iecirkņi tika izveidoti pēc viņu iniciatīvas. Diena salīdzināja 12. un 13. Saeimas vēlēšanu rezultātus visos iecirkņos valstīs, kur ir būtiska latviešu diaspora – kopumā 82 iecirkņos 11 valstīs.

Aglonas novadā likvidē kandžas ražotni

Preiļu iecirkņa policisti pagājušajā nedēļā Aglonas novadā likvidēja nelegālu alkohola ražotni un konfiscēja ievērojamu daudzumu grādīgās dziras, portāls Diena.lv uzzināja Valsts policijā.

Muša zupas katlā © DIENA(2)

Būdams pārliecināts, ka bez Jaunās konservatīvās partijas nākamo valdību neizveidos, tās līderis Jānis Bordāns aizvien kategorisks par ZZS atstāšanu opozīcijā.

Cert.lv trešajā ceturksnī reģistrējis 193 669 apdraudētas unikālās IP adreses

Latvijā šogad trešajā ceturksnī reģistrētas 193 669 unikālas IP adreses, kas bija pakļautas kādam kibertelpas apdraudējumam, kas ir par 11 233 unikālajām IP adresēm vairāk nekā otrajā ceturksnī, liecina informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv publicētā kibertelpas reģistrēto incidentu statistika.

ASV tiesnese samazina summu, kas Monsanto jāmaksā vēža slimniekam

Tiesnese Sanfrancisko pilsētā pirmdien samazināja summu, kas agroķīmijas firmai Monsanto ir jāsamaksā bijušajam dārzniekam, kurš saslimis ar vēzi pēdējā stadijā herbicīda Roundup lietošanas dēļ, no 289 miljoniem ASV dolāru līdz 78 miljoniem dolāru.

Plāno skatīt krimināllietu pret Valsts vides dienesta vadītāju(6)

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa šodien plkst.10 plāno skatīt krimināllietu pret Valsts vides dienesta (VVD) vadītāju Ingu Koļegovu, kura apsūdzēta vairāk nekā 300 000 eiro vērtu darījumu nenorādīšanu savā valsts amatpersonas deklarācijā

Cer par spīkeru tomēr vienoties © DIENA(18)

Ja līdz 13. Saeimas pirmajai sēdei 6. novembrī, kad Saeimas darba uzsākšanai ir nepieciešams ievēlēt tās prezidiju, nebūs panākta vienošanās par nākamo valdības koalīciju, parlamentā var iestāties haoss, Dienai prognozēja pieredzējušais politiķis Ainars Latkovskis (Jaunā Vienotība). Viens no Attīstībai/Par! līderiem Daniels Pavļuts piekrīt, ka "saprašanās ir jāpanāk tuvākajā laikā". Viņš apstiprināja arī to, ka vienlaikus partijas apspriež ideju par Saeimas prezidija paplašināšanu, lai tajā būtu pārstāvētas visas Saeimā ievēlētās partijas.

Migrantu kolonna dodas uz ASV robežas pusi © DIENA(24)

Spītējot ASV prezidenta Donalda Trampa brīdinājumiem slēgt valsts dienvidu robežu, tūkstošiem migrantu no Centrālamerikas organizēti turpina ceļu, kura galamērķis ir Savienotās Valstis. Vairākums migrantu bēg no nabadzības un vardarbības savā dzimtenē, tāpēc izmisumā ir gatavi šķērsot robežas arī nelikumīgi un riskēt ar dzīvību.

Izglītības ministra portfelis © DIENA(3)

Ikreiz, kad notiek jaunas valdības veidošana, izskan viedokļi par ministru portfeļu iedalīšanu svarīgākajos un nesvarīgākajos. Savukārt kritēriji, uz kuriem pamatojoties tiek veidots šis iedalījums, mēdz būt ļoti dažādi – tiek runāts par Latvijas valstiskajām prioritātēm, politsponsoru interesēm, vērienīgu, Eiropas Savienības finansētu projektu īstenošanu, starptautiska mēroga aktualitātēm un citiem faktoriem.

Kalendārs

Oktobris, 2018
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11