Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Politika

Zaļzemnieku vadība aicina CVK vadītāja amatā nevirzīt politisku kandidātu(4)

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde aicina citas partijas uz Centrālās vēlēšanu komisiju (CVK) priekšsēdētāja amatu nevirzīt kādu politisku jeb ar partiju saistītu personu, aģentūrai LETA pavēstīja ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze. ZZS pašlaik nevirza sava kandidātu uz CVK priekšsēdētāja amatu, norādīja politiķis.

ZZS saraksta galvgalī EP vēlēšanās varētu būt Reizniece-Ozola(7)

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās kā kandidātu ar pirmo kārtas numuru savā sarakstā plāno virzīt bijušo finanšu ministri, pašreizējo Saeimas deputāti Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS), liecina aģentūras LETA rīcība esošā informācija.

Jaunās sejas Saeimā: Kad sasniegti griesti, jāiet politikā © DIENA(8)

Turpinot iztaujāt jaunievēlētos Saeimas deputātus, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 2018. gada 6. novembra Saeimas sēdē, uzdodam jautājumus partijas Attīstībai/Par! deputātam Ilmāram Dūrītim, kurš ir viens no diviem šī politiskā spēka pārstāvjiem no Zemgales. Saskaitot plusus un mīnusus, viņš no 5. vietas sarakstā pacēlās uz otro.

Vēstules neliek mieru © DIENA(54)

Tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) sūdzību vēstules vēstniecībām kļuva par iemeslu iztaujāt viņu par iespējamu valsts tēla maitāšanu. Saeimas Pieprasījumu komisija pēc opozīcijā esošo Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) deputātu aicinājuma izsauca Bordānu izskaidrot situāciju, ka dažas dienas pēc kļūšanas par tieslietu ministru viņš starptautiski apšaubījis Latvijas tieslietu sistēmas kompetenci un piesaucis prokuratūras organizētu politisku izrēķināšanos.

KPV LV varētu lemt palielināt partijas valdes locekļu skaitu

Partija KPV LV, visticamāk, lems palielināt partijas valdes locekļu skaitu, aģentūrai LETA pavēstīja politiskā spēka līdzpriekšsēdētājs Atis Zakatistovs. Šāds solis varētu tikt sperts, ņemot vērā, ka valdei līdz ar partijas darbu valdībā un gatavošanos pašvaldību vēlēšanām būs lielāks darba apjoms. Tāpat pašlaik ir izsludināta kandidātu pieteikšanās uz valdes locekļa amatiem kopsapulcē 23. februārī.

Grozījumi veicināšot tabakas izstrādājumu nelegālā tirgus pieaugumu © DIENA(8)

Trešdien, 13. februārī, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā skatīs likumprojektu Grozījumi Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā, kur cita starpā plānots lemt arī par priekšlikumu aizliegt izvietot tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, kā arī elektroniskās smēķēšanas ierīces, to uzpildes tvertnes un preču zīmes pircējam redzamā veidā.

Pabriks un Petraviča šomēnes dosies atvaļinājumā(12)

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (A/P) un labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) pavisam neilgi pēc valdības izveidošanas nolēmuši doties bezalgas atvaļinājumos, jo būtiski tika ieilgusi valdības veidošana.

Rosina mainīt partiju finansēšanas modeli(4)

Tieslietu ministrijas (TM) vadīta darba grupa piedāvā jaunu modeli, kādā partijām piešķirt valsts finansējumu, tostarp paredzot garantētus 190 000 eiro gadā katrai partijai, kas pārvar 2% barjeru Saeimas vēlēšanās.

Jaunās sejas Saeimā: Vispirms kritēriji, tad novadu karte © DIENA(2)

Turpinot iztaujāt jaunievēlētos Saeimas deputātus, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 2018. gada 6. novembra Saeimas sēdē, uzdodam jautājumus partijas KPV LV deputātam Ērikam Pucenam, kurš tika ievēlēts ar trešo numuru Kurzemes sarakstā. Viņš Saeimā ir Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijas, kā arī Mājokļu jautājumu apakškomisijas sekretārs. Pucens darbojas arī Ilgtspējīgas attīstības komisijā, Pašvaldību sistēmas pilnveidošanas apakškomisijā un Sporta apakškomisijā. Saeimas mājaslapā publicētā informācija liecina, ka deputāts līdz šim debatēs izteicies vienīgi par atļauju lietot šaujamieroci medībās no 16 gadu vecuma.