Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Trešdiena, 21. februāris
Eleonora, Ariadne

Pasaule

Superkausa fenomens © DIENA

ASV Nevadas pavalstī blakus Lasvegasai esošajā Allegiant Stadium 11. februārī risinājās svarīgākais gada notikums ASV sportā, izklaides, televīzijas un reklāmas industrijās un, pēc daudzu amerikāņu domām, vispār ASV – Superkausa jeb Super Bowl izcīņa amerikāņu futbolā. Kādēļ šī viena amerikāņu futbola spēle raisa tik milzīgu ažiotāžu ASV, kamēr citviet pasaulē interese par to ir tik pieticīga?

Čārlzam III konstatēts vēzis © DIENA

Pirms pāris nedēļām Lielbritānijas karalis Čārlzs III nokļuva slimnīcā, kur ārstēja palielinātu prostatu, un, veicot papildu izmeklējumus, viņam atklāts arī audzējs.

Vai politisko radikāļu patvērums? © DIENA

Eiroparlamentārietes Tatjanas Ždanokas izgaismotie sakari ar Krieviju liek uzdot jautājumus arī par citu politisko radikāļu aktivitātēm Eiropas Parlamentā. Vai ir reāla iespēja šādu, pret Eiropu noskaņotu politiķu darbību ierobežot, un kādēļ tas nav darīts līdz šim?

Politiskais šahs ASV © DIENA

ASV prezidenta vēlēšanas, kas gaidāmas novembrī, nepārprotami būs šā gada galvenais starptautiskais notikums, jo no tā, kas kļūs par nākamo Baltā nama saimnieku, lielā mērā būs atkarīga arī visas pasaules turpmākā nākotne. Šā iemesla dēļ ASV notiekošajām abu galveno partiju priekšvēlēšanām pievērsta milzu uzmanība, lai gan šoreiz pat pārliecinoša uzvara tajās vēl negarantēs partijas nomināciju fināla cīņai. Kamdēļ tā, un kādi ir iespējamie notikumu attīstības scenāriji?