Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +1 °C
Daļēji saulains
Ceturtdiena, 18. aprīlis
Laura, Jadviga

Māksla

To mēs nedarām. Izstāde par seksualitātes tēmu Baltijas mākslā

Muzejā MO Viļņā atklāta izstāde To mēs nedarām. Intimitāte, normas un fantāzijas Baltijas mākslā, kuras kuratori ir Inga Lāce, Adoms Narkevičs un Rebeka Poldsama. Tā pievēršas seksualitātei, dzimtes atainojumiem un attiecībām Baltijas reģiona vizuālajā mākslā no XX gadsimta 60. gadiem līdz mūsdienām

Medicīnas vēstures muzejs aicina uz pasākumu programmu pavasarī

Izstādes Pēcnāves dzīve. Piemiņas prakses un muzejs pavadošās programmas ietvaros paredzētas pastaigas pa izstādi radošās komandas vadībā un sarunas ar dažādu jomu ekspertiem par atmiņas funkciju, atcerēšanos un aizmiršanu, ievērošanu un pieminēšanu no pirmsmodernajām kultūrām Eiropā līdz kritiskajai muzeoloģijai, materiālajām praksēm tuvniecības veidošanā un redzes aprūpei mūsdienās. Izstrādātas arī izglītojošas un radošas aktivitātes skolu jauniešiem un ģimenēm ar bērniem. Izstāde ir apskatāma līdz 31. augustam.

Purvīša balvai nominēti Luīze Rukšāne, Paula Zvane un Romāns Korovins

Izvērtējot izstādes un mākslinieku darbus, kas bija apskatāmi laika posmā no 2024. gada 1. janvāra līdz 31. martam, neatkarīgo ekspertu darba grupa nākamajai Purvīša balvai, kura tiks pasniegta 2025. gada pavasarī, ir izvirzījusi Luīzi Rukšāni, Paulu Zvani un Romānu Korovinu, informēja balvas rīkotāji.

Mākslinieku savienība izsludina pieteikšanos ikgadējai vizuālās mākslas izstādei

Latvijas Mākslinieku savienība (LMS) izsludina pieteikšanos LMS ikgadējai vizuālās mākslas izstādei Mākslas dienas 2024. Skats augšup, kurā aicināti piedalīties LMS biedri, profesionālie mākslinieki, mākslas augstskolu studenti un profesionālo vidējās kultūrizglītības iestāžu audzēkņi, informēja LMS vadītājs Igors Dobičins.

Foto: Gorā atklāta Jāņa Gleizda simtgadei veltīta izstāde GAISMĀ. punkts

No 9. aprīļa līdz 19. maijam Latgales vēstniecības Gors mākslas galerijā un pirmā stāva semināru telpā tiks eksponēta fotomākslinieka Jāņa Gleizda simtgadei veltīta izstāde GAISMĀ. punkts. Izstāde sastāv no Jāņa Gleizda aktu fotogrāfiju reprodukcijām, kā arī no konkursa melnbaltajā fotogrāfijā Jāņa Gleizda balva fotogrāfijā 2024 finālistu darbiem.

Venēcijas mākslas biennālē atklās Amandas Ziemeles veidoto Latvijas paviljonu

18. aprīlī plkst. 12:30 tiks atklāts Latvijas paviljons Venēcijas biennāles 60. Starptautiskajā mākslas izstādē – mākslinieces Amandas Ziemeles ekspozīcija O day and night, but this is wondrous strange…and therefore as a stranger give it welcome*, informēja Latvijas paviljona komunikācijas vadītāja Signe Nīgale.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs izdevis Pjotra Pjotrovska eseju krājumu

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LCCA) tulkojumu sērijā izdots ievērojamā poļu mākslas teorētiķa un profesora Pjotra Pjotrovska eseju krājums Agorafīlija. Māksla un demokrātija postkomunistiskajā Eiropā. Grāmatas atvēršana – 4. aprīlī plkst. 18.00 LCCA izstādes Starp mums viss labi norises vietā Rīgā, Dzirnavu ielā 60A-21, informēja LCCA pārstāvji.