Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Māksla

SEB stipendiju glezniecībā šogad iegūst Madara Kvēpa

25. jūlijā Cēsu Mākslas festivāla svinīgajā atklāšanas pasākumā tika paziņots SEB stipendija glezniecībā laureāts. Stipendiju par darbu Snellena tests. Vingrinājum saņēma Latvijas Mākslas akadēmijas Maģistra programmas, Glezniecības apakšnozares, 1. kursa studente Madara Kvēpa, informēja Latvijas Mākslas akadēmijas sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Ozola.

Mazā Venēcija ar delfīnu. Ievas Putniņas un Ivara Grāvleja vienas dienas izstāde Torņakalnā © DIENA

Aizveram acis un iztēlojamies, ka esam pie jūras, bet īstenībā atrodamies kaut kur netālu no Torņakalna – improvizētajā galerijā Mazā Venēcija (Akmeņu ielā 26, Rīgā) sestdien, 1. augustā, plkst. 18 notiks mākslinieku Ievas Putniņas un Ivara Grāvleja vienas dienas izstāde ar svinīgo nosaukumu Latvijai 102, kurai par godu top īpaša kārtainā putuplasta torte ar Rīgas laku un krāsu rūpnīcas spīdīgās brūnās krāsas laku tās glazējumā. Mmm!

Kolekcionēšana kā iedvesmas avots. Deviņu autoru zinķārības kabineti Latvijas Fotogrāfijas muzejā © DIENA

Latvijas Fotogrāfijas muzejā no 24. jūlija ir aplūkojama Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 starptautiskā izstāde Wunderkammer, kurā piedalās mākslinieki no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Spānijas un Vācijas. "Iedvesmojoties no intereses par ziņkārības kabinetiem, man radās doma izveidot izstādi ar darbiem, kuru radīšanā mākslinieki ir izmantojuši savas vai citu veidotas kolekcijas," stāsta izstādes kuratore Šelda Puķīte.