Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Māksla

Aicina pieteikt darbus biennāles Marīna 2021 glezniecības konkursizstādei

No 9. jūlija līdz 29. augustam Jūrmalā notiks 3. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle Marīna 2021, kas ar daudzveidīgām vizuālās mākslas izstādēm piepildīs Jūrmalas mākslas telpas, darbos atspoguļojot cilvēka mijiedarbību ar jūru. Mākslinieki, attīstot tēmu Es un jūra, aicināti piedalīties biennāles centrālajā notikumā – glezniecības konkursizstādē Jūrmalas pilsētas muzejā, informēja biennāles rīkotāji.

Rīgas Porcelāna muzejs noslēdzis Levona Agadžanjana dizaina mantojuma izpētes projekta pirmo posmu

Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Porcelāna muzejs 2020. gada nogalē realizēja Rīgas porcelāna rūpnīcas dizainera Levona Agadžanjana (1940, Armēnija – 1999, Latvija) radošā mantojuma izpētes pirmo posmu – rūpnieciski tiražēto un radošo autordarbu apzināšanu un to fotofiksēšanu, informēja Rīgas Porcelāna muzeja pārstāvji.

Purvīša balvai nominēti Ievas Kraules-Kūnas un Elīnas Vītolas, Darjas Meļņikovas, Māra Subača un Gļeba Panteļejeva darbi(3)

Izvērtējot izstādes un mākslinieku darbus, kas bija apskatāmi laika posmā no 2020. gada 1. oktobra līdz 31. decembrim, Purvīša balvas ekspertu darba grupa balvai, kas tiks pasniegta 2021. gada aprīlī, ir nominējusi Ievas Kraules-Kūnas un Elīnas Vītolas, Darjas Meļņikovas, Māra Subača un Gļeba Panteļejeva darbus, informēja balvas rīkotāji.

Cik maksā Ģēnija kāja © DIENA(7)

Latvijas Nacionālās operas skvērā ir skatāms Kristas un Reiņa Dzudzilo mākslas objekts Metamorfozes. Kāpēc operas ēkas oriģinālo skulptūru detaļu kolekcija, kas veido šo instalāciju, rēgojas zem klajas debess, agresīvā vidē?

2020. gads vizuālajā mākslā. Lai būtu kā agrāk? © DIENA

Koronavīrusa pandēmija ir izjaukusi ierasto lietu kārtību visās dzīves jomās. Kāds ir bijis 2020. gads kultūrā? KDi autori dalās iespaidos par svarīgākajiem notikumiem un parādībām mūzikā, teātrī, literatūrā, kino, vizuālajā mākslā, dizainā un arhitektūrā.

Katrai eglītei savs stāsts. Kāds ir tavai?(1)

Sanācis ne tā, kā bija plānots. Muzejs Rīgas Jūgendstila centrs savu interjeru šajā svētku gaidīšanas laikā greznoja ar četrām īpaši izrotātām eglēm un bija sagatavojis izstādi Ziemassvētki Rīgā. Bet muzeji un izstādes kādu laiku nu būs ciet. Tomēr ir iespēja apskatīt fotogrāfijas muzeja mājaslapā www.jugendstils. riga.lv. Iespējams, tas rosinās pārcilāt pašam savu eglīšu rotājumu kasti – gan tajā atradīsies kāda mantiņa ar īpašu stāstu.

Tapis pirmais dzīvnieku aizstāvībai veltītais mākslas objekts Rīgā – milzu lapsa(2)

Milzu publicitāti un pozitīvas atsauksmes ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības apakšnozares bakalaura programmas 3. kursa studenta Aleksandra Marinoha veidotā milzu lapsa, kas tapusi sadarbībā ar Aleksandra tēvu Oļegu Marinohu – ar LMA Facebook ierakstu ir dalījušies 3,2 tūkstoši cilvēki, četri tūkstoši cilvēku spieduši "like", savukārt ziņu pamanījuši ap 300 000 cilvēku, saņemti arī vairāki simti pozitīvu atsauksmju un komentāru.

LMA studenti izstrādājuši un realizējuši dažādas sociālā dizaina idejas(1)

2020./2021. studiju gada 1.semestrī Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Funkcionālā dizaina apakšnozares maģistra programmas otrā kursa studenti Sociālā dizaina studiju modulī risināja sabiedrībai un atsevišķām tās grupām vai indivīdiem svarīgas problēmas. Šī studiju kursa mērķis bija sekmēt maģistrantūras studentu iesaisti un līdzdalību sociālo inovāciju dizainēšanā, iesaistoties sadarbībā ar valsts un pašvaldību institūcijām, publisko sektoru, NVO vai atsevišķām kopienām.

Spožajos ekrānos pilsētvidē būs skatāma Māra Subača mobilā izstāde Laika ģeometrija

No 21. decembra līdz 24. decembrim pilsētvidē noritēs Māra Subača mobilā izstāde Laika ģeometrija, kas tiks eksponēta spilgtajos interaktīvajos ekrānos, kur ierasts skatīt dažādas reklāmas: Kalnciema ielā 17A, Marijas ielā 2, Pērnavas ielā 11, Brīvības ielā 152, Valdemāra ielā 51, kā arī būs apskatāma mākslinieka Māra Subača Facebook un Instagram vietnē bez laika ierobežojuma.

Sajūtu rekonstrukcija. Kinorežisore Aija Bley izdevusi ilustrāciju grāmatu 8. b klase © DIENA(4)

Vizuālā valodā dokumentējot atmiņas par skolā pavadīto laiku, kinorežisore, fotogrāfe un māksliniece Aija Bley izdevusi ilustrāciju grāmatu 8. b klase, kuras vāciņš ir kā pabalējusi burtnīca ar meiju zariņu uz tā. Šis darbs veidots kā piecpadsmitgadīgas meitenes dienasgrāmata, kas stāsta par skolā pavadīto laiku astoņdesmito gadu sākumā un atklāj visdažādākās tēmas – arī mīlestību, sevis meklējumus, pieaugšanu un nāvi.

LMA Tekstilmākslas studentes radījušas lielformāta tekstila kompozīciju Iedvesmas DNS

Gandrīz gadu ilgā sadarbībā ar Roche Latvija tapis vērienīgs tekstilmākslas darbs, kas turpmāk greznos atjaunotās, vēsturiskās ēkas biroja telpu divus stāvus, iedvesmojot uzņēmuma komandu, un pārstāvēs tekstilmākslas jauno autoru paaudzi Roche Latvija mākslas darbu kolekcijā. Darbā Iedvesmas DNS redzams jauno autoru skatījums uz zinātnes un mākslas radošumu, vērtībām un mijiedarbību, informēja LMA pārstāvji.