Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +3 °C
Daļēji saulains
Pirmdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Dabas Diena

Paveiktais mazo ērgļu aizsardzībai © DIENA

Septembrī noslēdzās Latvijas Dabas fonda īstenotais Eiropas Savienības LIFE programmas projekts Mazā ērgļa aizsardzības nodrošināšana Latvijā, kas paveicis nozīmīgu darbu šīs sugas saglabāšanai.

Dari pats: Lupatiņa tīrīšanai no sintētiska tīkliņa © DIENA

Lielveikalos augļi un dārzeņi mēdz būt safasēti plastmasas maisiņos, kā arī tīkliņos no sintētiska materiāla. Nezinot var šķist, ka videi draudzīgāk ir pirkt tos, kas tīkliņā, jo izskatās, ka tur ir mazāk plastmasas. Taču tīkliņš ir mazāk "zaļa" izvēle, jo to atšķirībā no maisiņa nav iespējams nodot pārstrādei.

Zaļdomātāju diena © DIENA

Kādā vecā dziesmiņā ir rindas "..par zaļu pat vēl zaļāks bij’ mūsu skolas laiks.." – tolaik, kad tā tapa, ar "zaļu" bija domāts pavisam kas cits, nekā parasti mēdzam teikt mūsdienās, un pavisam citā kontekstā varam uzdot jautājumu – cik zaļa jeb videi draudzīga ir mūsdienu studentu dzīve?

Idejas saturīgiem kino vakariem © DIENA

Ne tikai laikapstākļi liecina, ka rudens jau ir klāt, kaut oficiāli rudens iestāsies septembra beigās – 22. septembrī sāksies astronomiskais rudens. Meteoroloģiskais jeb termālais rudens daļā Latvijas gan jau ir klāt, tas iestājas, ja vismaz piecas diennaktis pēc kārtas vidējā gaisa temperatūra ir zemāka par +15 grādiem, un tā vietām notika jau augusta nogalē.

Apzinātas izvēles © DIENA

Ja ar mazu bērnu par dabu un vides jautājumiem runāt ir pavisam viegli un mazais labticīgi kā baltu patiesību tver vecāku sacīto un darīto un labprāt seko viņu piemēram, tad, bērnam augot lielākam, arī diskusijas par vides jautājumiem kļūst komplicētākas.

Komposts dzīvoklī © DIENA

Kompostu veidot iespējams arī nelielā dzīvoklī, tas ir mīts, ka nepieciešams pagalms vai vismaz balkons.

Drīksti arī nebūt perfekts © DIENA

Man ļoti gribas dzīvot iespējami draudzīgi videi, tāpēc esmu mēģinājusi savā ikdienā ieviest vairākus zero waste principus, aizstājot «parastos» priekšmetus un risinājumus ar tādiem, kas rada mazāk atkritumu.

Dosim lietām jaunu dzīvi © DIENA

Pārveidošana un pielietošana vēlreiz ir spēcīgi bezatkritumu filosofijas balsti. Šie principi paver iespēju ne tikai samazināt radīto atkritumu apjomu, bet arī ļaut vaļu radošumam un spējai saskatīt jaunus apveidus pierastās lietās.

Uzmanīgi ar uguni dabā! © DIENA

Visā Latvijā kopš aprīļa beigām ir noteikts meža ugunsnedrošais laikposms, paredzot virkni drošības nosacījumu, kas šajā laikā ir jāievēro gan meža īpašniekiem, gan ikvienam meža apmeklētājam. Iestājoties karstam laikam, jāuzvedas it īpaši uzmanīgi un atbildīgi, jo pieaug meža ugunsgrēku izcelšanās risks.

Vairāk Dabas Diena