Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +20 °C
Daļēji saulains
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

Dabas Diena

Paaugstināta ugunsbīstamība © DIENA

Valsts meža dienests ar 2024. gada 3. maiju ir noteicis meža ugunsnedrošā laikposma sākumu visā valsts teritorijā, kas paredz vairāku būtisku noteikumu ievērošanu. Dienests aicina visus iedzīvotājus būt īpaši uzmanīgiem ar uguni mežā! Cilvēku apzināta vai neuzmanīga rīcība ar uguni joprojām ir visbiežākais meža ugunsgrēku izcelšanās iemesls.

Aicina glābt migrējošos krupjus © DIENA

Ar saistošu nosaukumu Misija – KRUPIS! Izglāb princi! jau trešo gadu Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) rīko kampaņu un aicina pieteikties brīvprātīgos, lai palīdzētu migrējošiem krupjiem šķērsot brauktuves un nokļūt iecerētajās nārsta vietās.

Kā sniegt palīdzību savvaļas dzīvniekiem? © DIENA

Sācies tā saucamais "roņu laiks", kad pie jūras pludmalē redzam roņu mazuļus. Ne vienmēr tie ir savainoti, un lielākoties palīdzība tiem nav nepieciešama, taču, dodoties dabā, gadās sastapt arī pa kādam savainotam zvēram vai putnam. Atrodot bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušus zvērus, cilvēki nereti vēlas par tiem parūpēties, tāpēc ir svarīgi iegaumēt, kā pareizi sniegt palīdzību, nenodarot vēl lielāku ļaunumu.

Īpaši aizsargājamās teritorijās atpūta jāplāno prātīgi © DIENA

Laikam kļūstot siltam, saulainam un pavasarīgam, arvien vairāk gribas doties dabā. Ainaviski skaistas un līdz ar to dabā gājēju vidū populāras ir īpaši aizsargājamās teritorijas, piemēram, Ķemeru un Gaujas nacionālie parki, dabas parki Piejūra, Engure, Ragakāpa, Ogres Zilie kalni u.c.

Vairāk Dabas Diena