Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus


Sestdienas Intervijas

Pierādījumus ne tikai nojaukšanai. Saruna ar arhitektu Jāni Lejnieku © DIENA(26)

Laikā, kad citur pasaulē gāž pieminekļus un gaida koronavīrusa pandēmijas otro vilni, latvieši beidzot ir pieņēmuši lēmumu celt akustisko koncertzāli. Turklāt nevis "virs ūdeņa, apakš tilta", proti, uz AB dambja, un arī ne viena pieminekļa vietā, ko sen prasās nogāzt, tikai nav pārliecības, vai mums tas tagad izietu cauri ar tik mazām sāpēm kā igauņiem ar Aļošu. Arī ne tur, kur kādreiz bija Sporta pils, vai kādā citā no daudziem tukšajiem Rīgas laukumiem. Nē, cels citā vietā.

Vairāk Intervijas


Politika

Vairāk Politika


Pasaule

Baltkrievu sociālisma noriets

Pirms 9. augustā gaidāmajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām sašķobījušās valsts ilggadējā prezidenta Aleksandra Lukašenko šķietami nesatricināmās pozīcijas. Rezultātā šīs vēlēšanas no garlaicīga notikuma ar iepriekš paredzamu iznākumu ir kļuvušas par īstu intrigu.

Vairāk Pasaule


Tuvplānā

Nav receptes, kā izdabāt visiem © DIENA(2)

Var darīt un organizēt jebko, bet vienmēr būs tādi, kuri nenāks un tikai feisbukā komentēs, ka nekas nenotiek. Pusi radošā mūža vadot Preiļu novada kultūras dzīvi, Guntis Skrimblis ir pārliecināts, ka arī reģionos jābūt pieejamam plašam kultūras notikumu spektram: no šlāgera un ballēm līdz klasikai un augstajai mākslai.

Emociju mednieks karantīnā © DIENA

Pasauli satricinājusī Covid-19 pandēmija uz laiku apturēja ne tikai aviācijas, tūrisma un vēl citas nozares, mājas režīmā piespieda trenēties sportistus, bet sarūpēja vēl nebijušu palikšanu bez emocionālā lādiņa sporta faniem. Latvijas sporta līdzjutējiem vissāpīgākais trieciens bija pasaules hokeja čempionāta atcelšana. Par dzīvi bez līdzjušanas arēnās, kā arī par spilgtākajiem notikumiem fanošanas pieredzē stāsta SDK Namejs vadītājs Jānis Barkāns.

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

Pieredze

Vairāk Raksti


RECEPTES

SestDienas receptes: Neierastas garšas šarms © DIENA

Ir tādi ēdieni un dzērieni, kuros kopā saliktas šķietami nesaderīgas sastāvdaļas, taču garšo pārsteidzoši labi. Daži piemēri: sinepes un medus, kartupeļu pankūkas ar brūkleņu ievārījumu, vista ar ananasiem, piena zupa ar siļķi… Tiem, kas raduši ēst visādus brīnumus no dažādu pasaules tautu virtuvēm, varbūt arī nav nekāds pārsteigums, tomēr vienkāršam ēdējam varētu būt gan. Lūk, to tad šoreiz arī piedāvājam: neparastus garšu salikumus, kas garšo labi!

In memoriam

Vairāk In memoriam