Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Baltijas valstis

Lietuvas premjers sola demisionēt, ja neiekļūs prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā(1)

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis paziņojis, ka atkāpsies no valdības vadītāja amata, ja neiekļūs prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā. "Varu skaidri pateikt - ja es vai mēs šodien zaudēsim, ja neiekļūsim otrajā kārtā, es 12. jūlijā noteikti iesniegšu atlūgumu. Tā ir valdības darba pēdējā diena, un valdība demisionēs," sacīja Skvernelis svētdienas vakarā žurnālistiem savā vēlēšanu štābā.

Sakaros ar organizēto noziedzību apvainotais dziedātājs Ļepss aizvien drīkst iebraukt Latvijā(14)

Aizvadītie mēneši Lietuvā pirms svētdien notiekošās prezidenta vēlēšanu pirmās kārtas bijuši saspringti. Līdzšinējā prezidente Daļa Grībauskaite, atšķirībā no sava Latvijas kolēģa, bijusi asa Krievijas kritiķe. Iespējams, viņas kategoriskās nostājas dēļ Lietuva pieņēmusi arī tādus lēmumus, ar kuriem Latvija vilcinājusies. Viens no tiem ir tā saucamais Magņitska likums. Tas Lietuviešiem krietni aktīvāk ļauj vērsties pret ārvalstniekiem, kuri, iespējams, saistīti ar noziedzīgo pasauli, naudas atmazgāšanu un korupciju.

Lietuvā izraugās Grībauskaites pēcteci amatā(21)

Lietuvā svētdien notiek valsts prezidenta vēlēšanas, kurās vēlētājiem jāizraugās ilggadējās prezidentes Daļas Grībauskaites pēctecis, un divi saistoši referendumi, kuros tiks lemts par konstitūcijas grozījumiem attiecībā uz dubultpilsonības atļaušanu un Seima deputātu skaita samazināšanu.

Lietuvas prezidenta amata kandidāts Puteiķis aicina balsot par citiem kandidātiem(1)

Lietuvas parlamenta deputāts, Centra partijas priekšsēdētājs Naglis Puteiķis, kurš kandidē valsts prezidenta vēlēšanās, piektdien apstiprināja, ka nav nobalsojis par sevi, atvainojās vēlētājiem un aicināja viņus balsot par citiem kandidātiem - premjerministru Sauļu Skverneli vai filozofu Arvīdu Juozaiti. Viņš skaidroja, ka tas jādara, lai novērstu neatkarīgā kandidāta, ekonomista Gitana Nausēdas iekļūšanu vēlēšanu otrajā kārtā.

Trīs favorīti cīņā par Lietuvas prezidenta krēslu © DIENA(1)

Trīs izteikti favorīti ir izvirzījušies pirms Lietuvas prezidenta vēlēšanu pirmās kārtas, kas norisināsies svētdien. Vēlēšanās startēs deviņi kandidāti, bet aptaujas jau ilgstoši rāda, ka galvenā cīņa notiks starp pašreizējo premjerministru Sauļu Skverneli, ekonomistu Gitanu Nausēdu un bijušo finanšu ministri Ingridu Šimonīti. Diez vai kāds no viņiem iegūs vairāk nekā pusi balsu, tāpēc var būt nepieciešams rīkot prezidenta vēlēšanu otro kārtu 26. maijā kopā ar Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Par noziegumiem cietumā Igaunijā notiesā vīrieti, kurš savulaik slepkavojis arī Latvijā(1)

Igaunijas Tartu apriņķa tiesa par cietumā pastrādātajiem noziegumiem piespriedusi deviņu gadu cietumsodu Krievijas pilsonim Jurijam Ustimenko, kuram jau ir piespriests mūža ieslodzījums par 2002. gadā izdarītajām slepkavībām. Viņš tostarp slepkavojis arī Latvijā. Jaunais sods ir iekļauts mūža ieslodzījumā, kas 37 gadus vecajam Ustimenko piespriests par 2002. gadā izdarītajiem noziegumiem. Nikolajam Ļiļičkinam, kuru tiesāja kopā ar Ustimenko, tiesa pirmdien piesprieda astoņu gadu, divu mēnešu un 19 dienu ilgu cietumsodu, ziņu aģentūru BNS informēja tiesā.

Vairāk Baltijas valstis