Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Tūrisms

Jaunas emocijas meklējot: Latviešu ceļotājs visbiežāk vēlas baudīt eksotisku dabu © DIENA

Latvijas klimats pēdējos gados šķiet tāds kā apmulsis un nezina, ko mums piedāvāt – ne gluži karsts un saulains, ne gluži auksts un bargs. Drīzāk mērens, pelēks, nepatīkams un neizlēmīgs – ziemai būs būt vai tomēr ne. Nevaram ne kārtīgi nosalt un izslēpoties, ne izkarsēties un nogurt no vasaras aktivitāšu priekiem. Tāpēc ceļojumu birojiem un ar tūrisma industriju saistītiem uzņēmumiem darba netrūkst, piedāvājot mums gan sauli, gan sniegu.

Ceļo, neaizmirstot par drošību © DIENA

Viens no jautājumiem, ko ceļotāji mēdz uzdot ceļojumu aģentūru darbiniekiem, izvēloties doties uz tālām, eksotiskām valstīm vai vietām, kuru vārds izskanējis saistībā ar negatīviem politiskiem notikumiem vai dabas katastrofām, ir saistīts ar drošības situāciju konkrētajā valstī.

Ar ģimeni pie kaimiņiem © DIENA(2)

Lai piedzīvotu jaunus iespaidus, nav jādodas uz tālieni. Tepat kaimiņos, Lietuvā un Igaunijā, ir ceļi, takas, pieturpunkti, kurp doties ar visu ģimeni. Svarīgi, lai ceļojums ar maziem bērniem izdotos, ir nepārsātināt dienas plānus un nepārblīvēt maršrutus. Vērtīgi ir saprast, ko gribat piedzīvot, un doties uz iecerēto vietu, baudot to lēnām un nesteidzoties. Ja kāds no tālāk minētajiem pieturpunktiem šķiet piedzīvošanas vērts, atzīmējiet to kartē un pārējo maršrutu saplānojiet tam klāt ar to, kas vēl pa ceļam ir pašu laika un uzmanības vērts.

Pārvarēt bailes uz sienas vai klints © DIENA

Nelielas kāpšanas sienas ir pat rotaļlaukumos, jo rāpties, kāpt, sasniegt ko vairāk ir dabiska cilvēka vēlme. Kāpšanas sports kā vaļasprieks piesaista gan bērnus, gan pieaugušos, taču vienlaikus ir arī nopietna disciplīna – ne velti tas beidzot ticis iekļauts olimpiskajās spēlēs. Uzņēmuma Gandrs projektu vadītājs Kaspars Vilks stāsta, ka kāpšanas sports ir demokrātisks un būs pa spēkam gan spēcīgam svarcēlājam, gan pirmklasniecei – tikai jāiet pamēģināt.

Vairāk Tūrisms