Laika ziņas
Šodien
Migla

Par projektu

Pateicoties moderno tehnoloģiju sniegtajām iespējām, maldinoša informācija var izplatīties neticamā ātrumā. Gluži kā vīruss tā pavairojas neskaitāmas reizes un neskaitāmās vietnēs. Tomēr modernajiem interneta meliem var viegli redzēt cauri – tie ir vienveidīgi un šabloniski. Diena projektā Melu tvertne arhivēs, grupēs un anotēs internetā izplatītos melus, lai demonstrētu šo nepatieso ziņu vienvedīgo dabu un tādējādi apbruņotu katru lasītāju ar instrumentiem to atpazīšanai.

 

 

Projekts tapis ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par tā saturu atbild Izdevniecība Dienas mediji.

Ziņo par meliem

Informē mūs par ziņām, kuras tev šķiet nepatiesas - mēs noskaidrosim, kā ir patiesībā!


Jaunākie meli


Kategorijas

PUBLIKĀCIJAS

Melu apkarošanā atslābumam vietas nav © DIENA(13)

Bažas par viltus ziņām varētu šķist savā ziņā apsīkušas, tomēr pētījumi atgādina – gan privātajam, gan publiskajam sektoram situācijas uzlabošanai vēl ir daudz darāmā. Pēc Kultūras ministrijas aptaujas datiem, piektā daļa iedzīvotāju mēdz vēl aizvien dalīties ar nepārbaudītu informāciju. Problēmas risināšanai šomēnes startējusi gan Valsts kancelejas, Kultūras ministrijas un Iekšlietu ministrijas kopīgi organizētā kampaņa, gan laikraksta Diena melu ziņu arhivēšanas un anotēšanas projekts.

Viltus ziņu bubuļa zobu un nagu apvīlēšana © DIENA(15)

Pēdējos gados par viltus ziņām un to ietekmi runāts ir tik daudz, nu jau tās ir folklorizējušās par tādu kā modernu, visvarenu šausmu tēlu, kuru apturēt faktiski neiespējami, un tā uzbrukums ir tikai laika jautājums. Patiesi, nevar noliegt viltus ziņu potenciālo ietekmi, tomēr tās nav tik nenoķerams un neapturams bubulis, kā dažkārt varētu šķist. Dienas redakcija, uzsākot jaunu viltus ziņu arhivēšanas un anotēšanas projektu, grib lasītājiem parādīt nezvēra bezzobaino muti.

Diena jautā

Vai rūpīgi izlasi un kritiski izvērtē ziņu, pirms dalies ar to sociālajos tīklos:

Kopā nobalsojuši: 15