Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Irīnas Vorkales izstādi Lellīšu stāsti

Rīgas Jūgendstila centrs, Alberta iela 12

Muzeja apmeklētājus priecēs četras dažādas Ziemassvētku egles, Ziemassvētku noskaņās rotāts interjers un krāšņa I. Vorkales pasteļu un leļļu tērpu kolekcija.

6. decembris – 12. janvāris, 2020

O.–Sv.10.00–18.00
Pr. slēgts

Frančeskas Kirkes izstāde trauslums / fragile

Mākslas muzejs Rīgas birža, Doma laukums 6

Šis projekts ir dialogs starp Mākslas muzeja Rīgas Birža ekspozīcijas artefaktiem un mākslinieces Frančeskas Kirkes radīto. Izstāde ir par bijību attiecībā uz muzejisko garu kā nemainīgu, konstantu un mūžīgu vienumu.

14. decembris – 16. februāris, 2020

O.–Ce., Se., Sv. 10.00–18.00
Pk. 10.00–20.00
Pr. slēgts

Ilzes Avotiņas izstāde Vidusjūras krāsa

Galerija Daugava, Ausekļa iela 1

“Vidusjūras krāsa ir kā dvēseles stāvoklis — simbols vieglumam. Tā ir kā bezgalīgi svaigs un atspirdzinošs gaiss. Šī krāsa nāk man līdzi kopš agras  jaunības. Uzsākot profesionālas gleznotājas gaitas, es daudz gleznoju plenērā. Tobrīd vēl neapzinājos, ka saredzu šo krāsu Latvijas dabā. Tagad, būdama daudz gleznojusi Vidusjūras tuvumā, saprotu, ka šo krāsu esmu sajutusi jau jaunībā, un tagad varu to salīdzināt ar Latvijas pavasara krāsu, kad debesis ir tik gaišas un cerību pilnas. Varu to salīdzināt arī ar Latvijas vasaras agrajiem rītiem, kad saules spožums izkrāso visu pasauli un sasilda cilvēku dvēseles.

11. decembris – 18. janvāris, 2020

Edītes Pauls-Vīgneres personālizstāde Kafijas kantāte

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Lielā zāle, Skārņu iela 10

Izstāde veltīta tautā iemīļotās mākslinieces 80. dzimšanas dienai un viņas radošās darbības 50 gadu jubilejai. Plašā retrospekcija iepazīstina ar Edītes Pauls-Vīgneres bagātīgo radošo mantojumu, atklājot meistares iedvesmas avotus un izjūtas. Izstādē apmeklētāji ieraudzīs izcilus lielformāta gobelēnus, kas iekļauti muzeja zelta fondā, jauktas tehnikas darbus, vērienīgus un pārdomātus tekstilansambļus, radītus 1970. un 1980. gados. Ekspozīciju papildina 80. gadu beigās un 90. gadu sākumā austās tekstilkompozīcijas par vēstures un dabas tematiku, kā arī fotogrāfijas un plakāti.

19. decembris – 1. marts, 2020

O., Ce.–Sv. 11.00–17.00
Tr. 11.00–19.00
Pr. slēgts

Kaspars Zariņš atklāj personālizstādi Svētceļnieka taka

Livonijas ordeņa pils, Jāņa iela 17, Ventspils

Angļu garīdznieka Džona Banjana (1628 – 1688) alegoriskā romāna Svētceļnieka taka (The Piligrims Progress) izdevumam latviešu valodā (tulkotājs Didzis Meļkis, Dienas Grāmata, 2014) neparastās un mūsdienīgās ilustrācijas radījis mākslinieks Kaspars Zariņš. Šajā 17. gs. literārajā darbā attēlots Kristieša ceļš kā dēkains ceļojums, kurā tiek izdzīvoti visdažādākie dvēseles stāvokļi, sastapti gan uzticami ceļabiedri, gan sliktu padomu devēji.

10. decembris – 31. janvāris, 2020

Izstāde Sils. Ivetas Vecenānes tekstils

VEF Kultūras pils, Ropažu iela 2

VEF Kultūras pils aicina uz mākslinieces Ivetas Vecenānes darbu retrospektīvu izstādi, kas līdz 2020. gada 19. janvārim būs apskatāma bez maksas. Tekstils, gobelēni un mazo formu darbi ar māksliniecei raksturīgo silto un košo pilnkrāsu sajūtu ieved fascinējoši telpiskā pasaulē, kur dabas elementi pārtop filozofiskos simbolos.

10. decembris – 19. janvāris, 2020

Ievas Kraules-Kūnas personālizstāde Hot Babas

Arsenāls, Torņa iela 1, Radošā darbnīca (2. stāvs)

Šīs izstādes stāsts aizsākas Creswell Crags alās, Lielbritānijā, 17. gadsimtā, kad vietējie iedzīvotāji sistemātiski veikuši skrāpējumus alas sienās, cenšoties sevi pasargāt no raganām. Līdz mūsdienām nav saglabājušās liecības par to, kas tieši izraisījis šīs kolektīvās bažas par melnās maģijas klātbūtni alu sistēmā, bet atstātie skrāpējumi akmenī paliek kā brīdinājums nākamajām paaudzēm. Brīdinājums par raganām — ļaunām, neglītām raganām. Bet kas gan ir šī tik baisā vecene, kas ir šī Baba ar līku degunu, kura dzīvo mājā uz vistas kājas, māk lidot uz slotas, apēd bērnus, atņem govīm pienu, izsauc krusu un vētru?

Šodien – 23. februāris, 2020

O., Tr., Pk., 11.00–18.00
Ce. 11.00–20.00
Se., Sv. 12.00–17.00
Pr. slēgts

Izstāde Nenorunātās tikšanās

Arsenāls, Torņa iela 1

Izstādes projekts Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros veltīts zinātniskās fantastikas žanra ietekmei mākslas teritorijā, ietverot gan vēsturisku izpēti, gan tēmas aktualitāti mūsdienu mākslinieku darbos.

Šodien – 23. februāris, 2020

Ilzes Karlsones gleznu izstāde Pietura Rudens

Galerija Romas dārzs, Liepāja, Zivju iela 3

Ilzi Karlsoni glezniecībā interesē Latvijas ainava. Viņas gleznās gan nav tiešu konkrētības studiju, tās ir drīzāk vietu vispārinājumi, noskaņas, sakārtoti krāsu ritmi – mākoņi kā peldošas salas, horizonts, zemes ritmi, lauzītas jūras viļņu līnijas, krāsu kontrasti un kompozīcijas dinamika. Mākslinieci saista abstraktā māksla, minimālisms, lieli, tīri krāsu laukumi. Ilze Karlsone daudzus gadus strādājusi ar dažādām grafikas tehnikām – ofortu, litogrāfiju, bet pēdējos gados pievērsusies glezniecībai – akrilam, eļļai, tušai.

17. novembris – 21. decembris

Aijas Zariņas darbu izstāde Mosties, mosties reiz, svabadais gars

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Kupola zāle, Brīvības bulvāris 32

Izstādē eksponēti gleznotājas Aijas Zariņas 11 jauni liela formāta audekli, kas stāsta par pasaules radīšanu. “Radīšana ir galvenais mākslinieka uzdevums, un arī jebkura cilvēka dzīves jēga ir radīšanā,” saka autore.

7. decembris – 2. februāris, 2020

O.–Ce. 10.00–18.00
Pk. 10.00–20.00
Se., Sv. 10.00–17.00
Pr. slēgts

Izstāde Gaismēna

Rīgas Kultūras un atpūtas centrs Imanta, Anniņmuižas bulvāris 29

Izstādē Gaismēna, 25 dažādi mākslinieki piedāvās skatītājiem glezniecības, grafikas un lietišķās mākslas darbus. Gaismēna – dabā tā ir gaismas apspīdēto laukumu un ēnas laukumu maiņa, mākslā – gaišāku un tumšāku krāsu laukumu maiņa, silto un vēso krāsu laukumu kontrasti. Kā izstādes tēma tā reflektē par gaismu kā dzīvības devēju – tā piešķir lietām formu, krāsu, nozīmi, enerģiju. Gaisma – dažādās nozīmēs un īpaši tumšajā gada laikā – ir radošo meklējumu objekts un izstādē piedāvātas dažādas tēmas interpretācijas.

7. decembris – 5. janvāris, 2020

Pr.–Sv. 9.00–20.00

Gulbenē izstāde Paaugstināta Temperatūra

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs, Parka iela 10

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā, Vecgulbenes muižas Sarkanās pils mansardā būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Metāla dizaina katedras pasniedzēju, studentu un absolventu darbu izstāde Paaugstināta Temperatūra.

Vakar – 28. janvāris, 2020

O.–Pk. 10.00–17.00
Se. 10.00–14.00
Pr. slēgts

Mākslinieces Ērikas Mālderes gleznu izstāde Ziema

Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis, Lāčplēša iela 48 – 8

Rīgas grafiķe Ērika Māldere pārcēlās uz dzīvi Dzērbenē 2015. gada rudenī ar domu, ka mākslas dzīve nekoncentrējas tikai galvaspilsētā, bet tā ir piederīga visai Latvijai, vienalga, cik tālu radošs cilvēks dzīvo no centra. Tieši Dzērbenē Ērika Māldere sāka gleznot.

3. decembris – 31. janvāris, 2020

O.–Se. 11.00–17.00
Sv., Pr. slēgts

Juria Dimitera personālizstāde Mana laika zīmes

Galerija MuseumLV, Andreja Pumpura iela 2

Jura Dimitera jaunajā personālizstādē Mana laika zīmes skatītājiem būs iespēja izsekot līdzi leģendārā mākslinieka interešu lokam un viņa daudzpusīgajai radošajai darbībai no 60- to gadu beigām līdz šim brīdim. Dimitera glezniecība, grafikas, fotogrāfijas, plakāti un tēlniecība iezīmē īpašus vēstures pieturas punktos, ko visa sabiedrība ir pārdzīvojusi laikā un telpā, kas vienlaikus ir arī dziļi individuāli māksliniekam un katram no mums. Paradoksi, metaforas, asprātības -  bijušu parādību nebijušas kombinācijas  ir Dimitera laika zīmes.

22. novembris – 4. janvāris, 2020

O.–Pk. 11.00–19.00
S. 11.00–17.00