Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -5 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 7. decembris
Dzirkstīte, Anta, Antonija

Izstāde Imanta Lancmaņa māksla gadu gaitā

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs, Skolas iela 10a, Madona

Mākslinieka vārds saistās ar Rundāles pils ilggadējā direktora amatu (1976 – 2018), Triju Zvaiģžņu ordeņa virsnieku (1994), Eiropas gada cilvēku Latvijā (2021), mākslas un arhitektūras pieminekļu restaurēšanas speciālistu un iniciatoru, vairāku grāmatu autoru un sabiedrisko darbinieku, mākslas vēsturnieku, izcilu muzejnieku - mākslinieku Imantu Lancmani.

8. decembris – 11. februāris, 2024

Grafiķu kalendāra izstāde

Galerija Istaba, Krišjāņa Barona 31b

Jau 9. gadu Latvijas grafikas mākslas pasaulē par nozīmīgu notikumu ir kļuvusi Grafiķu kalendāra izdošana. 13 topošo grafiķu darbi, kas tapuši Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas darbnīcā, arī šogad apkopoti lielformāta kalendārā. Tos kā ierasts rudens semestra sākumā kolekcijai atlasījuši pieredzējušie Grafikas katedras pasniedzēji. 2024. gada kalendāra vāku veidojis Mārtiņš Dziļums, bet kalendāra dizainu – Guntars Sietiņš.

11. decembris – 5. janvāris, 2024

Ingunas Poles izstāde Mēs esam šeit

Lielvircavas kultūras nams, Jelgavas novads, Ausekļa iela 24

Izstādē apskatāmi pēdējos 3 gados radītie darbi. Dominē mazāki formāti un siltas krāsu gammas. Darbos saskatāma mākslinieces zemapziņas tēlu sistēma, kuri savu veidolu ieguvuši, ietekmējoties no dažādu kultūru mītu, reliģiju, literatūras, misticisma, kino tēliem un simboliem. Varēs iepazīties ar dažādiem, subjektīvi veidotiem, universāliem arhetipu tēliem.

1. decembris – 1. februāris, 2024

Inetas Freidenfeldes izstāde Pilsētas eņģeļi. Čaks

Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis – muzejs, Lāčplēša 48/8

Māksliniece Ineta Freidenfelde iedvesmu radošajam darbam gūst pilsētvidē. Rezultātā tapis izstāžu cikls Pilsētas eņģeļi, kurā atspoguļota urbānā ekosistēma un garīgās pasaules saplūšana vienā veselumā.

5. decembris – 5. februāris, 2024

Ivetas Šmitas personālizstāde Kustībā esošie

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Dauderu nodaļa, Zāģeru iela 7

Būs skatāmi mākslinieces Ivetas Šmitas figurālās glezniecības darbi un autortehnikā tapušie gleznojumi uz zīda, kuros atspoguļoti mirkļi no baletdejotāju ikdienas dzīves.

1. decembris – 27. janvāris, 2024

Egila Jāņa Brūna piemiņas izstādeDzīve veltīta mākslai

Liepājas Latviešu biedrības nams, Rožu laukums 5/6, Liepāja

Šogad Egilam Jānim Brūnam būtu apritējuši 85 gadi. Mākslinieks savas radošās darbības pirmsākumos strādājis grafikā, vēlākos gadus pievērsies glezniecībai. Šajā reizē piemiņas izstāde veltīta tieši mākslinieka glezniecībai, atainojot tajā arvien jaunas rokraksta šķautnes un pietāti pret mākslas pasauli.

Šodien – 31. decembris

Izstāde Ziemassvētku brīnums

Muzejs Rīgas Jūgendstila centrs, Alberta 12

Jūgendstila interjerā iemirdzēsies īpaši veidoti telpu un eglīšu dekori. Līdzās vēsturiskajiem rotājumiem varēs apskatīt arī oriģinālus mākslas darbus un fotogrāfijas. Apmeklētājus priecēs arī atklātnes ar Ziemassvētku tematiku. Izstādi veidojušas mākslinieces Tamāra un Aleksandra Čudnovskas.

5. decembris – 14. janvāris, 2024

Skaņu ierakstu izstāde SAN

Rakstniecības un mūzikas muzeja izstāžu zāle, Pulka iela 8

Grupu apmeklētājiem muzejs piedāvās īpaši šai izstādei radītu izglītojošo programmu, kas radīta sadarbībā ar profesionālu mūzikas terapeiti Līvu Miķelsoni, kas vērsta uz cilvēka iekšējās pasaules izziņu caur skaņu un tās ierakstu. Kuratore un projekta vadītāja Katrīna Kūkoja, mākslinieks Aigars Ozoliņš, skaņu ainavas komponists Jēkabs Nīmanis, instalācijas Trīsskanis autors Maksims Šenteļevs.

Šodien – 31. janvāris, 2024

Lauras Feldbergas instalāciju izstāde Bezgalīgās zilās debesis

Latgales vēstniecība Gors, 3. st., Pils iela 4, Rēzekne

Bezgalīgās zilās debesis ir autores mākslinieciskā reakcija šajā nemierīgā laikā. Izstāde ar savu gaišumu un zelta elementiem savieno gan gaidāmos svētkus, gan arī atgādina par nemieru skartajām pasaules daļām un cerību uz mierīgām debesīm.

23. novembris – 28. janvāris, 2024


Lauras Feldbergas instalāciju izstāde Bezgalīgās, zilās debesis
Līdz 28. janvārim,
3. stāva foajē

Somu mākslinieka Marko Timlina (Marko Timlin) izstāde Biti un baiti

Galerija RIXC, Lenču iela 2

Biti un baiti ir kinētiska skaņas instalācija, kas sastāv no 104 pārstrādātām disketēm. Apvienojot novecojušās 20. gadsimta 80. un 90. gadu tehnoloģijas ar 21. gadsimta tehnoloģiskajiem līdzekļiem un estētiku, rodas pilnīgi jauni skaņas visumi, kas dzied 104 dažādās mašīnu balsīs. Izstāde norisinās RIXC Baltijas-Ziemeļvalstu rezidences ietvaros, kurā mākslinieks attīstīja izstādes mākslas darbu, kā arī uz sensoriem balstītu digitālo instrumentu klātienes performancēm un koncertiem, ko mākslinieks demonstrēs performancē, 14. decembrī, plkst. 19.00.

2. decembris – 3. februāris, 2024

Izstāde Māksla Gulagā. Vorkuta 1948.–1956.

Liepājas okupācijas muzejs, K. Ukstiņa iela 7/9

Šī ir pirmā izstāde, kas būs skatāma atjaunotajā Liepājas okupācijas muzeja ēkā. Kaut arī pašlaik norit spraigi darbi pie jaunas interaktīvas vēsturiskās ekspozīcijas izveides, Liepājas muzejs no šā gada 1. decembra ver durvis apmeklētājiem, kuriem būs iespēja apskatīt izstādi par Gulaga tēmu.

2. decembris – 25. marts, 2024

Madaras Neikenas personālizstāde Varbūtības

Galerija Māksla XO, Elizabetes iela 14

Madara Neikena pieder pie jaunākās paaudzes latviešu gleznotājiem un ir viena no retajiem māksliniekiem, kuri iet dabā un glezno a la prima. Gleznotājas uzmanību saista marīna un piejūras ainava – krāsas un gaismas mijiedarbība, ko Madara Neikena pārvērš nosacītā ainavā, kam piemīt meditatīvs raksturs gan mākslas radīšanas, gan recepcijas līmenī. Darbus raksturo krāsas un ainavas vieglums, lakoniska līdz minimālismam gleznieciskā izteiksme, kur gleznas kompozīcija un emocionālais vēstījums dažkārt tiek ievilkts tikai ar pāris līnijām.

10. novembris – 6. janvāris, 2024

Marko Mäetamm personālizstāde Reiz sen senos laikos. Dzīve kā pasakā

Galerija Māksla XO, Elizabetes iela 14

«Reiz dzīvoja sieviete ar piķa melniem matiem un ļoti gaišu ādu. Viņai bija septiņi vergi vīrieši- punduri. Tā kā šie vīrieši bija daudz mazāki par sievieti, viņi ļoti baidījās no viņas. Viņi dzīvoja kopā lielā mājā dziļi mežā, un vīrieši darīja visu, ko lielā, gaišādainā sieviete vēlējās. Jo viņi zināja, kas notiks, ja viņi to nedarītu.» ˗ Marko Mäetamm, 2023.

10. novembris – 6. janvāris, 2024

Sarmītes Caunes personālizstāde Krasta līnija

Talsu novada muzejs, Kārļa Mīlenbaha iela 19, Talsi

Šī gada pēdējā izstāde Talsu novada muzeja Izstāžu zālē būs tieši Sarmītes Caunes personālizstāde Krasta līnija, tā apmeklētāju acis priecēs līdz pat nākamā gada sākumam.

Vakar – 7. janvāris, 2024

J. F. Tīdemaņa glezniecības plenēra 2023’ izstāde

Talsu novada muzejs, Kārļa Mīlenbaha iela 19, Talsi

Gada izskaņā Talsu novada muzeja 3 zālēs būs apskatāma J. F. Tīdemaņa plenēra izstāde, kurā būs apskatāmi kopumā 7 autoru darbi.

Vakar – 7. janvāris, 2024