Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Izstāde #4skatuves

Mākslas galerija MuseumLV, Andreja Pumpura iela 2

Jaunā izstāde #4skatuves galerijā MuseumLV ir veltījums latviešu izcilās balerīnas Litas Beiris rīkotajam Starptautiskajam Baltijas baleta festivālam un tā 25 gadu jubilejai. Šogad festivālam ar nosaukumu No klasikas līdz avangardam bija jānotiek daudzās Latvijas pilsētās no 12. marta līdz aprīļa beigām. Diemžēl globālā karantīna ir veikusi smagas īslaicīgas korekcijas, taču ir pienākusi vasara, valsts kultūras dzīve atjaunojas un GRATA JJ komandas optimisms un mākslas mīlestība kalpo par uzticamu vairogu un atbalstu visparējās izolācijas periodā.

9. jūlijs – 6. augusts

Rasas Šulcas jaunāko darbu personālizstāde Dvīņu paradokss

Rīgas mākslas telpa, Kungu iela 3

Izstāde tēlaini atsauksies zinātnieka Alberta Einšteina domas eksperimentam, kur viens dvīnis, traucoties kosmosā ar ātrgaitas raķeti, ir novecojis mazāk par uz Zemes palikušo brāli.

25. jūlijs – 30. augusts

O. –Sv. 11.00-18.00

Tautas tēlotājas mākslas studijas Ģilde izstāde IKDIENAS NOSKAŅAS

Mazā ģilde, Amatu iela 3

Izstāde IKDIENAS NOSKAŅAS ir īpašu darbu atlase no studijas 2019./2020. gada sezonas. Darbos attēlota mākslinieku mirklīgā apstāšanās, uz audekla radot savu pasauli, aizvedot skatītājus uz smalkām dabas noskaņām, jūras plašumu, mākoņu trauslumu... Brīžiem darbos teju skan mūzika, rapsodija, flamenko ugunīgie ritmi, citreiz tas ir klusums dabā, cilvēkos un lietās visapkārt. Gleznas atspoguļo autoru sajūtas un vēlmi pasapņot, uzburt skaistumu un dot svētku sajūtu.

15. jūlijs – 31. augusts

Pr.–Sv. 10.00–18.00

Kuldīgā atklās vērienīgu tēlniecības un vides objektu izstādi

Kuldīgas Mākslas nams un Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerija

Kuldīgā būs apskatāma izstāde Tēlniecība. Objekts., kuras laikā mākslas darbus aplūkot varēs gan pilsētvidē, gan iekštelpās – Kuldīgas Mākslas namā un Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā. Aptverot visplašāko tēlniecības tehniku un materiālu klāstu, Tēlniecība. Objekts. aicinās meklēt līdzīgo un atšķirīgo gan labi pazīstamu mākslinieku, gan Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu radītajos objektos.

17. jūlijs – 27. septembris

Izstāde Arhitektam Andrejam Holcmanim – 100

Latvijas Arhitektūras muzejs, Mazā Pils iela 19

Nenogurstošais Vecrīgas pētnieks un reģenerācijas projekta līdzautors arhitekts un publicists Andrejs Holcmanis (1920–2009) profesionāļu aprindās vairāk pazīstams kā aktīvs vēsturiskā mantojuma apzinātājs un tā sargs, kā personība, kas bijusi apveltīta unikālām, daudzu gadu garumā krātām zināšanām par esošām un arīdzan zudušām vērtībām. Tas bija arhitekta redzamais devums, ēnā atstājot praktisko darbu projektēšanas jomā.

16. jūlijs – 18. septembris

Starptautiskā keramikas mākslas simpozija Keramikas laboratorija noslēguma izstāde

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Mihaila iela 3, Daugavpils

Divu nedēļu garumā Baltijas valstu keramikas mākslinieki bija apvienojušies kopīgā simpozijā, kur katrs savā veidā interpretēja materiāla iespējamību paleti. Atbrīvoti no ikdienas darbiem, lielpilsētas kņadas vai lauku pienākumiem, mākslinieki varēja nodoties iedvesmai, ko sniedz Daugavpils cietokšņa mūri, Daugavas ainaviskie loki, Latgales kultūrvide un kopā būšana šajā visnotaļ īpatnajā laikā.

24. jūlijs – 25. oktobris

Nastavševa online izrāde tiešsaistē

Tiešsaistē

24. jūlijā, 6. un 26. augustā interneta vidē iespējams noskatīties plašu rezonansi izraisījušo projektu Melnraksts tiešsaistē.

24. jūlijs – 26. augusts

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs ver durvis ar divām izstādēm

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs, Sporta 2 k-1

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs ver durvis 4. jūnijā ar divām izstādēm: Jāņa Kraukļa personālizstādi МЫ УЖЕ ДОМА, А ТЫ ЕЩЕ В ГОСТЯХ un Visa dzīvība zaļo – sadarbības projekts, kurā piedalās mākslinieki Una Hamiltone Helle, Eltons Kūns, Uma Breakdown un kurators Ēriks Martinsons. Izstādes pavadīs bagātīga publiskā programma

4. jūnijs – 23. augusts

Izstāde Dievs bija iemīlējies, pasaulē laizdams Gauju

Ojāra Vācieša muzejs, Ojāra Vācieša iela 19

Upes Gaujas tēls Ojāra Vācieša dzejā ir īpaši iemīļots, arī dzejnieka biogrāfijas kartē Gauja rit blakus. Viņa dzejā upe ir cilvēciskota, gandrīz fiziski mīlama kā sieviete – Gaujai ir sudrabkurpītes, kuras apāvusi, viņa tek uz priekšu. Viņa arī dēmoniska, dzīves ņemoša, viņas krastos iemīlas, skūpstās, dzer kāzas un pavada bērēs. Dzejoļu ciklā Gaujas vasaras serenādes no nepublicēto dzejoļu klāsta (1974-1979) radīta kinematogrāfiska dzejas skice, kurā cilvēks un mītiskais, kas sastopams Gaujā un ap Gauju, savijas kopīga dzejas un dabas ainavā.

9. jūlijs – 29. augusts

Tēlnieces Vijas Dzintares 80 gadu jubilejas ieskaņas izstāde Tuvumā

Ogres Vēstures un mākslas muzejs, Brīvības iela 36, Ogre

Izstādē piedalās četras mākslinieces, kas ir vienotas ar visspēcīgākajām saitēm, raugoties uz cilvēku laikā un telpā, – viņas vieno piederība vienai ģimenei. Dažādi izteiksmes veidi – tekstilmāksla, fotogrāfija, glezniecība un tēlniecība – veido vienu stāstu par klātesamību.

10. jūlijs – 15. augusts

Modes muzejs atsāks darbu ar krāšņu Itālijas modei veltītu izstādi

Modes muzejs, Grēcinieku iela 24

Modes muzejs atkal būs atvērts apmeklētājiem sākot ar 17. jūliju, turklāt atsāks darbu ar iespaidīgu un ilgi gaidītu izstādi No Fortuny līdz Versace. Itālijas mode 100 gados. Tajā būs apskatāmi vērtīgi eksponāti no Aleksandra Vasiļjeva fonda, kā arī no Modes muzeja kolekcijas – šedevri, ko itāliešu modes dizaineri radījuši visa 20. gadsimta garumā un arī 21. gadsimta sākumā.

17. jūlijs – 17. janvāris, 2021

Katru dienu 11.00–19.00
(ziemas sezonā, no 1. oktobra līdz
14. maijam 11.00–18.00)