Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +12 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 28. oktobris
Ninona, Ņina, Antoņina, Oksana

Siguldā apskatāma Ingrīdas Ivanes personālizstāde Jūsu meklētā adrese neeksistē

Kultūras un mākslas telpa Siguldas devons, Pils iela 10

Turpinot dažādu ēku sienām veltīto sēriju, Ingrīda Ivane savos jaunākajos darbos pievēršas telpas un atmiņu attiecībām. Tās ir sienas, kuru vairs nav. Pazudušas zem buldozera kausa kampiena, ieslodzītas zem renovācijas baltā apmetuma kārtām. Telpas, istabas un sienas, kas iepriekš ir bijušas intīmas un personīgas, tagad pārbūvju rezultātā kļuvušas pieejamas katram, kas garāmejot paceļ acis.

15. oktobris – 13. novembris

Nenotveramais - izstāde par leģendām apvīto anarhistu Jāni Žākli

Talsu novada muzejs, Kārļa Mīlenbaha iela 19, Talsi

Izstāde ir veltīta leģendārajam talsiniekam, anarhistam Pēterim Krāsotājam jeb īstajā vārdā Jānim Žāklim. Tā tiek veidota kā lietisko pierādījumu un zināmo faktu apkopojums, neizslēdzot minējumus un vēl nepārbaudītās versijas, kā paralēlās izmeklēšanas virzienus.

16. oktobris – 30. septembris, 2022

Vilhelma Mihailovska fotostāsts Atgriešanās

Ojāra Vācieša muzejs, Ojāra Vācieša iela 19

Ojāra Vācieša muzeja apmeklētājus atkal sagaida fotogrāfa Vilhelma Mihailovska fotostāsts Atgriešanās. Fotogrāfa uzņemtie Ojāra Vācieša portreti, kas glabājas muzeja krājumā, muzeja izstāžu zālē nav eksponēti pirmo reizi, bet gan piedzīvo savu atgriešanos un atkalsatikšanos ar apmeklētājiem.

11. oktobris – 4. janvāris, 2022

Personālizstāde Orģiju un mistēriju teātris

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Skārņu iela 10

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma Austrijas avangarda mākslinieka Hermaņa Niča personālizstāde Orģiju un mistēriju teātris.

16. oktobris – 12. decembris

Rīgas jūgendstila centrs aicina iepazīt Ungāriju Antala Rēvēsa grafikās

Muzejs Rīgas Jūgendstila centrs, Alberta 12

Rīgas Jūgendstila centrs aicina iepazīt izcilā mākslinieka Antala Rēvēsa mākslas darbus izstādē Ungārijas pasaules mantojums. Antala Rēvēsa grafikas. Divdesmit septiņās detalizētās panorāmās attēlotas ne tikai pilsētas, raksturīgas lauku ainavas un apskates objekti, bet arī dažādi notikumi. Izstādi papildina izsmalcināti porcelāna priekšmeti no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma un vairākām privātkolekcijām.

13. oktobris – 12. decembris

Izstāde Starp varavīksnes galiem

Latvijas Fotogrāfijas muzejs, Mārstaļu iela 8

Latvijas Fotogrāfijas muzeja izstāžu zālēs būs skatāma trīs somu fotogrāfu Johannesa Romppanena, Aki Sinikoski un Jūso Vesterlunda izstāde Starp varavīksnes galiem.

8. oktobris – 14. novembris

Modes muzejs aicina uz jaunu izstādi

Modes muzejs, Grēcinieku iela 24

Par godu Modes muzeja piecu gadu jubilejai izstādē būs apskatāmi vērtīgi eksponāti no muzeja kolekcijas – dāmu un bērnu tērpi, kas aptver 150 gadu periodu: no 1850. līdz 2000. gadam. Muzeja kolekcija šo piecu gadu laikā izaugusi līdz vairāk nekā divarpus tūkstošiem priekšmetu.

8. oktobris – 30. novembris

Sandras Strēles istāde Citi laiki

Viesnīca Grand Poet Hotel, Raiņa Bulvāris 5/6

Sandra Strēle absolvējusi LMA 2016. gadā, iegūstot maģistra grādu glezniecības nodaļā, kā arī vienu semestri studentu apmaiņas programmas ietvaros pavadījusi Antverpenes Karaliskajā tēlotājmākslas akadēmijā. Viņa ir saņēmusi Borisa un Ināras Teterevu fonda vizuālās mākslas stipendiju (2012), Brederlo fon Sengbuša mākslas balvu (2014) u. c. balvas.

12. oktobris – 18. novembris

Ekspozīcija No Aleksandra līdz Čakam

Rīgas Mākslas telpa, Kungu 3

Aleksandra Čaka 120. jubilejai veltīta literāra un kultūrizglītojoša ekspozīcija No Aleksandra līdz Čakam, kurā apmeklētāji varēs gūt vizuālu un filozofisku priekšstatu par Rīgas pilsētas dzejnieka devumu, mantojumu un personību.

1. oktobris – 21. novembris

Mākslinieces Anitras Bērziņas personālizstāde Planēta x Pērle

Dobeles Livonijas ordeņa pils

Anitra Bērziņa 1988. gadā absolvējusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Stikla nodaļu, 2008. gadā ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju un ieguvusi maģistra grādu glezniecībā pie profesora Alekseja Naumova. Piedalījusies vairāk kā 100 izstādēs, simpozijos Latvijā, Eiropā, ASV, prezentējusi sevi neskaitāmās personālizstādēs, saņēmusi balvas un radošās stipendijas, uzvarējusi konkursos. Viņa darbojas arī stikla tehnikās un ir veidojusi kolekcijas Itālijā - Murāno stikla studijās. Anitra ir gleznotāja, stikla māksliniece, grafiķe, interjeriste, dizainere.

24. septembris – 1. novembris

Atklāta izstāde Atmiņas mūs redz

Latvijas Mākslas Akadēmijas eksperimentālā mākslas telpa Pilot, Vāgnera iela 3

Eksperimentālajā mākslas telpā Pilot tiks atklāta izstāde Atmiņas mūs redz, kurā astoņu LMA studentu darbi pievērsīsies individuālās un kolektīvās atmiņas tematikai.

8. oktobris – 10. novembris

Jūrmalas pilsētas muzejā 3 jaunas izstādes

Jūrmalas pilsētas muzejs, Tirgoņu iela 29, Majori

Jūrmalas pilsētas muzejā skatāmas 3 jaunas izstādes –gleznotājas Ingas Jurānes darbu izstāde Ar mani runā kaijas, Dzintara Adieņa jaunāko darbu kolekcija Pasaules elpa, kā arī jauno gleznotāju Alvīnes Bautras un Kristapa Priedes kopprojekts Transs and Dance.

13. oktobris – 21. novembris

Daiņa Pundura darbu ekspozīcija Uzbūves nojaukšanai

Rīgas Porcelāna muzejs, Kalēju iela 9/11

Baltu, pelēku un rozā porcelāna stieņu kaudze pacietīgi gaida iespēju kļūt par uzbūvi izgaismotās Rīgas Porcelāna muzeja vitrīnās. Tā pārtaps par Daiņa Pundura mākslas darbu ekspozīciju Uzbūves nojaukšanai muzeja skatlogos.

1. oktobris – 14. novembris

Gleznu izstāde no LNMM kolekcijas Bez vārdiem

Koncertzāle Cēsis, Raunas iela 12

Koncertzālē Cēsis ir apskatāma gleznu izstāde no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas, kurā eksponēti Ievas Iltneres, Daces Lielās, Ģirta Muižnieka, Kristapa Ģelža, Kristīnes Keires, Tatjanas Krivenkovas, Barbaras Gailes, Ingas Melderes un Raida Kalniņa darbi. Izstādes kuratore ir mākslas zinātniece, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja Inese Baranovska.

28. septembris – 14. novembris