Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Muzejs Rīgas Jūgendstila centrs aicina piedalīties starptautiskā fotogrāfiju konkursā Vitrāžas jūgendstilā

Rīgas Jūgendstila centrs, Alberta iela 12

Līdz 2020. gada 3. jūnijam ikkatram ir iespēja piedalīties starptautiskā fotogrāfiju konkursā Vitrāžas jūgendstilā, ko organizē Jūgendstila pilsētu sadarbības tīkls RANN (Réseau Art Nouveau Network). Tā kā tīkla dalībvalstīs ir dažādi ierobežojumi, konkursa dalībnieki tiek rosināti pārskatīt savus fotoarhīvus, iesūtīt savus pilsētu vai ceļojumos iegūto jūgendstila vitrāžu attēlus un piedalīties virtuālā konkursā.

1. maijs – 3. jūnijs

Sestā Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā izstāde

Rīgas Sv. Pētera baznīca, Skārņu iela 19

Šogad konkurss Jāzepa Pīgožņa balva Latvija ainavu glezniecībā bija pulcējis 180 māksliniekus, kas žūrijas vērtējumam kopumā iesniedza 327 mākslas darbus. Iesniegtos darbus vērtēja profesionāla žūrija.

20. maijs – 9. augusts

Dzejas lasījumi Zem ceriņu arkas

Ojāra Vācieša muzejs, Ojāra Vācieša iela 19

Ilgāku laiku nav bijis iespējams tikties ar dzejniekiem klātienē, bet tagad muzejā atkal skanēs dzeja.

3. jūnijs

17.30

Izstāde Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgum 50

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Brīvdabas iela 21

Atzīmējot Brīvdabas muzeja Gadatirgus 50. jubileju, muzeja Izstāžu zālē būs skatāma retrospektīva lietišķās mākslas darinājumu izstāde, kas apmeklētājiem piedāvās unikālu iespēju apskatīt priekšmetus no Muzeja lietišķās mākslas kolekcijas.

Šodien – 29. novembris

Rēzeknē atklāta Jurim Soikanam veltītā izstāde Maģiskais reālisms

Latgales vēstniecība GORS, Pils iela 4, Rēzekne

2020. gada 23. februārī Latgales vēstniecībā GORS atklāta izstāde, kas veltīta ekstraordinārai personībai – māksliniekam, teorētiķim, mākslas kritiķim un pedagogam Jurim Soikanam (1920–1995). Izstādes ierosme ir mākslinieka simtā jubileja, kas šogad apritētu 12. aprīlī. Izstādes atklāšanā klāt bija gan tās kuratore Andra Silapētere, mākslinieka mazmeita Dagmāra Legante, mākslas profesors Osvalds Zvejsalnieks, kā arī tuvāki un tālāki Soikana dzīves līdzgaitnieki un daiļrades interesenti.

23. februāris – 14. jūnijs

Toma Harjo personālizstāde Izredzes

Galerija Alma, Tērbatas iela 64

Ar šo notikumu Rīgas Fotogrāfijas biennāle (RFB) 2020 sāk savu programmu, kas bija plānota no šī gada 9. aprīļa, bet ārkārtas situācijas dēļ tika pārcelta.

Šodien – 17. jūlijs

Neonillas Medvedevas personālizstāde Neostāsti

Mākslas telpa Aminori, Kr. Valdemāra iela 69

Mākslinieces Neonillas Medvedevas personālizstādei Neostāsti izvēlētajos darbos, kas no 28. maija tiks izstādīti mākslas telpā Aminori, būs vērojami vasaras sezonai raksturīgi spilgti, saules pielieti toņi, īpašu uzmanību veltot gaismas un krāsu attiecībai. Gleznās būs redzami tematiskie motīvi, ar kuriem māksliniece sastapusies plenēros, ārzemju ceļojumos, ikdienas notikumos, pastaigās pilsētvidē un līdzcilvēkos.

Šodien – 6. jūlijs

Rīgas Kultūras centrs Iļģuciems aicina uz izstādēm

Kultūras centrs Iļģuciems, Lidoņu iela 27 k-2

No 22. maija Rīgas Kultūras centrs Iļģuciems, ievērojot noteiktos ierobežojumus un sanitāro protokolu, ver vaļā durvis visiem interesentiem un aicina skatīt divas pavasarīgi iedvesmojošas izstādes.

22. maijs – 28. jūnijs

Pr.–Sv. 10.00–18.00

Laikmetīgās mākslas izstāde Sieviete bez īpašībām

Raiņa un Aspazijas vasarnīca, Jāņa Pliekšāna iela 5/7, Jūrmala

Izstādē piedalās mākslinieces Elīna Brasliņa, Krista Dintere, Liene Mackus, Krista Dzudzilo un Sandra Krastiņa. Izstādes kuratore Jana Kukaine.

2. jūnijs – 11. jūlijs

Liepājas Simfoniskais orķestris atvērs Vecbrāļa foto izstādi ar mirkļiem no operas

Liepājas koncertzāle Lielais dzintars, 2. stāvs, Radio iela 8, Liepāja

Liepājas koncertzāles Lielais dzintars 2. stāva galerijā Liepājas Simfoniskais orķestris atklās sava ilggadējā fotogrāfa Jāņa Vecbrāļa foto izstādi Pirmā …, kas veltīta novembrī pirmatskaņotajai Riharda Dubras operai Suitu sāga.

7. marts – 31. augusts

O.–Pk. 12.00-17.00
Se., Sv. 10.00-15.00
Pr. – slēgts

Signes Kraukles un Žanetes Žvīgures izstāde Paralēlās līnijas

Ogres Vēstures un mākslas muzejs, Brīvības iela 36, Ogre

Divus mēnešus Ogres muzejs darbojies citā režīmā, kad tika strādāts pie krājuma un caur stāstiem un fotogalerijām ogrēnieši un pilsētas viesi tika aicināti apzināt Ogres bijušās sanatorijas un vēsturiskā bānīša ceļus. Esam priecīgi par faktu, ka 15. maijā Ogres muzejs atkal ver durvis un beidzot interesentiem ir iespēja apskatīt Signes Kraukles un Žanetes Žvīgures brīnišķīgo izstādi Paralēlās līnijas, kas klusi elpojusi visu šo laiku, gaidot savus apmeklētājus.

15. maijs – 30. maijs

Izstāde GARĀŽA

Rīgas Motormuzejs, Sergeja Eizenšteina iela 8

Rīgas Motormuzejā skatāma pastāvīgā ekspozīcija ar vairāk nekā 100 vēsturiskajiem spēkratiem, kā arī izstāde GARĀŽA, kur aplūkojami jaunākie un spilgtākie 2019. gada Latvijas Antīko automobiļu kluba (AAK) biedru atradumi.

16. maijs – 1. maijs, 2021

Paulas Vītolas izstāde Viļņi – Gaismas – Ēnas

Galerija RIXC, Lenču 2

Izstādes darbos apskatāmi mākslinieciski eksperimenti ar šķietami pašsaprotamām parādībām – skaņu un gaismu. Izmantojot gaismu kā skaņas avotu un ieguves veidu, tā no neredzamas un netveramas parādības kļūst redzama un ar to iespējams strādāt vizuāli, paverot arvien jaunas iespējas eksperimentiem.

27. februāris – 13. jūnijs

Ce.–Se. 12.00–18.00