Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Martina Vizbuļa izstādes +371 28649002 virtuālā atklāšana

Zoom

Izstādē mākslinieks atspoguļo savus personiskos novērojumus laikā, kurā dzīvo – pārdomas par komunikāciju, tehnoloģijām, sabiedrību, tverot šī brīža aktualitātes un īpatnības komunikācijā. Mākslinieks radījis viedus mākslas darbus, kuri ir sazvanāmi un ikvienam ir iespēja veidot interaktīvu sarunu ar tiem.

Šodien – 24. aprīlis

Lindas Kozules izstāde Šajā straumē

Kultūras pils Ziemeļblāzma skatlogos, Ziemeļblāzmas iela 36

Pandēmijas laikā kultūras pils Ziemeļblāzma izstrādājusi un realizē radošu modeli iekštelpās plānoto izstāžu norisei ārpus tām, nepakļaujoties vīrusa epidēmijas nomācošajam spiedienam. Pirmie pils kafejnīcas logos un foajē iekrāsoja bērnu darbi uz zīda un stikla. Nu pienācis laiks par izstāžu zāli pārvērsties arī pils galvenajai fasādei. 21 krāšņs darbs galvenās fasādes logos un 13 gleznas kafejnīcas logos – tie būsi divi krāsās un faktūrā veidoti stāsti, ko kopīgi veidojuši māksliniece Linda Kozule un kultūras pils Ziemeļblāzma radošā komanda.

Šodien – 25. aprīlis

Izstādes Rīgas Kultūras centra Iļģuciems skatlogos

Rīgas Kultūras centra Iļģuciems skatlogos, Lidoņu ielā 27 k-2

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras centra Iļģuciems logos būs skatāmas divas gleznu izstādes un tautas lietišķās mākslas darinājumu ekspozīcija.

1. februāris – 6. aprīlis

Tautas tēlotājmākslas studijas Umbra gleznu izstāde

Kultūras un atpūtas centrs Imanta, Anniņmuižas bulvāris 29

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras un atpūtas centra Imanta tautas tēlotājmākslas studija Umbra ir pieredzes bagāts kolektīvs ar vairāk kā pusgadsimtu senu vēsturi un tradīcijām – šogad studija atzīmē 60 gadu jubileju. Ieskandinot jubilejas gadu, Umbra piedāvā bagātināt pastaigas svaigā gaisā ar mākslu un ielūkoties studijas radošajā darbībā caur kultūras centra skatlogiem – tajos līdz 7. martam izvietotas studijas dalībnieku gleznas.

1. februāris – 7. marts

Ungārijas porcelāna brīnumainā pasaule muzejā Rīgas Jūgendstila centrs

Rīgas Jūgendstila centrs, Alberta iela 12 (ieeja no Strēlnieku ielas)

Ar izciliem ungāru lietišķās mākslas darbiem iepazīstina izstāde ZSOLNAY porcelāna brīnumainā pasaule. Izsmalcināti dekoratīvi trauki un figūriņas, iedvesmoti no uzņēmuma vēsturiskās jūgendstila līnijas, apskatāmi gan muzeja Rīgas Jūgendstila centrs izstāžu vitrīnās, gan viesistabas un ēdamistabas interjerā. Ar servīzi no sērijas Fēnikss īpaši veidots ēdamistabas pusdienu galdu klājums.

17. oktobris, 2020 – 18. aprīlis

Izstāde Madernieka stils

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Skārņu iela 10

Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma vērienīga izstāde Madernieka stils, kas atzīmēs latviešu lietišķās mākslas un dizaina pamatlicēja Jūlija Madernieka 150 gadu jubileju. “Viegli izrunāt vārdu stils, bet viņu radīt – mūža darbs.” Jūlijs Madernieks

5. novembris, 2020 – 28. februāris

Izstāde Večella Varslavāne. Kostīmi – 50 gadi teātrī

Eduarda Smiļģa Teātra muzejs, E. Smiļģa iela 37

Izstādes nosaukumā minētais gadu skaits apzīmē laika periodu no 1970. gada, kad tapa pirmie V. Varslavānes teātra kostīmi izrādei Reiz Jaungada naktī Rīgas Krievu teātrī, līdz 2020. gadam, kad Latvijas Nacionālā teātra repertuārā joprojām dzīvo R. Blaumaņa Skroderdienas Silmačos Indras Rogas režijā, kam māksliniece kostīmus veidoja 2010. gadā, un kas bija arī viņas pēdējais darbs teātrī.

15. novembris, 2020 – 27. februāris

Livonijas ordeņa pilī skatāma muzeja krājuma izstāde Vasarnīcu iela

Ventspils muzeja Livonijas ordeņa pils, Jāņa iela 17

Izstādē eksponēti galvenokārt Ventspils muzeja krājuma priekšmeti, tērpi no Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja un I. Sarmas kolekcijām, fotomateriāli no M. Caras un Mikutoviču ģimenes arhīviem un velosipēdi no G. Brūna kolekcijas.

12. novembris, 2020 – 1. oktobris

Izstāde Saulains stūrītis

Aspazijas māja, Z. Meierovica prosp. 18/20, Dubulti, Jūrmala

Uz izstādes laiku, Aspazijas mājkalpotājas Annas Rijnieces agrākā istabiņa pārvērtīsies par jūgendstila dārzu, kurā dzīvo zinātkāra kaķu meitenīte. Tas nebūs parasts dārzs, tāpat kā kaķu bērns. Baltā kažoka saimniece simbolizēs Aspaziju bērnībā - vērīgu gudrinieci, kura savas bērnības izjūtas ietērpa vārdos vienā no skaistākajiem latviešu dzejas krājumiem - Saulains stūrītis.

8. septembris, 2020 – 28. februāris

Nikolaja Rēriha glezniecības ekspozīcija

Mākslas muzejs Rīgas Birža, Doma laukums 6

Mākslas muzejs Rīgas birža, atzīmējot devīto dzimšanas dienu, saviem apmeklētājiem sarūpējis divus īpašus svētkus: Nikolaja Rēriha glezniecības ekspozīcijas atklāšanu un marīnista Ivana Aivazovska darbu izstādes kataloga publikāciju.

20. augusts, 2020 – 20. augusts, 2022

Izstāde GARĀŽA

Rīgas Motormuzejs, Sergeja Eizenšteina iela 8

Rīgas Motormuzejā skatāma pastāvīgā ekspozīcija ar vairāk nekā 100 vēsturiskajiem spēkratiem, kā arī izstāde GARĀŽA, kur aplūkojami jaunākie un spilgtākie 2019. gada Latvijas Antīko automobiļu kluba (AAK) biedru atradumi.

16. maijs, 2020 – 1. maijs