Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Mākslinieces Ievas Carukas personālizstādes atklāšana Rotko centrā

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Mihaila iela 3, Daugavpils

Ieva Caruka ir māksliniece un pedagoģe, Latvijas Mākslinieku savienības biedre, biedrības Mārupes radošā laboratorija valdes locekle. Studējusi Ļvovas (Ukraina) Poligrāfiskā institūta Grāmatu grafikas nodaļā un beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu.

11. septembris – 25. oktobris

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) muzeja izstāde – akcija Paranoja

Latvijas Mākslinieku savienības muzejs, 11. novembra krastmala 35

Domājot par attiecībām starp mākslinieku un institūciju lēmumiem, LMS muzejs izstādei – akcijai Paranoja LMS galerijā izvēlējies autoru – Alda Kļaviņa, Arvīda Būmaņa, Laimas Eglītes, Ivetas Priedītes, Anetes Kalniņas, Henrija Klēbaha, Helgas Jaksones, Matīsa Zavicka, Vladislava Rubuļa, Lijas Būmanes, Borisa Bērziņa darbus.

4. septembris – 4. oktobris

Centrālie Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 notikumi norisināsies Rīgas mākslas telpā

Izstāžu zāle Rīgas mākslas telpa, Kungu iela 3

Izstāžu zālē Rīgas mākslas telpa norisināsies biedrības Rīgas Fotogrāfijas biennāle un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības organizētas starptautiskas izstādes – Ekrāna ēra II: Ainava un 6x6/36. Abas izstādes ir Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 centrālie notikumi.

12. septembris – 18. oktobris

Vadims Jēgers –Lelles no cietuma

Bulduru Izstāžu nams, Jūrmala, Muižas iela 6

Bulduru Izstāžu namā skatāma Vadima Jēgera izstāde Lelles no cietuma. Vadims Jēgers Bulduru Izstāžu nama izstādēs piedalās jau vairākus gadus un ir saņēmis žūrijas atzinības konkursa izstādē JĀ/NEatkarība. 2019. gadā akcijā-izstādē-loterijā Gada Nedarbs Vadims Jēgers saņēma skatītāju balvu par darbiem Vajadzības un Kode-Iza, kā arī iespēju Bulduru Izstāžu namā veidot savu personālizstādi.

12. septembris – 24. oktobris

Skatāma jauno ilustratoru bilžu grāmatu izstāde

Kultūras un atpūtas centrs Imanta, Anniņmuižas bulvāris 29

Jau piekto gadu Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studenti bilžu grāmatu un komiksu gardēžus priecē ar ikgadēju bilžu grāmatu skati. Izstādē aplūkojami maģistra programmas studentu bilžu grāmatu sērijas Atmiņas ilustrāciju oriģināli un grāmatas. Izstāde atceļojusi uz Imantu no mākslas telpas Aminori, kur tā bija skatāma no 9. jūlija līdz 20. augustam. Bilžu grāmatu sērija radīta, gatavojoties Boloņas Bērnu grāmatu tirgum Itālijā, un būs apskatāma Latvijas nacionālajā stendā 2021. gadā.

8. septembris – 4. oktobris

Klasiskās Mākslas galerijā Antonija būs atklāta Aleksandra Lozovoja personālizstāde

Mākslas galerija Antonija, Brīvības iela 157

Aleksandrs Lozovojs ir atzīts krievu neatkarīgais mākslinieks. Dzimis 1949. gadā. Meistara darbi tiek izstādīti Puškina Valsts tēlotājmākslas muzejā (Maskava), Valsts krievu muzejā (Sanktpēterburga), Maskavas Modernās mākslas muzejā, Zimmerli mākslas muzejā Ņūdžersijā (ASV), kā arī citos muzejos un privātkolekcijās. Lozovoja gleznas tika pārdotas MacDougall's un Sotheby's izsolēs.

17. septembris – 17. oktobris

Jūrmalas pilsētas muzejā tiks atklātas divas jaunas izstādes

Jūrmalas pilsētas muzejs, Tirgoņu iela 29, Majori

Kamīnzālē būs skatāma Māras Mozgires un Daces Ziemeles jaunāko darbu izstāde Jūra un mala, bet 2. stāva zālēs Kristīnes Kutepovas gleznu un grafiku izstāde Brīnumzeme.

17. septembris – 18. oktobris

Bauskas muzejā skatāma Ata Jākobsona darbu izstāde

Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejs, Kalna iela 6

Izstādē Klātbūtne aplūkojamas gleznas no pēdējos gados tapušajiem cikliem Frekvences, Mūžīgā kustība un Itinerantur.

11. septembris – 8. oktobris

Ar izstādi Veiksmes gadi Čaka muzejs svin 20 gadu jubileju

Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis-muzejs. Lāčplēša iela 48–8

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī-muzejā būs skatāma muzeja 20 darbības gadiem veltīta tematiska izstāde Veiksmes gadi, kas veidota no muzeja krājuma materiāliem. Izstāde vēstīs par nozīmīgākajiem notikumiem un cilvēkiem muzeja pastāvēšanas 20 gados.

17. septembris – 27. novembris

Izstāde Rihards Zariņš (1869–1939). Ko Latvijas meži šalc

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Jāņa Rozentāla laukums 1

Izstāde sniedz ieskatu visās Riharda Zariņa radošās darbības nozarēs, aptverot meistara daiļradi vairāk nekā 40 gadu garumā. Atsevišķu ekspozīcijas sadaļu veido Riharda Zariņa vadītās Grafikas meistardarbnīcas audzēkņu veikums.

4. jūlijs – 18. oktobris

Izstāde Kaislību varā. Austra Ozoliņa-Krauze – rakstniece, mecenāte, spiedze

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, Elizabetes ielā 57a, dz. 26; ieeja caur pagalmu, 5. stāvs

Latviešu Mata Hari, dēkainā latviete, viena no intelektuālākajām sievietēm Latvijā – tas viss savulaik bija teikts par rakstnieci, žurnālisti Austru Ozoliņu-Krauzi (1890–1941). Viņas savdabīgā personība bija pretrunu pilna, bet biogrāfijā joprojām ir daudz baltu laukumu.

7. jūlijs – 21. novembris