Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ceļu nozares administrācijas simtgadei veltīta izstāde

t/c Origo, Stacijas laukums 2

1. augustā Centrālās dzelzceļa stacijas laukumā Rīgā, pie tirdzniecības centra Origo tika atklāta VAS Latvijas Valsts ceļi un ceļu nozares simtgadei veltīta izstāde Dzīve ir ceļš!. 1919. gada 1. augustā tika nodibināta Ceļu un būvju virsvalde, kas bija VAS Latvijas valsts ceļi (LVC) priekštece.

1. augusts – 1. novembris

Līvas Arnavas personālizstāde Varbūt Tiešām

Peldošais mākslas centrs Noass, AB dambis 2

Teksti bez konteksta, viltus ziņas un izdomātas atmiņas. Varbūt Tiešām visa pamatā ir slikta redze? Mēs vienkārši ļoti slikti redzam Ar šādu lakonisku pieteikumu savā pirmajā personālizstādē uzstājas jaunā māksliniece Līva Arnava. Uzstādījums, ka visu, ar informācijas laikmeta saistītu likstu pamatā vienkārši ir slikta redze, protams, ir apzināti sakāpināts. Drīzāk tas ir tikai sākums plašākai pētniecībai un radošas domas attīstībai.

8. augusts – 15. septembris

Tr.–Se. 15.00-22.00

Izstāde Latviešu mākslinieki Penzas mākslas skolā

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, Elizabetes iela 57a, dz. 26

Ievadot stāstu par Aleksandras Beļcovas dzīvi un daiļradi, kas tiks izvērsts apjomīgajā mākslinieces darbu retrospekcijā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) galvenās ēkas Lielajā zālē šī gada rudenī, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs maina pastāvīgo ekspozīciju un piedāvā jaunu izstādi. Tā iepazīstinās ar Penzas mākslas skolu Krievijā, kas bija būtiska daudziem jaunajiem latviešu māksliniekiem, kuri turp devās mācīties Pirmā pasaules kara laikā. No 1912. līdz 1917. gadam šeit mācījās arī Aleksandra Beļcova.

20. augusts – 30. novembris

Tr.–Se. 11.00–18.00
O. 11.00–19.00
Sv., Pr. – slēgts

Četru somu fotogrāfu – Mia Damberga, Esi Orpana, Tīna Palola, Patrisia Rodasa – izstāde Pazušana

Latvijas Fotogrāfijas muzejs, Mārstaļu iela 8

Izstādē Pazušana tiek aplūkoti jautājumi, kas saistīti ar pārkāpumiem un vardarbību, pazemošanu un kaunu, sevis apšaubīšanu, identitāti un tās zaudēšanu – pazušanu no citiem, kā arī no sevis. Mēs mantojam un pārņemam uzvedības modeļus, balss toņus, žestus, lai padarītu citus nepārliecinātus pašiem par sevi, mēs iemācāmies sevi apspiest. Mēs interpretējam un atjaunojam atmiņas un situācijas. To, kas mēs esam un kā jūtamies, ietekmē un nosaka arī citi faktori, ne tikai mēs paši, – mūsu pagātne, mūsu vecāki, mūsu partneri – katrs, kas kļūst mums tuvs un svarīgs. Dažreiz mēs pazūdam, citreiz mēs apzināti slēpjamies, meklējot patvērumu, līdz mēs jūtamies droši, lai paši no jauna definētu robežas un atgrieztu savu telpu.

15. augusts – 22. septembris

Pr., O. – slēgts
T., Pk.–Sv. 10.00–17.00
C. 12.00-19.00

Starptautiska tekstilmozaīkas izstāde Rīgas vasara

Rīgas Kultūras centrs Iļģuciems, Lidoņu iela 27 k-2

Starptautiskā tekstilmozaīkas izstāde Rīgas vasara ir pasākums, kas piedāvās rīdziniekiem, Latvijas iedzīvotājiem, kā arī ārvalstu tūristiem iepazīt Rīgu kā pilsētu, kurā aktīvi tiek atbalstītas dažādas mākslas nozares, šajā gadījumā – tekstilmāksla. Izstādes norises laikā plašai auditorijai tiks sniegta iespēja klātienē iepazīties ar jaunākajām tendencēm, kuras šobrīd ir aktuālas starptautiskajos kviltfestivālos un šīs mākslas nozares attīstībā.

13. augusts – 8. septembris

Pr.–Sv. 10.00–18.00

Mākslas studijas M22 dalībnieku izstāde MĀKSLAS DĀRZS

Kuldīgas Mākslas nams, 1905. gada iela 6

Mākslas studijas M22 pirmsākumi meklējami 2013. gadā, kad Ieva Vītola–Lindkvista sāka pasniegt mākslas kursus Kuldīgas Mākslas namā. 2015. gadā, kā pasniedzējs pievienojās arī Ole Lindkvists. No 2015. līdz 2017. gadam tika realizēts jaunās mākslas studijas M22 ēkas projekts, Mālu ielā 22, Kuldīgā. Studija darbojās jaunajā ēkā arī pašreiz. Mākslas studijā pasniedz ne tikai krāsu mācību un gleznošanu, bet tiek izmantoti arī mākslas terapijas paņēmieni, kā arī izmantoti kursi, kuru mērķis ir personīgā izaugsme un pilnveide.

14. augusts – 8. septembris

Pr., O. – slēgts
Tr.–Se. 10.00–18.00
Sv. 10.00–16.00

Tonālās glezniecības meistares Vitas Mercas izstāde

Mākslas galerija Jēkabs, Jēkaba iela 26/28

Izstādē eksponēts mākslinieces jaunākais veikums – laikā no 2017. līdz 2019. gadam tapušas gleznas. Izstādē aplūkojamas tonāli izsmalcinātas klusās dabas un ainavas. Darbus vieno Mercai raksturīgā pieeja eļļas glezniecības tehnikai – dažādu krāsu toņu plānā lazējuma un smalka zīmējuma apvienojums rada akvareļu glezniecības tehnikai līdzīgu, ēterisku efektu.

30. jūlijs – 30. augusts

Pr.–Pk. 11.00–18.00

Vernera Lazdāna personālizstāde Personas kods

Galerija Daugava, Ausekļa iela 1

Mākslinieks ņēmis dalību tādās izstādēs kā Miniatūrā savalgotais skaistums, Nebaidies (Zuzāna kolekcijas izstāde par ērmīgo), Muzejs izvēlas. Latvijas Nacionālā muzeja jaunieguvumi 2012 u. c.

7. augusts – 7. septembris

O.–Se. 11.00–18.00
Sv., Pr. slēgts

Izstāde Pazudušas kodā

RIXC galerija, Lenču iela 2

Piektdien, 2. augustā plkst. 17.00 RIXC galerijā Rīgā tiks atklāta izstāde Pazudušas kodā, kurā piedalās trīs jauno mediju mākslinieces – Ieva Vīksne, Līga Vēliņa un Milda Ziemane.

2. augusts – 21. septembris

Pr.–Se. 12.00–18.00
Sv. – slēgts

Biennāles Marīna 2019 programma ģimenēm un konkursizstādes laureāti

Dažādas norises vietas

Pagājušā nedēļā 2. starptautiskās jūras tematikai veltītās biennāles Marīna 2019 ietvaros Jūrmalā atklātas 16 daudzveidīgas mākslas izstādes (programma pieejama pielikumā). Līdz pat 31. augustam katru sestdienu kādā no biennāles pieturām bērniem un viņu vecākiem būs iespējams piedzīvot ģimenisku kopā būšanu mākslas un kultūrvidē.

27. jūlijs – 31. augusts

Oļegs Skarainis – Nesalauztais

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs, Lielās zāles, Skolas iela 10a

“Cilvēka likteni lielā mērā nosaka viņu raksturs, un, ja likteņa nejaušībām varētu dot vārdu, tad tēlniekam Oļegam Skarainim tā būt izdzīvošanas spēja, kas viņu pavada kopš bērnības. Jau kopš laika, kad viņš sāka apzināties sevi, tieši izdzīvošanas spēja, šķiet, ir bijusi viņa dinamiskās radošās dzīves svarīgākais balsts. Cilvēks jau neizvēlas pasauli, kādā nākt, viņš atrod pasauli, ko veidojuši citi. Kas nospraudis Oļega ceļu, ko zinām par Oļegu Skaraini – par mākslinieku, par cilvēku?” – Mākslas zinātniece Gundega Cēbere

26. jūlijs – 8. septembris

Gulbenes radošās personības Sandras Semenkovičas personālizstāde Tilti

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs, Mansarda zāle, Skolas iela 10a

Uz cilvēku neved neviena laipa, neviens tilts. Uz cilvēku var aiziet tikai pa atspulgiem. Imanta Ziedoņa epifānija vislabāk raksturo izstādes nosaukumu Tilti – tā saka pati autore. Sandra Semenkoviča ir zemnieku saimniecības Upeslīči īpašniece, māksliniece-floriste, kas iedvesmu saviem darbiem smeļas no dabas , sava daiļdārza, ziediem, saskarsmes ar cilvēkiem un no meditācijas.

26. jūlijs – 8. septembris

O., Ce., Pk. 10.00–17.00
Tr. 10.00–18.00
Se., Sv. 10.00–16.00
Pr. – slēgts

Izstāde Ceļā. V doroge. On the Road

Livonijas ordeņa pils, Jāņa iela 17, Ventspils

Izstāde Ceļā. On the Road. V Doroge - ceļojuma tērpi, dokumenti un aksesuāri no Aleksandra Vasiļjeva fonda kolekcijas, Ribinskas (Krievija) muzeja un Ventspils muzeja krājuma, 19. gs. beigas - 20. gs. sākums.

23. jūlijs – 20. oktobris

Izstāde Dalīšanās / splitting

Galerija Māksla XO, Elizabetes iela 14

”Tas ir tas gadījums, kad splitting ir nevis tulkojums, bet paskaidrojums. Ierastā share vietā vēl viens pavērsiens lietu kopējā kārtībā – dalīšanās komandās, polarizēšanās, uzskatu nesaderība, līniju vilkšana un teritorijas iezīmēšana. Telpas sadalīšana uz pusēm un satekpunkta meklēšana,” Paulis Liepa, 2019.

25. jūlijs – 26. augusts

Violetas Jātnieces jubilejas izstāde Vakar, aizvakar, šodien

Rideļu dzirnavu muzejs, Engures novads

Uz visu vasaru Violetas Jātnieces keramikas kolekcija ieguvusi mājvietu Oskara Kambalas izveidotajā dzirnavu muzejā, kas šogad ieguva statusu Industriālais mantojums tūrismā. Violetas Jātnieces monumentālā, bet romantiski noskańotā keramika izkārtota gan starp dzirnavu iekārtām, gan izvietota tieši uz tām un labi jūtas iekārta starp mašinērijas trubām.

1. maijs – 1. oktobris

Sv.–Ce. 11.00–20.00
Pk., Se. 11.00–21.00