Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 26. februāris
Mētra, Evelīna, Aurēlija

Rīgas Porcelāna muzejs aicina uz Levona Agadžanjana darbu izstādi

Rīgas Porcelāna muzejs, Kalēju iela 9/11

Levons Agadžanjans (1940-1999) ir armēņu izcelsmes mākslinieks, kura radošais mūžs ir nesaraujami saistīts ar Latviju. Viņa porcelāna, fajansa, māla un citu materiālu darbi rotā Latvijas nozīmīgāko mākslas muzeju kolekcijas un ekspozīcijas, kā arī daudzu Latvijas iedzīvotāju sekcijas un trauku skapjus.

24. janvāris – 15. marts

O.–Sv. 11.00–18.00
Pr. slēgts

Mežģīņu noslēpumi atklājas Ventspilī

Ventspils Livonijas ordeņa pils, Jāņa ielā 17

Izstāde veltīta vienām no senākajām Eiropā izkoptajām amata prasmēm - mežģīņu darināšanai, kuru vēstures pavedieni mūs aizved līdz 16. gadsimtam. Izstādes apmeklētāji varēs iepazīties ar unikāliem priekšmetiem no prestižām vēsturiskajām kolekcijām, kas vēsta par mežģīņu attīstību un pielietojumu kopš to pirmsākumiem līdz mūsdienām, kad tās vēl arvien izmanto tērpos, interjeru noformējumā vai vienkārši - par iedvesmas avotu daudziem māksliniekiem.

16. janvāris – 30. marts

Ērika Apaļā personālizstāde Ģimene

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Jāņa Rozentāla laukums 1

Ēriks Apaļais ir viens no oriģinālākajiem un izdomas bagātākajiem jaunās paaudzes gleznotājiem, kas pēdējo gadu laikā nākuši no Latvijas. Izstāde piedāvā mākslinieka līdzšinējās darbības pārskatu piecās sadaļās. Reti redzētās agrīnās gleznas, noslēpumaino burtu kompozīcijas, alūziju piesātināti elipsveida naratīvi ir tikai daļa no tā, ko apmeklētājs ieraudzīs ekspozīcijā.

7. februāris – 29. marts

O.–Ce. 10.00–18.00
Pk. 10.00–20.00
Se., Sv. 10.00–17.00
Pr. slēgts

Izstāde Džemma Skulme. Viņas glezniecība

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Jāņa Rozentāla laukums 1

Izstāde veltīta Džemmas Skulmes glezniecībai kā mākslinieces lielajai kaislībai, mīlestībai, darbam, jēgai un spēlei, kā telpai, kurā notiek gan saruna ar sevi, gan uzrunas sabiedrībai. Tā akcentē Džemmas Skulmes mākslas aspektus, ar kuriem rakstīta ne vien viņas biogrāfija, bet arī Latvijas mākslas vēsture.

8. februāris – 5. marts

O.–Ce. 10.00–18.00
Pk. 10.00–20.00
Se., Sv. 10.00–17.00
Pr. slēgts

Kristīnes Kutepovas personālizstāde Redzējumi

Rīgas mākslas telpa, Kungu iela 3

Jaunās gleznotājas Kristīnes Kutepovas pirmā tik vērienīgā personālizstāde veidos priekšstatu par mākslinieces individuāli saredzētām ainām un pieredzētiem notikumiem, kur vienādi liela vērība ir pievērsta kā ikdienišķas dzīves smalkumiem, tā garīgiem meklējumiem Austrumu filosofijā. Kristīnes Kutepovas glezniecības satura mērogs ir bezgalīgi plašs – tajā ietilpst gan smalki izjusta Carnikavas piemales zāles stiebru sērija, gan sadzīviskas ģimenes ainas ar aizmigušajiem. Turpat viss var dabiski pārvērsties abstraktās mākoņu gubās un dekoratīvās kalnu virsotnēs no piedzīvotā ceļojuma uz Indiju.

1. februāris – 29. marts

O.–Sv. 11.00–18.00
Pr. slēgts

Lindas Stepītes gleznu izstāde KAUT KUR

Jūrmalas Kultūras centrs, Jomas iela 35

Linda Stepīte ir Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas gleznošanas un zīmēšanas pedagogs. Paralēli pedagoģiskajam darbam Linda Stepīte veic radošo darbību, piedalās dažādās mākslinieku grupu izstādēs, rīko personālizstādes.

21. janvāris – 21. marts

Margaritas Germanes laikmetīgās tēlniecības izstāde Metamorfoze

Rīgas mākslas telpa, Kungu iela 3

Izstādi Metamorfoze veidos laikmetīgās tēlniecības objektu grupa – pašportreti, kas izstrādāti autortehnikā un eksperimentālās materiālu kombinācijās, par centrālo izstādes vēstījumu atstājot autores simboliski bezgalīgo pārmaiņu procesu.

1. februāris – 1. marts

O.–Sv. 11.00–18.00
Pr. slēgts

Vilipsōna personālizstāde Suņa dzīve

Galerija Istaba, Krišjāņa Barona iela 31A

Līdzīgi kā pirms pāris gadiem – arī šoreiz mākslinieka izstādei par iemeslu ir nesen iznākusi grāmata, kas tapusi tandēmā ar rakstnieci Noru Ikstenu. Tādapat nosaukuma grāmatas galvenie varoņi ir dzilvēki – suņi ar cilvēku sirdīm. Vilipsōns grāmatai sarakstījis sunetus un ilustrācijām salipinājis plastilīna suņu figūriņas, kas izstādē būs aplūkojamas gan dzīvajā, gan grāmatas iekārtotājas Katrīnas Vasiļevskas fotogrāfijās.

13. februāris – 6. marts

Lauras Veļas personālizstāde Prāta defragmentācija

Galerija Māksla XO, Elizabetes iela 14

„Un es nonāku atmiņas laukos un plašajās pilīs, kur sakrāti neskaitāmi attēli no visa, ko vien atnesušas sajūtas. Tur noglabātas arī visas mūsu domas, gan pārspīlējot, gan pamazinot vai kaut kā citādi mainot sajusto. Tur nodots un noglabāts viss, ko vēl nav aprijusi un aprakusi aizmirstība. Kad es esmu tur, es pieprasu parādīt visus attēlus, kurus vien vēlos. Dažus parāda uzreiz, dažus meklē ilgi un gluži vai izrok no kaut kādām ļoti slepenām slēptuvēm, vēl kādi gāžas virsū bariem un, lai gan es meklēju un prasu pēc citiem, izlec priekšā, kā teikdami: Varbūt mēs? Augustīns.

13. februāris – 10. marts

Izstāde Kabuki 歌舞伎. Japānas 19. gadsimta ukijo-e

Mākslas muzejs Rīgas Birža, Doma laukums 6

Mākslas muzejā Rīgas Birža būs skatāma izstāde Kabuki 歌舞伎. Japānas 19. gadsimta ukijo-e, parādot kabuki teātra aktiera attēlojumu Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā esošajos Japānas Edo perioda krāsainajos kokgriezumos jeb ukijo-e.

29. februāris – 19. aprīlis

Līvas Kaprāles darbu izstāde Portrets un telpa

Kultūras pils Ziemeļblāzma, Ziemeļblāzmas iela 36

Kultūras pils Ziemeļblāzma izstāžu zālē redzamo mākslas darbu autore ir tekstilmāksliniece Līva Kaprāle, kuras darbi veidoti kā filcētie portreti un plānā vilnas vēlumā pārradītie apkārtējās vides fragmenti. Tematiski ekspozīcija veidota divos virzienos, kas brīžam atdalās, brīžam saplūst; viena daļa veltīta portretam, otra – apkārtējai videi, skatienam caur logu, kas transformējies caur subjektīvo tekstilmākslinieces skatījumu, ar tam raksturīgo tēlu, bet, it īpaši, materiālo, taktilo sajūtu kopumu.

24. februāris – 28. marts

Pr.–Sv. 10.00–19.00

Jaunas izstādes Jūrmalas pilsētas muzejā

Jūrmalas pilsētas muzejs, Tirgoņu iela 29, Majori

Atklās divas dažādu paaudžu greznotāju izstādes – mūziķa un mākslinieka Jāņa Maļecka personālizstādi Dienasgrāmata un jaunās gleznotājas, Latvijas Mākslas akadēmijas studentes Envijas izstādi ar uzrunājošu nosaukumu Mēs visi smiesimies, skumsim, raudāsim, atkal smiesimies.

19. februāris – 29. marts

P., O. slēgts
T.–Sv. 10.00–17.00

Lietuviešu fotogrāfa Sauļus Paukštis izstāde Viļņas attēli

Rīgas Sv. Pētera baznīca, Skārņu iela 19

Atzīmējot Lietuvas Republikas neatkarības dienu un Lietuvas valsts neatkarības atjaunošanas gadadienu, skatāma lietuviešu fotogrāfa Sauļus Paukštis izstāde Viļņas attēli, kurā eksponētie Viļņas pilsētas vaibsti radīti unikālajā Van Deika (Van Dyke brown) fotogrāfiju tehnikā.

16. februāris – 18. marts

Helēnas un Ivara Heinrihsonu personālizstāde Kaut kā tā, nu tā (Mīlestības vārdā)

Rīgas Mazākā galerija, Aristida Briāna ielā 9

No šī gada 14. februāra Rīgas Mazākajā galerijā būs skatāma gleznotāju Helēnas un Ivara Heinrihsonu kopīgā personālizstāde Kaut kā tā, nu tā (Mīlestības vārdā), kurā tiks interpretēta mīlestības, laulības un kopdzīves tēma. Vienlaikus, šī izstāde ir mākslinieku veltījums pašiem savā laulības 50. jubilejā jeb Zelta kāzās.

14. februāris – 10. aprīlis

Birutas Delles personālizstāde Daba skatās uz mums

Ogres Vēstures un mākslas muzejs, Brīvības iela 36, Ogre

Ikviena Birutas Delles (1944) darbu izstāde izraisa interesi visiem tiem, kuriem aktuālas Latvijas mākslas norises. Izstādē iekļauti darbi, kas tapuši laika posmā no 80. gadiem līdz mūsdienām, un daļa gleznu plašākai publikai apskatāmi pirmo reizi.

12. februāris – 8. marts