Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā 0 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 8. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis

Ventspils Mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde Laika zīmes

Amatu māja, Ventspils, Skolas iela 3

Izstādē Laika zīmes būs apskatāmi Ventspils Mākslas skolas audzēkņu darbi, kas realizēti sadarbībā ar dizaina darbnīcu RADE Ventspils valstspilsētas jauniešu brīvā laika pavadīšanas un aktīvas atpūtas veicināšanas atbalstītā projekta Dizaina darbnīcas ietvaros.

6. decembris – 6. janvāris, 2023

16. starptautiskā mazo formu porcelāna izstāde Mierinājums

Rīgas Porcelāna muzejs, Kalēju iela 9/11, Vecrīga (ieeja no Konventa sētas)

Izvēloties šī gada izstādes tēmu, nebija iespējams ignorēt pasaules ģeopolitisko situāciju. Tāpat nevarēja prognozēt, kas notiks izstādes norises laikā – gadu mijā. Vienlaikus bija skaidrs, ka pie jebkādas situācijas attīstības, daudziem no mums būs nepieciešams mierinājums.

16. decembris – 5. februāris, 2023

Frančeskas Kirkes izstāde Skaistuma dekonstrukcija

Galerija Māksla XO, Elizabetes iela 14

„Pasaule, kuru viņa izveidojusi kā vizuālu uzskatāmību, ir skumju nojautu, krēslainu noslēpumu, fantastisku pārvērtību, izzudušu kaislību un [...] arī karnevāliska maiguma un vispiedošanas, klusās nostaļģijas un mīlestības alku pilna,” Ivars Runkovskis.

Šodien – 7. janvāris, 2023

Apmeklētājiem durvis ver Liepājā pirmais Leļļu mākslas un dizaina muzejs

Galerija Romas dārzs, Zivju iela 3

Leļļu mākslas un dizaina muzeja darbība paredzēta ļoti aktīva, jo bez pamatekspozīcijas, kurā būs apskatāma 19. un 20. gadsimta leļļu, rotaļlietu un sadzīves priekšmetu vēsture, paredzētas arī trīs izstāžu zāles, kurās tiks izstādīta laikmetīgā māksla, kā arī būs dizainam veltītas izstādes. Īpaša būs Liepājā mazākā izstāžu telpa ar nosaukumu ”Mākslas ala”, kurā muzeja veidotāji piedāvās rīkot personālizstādes gan topošajiem, gan profesionālajiem māksliniekiem. Kā pirmais šīs mākslas telpas iemītnieks tiks eksponēts unikāls porcelāna degunradzis, kuru veidoja māksliniece Emīlija Lielā.

16. decembris – 28. februāris, 2023

Žurnālam Praktiskie Rokdarbi – 10 gadu jubileja

Mencendorfa nams, Grēcinieku iela 18, Rīga

Jubilejas izstādei nosaukums ... Uz sniegotajām kalnu virsotnēm radies no toreizējās LAK* Tekstilnieku ģildes vadītājas Rudītes Grasbergas vēlējuma žurnāla iznākšanā: "Praktiskajiem Rokdarbiem tiekties uz baltām sniegotajām virsotnēm, bet nenolaisties trauku dvieļu līmenī."

1. decembris – 29. janvāris, 2023

Gunāra Janaiša fotogrāfiju izstāde Prozas lasījumi mīnus 25

Andreja Upīša memoriālais muzejs, Rīga, Brīvības iela 38-4

Vēsturisku dimensiju 2022. gada Prozas lasījumiem piešķir Andreja Upīša memoriālais muzejs no 6. decembra pulksten 18.00 aicinot uz Gunāra Janaiša fotogrāfiju izstādi Prozas lasījumi mīnus 25.

6. decembris – 6. februāris, 2023

Cēsīs mākslinieces no PLMC kolekcijas ar izstādi Sava istaba

Pasaules latviešu mākslas centrs (PLMC), L. Skolas iela 6, Cēsis

Domās ik dienu esam ar Ukrainu tās karā par brīvību, un tas šķiet pašsaprotami. Bet tālāk dienvidaustrumos līdztekus noris vēl kāda vērienīga un asiņaina brīvības cīņa. Lai godinātu drosmīgās sievietes, kas cīnās par savām tiesībām Irānā, Pasaules latviešu mākslas centrs (PLMC) ir izveidojis izstādi, kurā redzama virkne sieviešu radītu mākslas darbu no galerijas pastāvīgās kolekcijas.

1. decembris – 8. marts, 2023

Karinē Paronjancas gleznu izstāde Māksla ar Bio zīmi

Latgales vēstniecība Gors, Pils iela 4, Rēzekne

Šajā izstādē Karinē Paronjanca turpina attīstīt savu filozofiju Māksla ar Bio zīmi – ar pietāti pret dabas likumiem, ieliekot savās gleznās ideju par cilvēka un vides harmonisku līdzās pastāvēšanu. Izstādes centru veido gleznu sērija Puzurs, ar kurām māksliniece iesākusi dzīvās dabas spontānā plastiskuma un civilizācijas prāta linearitātes saskarsmes izpēti.

29. novembris – 29. janvāris, 2023

Jeļenas Narbutes izstāde Atbalss

Rīgas Kultūras un atpūtas centrs Imanta, Anniņmuižas bulvāris 29

Jeļenas Narbutes izstādes Atbalss galvenais noteikums ir ļauties ieraudzītajam. Varbūt atklāsies, kas līdz šim vēl neatklāts, jo galu galā viss, kas mūs virza uz priekšu vai tieši pretēji – bremzē, atrodas mūsos pašos.

1. decembris – 31. decembris

Kultūras centrā Imanta skatāma Jettes Užānes cimdu izstāde Vēstules rakstītas cimdos

Rīgas Kultūras un atpūtas centrs Imanta, Anniņmuižas bulvāris 29

Aizvadītā gadsimta astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados plašāka sabiedrība tika iepazīstināta ar savdabīgu talantu un tautas mākslas tradīciju turpinātāju Jetti Užāni. Lai arī Tautas daiļamata meistares nosaukumu viņa bija ieguvusi tālajos sešdesmitajos gados, kā māksliniece viņa sevi pieteica 1980. gadā, kad pirmo reizi uzdrošinājās draugiem parādīt savu pirmo cimdu ciklu Gadalaiki. Tā bija uzdrošināšanās, jo pirmo reizi cimdi tika adīti nevis novalkāšanai, bet apskatei.

1. decembris – 31. decembris

Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studentu izstāde Brīvais remonts

Talsu novada muzejs, Kārļa Mīlenbaha Iela 19, Talsi

Pirms Talsu novada muzejs dodas sen pelnītā remontā, divas muzeja ekspozīciju zāles pārņem jaunie mākslinieki. Atbrīvojot telpas no gadiem ierastā, māksliniekiem ir dota brīvība radīt ko ārpus rāmjiem, veikt savus remontdarbus, atstājot par sevi liecību laikā un telpā.

2. decembris – 8. janvāris, 2023

Baltijas ilustratoru izstāde Skriet ar vilkiem

Latvijas Nacionālā bibliotēka, -1. stāvs, Mūkusalas iela 3

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) -1. stāvā būs skatāma Igaunijas, Latvijas un Lietuvas mākslinieku ilustrāciju ceļojošā izstāde Skriet ar vilkiem. Izstādes atklāšana notiks 30. novembrī plkst. 16.00. Ieeja bez maksas.

30. novembris – 31. janvāris, 2023

Gleznotājas Anitas Arbidānes izstāde Atdzimšana

Galerija Daugava, Ausekļa iela 1

Izstāde Atdzimšana ir pēdējo 8 gadu laikā tapušais gleznu cikls, cieņas apliecinājums klasiskām mākslas vērtībām reālistiskajai glezniecībai, Renesanses mākslai, mākslai ārpus laikmetīgā un konceptuālā robežām. /Anita Arbidāne

30. novembris – 1. janvāris, 2023

Dauderos aicina apskatīt kolekcionāra Gaida Graudiņa kamīna pulksteņu izstādi

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Dauderu nodaļa, Zāģeru iela 7

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Dauderu nodaļā atvērta jauna izstāde Laika spožums. Tajā apskatāmi kopskaitā 40 grezni un bagātīgi rotāti kamīna pulksteņi, kas darināti 19. gs. Francijā. Pulksteņu kolekcija pieder latviešu kultūras mecenātam un kolekcionāram Gaidim Graudiņam, kura dāvinājums kopš 1990. gada veido Dauderu muzeja krājuma kodolu. Krāšņie pulksteņi izstādīti lielajā salonā, kur tie dabiski saplūst ar 19. gs. beigās celtās un iekārtotās fon Bingneru ģimenes villas interjeru.

25. novembris – 2. aprīlis, 2023

Gaisma un krēsla jaunajās izstādēs Jūrmalas muzejā

Jūrmalas muzejs, Tirgoņu iela 29, Majori

Jūrmalas muzejā atklās divas jaunas izstādes: Latvijas tekstilmākslinieku grupas izstādi Cik sver gaisma? un Jūrmalas jaunās mākslinieces Laimas Steikas  izstādi Viltus atmiņas/Fake Memories. Izstādē Cik sver gaisma?, kas iekārtota 2. stāva izstāžu zālēs, apvienoti vairāk kā trīsdesmit latviešu tekstilmākslinieku darbi gobelēna tehnikā. Savukārt, Kamīnzālē, klusināta mijkrēšļa noskaņās baudāma Laimas Steikas akvareļu izstāde Viltus atmiņas/Face Memories.

23. novembris – 30. decembris