Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Tuvie austrumi

Irānas prezidents brīdina par vīrusa "ceturto vilni"(3)

Irānas prezidents Hasans Ruhani sestdien brīdināja par koronavīrusa pandēmijas "ceturto vilni", vienlaikus jauno inficēšanās gadījumu skaits pandēmijā smagi cietušajā Tuvo Austrumu valstī dažos reģionos atkal sācis pieaugt.

Arābu valstis atjauno sarautās attiecības ar Kataru © DIENA

Šonedēļ četras arābu valstis ar Saūda Arābiju priekšgalā nolēma pārtraukt trīs gadus ilgo boikotu pret Kataru un atjaunot attiecības ar nelielo, bet ļoti turīgo valsti. Lai gan Kataras iedzīvotāji un uzņēmēji ir gandarīti par zemes un gaisa robežu ar kaimiņvalstīm atvēršanu, viņi atzīst, ka ''uzticības'' atjaunošana pārējām arābu valstīm prasīs ilgu laiku.

Irāna sāk urāna bagātināšanu līdz 20% līmenim

Irāna sākusi urāna bagātināšanu līdz 20% līmenim, krietni pārsniedzot 3,67% atzīmi, kas noteikta 2015.gada kodolpaktā, pirmdien pavēstīja valdības pārstāvis sakariem ar presi Ali Rabiei un to apstiprinājusi arī Starptautiskā Atomenerģijas aģentūra (IAEA).

Sīrijā Islāma valsts uzbrukumā nogalināti 37 karavīri(1)

Džihādistu grupējuma Islāma valsts kaujinieki trešdien Sīrijā nogalinājuši 37 karavīrus, uzbrūkot no slēpņa autobusam, pavēstīja Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija Syrian Observatory for Human Rights (SOHR).

Pie Teherānas nogalināts ievērojams irāņu kodolzinātnieks(8)

Netālu no Irānas galvaspilsētā Teherānas piektdien bruņoti uzbrucēji nogalinājuši ievērojamo irāņu kodolzinātnieku Mohsenu Fahrizade, par kuru Rietumiem bijušas aizdomas, ka viņš vadījis slepeno Irānas kodolieroču programmu, vēsta Irānas mediji.