Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +14 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 30. maijs
Lolita, Vitolds, Letīcija

Portrets

Olimpiskais čempions © DIENA

Sācis nodarboties ar hokeju agrāk nekā trīs gadu vecumā, Timurs Mališevs (15) jau kaklā ir kāris paša izcīnītu olimpisko zelta medaļu. Jaunais uzbrucējs uzskata, ka skola un mācības palīdz labāk un vairāk trenēties, bet nākotnē viņš sapņo kļūt par izcilāku spēlētāju, nekā bija leģendārais Veins Greckis.

Septiņas desmitgades ar orientēšanos © DIENA

Pirms 66 gadiem viņš piedalījās otrajās orientēšanās sporta sacensībās Latvijā un strauji kļuva no tām atkarīgs. Rodrigo Slaviņš šomēnes atzīmē savu 85. jubileju un 30 no šiem gadiem ieņēmis Latvijas Orientēšanās federācijas prezidenta amatu, būdams atbildīgs par procesu, kurā soli pa solim orientēšanās kļuva par vienu no populārākajām tautas sporta nodarbēm valstī.

Dāmām šķēršļu nav © DIENA

Nav meitenēm nepiemērotu sporta veidu, uzskata jaunā svarcēlāja Loreta Ciukore (11) no Balviem, kura jau spēj virs galvas uzgrūst lielāku smagumu, nekā pati sver. Lai celtu labi, viņai pie svaru stieņa svarīgi pieiet dusmīgai un tas noteikti ļaus nākotnē sasniegt uzstādītos mērķus – pārspēt treniņu biedrenes rekordus un aizbraukt uz Eiropas čempionātu.

Visa dzīve - florbols © DIENA

Vienā no populārākajiem Talsu sporta veidiem meistarību attīsta Alekss Siņkevičs (12), kurš florbolu sauc par visu savu dzīvi – treniņiem un prasmju slīpēšanai vienmēr tiks dota priekšroka. Nesen Alekss un Talsu NSS/Krauzers U12 komanda spēcīgā konkurencē uzvarēja Helsinki Floorball Cup turnīrā Somijā, bet kā savu nākotnes mērķi jaunais sportists izvirzījis došanos leģionāra gaitās.

Deviņkārtējs olimpietis © DIENA

Unikāls ne tikai Latvijas mērogā ir ātršaušanas lielmeistara Afanasija Kuzmina stāsts. Par olimpisko čempionu viņš kļuva 41 gada vecumā savās trešajās olimpiskajās spēlēs, bet kopumā uz starta izgāja pat deviņās spēlēs, kas ir otrs augstākais rādītājs vēsturē.

Kreile ar psiholoģes diplomu © DIENA

Jau 17 gadu vecumā, atzīta par Latvijas labāko volejbolisti, Marta Kamēlija Levinska ātri pārauga mūsu valsts līmeni un pēc vidusskolas beigām devās studēt uz ASV. Tur, iepazinusi pavisam citādu dzīvi, rīdziniece sportiskajā jomā turpināja progresēt un pērn decembrī tika atzīta par vienu no 14 labākajām studentu volejbolistēm. Ar šo gadu Marta sākusi profesionāles karjeru, spēlējot valstī, kurā, iespējams, ir pasaulē spēcīgākie klubi, un izvirzījusi mērķi palīdzēt Latvijas sieviešu volejbola izlasei atgriezties Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Pantera uz slēpēm © DIENA

Lielākā daļa sporta veidu Covid-19 pandēmijas laikā piedzīvoja krasu sportojošo bērnu skaita kritumu, gluži pretēja situācija bija kalnu slēpošanā, kur treniņi notiek svaigā gaisā. Viena no jaunajām sportistēm, kas uz slēpēm uzkāpa tieši veselības krīzes laikā, ir sporta kluba Pantera un Siguldas sporta skolas audzēkne Patrīcija Podoļska (11), kurai kalnu slēpošana iepatikusies, neskatoties uz tās sarežģītību. Vairāk stāsta pati jaunā sportiste!

Japiņu gēns © DIENA

Izaudzinājuši kopā trīs pasaules čempionus un daudzus citu līmeņu medaļniekus, tēvs un dēls Harijs (1930–2021) un Igo (1950) Japiņi atstājuši spilgtas pēdas Latvijas riteņbraukšanā. Igo Japiņš savulaik organizēja pasākumu, kurā tika noskaidroti gada labākie sportisti valstī, bet 17. janvārī pats kāps uz Trīs Zvaigžņu balvas skatuves, lai saņemtu trofeju par mūža ieguldījumu.

Ceļš pie autosporta karalienes © DIENA

Kad 2008. gada ziemā, pateicoties Andra Štāla un Renault Latvijas pārstāvniecības labvēlībai, radās iespēja Parīzē apmeklēt Renault Formulas 1 komandas prezentāciju, tas man kā cilvēkam, kura sapnis ir būt par autosporta žurnālistu, bija ne tikai neaizmirstams piedzīvojums, bet arī pirmā apjausma, ka bez iekļūšanas F1 epicentrā manas ambīcijas pretendēt uz šī sporta veida eksperta lomu nav ne plika graša vērtas. Šo pārliecību nostiprināja arī mana senseja Formula 1 pasaulē Edgara Skultes padomi un mudinājumi sistemātiski strādāt pie Formulas 1 akreditēta žurnālista statusa iegūšanas, kas ar Latvijas ierobežoto tirgus izmēru un Bērnija Eklstona vadības ierobežojumiem nebija viegls uzdevums.

Disciplinēti un mērķtiecīgi © DIENA

Jau 18 reižu pēc kārtas Latvijas čempionātā uzvarējis un divas medaļas pasaules meistarsacīkstēs savā vecuma grupā izcīnījis sporta deju pāris Jegors Prokins (14) un Poļina Karimova (14). Deju zālē pavadot ilgas stundas, viņi izvirzījuši augstus mērķus un apzinās – lai kļūtu par labākajiem, jābūt disciplinētiem un mērķtiecīgiem.