Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Grāmatas

Iznākusi Anneles Slišānes grāmata Tuoraga stuosti

Iznākusi tekstilmākslinieces un konkursa Latgolys prozys skaitejumi 2020 laureātes rakstnieces Anneles Slišānes grāmata Tuoraga stuosti. Jaunajā grāmatā apkopoti trīspadsmit īsstāsti par biezpienu, reizē - par sievietēm mūsdienu sabiedrībā. Kopā tie veido vienotu vēstījumu par sievietes ceļu pie sevis, pie savas būtības, informēja izdevēji.

Izdota Lielbritānijas karalienes Elizabetes II biogrāfija

Izdevniecība Latvijas mediji laidusi klajā britu vēsturnieces Sāras Bredfordas Lielbritānijas karalienes Elizabetes II biogrāfiju Karaliene Elizabete II. Viņas augstība karaliene Elizabete II ir ceturtais ilgāk valdošais monarhs pasaules vēsturē. No angļu valodas tulkojusi Agnese Strazdiņa.

Nākusi klajā īsprozas parafrāžu grāmata Regīna Ezera. Re:

Memoriālo muzeju apvienība sadarbībā ar žurnālu Punctum piedāvā īsprozas parafrāžu grāmatu Regīna Ezera. Re:, kas seko 2019. gadā izdotajai dzejas parafrāžu grāmatai Monta Kroma. Re:. Sērijas iecere ir aktualizēt nepelnīti piemirstus literātus caur mūsdienu literatūras prizmu.

Tiešraidē ar sarunu par lasīšanu pandēmijas laikā atvērs lasīšanas vēsturei veltītu izdevumu

Ceturtdien, 11. februārī, plkst. 19 tiešraidē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ar sarunu par lasīšanu pandēmijas laikā tiks atvērts jauns LNB rakstu krājums – Lasīšanas pandēmija. Esejas par lasīšanas vēsturi. Izdevums latviešu un angļu valodā izseko lasīšanas fenomenam no viduslaikiem līdz mūsdienām, vēsturisko attīstību skatot arī pēdējā gada radīto sociālo pārmaiņu kontekstā, informēja LNB sabiedrisko attiecību vadītājs Augusts Zilberts.

Izdota kinokritiķes Anitas Uzulnieces grāmata Mans kino (un) laiks. 1. daļa

Apgādā Laika grāmata janvārī ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu klajā nācis kinokritiķes Anitas Uzulnieces rakstu un recenziju krājums _Mans kino (un) laiks. 1. daļa, kurā apkopotas periodikā publicētas recenzijas par Latvijas un ārvalstu filmām kopš 20. gadsimta 70. gadu vidus, plašāki pētījumi, intervijas un citi materiāli, informēja grāmatas redaktore un sastādītāja, kinožurnāliste Kristīne Matīsa.

Izdots Valentīnes Lasmanes dzīvesstāsts Nakts jau nav tikai gulēšanai

Ar šo grāmatu Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūts, Latvijas Mutvārdu vēstures pētnieku asociācija Dzīvesstāsts un apgāds Mansards aizsāk mutvārdu vēstures sēriju Bezbailīgie – par Latvijas valsts vienaudžiem, kuri riskēja ar dzīvību, lai Otrā pasaules kara beigās glābtu cilvēkus no atkārtotas padomju okupācijas. Literatūrkritiķes un bibliogrāfes Valentīnes Lasmanes (1916–2018) dzīvesstāsts Gaita Grūtupa literārajā apdarē izdots grāmatā Nakts jau nav tikai gulēšanai.

Izdota Jāņa Kalnača grāmata par mākslinieku Jēkabu Strazdiņu

Izdevniecībā Neputns nākusi klajā Jāņa Kalnača grāmata par mākslinieku Jēkabu Strazdiņu. Grāmata veltīta Jaunpiebalgā dzimušajam māksliniekam, mākslas vērtētājam, kolekcionāram un pedagogam Jēkabam Strazdiņam (1905–1958). Grāmatas māksliniece – Zane Ernštreite.

Iznākusi Madaras Rožkalnes ceļojumu aprakstu grāmata Ting, bu dong

Apgāds Mansards laidis klajā Madaras Rožkalnes ceļojumu aprakstu grāmatu Ting, bu dong, kurā kopā ar Rožkalniem lasītājam būs iespēja noīrēt dzīvokli, atrast angļu valodā runājošu auklīti, doties pie friziera, piedzīvot gaisa piesārņojumu, atrast darbu, doties uz pludmali un daudz ko citu, informēja izdevēji.