Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Volejbols

Šmēdiņš/Samoilovs nervozā finālspēlē triumfē PK četru zvaigžņu posmā Portugālē

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs svētdien triumfēja Portugāles kūrortpilsētā Ešpiņu notiekošajā Pasaules kausa četru zvaigžņu posmā. Turnīrā ar ceturto numuru izliktie Šmēdiņš/Samoilovs ar rezultātu 2-1 (21:13, 19:21, 22:20) saspringtā fināla duelī uzveica Rikārdu Alešu Kostu Santusu un Gutu Karvaļāisu, kuri sacensībās bija izlikti ar 20. numuru.

Šmēdiņš/Samoilovs iekļūst Pasaules kausa četru zvaigžņu posma finālā

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs svētdien izcīnīja uzvaru Portugāles kūrortpilsētā Ešpiņu notiekošajā Pasaules kausa četru zvaigžņu posma pusfinālā. Turnīrā ar ceturto numuru izliktie Šmēdiņš/Samoilovs ar rezultātu 2-1 apspēlēja vāciešus Jūliusu Toli un Klemensu Vikleru, kuri saņēmuši 19. numuru. Līdz ar to finālā Latvijas duets cīnīsies pret brazīliešiem Rikārdu Alešu Kostu Santusu un Gutu Karvaļāisu, kuriem ticis 20. numurs.

Latvijas vilki igauņu lapsas vadībā © DIENA

Es nu gan esmu labs taktiķis! Pirms spēles pretinieku trenerim neiedevu konfekti un tagad to varu apēst pats, pēc uzvaras Maķedonijā konkurentam domāto suvenīru ar gardu muti notiesā Latvijas vīriešu volejbola valstsvienības galvenais treneris Avo Kēls, kurš apņēmies komandu pēc divdesmit triju gadu pārtraukuma aizvest uz Eiropas čempionāta finālturnīru.

Neesam milži, tāpēc mums jābūt ātriem © DIENA

Mierīgs, pragmatisks un ar spēcīgu vīziju par to, kā Latvijas valstsvienībai būtu jāspēlē volejbols, lai pēc divdesmit trīs gadu pārtraukuma atgrieztos Eiropas čempionāta finālturnīrā, ir komandas jaunais galvenais treneris igaunis Avo Kēls. Savulaik viņš uz finālturnīru pirmo reizi aizveda savas dzimtenes izlasi un šo pieredzi ir gatavs izmantot, lai starp spēcīgākajām komandām būtu arī Latvija.

Buivids: Otrajā setā neviens nedomāja padoties © DIENA

Latvijas vīriešu volejbola valstsvienības diagonāles spēlētājs Edvarts Buivids pēc Eiropas Sudraba līgā izcīnītās uzvaras Maķedonijā priekšplānā izvirzīja komandas spēju izturēt kritiskus brīžus un cīnīties līdz galam, kā arī veiksmes faktoru, kāds ir neizbēgams sarežģītās setu galotnēs. "Mēģināsim parādīt savu labāko spēli arī trešdien Jelgavā. Lai gan mums tā neko vairs neizšķir, mājās visi gribēs labi nospēlēt," portālam Diena.lv teica volejbolists.

Zavorotnijs: Treneris mudināja riskēt servē, un tā arī darīju © DIENA

Par vienu no galvenajiem varoņiem Latvijas volejbola izlases gūtajā uzvarā pār Maķedoniju kļuva RTU/Robežsardzes komandas bloķētājs Andrejs Zavorotnijs, kura serves kritiskā brīdī Latvijas komandai nodrošināja sešus gūtus punktus pēc kārtas un ļāva atgriezties cīņā par uzvaru svarīgajā otrajā setā. "Vēl pagājušajā gadā man izdevās sešu septiņu servju sērija ar vairākiem eisiem (netveramām servēm – aut.), taču tik atbildīgā brīdī un pie tik lielas rezultāta starpības to paveicu pirmo reizi," atzinās 33 gadus vecais volejbolists.

Pretinieku cietoksnī jāaptur Maķedonijas līderis © DIENA

Pēdējā izbraukuma spēlē CEV Eiropas Sudraba līgas grupu turnīrā Latvijas vīriešu volejbola valstsvienības spēlētāji Skopjē cer uz labu pašu sniegumu, vēl vairāk pastiprinot tos ieročus, ar kuriem maķedoniešus iepriekš trīs setos pārspēja Daugavpilī, kā arī uz labu atmosfēru tribīnēs. Par pirmo faktoru šaubu praktiski nav, jo komanda jaunā galvenā trenera Avo Kēla vadībā ar katru uzvarēto cīņu spēlē ar lielāku pārliecību un treniņos lietderīgi uzlabo saspēli savā starpā, bet Skopjes ielās volejbola ažiotāžu nejūt pat vēsturiskā Skopjes cietokšņa Kale paēnā esošās spēļu zāles apkārtnē.

Švans: Ja nespēlē uz pilnu jaudu, rodas kļūdas © DIENA

"Lai cik spēcīgs būtu pretinieks, ir jāpiespiež šādās spēlēs kvalitatīvi izdarīt savu darbu," Latvijas vīriešu volejbola valstsvienības uzbrucējs Toms Švans pēc Eiropas Sudraba līgā izcīnītās uzvaras Kosovā uzsvēra, ka komandai jāturpina meklēt labāku sapratni laukumā.

Kēls: Jāsaprot, kā volejbolisti viens otram var vairāk palīdzēt © DIENA

Latvijas vīriešu volejbola valstsvienības galvenais treneris Avo Kēls pēc CEV Eiropas Sudraba līgā izcīnītās uzvaras pār Kosovu pauda gandarījumu par izcīnītiem trīs punktiem un to, ka komanda nezaudēja nevienā setā, tomēr nebija priecīgs par spēles gaitu. "Saprotu, ka pretinieks nav tik augstas klases, tomēr man būs jāpadomā, kā uzlabot mūsu spēles zīmējumu un arī fizisko sagatavotību. Tas būs nākamo trīs četru dienu uzdevums," Latvijas žurnālistiem teica Kēls.

Latvijas volejbolisti Eiropas Sudraba līgas mačā sagrauj Kosovas izlasi

Latvijas volejbola izlase sestdien Eiropas Sudraba līgas trešajā spēlē Daugavpilī sagrāva Kosovas valstsvienību. Latvijas volejbolisti mačā, kas ilga nedaudz vairāk par stundu, svinēja uzvaru ar rezultātu 3-0 (25:12, 25:8, 25:14). Latvijas izlases rindās par labāko spēlētāju tika atzīts Reinis Pekmanis. Latviešiem rezultatīvākais ar 13 punktiem bija Andis Cimoška, 12 punktus guva Toms Vanags, bet 11 punktus iekrāja Pekmanis.

Vairāk Volejbols