Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Interesanti

Vēsture Dienā: Rekviēms pelmeņotavām © DIENA(7)

Vai, atkratoties no Padomju Savienības skavām, mēs esam kaut ko vēl zaudējuši, atskaitot savu tajā režīmā izdzīvoto jaunību un lielo ticību latviešu tautas godaprātam, kurš noteikti izpaudīsies, tiklīdz brīvība tiks atgūta?

Latvija 53. laimīgākā valsts pasaulē(8)

Somija ir pasaulē laimīgākā valsts, bet Latvija ierindojas 53.vietā, secināts Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ikgadējā ziņojumā The World Happiness Report, kas trešdien publiskots Vatikānā.

Latvijas polārpētniekus Antarktīdā "aptīra" putni(2)

Latvijas Universitātes (LU) polārpētniekiem Antarktīdā nākas pierast pie putniem, kas mēdz pārvietot vai arī nozagt pētījumiem nepieciešamo aprīkojumu, aģentūrai LETA pavēstīja projekta kuratore Marta Zīverte.

FOTO: Puspliko skrējiens Rīgas ielās(1)

Svētdien Rīgā noticis Biohacking.lv kustības domubiedru puspliko skrējiens, mērojot ceļu no Sporta ielas 2 kvartāla līdz Brīvības piemineklim un atpakaļ, vēsta rīkotāju pārstāvis Kaspars Vendelis.

FOTO: 10 stilīgas preces, ko radījuši skolēnu mācību uzņēmumi

Sestdien, 10. martā tirdzniecības centrā Domina Shopping no plkst.11 līdz plkst.18 notiks Junior Achievement Latvija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras organizēts pasākums CITS BAZĀRS, kura ietvaros savus radītos produktus atrādīs un pārdos 270 skolēnu mācību uzņēmumu no visas Latvijas.

FOTO: Centrāltirgus gaļas paviljons Sieviešu dienas noskaņās(2)

Ziņu aģentūras LETA fotogrāfs Edijs Pālens iemūžinājis Rīgas Centrāltirgus gaļas paviljonu Starptautiskās sieviešu dienas noskaņās - teju katru stendu rotā pamatīgs ziedu pušķis, kas visai savdabīgi un vizuāli interesanti kontrastē ar pārdošanā izliktajiem gaļas produktiem.

99 gadus vecs austrālietis uzstāda jaunu rekordu peldēšanā © DIENA(1)

Džordžs Koroness, 99 gadus vecs kungs no Austrālijas, speciāli sarīkotā pasākumā Kvīnslendā pārspējis līdzšinējo 50 metru brīvā stila rekordu peldēšanā savā vecuma grupā par vairāk nekā pusminūti, vēsta BBC. Koronesam minēto distanci izdevās veikt nepilnā minūtē - 56,12 sekundēs.

VIDEO: Filmas PARADĪZE 89 tapšanas aizkadri

Gaidot filmas PARADĪZE 89 pirmizrādi Latvijas kinoteātros 23. februārī, LMT Viedtelevīzija piedāvā ielūkoties kinolentes tapšanā un intervijās ar filmas veidotājiem.

Vēsture Dienā: 90. gadu nekontrolētais ielu tirdzniecības uzplaukums © DIENA(3)

Izņemot Kremļa troļļus un cilvēkus bez atmiņas, visi pārējie Latvijas simtgadi sagaida ar apziņu, ka tik lekni kā pašlaik mēs nekad agrāk neesam dzīvojuši. Patiesi, tālajos klaušu laikos tikai nabagmājas iemītnieks varētu atļauties cauru dienu karāties internetā un pievaimanāt sociālos tīklus pilnus ar žēlabu un lamu sajaukumu, kā to šodien dara kāda anonīma persona, kas uzdodas par Skaisli Jātaļnieci, visiem pārējiem būtu sviedriem vaigā jāpelna dienišķā maize, rokot grāvjus un stiepjot baļķus vai vērpjot nebeidzamu pavedienu.

Neparastā viesnīcā Kolumbijā varēs izbaudīt kaujinieka dzīvi © DIENA

Nakšņot miteklī dziļi džungļos, izstaigāt kādreiz tikai kaujiniekiem pieejamas takas un pusdienās baudīt paštaisītā krāsnī gatavotu maltīti - to visu būs iespējams izbaudīt tiem Kolumbijas viesiem, kuri gatavi komfortu iemainīt pret vienreizēju pieredzi un iejusties kreiso kaujinieku - Kolumbijas Revolucionāro bruņoto spēku (FARC) - biedra ādā. Pēc tam, kad FARC un Kolumbijas valdība pielika punktu pusgadsimtu ilgušajai vardarbībai un noslēdza mieru, atklāts palika jautājums, ko turpmāk darīt ar FARC kaujinieku izveidoto infrastruktūru džungļos. Vairāki bijušie FARC kaujinieki jaunajos apstākļos saskatījuši biznesa iespējas, vēsta BBC.

FOTO: Cēsu Fonoklubā devīto reizi svin nekvalitatīvas mūzikas svētkus

Cēsīs, Fonoklubā jau devīto gadu pēc kārtas aizvadīta Nekvalitatīvās mūzikas nakts, kad skatuve līdz pat rītausmai tiek nodota drosmes un izdomas varā, un ikvienam ir iespēja realizēt savas slēptākās muzikālās fantāzijas ar vienu nosacījumu - par izpildījuma kvalitāti pārāk iespringt nevajadzētu.

ZinZINOO video: izlej savu laimīti Jaungada naktī!

Diena.lv sadarbībā ar LMT piedāvā noskatīties izklaidējoši izglītojošu raidījumu ZinZINOO zinātkāriem bērniem un jauniešiem. Sezonas noslēdzošajā epizodē ZinZINOO komanda dodas pretim Jaunajam gadam un lej laimītes, lai noskaidrotu, kas sagaidāms nākamgad.

Video: ZinZINOO drosmīgākās nākotnes prognozes

Diena.lv sadarbībā ar LMT piedāvā noskatīties izklaidējoši izglītojošu raidījumu ZinZINOO zinātkāriem bērniem un jauniešiem. Šoreiz raidījuma tēma ir nākotne un skatītājiem būs iespēja iegūt jaunas zināšanas, pašiem izgatavojot papīra skaļruni.

Astoņi interesanti diasporas projekti Latvijas simtgadei

"Es esmu Latvija" - šādu vēsti visā pasaulē mītošie latvieši vēlas nosūtīt savai vai iepriekšējo paaudžu dzimtenei Latvijai tās simtās dzimšanas dienas gadā. Trijos gados ar šo devīzi plānoti 54 projekti, kuru mērķis ir stiprināt vienotības sajūtu diasporā un vēstīt pasaulei par Latvijas sasniegumiem, portālu Diena.lv informēja Pasaules brīvo latviešu apvienība.

ZinZINOO video: Uzzini, kā būt labam un iepriecināt citus!

Diena.lv sadarbībā ar LMT piedāvā noskatīties izklaidējoši izglītojošu raidījumu ZinZINOO zinātkāriem bērniem un jauniešiem. Šoreiz ZinZINOO jaunākajā epizodē runāsim par labestības un prieka tēmu un uzzināsim, kā pagatavot jautru rotaļlietu.

ZinZINOO video: Izgatavo savu tradīciju kalendāru!

Diena.lv sadarbībā ar LMT piedāvā noskatīties izklaidējoši izglītojošu raidījumu ZinZINOO zinātkāriem bērniem un jauniešiem. Jaunākā ZinZINOO epizode iepazīstina ar dažādu valstu tradīcijām un piedāvā praktisku veidu, kā ikkatrs var parūpēties par savas ģimenes tradīciju saglabāšanu.

VIDEO: Šovmenis Zeltiņš dibina jaunu Ziemassvētku tradīciju(1)

Pazīstamais šovmenis Renārs Zeltiņš kopā ar draugiem ir radījis jaunu Ziemassvētku tradīciju #Dejolis, kas šogad aizstās neizteiksmīgo pantiņu skaitīšanu pie eglītes. #Dejoļa ideja ir atgādināt svētku patieso būtību un iepriecināt eglīti ar izteiksmīgu priekšnesumu.

Cēsīs atkal godā cels nekvalitatīvu mūziku

Astoto gadu pēc kārtas Fonoklubs rīkos pasākumu ar nosaukumu Nekvalitatīvās mūzikas nakts, kas 6. janvārī gan uz skatuves, gan pie tās pulcēs humora un pašironijas cienītājus. Nu jau tradicionāli tiek izziņota arī pieteikšanās atlase grupām, kas vēlas ņemt dalību kolorītajā vakarā.

Vairāk Interesanti