Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Interesanti

FOTO: Zied ievas Siguldā

Līdz ar siltā laika iestāšanos, nedaudz ātrāk nekā citus gadus, Gaujas senielejā uzziedējušas ievas, informē Siguldas novada domē.

Iespaidīga matemātika: Japāniete aprēķina π vērtību ar 31 triljonu ciparu aiz komata © DIENA(11)

Uzstādīts jauns pasaules rekords, aprēķinot vērtību konstantei, ko matemātikā apzīmē ar grieķu alfabēta burtu π jeb pī. Ērtības labad aprēķinos pieņemts, ka konstantes vērtība ir 3,14 jeb nedaudz precīzāk - 3,14159 -, un šī konstante izsaka riņķa līnijas garuma attiecību pret riņķa diametru. Tomēr ciparu virkne aiz komata ir faktiski bezgalīga, un Google darbiniecei - japānietei Emmai Harukai Ivao - izdevies π vērtību aprēķināt līdz precizitātei 31 triljons ciparu aiz komata, tādējādi uzstādot jaunu rekordu, vēsta BBC.

Tīmeklī pamatīgu jautrību izraisa Ungārijas ģimenes politikas neveiksmīgā kampaņa © DIENA(4)

Ungārijas valdība Viktora Orbāna vadībā ievieš jaunus nosacījumus, kas mērķēti uz ģimeņu atbalstu, tostarp, piemēram, būtiskus nodokļu atvieglojumus mātēm, kas laidušas pasaulē vismaz četrus bērnus. Tādējādi Ungārijas valdība cenšas uzlabot demogrāfisko situāciju valstī. Kamēr par pašu plānu iebildumu nav, jautrību izraisījusi jaunās politikas reklāmas kampaņa - plakātos kā ilustrācija izmantots viens no interneta joku lapās populārākajiem disfunkcionālajiem pārīšiem, vēsta BBC.

Izstrādā vadlīnijas jauniešu uzvedībai tiešsaistē

Samsung skola nākotnei sadarbībā ar Rīgas Skolēnu domi un jauniešiem visā Latvijā radījusi Latvijā pirmo jauniešu netiķeti jeb uzvedības vadlīnijas tiešsaistē. Tajā ietverti būtiskākie punkti par digitālo uzvedību, e-saziņu, drošību un privātumu, kā arī autortiesību ievērošanu. Aicinot ar netiķeti iepazīstināt visus Latvijas jauniešus, tā nodota Izglītības un zinātnes ministrijai, kā arī tiks izsūtīta Latvijas skolām.

Imanta Ziedoņa muzeja bibliotēka atklāj pirmo lasītavu vilcienā

Lai mudinātu cilvēkus lasīt vilcienā un laiku ceļā pavadīt saturīgi, Imanta Ziedoņa muzeja bibliotēka projekta Ceļā ar grāmatu ietvaros sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) un AS Pasažieru vilciens dīzeļvilciena sastāvā atklājusi pirmo lasītavu.

Tīmeklī uzjautrinās par Rīgas satiksmes "nanopogu" © DIENA(1)

Pēc tam, kad gan Rīgas domes opozīcija, gan iedzīvotāji pauda savu viedokli par piecām Rīgas satiksmes modernizētajām pieturām, kuru aprīkošana izmaksāja 4300 eiro par katru un kurās, nospiežot pogu, uz laiku izgaismojas sabiedriskā transporta kustības saraksts, ilgi nebija jāgaida, līdz aktivizējas arī interneta jokdari. Kamēr domes opozīcija pieprasa Rīgas satiksmes pagaidu vadītājam Anrijam Matīsam detaļās izskaidrot uzņēmuma modernizācijas ieceres, mikroblogošanas vietnes Twitter lietotāji izsaka savas versijas, kam vēl, ja neskaita gaismas ieslēgšanu, būtu noderīga modernā "nanopoga". Kamēr viens cer, ka ar pogas "nospiedienu" varētu beidzot tikt pie valdības, kāds cits vēlas kebabu vai apskāvienu.

Austrālijā uzjautrinās par izgāšanos ar premjera "perfektās ģimenes" foto © DIENA(1)

Tas, kam vajadzēja rezultēties publicitātes fotogrāfijā, kurā atainots Austrālijas premjers Skots Morisons parasta vīra un tēva lomā, nu tīmeklī izraisījis pamatīgu uzjautrināšanos. Izrādās, ka neveiksmīgas attēla digitālās apstrādes rezultātā premjers ticis pie divām kreisajām pēdām, un acīgie sociālo tīklu lietotāji to, protams, pamanīja. Tiesa, pats Morisons atbildējis, ka nedz viņš, nedz viņa biroja darbinieki nav pieprasījuši oriģinālā attēla apstrādi, tas esot noticis bez viņa ziņas.

Japānas bagātnieks nežēlo naudu, lai tiktu pie rekordtvīta © DIENA(1)

Japāņu miljardieris Jusaka Mezava, kura vārds pirms vairākiem mēnešiem pasaulē plašāk izskanēja saistībā ar to, ka viņš kļūs par pirmo "kosmosa tūristu" Īlona Maska kompānijas Space X ieplānotajā lidojumā ap Mēnesi, nu atkal nav pažēlojis naudu, lai vairotu savu popularitāti. Viņa ieraksts sociālajā vietnē Twitter, kurā Mezava solīja naudas balvu 100 nejauši izvēlētiem lietotājiem, kas būs dalījušies ar ierakstu, kļuvis par retvītotāko vietnes vēsturē, vēsta The Guardian.

Aviokompānija nejauši pārdod biznesa klases biļetes ar 15 tūkstošu dolāru atlaidi © DIENA

Honkongā bāzētā aviokompānija Cathay Pacific nonākusi pasaules mediju ziņu virsrakstos dēļ savas neapzinātās un neticami dāsnās labvēlības pret klientiem. Proti, kļūdas pēc aviokompānija lidojumiem biznesa un pirmajā klasē bija piemērojusi ekonomiskās klases cenas. Tādējādi kompānija, piemēram, uz lidojumiem augustā no Vjetnamas līdz Ņujorkai pārdevusi biļetes par 675 dolāriem, kaut jūlijā un septembrī lidojums biznesa klasē šajā pašā maršrutā izmaksātu 16 tūkstošus dolāru, vēsta BBC.

VIDEO: Pašmāju slavenības vienojas karaoke dziesmā Izkāp no telefona!(1)

Modelis un raidījumu vadītājs Mārtiņš Kapzems ar vairākām pašmāju slavenībām devās karaoke braucienā, izdziedot satiksmes drošības kampaņas Izkāp no telefona! dziesmu, lai atgādinātu, ka mobilā telefona lietošana auto stūres ir taisnākais ceļš, kā kļūt par neko neredzošu un nedzirdošu zombiju.

Vēsture Dienā: Kas gaida nākotnē © DIENA(1)

Kāds būs XXI gadsimta latvietis – to 1998. gada 7. novembrī atļāvās prognozēt SestDiena. Kad nu jau gandrīz piektā daļa XXI gs. nodzīvota un Latvijas otrajā simtā ieiets, varam pašķirt vaļā šīs Roberta Novaka prognozes un paskatīties, kas piepildījies.

Apkopoti pasaules diktāta latviešu valodā rezultāti

Šā gada 3. novembrī norisinājās IV pasaules diktāts latviešu valodā, kas vietnē raksti.org un klātienē pulcēja kopumā 1657 interesentu (attiecīgi 1049 un 608), kas ir par 77% vairāk nekā 2017. gadā. No 1639 pārbaudei pieņemtajiem darbiem 13 cilvēki diktātu uzrakstījuši bez kļūdām.

Lidosta Rīga radījusi simfoniju, iesaistot lidostas viesus un tehniku(3)

Lidosta Rīga ir kļuvusi par pirmo lidostu pasaulē, kas ar īpašu mākslīgā intelekta tehnoloģiju palīdzību radījusi simfoniju. Jaunradītais skaņdarbs ir unikāls tehnoloģiju, lidostas un cilvēku mijiedarbības rezultāts, kura tapšanā kopumā bija iesaistīti teju 20 tūkstoši pasažieru un lidostas viesu, kā arī aptuveni 250 dažādas lidostas servisa tehnikas vienības.

Neticami milzīgs Austrālijas vērsis kļūst par interneta slavenību © DIENA(1)

Plašu ievērību Austrālijā izpelnījies kāds Holšteinas melnraibās govs šķirnes pārstāvis - vērsis Nikers (Knickers). Proti, Nikers, visticamāk, ir vislielākais vērsis Austrālijā un krasi izceļas uz pārējā ganāmpulka fona. Iespaidīgā dzīvnieka apmērus apspriež sociālajos tīklos kā Austrālijā, tā citviet pasaulē, un uzmanību Nikeram pievērsuši arī lielākie pasaules masu mediji.

Vairāk Interesanti