Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Interesanti

VIDEO: Filmas PARADĪZE 89 tapšanas aizkadri

Gaidot filmas PARADĪZE 89 pirmizrādi Latvijas kinoteātros 23. februārī, LMT Viedtelevīzija piedāvā ielūkoties kinolentes tapšanā un intervijās ar filmas veidotājiem.

Vēsture Dienā: 90. gadu nekontrolētais ielu tirdzniecības uzplaukums © DIENA(2)

Izņemot Kremļa troļļus un cilvēkus bez atmiņas, visi pārējie Latvijas simtgadi sagaida ar apziņu, ka tik lekni kā pašlaik mēs nekad agrāk neesam dzīvojuši. Patiesi, tālajos klaušu laikos tikai nabagmājas iemītnieks varētu atļauties cauru dienu karāties internetā un pievaimanāt sociālos tīklus pilnus ar žēlabu un lamu sajaukumu, kā to šodien dara kāda anonīma persona, kas uzdodas par Skaisli Jātaļnieci, visiem pārējiem būtu sviedriem vaigā jāpelna dienišķā maize, rokot grāvjus un stiepjot baļķus vai vērpjot nebeidzamu pavedienu.

Neparastā viesnīcā Kolumbijā varēs izbaudīt kaujinieka dzīvi © DIENA

Nakšņot miteklī dziļi džungļos, izstaigāt kādreiz tikai kaujiniekiem pieejamas takas un pusdienās baudīt paštaisītā krāsnī gatavotu maltīti - to visu būs iespējams izbaudīt tiem Kolumbijas viesiem, kuri gatavi komfortu iemainīt pret vienreizēju pieredzi un iejusties kreiso kaujinieku - Kolumbijas Revolucionāro bruņoto spēku (FARC) - biedra ādā. Pēc tam, kad FARC un Kolumbijas valdība pielika punktu pusgadsimtu ilgušajai vardarbībai un noslēdza mieru, atklāts palika jautājums, ko turpmāk darīt ar FARC kaujinieku izveidoto infrastruktūru džungļos. Vairāki bijušie FARC kaujinieki jaunajos apstākļos saskatījuši biznesa iespējas, vēsta BBC.

FOTO: Cēsu Fonoklubā devīto reizi svin nekvalitatīvas mūzikas svētkus

Cēsīs, Fonoklubā jau devīto gadu pēc kārtas aizvadīta Nekvalitatīvās mūzikas nakts, kad skatuve līdz pat rītausmai tiek nodota drosmes un izdomas varā, un ikvienam ir iespēja realizēt savas slēptākās muzikālās fantāzijas ar vienu nosacījumu - par izpildījuma kvalitāti pārāk iespringt nevajadzētu.

ZinZINOO video: izlej savu laimīti Jaungada naktī!

Diena.lv sadarbībā ar LMT piedāvā noskatīties izklaidējoši izglītojošu raidījumu ZinZINOO zinātkāriem bērniem un jauniešiem. Sezonas noslēdzošajā epizodē ZinZINOO komanda dodas pretim Jaunajam gadam un lej laimītes, lai noskaidrotu, kas sagaidāms nākamgad.

Video: ZinZINOO drosmīgākās nākotnes prognozes

Diena.lv sadarbībā ar LMT piedāvā noskatīties izklaidējoši izglītojošu raidījumu ZinZINOO zinātkāriem bērniem un jauniešiem. Šoreiz raidījuma tēma ir nākotne un skatītājiem būs iespēja iegūt jaunas zināšanas, pašiem izgatavojot papīra skaļruni.

Astoņi interesanti diasporas projekti Latvijas simtgadei

"Es esmu Latvija" - šādu vēsti visā pasaulē mītošie latvieši vēlas nosūtīt savai vai iepriekšējo paaudžu dzimtenei Latvijai tās simtās dzimšanas dienas gadā. Trijos gados ar šo devīzi plānoti 54 projekti, kuru mērķis ir stiprināt vienotības sajūtu diasporā un vēstīt pasaulei par Latvijas sasniegumiem, portālu Diena.lv informēja Pasaules brīvo latviešu apvienība.

ZinZINOO video: Uzzini, kā būt labam un iepriecināt citus!

Diena.lv sadarbībā ar LMT piedāvā noskatīties izklaidējoši izglītojošu raidījumu ZinZINOO zinātkāriem bērniem un jauniešiem. Šoreiz ZinZINOO jaunākajā epizodē runāsim par labestības un prieka tēmu un uzzināsim, kā pagatavot jautru rotaļlietu.

ZinZINOO video: Izgatavo savu tradīciju kalendāru!

Diena.lv sadarbībā ar LMT piedāvā noskatīties izklaidējoši izglītojošu raidījumu ZinZINOO zinātkāriem bērniem un jauniešiem. Jaunākā ZinZINOO epizode iepazīstina ar dažādu valstu tradīcijām un piedāvā praktisku veidu, kā ikkatrs var parūpēties par savas ģimenes tradīciju saglabāšanu.

VIDEO: Šovmenis Zeltiņš dibina jaunu Ziemassvētku tradīciju(1)

Pazīstamais šovmenis Renārs Zeltiņš kopā ar draugiem ir radījis jaunu Ziemassvētku tradīciju #Dejolis, kas šogad aizstās neizteiksmīgo pantiņu skaitīšanu pie eglītes. #Dejoļa ideja ir atgādināt svētku patieso būtību un iepriecināt eglīti ar izteiksmīgu priekšnesumu.

Cēsīs atkal godā cels nekvalitatīvu mūziku

Astoto gadu pēc kārtas Fonoklubs rīkos pasākumu ar nosaukumu Nekvalitatīvās mūzikas nakts, kas 6. janvārī gan uz skatuves, gan pie tās pulcēs humora un pašironijas cienītājus. Nu jau tradicionāli tiek izziņota arī pieteikšanās atlase grupām, kas vēlas ņemt dalību kolorītajā vakarā.

FOTO: Bērni mācās iegūt superspējas(5)

Ko darīt, ja esi nokļuvis ķezā? Kāds ir palīdzības tālruņa numurs? Kur ir tavas mājas? Kā sauc tavus vecākus? Kāds ir vecāku telefona numurs? Bērnu zināšanas par šiem ar drošību saistītajiem jautājumiem var viņus pasargāt un pat glābt viņu dzīvību, ja gadījies nonākt nelaimē.

6500 cilvēki izglābj gleznainu pili Francijā no aiziešanas zudībā © DIENA(1)

Aptuveni 6500 cilvēki katrs ziedojuši vismaz 51 eiro, lai sasniegtu kopīgu mērķi - savāktu pusmiljonu eiro un iegādātos izpostītu 13. gadsimta pili Francijas rietumos, vēsta The Local. Kaut pili vairākkārt iekarojuši angļi, tā iznīcināta arī Franču revolūcijas laikā, bet 1930. gados atjaunoto pili izpostījis ugunsgrēks, arī mūsdienās labi apjaušama pils kādreizējā greznība.

VIDEO: Dažādu jomu profesionāļi Latvijā pieņem izaicinājumu un samainās profesijām(2)

Pasaules Ekonomikas forums paredz – mūsdienu jaunieši dzīves laikā mainīs profesijas vismaz septiņas reizes, turklāt piecas no šīm profesijām vēl nemaz neeksistē. Lai noskaidrotu tās prasmes, kas palīdz apgūt jaunu profesiju un būt konkurētspējīgiem mūsdienu mainīgajā biznesa vidē, četri savas jomas profesionāļi pieņēma Swedbank skolu programmas Dzīvei gatavs izaicinājumu un iejutās sev pavisam neierastā profesijā. Kā profesionāļiem veicies izaicinājumā un ko no tā var mācīties mūsdienu jaunieši, skaties video sērijā Vai dzīvei gatavs?.

Wu-Tang Clan producents iesūdz tiesā "suņu auklīšu" uzņēmumu Woof-Tang Clan © DIENA

Repa mūzikas grupas Wu-Tang Clan producents un reperis Roberts Ficdžeralds Digss, kurš plašāk zināms ar skatuves vārdu RZA, cēlis prasību pret kādu uzņēmēju no Bruklinas, kurš piedāvā suņu staidzināšanas un pieskatīšanas pakalpojumus. Proti, RZA uzskata, ka uzņēmuma nosaukums Woof-Tang Clan (vārdu spēle: angliski ar "woof" apzīmē riešanu, proti angļu analogs latviešu valodā lietotajam "vau!" - red.") esot klaja zīmola autortiesību pārkāpšana.

ZinZINOO video: Kā paveikt ķīmijas eksperimentu?

Portāls Diena.lv sadarbībā ar LMT aicina noskatīties izklaidējoši izglītojošu raidījumu ZinZINOO zinātkāriem bērniem un jauniešiem. Šoreiz raidījuma tēma ir ķīmija - iespējams vērot, kā veicams praktisks eksperiments, ko pēc tam atkārtot mājās kopā ar vecākiem.

ZinZINOO video: Kā Latviju padarīt par vēl labāku valsti?(3)

Portāls Diena.lv sadarbībā ar LMT piedāvā noskatīties izklaidējoši izglītojošu raidījumu ZinZINOO zinātkāriem bērniem un jauniešiem. Valsts svētkos ZinZINOO raidījums ir veltīts Latvijai - būs arī praktisks eksperiments ar videi draudzīgu rezultātu.

Par rekordsummu pārdota Leonardo da Vinči glezna

Renesanses laikmeta mākslinieka Leonardo da Vinči zīmēta Kristus glezna trešdien izsolē Ņujorkā pārdota par 450 miljoniem ASV dolāru (380 miljoniem eiro), kas ir jauns cenas rekords mākslas darbiem, kuri pārdoti izsolēs vai privāti.

VIDEO: "Dzelzs vīra" tērps atzīts par ātrāk lidojošo kostīmu pasaulē © DIENA

Britu tehnoloģiju kompānijas Gravity Industries dibinātājs un galvenais testa pilots Ričards Braunings iekļuvis Ginesa rekordu grāmatā ar "Dzelzs vīra" kostīmu - par ātrāk lidojošo ar motoru darbināmo tērpu. Cenšoties sasniegt šo rekordu, viņš ar motorizēto ietērpu spējis attīstīt ātrumu 51,53 kilometri stundā.

Vairāk Interesanti