Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Interesanti

Aicina izpildīt testu un digitāli pielaikot Latvijas simtgades kalendāru

Latvijas valsts simtgades notikumi ir daudzveidīgi un plaši pieejami dažādām auditorijām visā Latvijā – vairāk nekā 2000 norišu sniedz bagātīgu un raibu piedāvājumu visās nozarēs, dažādām gaumēm un interesēm. Lai šajā klāstā prasmīgi izvēlētos saistošākos notikumus, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs aicina digitāli pielaikot savu simtgades kalendāru un noskaidrot, kāds svinētājs esi Tu – zinātkārais atlēts, biznesa haizivs vai varbūt intelektuālais kultūrists?

Pieredzējušu Latvijas hokeja līdzjutēju TOP 10 fanošanas padomi

Aptaujas* rezultāti liecina, ka šogad 58% iedzīvotāju jūt līdzi Latvijas hokeja izlasei kopā ar ģimenēm, katrs trešais fano kopā ar draugiem, bet 7% aptaujāto – kopā ar darba kolēģiem. Lai stiprinātu fanošanas tradīcijas, mobilo sakaru operators BITE un Latvijas Hokeja federācija (LHF) sadarbībā ar pieredzējušiem hokeja līdzjutējiem ir apkopojuši desmit "zelta padomus", kā fanot veiksmīgāk.

Latvijā uzstādīts Ginesa rekords par lielāko pagatavoto kūku suņiem(2)

Latvijā uzstādīts jauns Ginesa rekords par lielāko pagatavoto kūku suņiem, aģentūru LETA informēja veikalu tīkla Dino Zoo pārstāve Betija Turlaja. Ginesa Pasaules rekords Lielākā kūka suņiem kopš pagājušā gada jūlija piederēja kādam zooveikalu tīklam Īrijā, kam pagājušajā vasarā izdevās pagatavot 91,8 kilogramu lielu kūku suņiem. Taču Dino Zoo izdevies šo rekordu pārspēt, izcepot par piecdesmit kilogramiem smagāku kūku.

Vēsture Dienā: Mafijas karš Jūrmalā © DIENA(1)

Jūrmala, kā zināms, ir īpaši mīļa vieta Krievijas estrādes figurantiem. 90. gados, pirms legalizācijas, tā bija tuva arī viņu faniem – organizētajai un pusorganizētajai noziedzībai ar kaimiņvalsts saknēm. Tāds īsts deviņdesmito mafijas karš notika tieši Jūrmalā pirms 25 gadiem. Protams, "razborkas" sākās līdz ar kooperatīvu kustības aizsākumu jau 1987. gadā, bet noziedznieku patvaļas kulminācija bija 1993. gada pavasaris.

Vēsture Dienā: Mūzika un žokeji © DIENA

Sākumā tās rādiuss būs neliels, kādi 10 km no raidītāja vietas, – ar šādu tehnisku informāciju pirms 25 gadiem sākās Dienas raksts par jaunas neatkarīgas radiostacijas Radio SWH tapšanu. Turpat tika solīts, ka tad, kad tiks savests kārtībā bijušais TV tornis Āgenskalnā, Radio SWH varēs klausīties jau 90 km rādiusā. "Vienīgais nosacījums – jūsu radiouztvērējam jābūt FM diapazonam. Būtiska atšķirība no radio AA, kas jau ilgāku laiku raida FM diapazonā, būs tāda, ka Radio SWH jūs dzirdēsiet diskžokejus, aktuālu informāciju no notikumu vietas un licencētu, pašu sagādātu mūziku."

Vēsture Dienā: Rekviēms pelmeņotavām © DIENA(7)

Vai, atkratoties no Padomju Savienības skavām, mēs esam kaut ko vēl zaudējuši, atskaitot savu tajā režīmā izdzīvoto jaunību un lielo ticību latviešu tautas godaprātam, kurš noteikti izpaudīsies, tiklīdz brīvība tiks atgūta?

Latvija 53. laimīgākā valsts pasaulē(8)

Somija ir pasaulē laimīgākā valsts, bet Latvija ierindojas 53.vietā, secināts Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ikgadējā ziņojumā The World Happiness Report, kas trešdien publiskots Vatikānā.

Latvijas polārpētniekus Antarktīdā "aptīra" putni(2)

Latvijas Universitātes (LU) polārpētniekiem Antarktīdā nākas pierast pie putniem, kas mēdz pārvietot vai arī nozagt pētījumiem nepieciešamo aprīkojumu, aģentūrai LETA pavēstīja projekta kuratore Marta Zīverte.

FOTO: Puspliko skrējiens Rīgas ielās(1)

Svētdien Rīgā noticis Biohacking.lv kustības domubiedru puspliko skrējiens, mērojot ceļu no Sporta ielas 2 kvartāla līdz Brīvības piemineklim un atpakaļ, vēsta rīkotāju pārstāvis Kaspars Vendelis.

FOTO: 10 stilīgas preces, ko radījuši skolēnu mācību uzņēmumi

Sestdien, 10. martā tirdzniecības centrā Domina Shopping no plkst.11 līdz plkst.18 notiks Junior Achievement Latvija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras organizēts pasākums CITS BAZĀRS, kura ietvaros savus radītos produktus atrādīs un pārdos 270 skolēnu mācību uzņēmumu no visas Latvijas.

FOTO: Centrāltirgus gaļas paviljons Sieviešu dienas noskaņās(2)

Ziņu aģentūras LETA fotogrāfs Edijs Pālens iemūžinājis Rīgas Centrāltirgus gaļas paviljonu Starptautiskās sieviešu dienas noskaņās - teju katru stendu rotā pamatīgs ziedu pušķis, kas visai savdabīgi un vizuāli interesanti kontrastē ar pārdošanā izliktajiem gaļas produktiem.

99 gadus vecs austrālietis uzstāda jaunu rekordu peldēšanā © DIENA(1)

Džordžs Koroness, 99 gadus vecs kungs no Austrālijas, speciāli sarīkotā pasākumā Kvīnslendā pārspējis līdzšinējo 50 metru brīvā stila rekordu peldēšanā savā vecuma grupā par vairāk nekā pusminūti, vēsta BBC. Koronesam minēto distanci izdevās veikt nepilnā minūtē - 56,12 sekundēs.

VIDEO: Filmas PARADĪZE 89 tapšanas aizkadri

Gaidot filmas PARADĪZE 89 pirmizrādi Latvijas kinoteātros 23. februārī, LMT Viedtelevīzija piedāvā ielūkoties kinolentes tapšanā un intervijās ar filmas veidotājiem.

Vēsture Dienā: 90. gadu nekontrolētais ielu tirdzniecības uzplaukums © DIENA(3)

Izņemot Kremļa troļļus un cilvēkus bez atmiņas, visi pārējie Latvijas simtgadi sagaida ar apziņu, ka tik lekni kā pašlaik mēs nekad agrāk neesam dzīvojuši. Patiesi, tālajos klaušu laikos tikai nabagmājas iemītnieks varētu atļauties cauru dienu karāties internetā un pievaimanāt sociālos tīklus pilnus ar žēlabu un lamu sajaukumu, kā to šodien dara kāda anonīma persona, kas uzdodas par Skaisli Jātaļnieci, visiem pārējiem būtu sviedriem vaigā jāpelna dienišķā maize, rokot grāvjus un stiepjot baļķus vai vērpjot nebeidzamu pavedienu.

Neparastā viesnīcā Kolumbijā varēs izbaudīt kaujinieka dzīvi © DIENA

Nakšņot miteklī dziļi džungļos, izstaigāt kādreiz tikai kaujiniekiem pieejamas takas un pusdienās baudīt paštaisītā krāsnī gatavotu maltīti - to visu būs iespējams izbaudīt tiem Kolumbijas viesiem, kuri gatavi komfortu iemainīt pret vienreizēju pieredzi un iejusties kreiso kaujinieku - Kolumbijas Revolucionāro bruņoto spēku (FARC) - biedra ādā. Pēc tam, kad FARC un Kolumbijas valdība pielika punktu pusgadsimtu ilgušajai vardarbībai un noslēdza mieru, atklāts palika jautājums, ko turpmāk darīt ar FARC kaujinieku izveidoto infrastruktūru džungļos. Vairāki bijušie FARC kaujinieki jaunajos apstākļos saskatījuši biznesa iespējas, vēsta BBC.

FOTO: Cēsu Fonoklubā devīto reizi svin nekvalitatīvas mūzikas svētkus

Cēsīs, Fonoklubā jau devīto gadu pēc kārtas aizvadīta Nekvalitatīvās mūzikas nakts, kad skatuve līdz pat rītausmai tiek nodota drosmes un izdomas varā, un ikvienam ir iespēja realizēt savas slēptākās muzikālās fantāzijas ar vienu nosacījumu - par izpildījuma kvalitāti pārāk iespringt nevajadzētu.

ZinZINOO video: izlej savu laimīti Jaungada naktī!

Diena.lv sadarbībā ar LMT piedāvā noskatīties izklaidējoši izglītojošu raidījumu ZinZINOO zinātkāriem bērniem un jauniešiem. Sezonas noslēdzošajā epizodē ZinZINOO komanda dodas pretim Jaunajam gadam un lej laimītes, lai noskaidrotu, kas sagaidāms nākamgad.

Video: ZinZINOO drosmīgākās nākotnes prognozes

Diena.lv sadarbībā ar LMT piedāvā noskatīties izklaidējoši izglītojošu raidījumu ZinZINOO zinātkāriem bērniem un jauniešiem. Šoreiz raidījuma tēma ir nākotne un skatītājiem būs iespēja iegūt jaunas zināšanas, pašiem izgatavojot papīra skaļruni.

Vairāk Interesanti