Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Karjera

Tukša vieta ir izšķērdība © DIENA

Rīga nekad nebūs gatava, un nekad pilnīgu pabeigtību nesagaidīs arī moderns birojs, liecina IT kompānijas Accenture pieeja, kur ir vieta gan pārbaudītiem, aprobētiem konceptiem, gan jaunām idejām un eksperimentiem. Mūsdienīgā darba vidē visu laiku jāseko līdzi un jāpielāgojas tam, kā notiek reālais darbs un kādas ir darbinieku vajadzības, kas ir ļoti mainīgi lielumi. "Kad man jautā par modernu darba vidi, saku, ka visam apakšā ir ļoti racionāli lēmumi," teic Accenture darba vides un nekustamā īpašuma vadītāja Latvijā Inga Zvaigzne.

Lai alga ir arī taisnīga © DIENA(3)

Mēneša pamatalgas kāpums šogad skāris lielāko daļu Latvijas darba ņēmēju – 71% no strādājošajiem pamatalga, salīdzinot ar pērno gadu, palielinājusies vidēji par 11%, noskaidrots personālvadības konsultāciju un pētījumu kompānijas Fontes veiktajā ikgadējā darbinieku atalgojuma pētījumā.

Bez televīzijas skatīšanās – nekādi © DIENA

Pēc vasaras priekiem svaigā gaisā un dabā skatītāji pie televizora atgriežas rudenī. Tāpēc tieši tad TV raidījumiem, šoviem un seriāliem ierasti sākas jaunā sezona, bet ar televīzijas pakalpojuma nodrošināšanu saistītiem profesionāļiem – aktīvākais darba cēliens. Kā apstiprina Karina Gordijenko, Baltcom TV satura speciāliste, rudenī arī dažādu TV kanālu pārstāvji mēdz mainīt kādus tehniskos parametrus vai satelītus, un viņas pienākumos tad ietilpst šo izmaiņu koordinēšana ar saviem kolēģiem, kuri atbild par signāla uztveršanu un pārraidīšanu līdz klientu ekrāniem.

Karjera sākas mācībās © DIENA(1)

Pieredzējuši speciālisti, kas piesakās darbam IT uzņēmumā Accenture savam CV atbilstoši augsta līmeņa pozīcijās, visbiežāk iziet gluži klasisku darbinieku atlases procedūru. Savukārt IT nozares iesācējiem, kuru karjera Accenture potenciāli var sākties ar zemāka līmeņa amatiem, pirmais solis tikmēr būs mācības kādā no uzņēmuma būtkampiem.

Kompaktā vidē skrūves var redzēt © DIENA

Kad pēc vidusskolas Jēkabs Dambergs vēlējās studēt ārzemēs, bet ģimenes finansiālās iespējas pēckrīzes gados to īsti neļāva, par labu alternatīvu kļuva Erasmus studentu apmaiņa Portugālē un Ungārijā. Vēlāk viņa mērķis bija Baltic-American Freedom Foundation (BAFF) profesionālās prakses programma, un tās ietvaros Jēkabs gandrīz gadu stažējās apdrošināšanas brokeru kompānijā Floridā. "Protams, pēc tam apsvēru arī karjeras turpināšanu ārzemēs. Tam ir daudzi plusi gan atalgojuma, gan pieredzes ziņā. Bet tad sapratu, ka visu, ko daru tur, tikpat labi varu darīt, arī atrodoties Latvijā. Tev nevajag būt Amerikā, lai būvētu lielu un veiksmīgu uzņēmumu un domātu globāli. Ar mūsdienu tehnoloģijām tu to visu vari darīt no Latvijas," saka Jēkabs, kurš tagad Rīgā strādā strauji augošajā fin-tech jomā, savstarpējo aizdevumu platformā Mintos.

Neizmantotais IT potenciāls © DIENA(1)

Ik pa laikam Latvijas publiskajā telpā izskan informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmumu bažas par speciālistu trūkumu šajā jomā. Vienlaikus uzņēmumi īpašas kampaņas darbinieku piesaistei nav rīkojuši, tikmēr igauņi Latvijas speciālistus pie sevis strādāt aicina jau valstiskā līmenī.

Tas nav bezmaksas darbaspēks! © DIENA

Eiropā ir visai augsts jauniešu bezdarbs, bet lielai daļai no viņiem trūkst darba pienākumu veikšanai nepieciešamo zināšanu un prasmju. Prakses iziešana uzņēmumos ir viens no efektīviem veidiem, kā jauniešus, kas apgūst kādu specialitāti izglītības iestādēs, savest kopā ar darba devējiem un praktiski palīdzēt jauniešiem iemācīties to, ko uzņēmumiem reāli ikdienā vajag. Tomēr, kā liecina novērojumi un statistika, praktikantus pie sevis uzņem lielākoties vidēja un liela izmēra kompānijas, kamēr mazie un vidējie uzņēmumi (MVU), kuri Eiropā kopumā nodrošina 2/3 darbavietu, šajā ziņā ir stipri pasīvāki.

Vairāk Karjera