Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +21 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 29. jūlijs
Vidmants, Edmunds, Edžus

Karjera

Finansējums vajadzīgajam © DIENA

Lai nodrošinātu papildu finansējumu valsts garantēto studiju un studējošo kredītu pieejamībai, Ministru kabinets pagājušajā nedēļā piešķīra Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) 163 900 eiro, pārdalot finansējumu no budžeta resora programmām, raksta LETA.

Labāko āderes © DIENA

Līdzīgi kā iepriekšējos deviņus gadus, arī šovasar izveidots darba devēju ieteiktāko skolu un studiju tops, kura mērķis ir veicināt pamatskolu, vidusskolu un profesionālo mācību iestāžu absolventu tālākās izglītības un karjeras pārdomātu izvēli, ņemot vērā darba devēju viedokli.

Īstais laiks eksperimentiem © DIENA

"Mācības ir lieta, kur rezultātu un ieguvumus varbūt neredzi uzreiz. Bet ar laiku pamani, ka kaut ko dari citādi, labāk, ātrāk, tev ir cits skatījums un plašāks apvārsnis, ieraugi jaunas kopsakarības," saka Īrisa Zvagule, kura jau 15 gadu nodarbojas ar pieaugušo izglītību digitālo prasmju jomā, pašlaik vada IT akadēmiju FITA un ir eksperte un pētniece Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) kūrētajā projektā Women4IT.

Apzinās, ka jāmācās © DIENA

Latvijas iedzīvotāju, kuri uzskata, ka viņiem būtu nepieciešams papildināt savas digitālās prasmes, lai spētu efektīvāk strādāt ar pieejamajām jaunākajām tehnoloģijām, kļūst vairāk. Kā liecina IT uzņēmuma Accenture un SKDS veikta aptauja, šāda nostāja ir 77% iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 75 gadiem, kamēr pagājušajā gadā līdzīgā aptaujā tā domāja 72% respondentu.

Vairāk Karjera