Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Karjera

Gastroenteroloģe ideāliste © DIENA

"Man ir paveicies, ka darbs pilnībā sakrīt ar hobiju. Tāpēc man tik ļoti patīk katra minūte, ko pavadu slimnīcā ar pacientiem vai zinātnē, ka negribas tā vietā iet uz kino vai tml. Esmu ļoti atvērts cilvēks un, protams, gribas satikties ar draugiem, bet šobrīd ir tāds dzīves posms, kad man ir noteikti mērķi – jāiegūst zināšanas, profesija. Tāpēc diemžēl draugi bieži paliek otrā vietā," atzīstas Poļina Zaļizko, kura paralēli ir gan gastroenteroloģijas ārste rezidente P. Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, gan medicīnas doktorante Latvijas Universitātē (LU), gan pasniedzēja Rīgas Stradiņa universitātē (RSU). Tiesa, draugi esot saprotoši, jo mācību slodze, kas aizņem arī vakarus un brīvdienas, Poļinai bijusi liela jau kopš skolas laikiem – viņa agri izlēma, ka vēlas būt ārste, zināja, ka medicīna būs jāapgūst 12 un vairāk gadu, tāpēc laiku "ietaupīja", skolu pabeidzot eksternā, vienā gadā divas klases.

Laimīgs darbinieks izdara vairāk © DIENA

Ja nodarbojas ar to, kas patīk un aizrauj, nav vajadzības nošķirt, kur darbs un kur ārpusdarba dzīve, spriež starptautiskā IT uzņēmuma Visma talantu vadības mākoņrisinājumu izstrādes vadītāja Valērija Makijenko, kuras draugi mēdzot brīnīties, ka viņa arī brīvajā laikā daudz domā un stāsta par savu darbu. Pēdējos gados gan viņai esot parādījušies hobiji, kas palīdz atslēgties no profesionālā lauciņa: Valērijai patīk ceļot, ēst un gatavot ēst, neaizmirstot arī par skaistu ēdiena servēšanu.

Līdz vidējai algai 1000 eiro "uz rokas" Latvijā vēl pāris gadi © DIENA(15)

Atalgojuma līmenis Latvijā pagājušā gada laikā pieaudzis straujāk nekā iepriekšējos gados – galvenokārt ekonomiskās izaugsmes un augošā darbaspēka deficīta dēļ, secināts interneta personāla uzņēmuma CV-Online Latvia ikgadējā atalgojuma pētījumā. Tajā noskaidrots, ka kopumā vidējā neto darba samaksa pērn ir palielinājusies par 6%, sasniedzot 894 eiro mēnesī.

Nenobīties no plašuma © DIENA

No visām daudzajām IT nozares profesijām projektu vadītāji ir piektie pieprasītākie pasaulē, taču viņi nāk no visdažādākajām jomām. Tev nav jābūt cilvēkam ar IT izglītību, lai strādātu ar IT projektiem, apstiprina arī Kristīne Laure no uzņēmuma Accenture.

Gan naudas, gan pieredzes dēļ © DIENA

Kā rāda šīgada sākumā publiskotie Eurostudent VI pētījuma Studentu sociālie un ekonomiskie apstākļi Latvijā rezultāti, mūsu valstī pēdējos gados būtiski pieaugusi klātienes studentu nodarbinātība, kas tiek īstenota līdztekus studiju procesam. 2009. gadā paralēli studijām bija nodarbināti 45% studējošo, savukārt 2017. gadā strādāja jau 61% studentu, atsaucoties uz pētījumu, raksta LETA.

Jaunuzņēmumi runā ar banku © DIENA

Šopavasar Latvijā, sadarbojoties Swedbank un Eiropas B2B (bizness – biznesam) akseleratoram Startup Wise Guys, tika uzsākta Wise Guys Fintech programma, kuras ietvaros finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumi trīs mēnešus audzē savu biznesu.

Kā gūt panākumus Latvijā? Vienas paaudzes sasniegumu stāsti © DIENA(4)

"Manas paaudzes bērnībā reti kuram ļāva būt pašam. Bet noteikti jādara tā, kā pats vēlies, nevis visur un nemitīgi jāpielāgojas citiem," grāmatā Kā gūt panākumus Latvijā uzsver SIA Baltic Commercial Aviation Training īpašniece un vadītāja Olga Kotova, kura ir arī pirmā sieviete no Baltijas, kas sasniegusi Everesta virsotni.

Vairāk Karjera