Laika ziņas
Šodien
Migla

Eiropa

Trampam un Putinam konkurence cīņā par Time gada cilvēka titulu - nogalinātais Hašogi

Saūda Arābijas konsulātā Stambulā, Turcijā, oktobrī noslepkavotais laikraksta The Washington Post žurnālists Džamals Hašogi iekļauts pretendentu sarakstā uz žurnāla Time gada cilvēka godu, pirmdien paziņoja telekanāls NBC. Telekanāla pārraidē Today pirmdien tika publiskots desmit finālistu saraksts, no kuriem tiks izraudzīts žurnāla gada cilvēks. Saraksta galvgalī ir ASV prezidents Donalds Tramps, kurš jau 2016.gadā tika atzīts par gada cilvēku.

Atliek britu parlamenta balsojumu par Brexit līgumu © DIENA

Apvienotās Karalistes premjerministre Terēza Meja atlika otrdien ieplānoto parlamenta balsojumu par viņas valdības un Eiropas Savienības (ES) panākto šķiršanās vienošanos, kas ir izraisījusi lielu neapmierinātību gan izstāšanās no ES atbalstītājos, gan Brexit pretiniekos. Viss liecināja, ka vairākums parlamentāriešu būtu balsojuši pret Brexit vienošanos, kas faktiski nozīmētu neuzticības izteikšanu Mejai. Šķiršanās vienošanās neapstiprināšana britu parlamentā palielina iespējamību, ka Apvienotā Karaliste nākamā gada 29. martā pametīs ES bez nekādas vienošanās.

Krievijas mediji Kerčas šauruma incidentam augsni gatavoja jau gadu(17)

Jau gadu pirms 25. novembra uzbrukuma Ukrainas kuģiem pie Kerčas šauruma Krievija bija izvērsusi viltus ziņu kampaņu par Kijevas un NATO plāniem Azovas jūrā, pirmdien sacīja Eiropas Savienības (ES) drošības komisārs Džūljens Kings. Krievijas mediji izplatījuši viltus ziņas, ka Ukraina Azovas jūras ūdeņus inficējusi ar holēru un ka britu un ukraiņu slepenie dienesti mēģinot nogādāt Krimā atombumbu.

Atliek balsojumu par Brexit vienošanos(2)

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja atcēlusi parlamentā otrdien paredzēto balsojumu par "Brexit vienošanos, lēmumu pamatojot ar ieklausīšanos kritiķu paustajā.

Cīņā pret mafiju traucē likumu atšķirības Eiropā © DIENA(4)

Pagājušajā nedēļā notikusī starptautiskā policijas operācija, kuras laikā Itālijā, Vācijā, Nīderlandē, Beļģijā, Luksemburgā un pat Dienvidamerikas valstī Surinamā tika aizturēti 90 cilvēki, kuri saistīti ar itāļu mafijas grupējumu ’Ndrangheta, kļuvusi par apliecinājumu tam, ka Eiropas valstis sākušas apzināties mafijas grupējumu iefiltrēšanos tajās, saka mediju aptaujātie mafijas darbības izmeklētāji un pētnieki. Policijas ciešā sadarbība izmeklēšanā nesusi pirmos augļus, taču steidzami nepieciešama arī likumu harmonizēšana, lai efektīvāk varētu apkarot noziedzīgo grupējumu dalībniekus arī tiesās.

Bloomberg: Dzelteno vestu kustību balsta prokremliski mediji un Twitter konti © DIENA(62)

Francija tās prezidenta Emanuela Makrona laikā veiksmīgi spējusi veiksmīgi atvairīt informatīvus uzbrukumus no Krievijas puses, tostarp vēlēšanu laikā. Taču pašlaik, kārtējo reizi aktivizējoties tā saucamajai "dzelteno vestu" kustībai, fiksēti simtiem Twitter kontu, kas iepriekš popularizējuši prokremlisku saturu un pašlaik savos vēstījumos izmanto atsauci #giletsjaunes, kas franču valodā nozīmē "dzeltenās vestes" un ko izmanto paziņojumiem par šo kustību, vēsta Bloomberg.