Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +17 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds

Eiropa

ES valstis atvieglo ieceļošanu, Eiropas Parlaments apstiprina digitālo sertifikātu © DIENA

Vairākas tūristu iecienītākās valstis Eiropā paziņojušas, ka strauji atver robežas ceļotājiem, kuri ir vakcinēti pret Covid-19, pārslimojuši to vai var uzrādīt negatīvu testu. Ceļošanu atvieglos arī Eiropas Parlamenta šonedēļ pieņemtais lēmums atbalstīt digitālā Covid-19 sertifikāta ieviešanu. Pēc apstiprināšanas ES Padomē tas varētu stāties spēkā 1. jūlijā, vēsta Euronews.

ANO tiesa Hāgā noraida Ratko Mladiča apelāciju © DIENA(2)

Atlikušo mūža daļu ieslodzījumā nāksies pavadīt bijušajam Bosnijas serbu armijas komandierim Ratko Mladičam. Pēc viņa iesniegtās apelācijas izskatīšanas ANO tiesa Hāgā vakar nolēma, ka spēkā paliek pirmās instances spriedums.

Tiesa uzklausa pierādījumus par lidmašīnas notriekšanu virs Austrumukrainas © DIENA(2)

Tiesa Nīderlandē sākusi izskatīt pierādījumus prāvā pret trim Krievijas pilsoņiem un vienu Ukrainas pilsoni, kuri tiek apsūdzēti par saistību ar aviokompānijas Malaysia Airlines reisa MH 17 lidmašīnas notriekšanu virs Austrumukrainas 2014. gadā, vēsta ziņu aģentūra AFP. Apsūdzētie – Krievijas pilsoņi Oļegs Pulatovs, Igors Girkins, Sergejs Dubinskis un Ukrainas pilsonis Leonīds Harčenko – tiek tiesāti aizmuguriski. Tikai Pulatovu prāvā pārstāv jurists.

CDU uzlabo pozīcijas pirms Bundestāga vēlēšanām © DIENA

Negaidīti pārliecinošā uzvara, ko Vācijas kristīgie demokrāti (CDU) izcīnījuši Saksijas-Anhaltes federālās zemes vēlēšanās, ļauj partijai ar lielākām cerībām gaidīt septembrī ieplānotās parlamenta vēlēšanas. Tās būs pirmās beidzamo 16 gadu laikā, kad CDU kanclera amata kandidāte nebūs Angela Merkele. Uz viņas amatu mērķē jaunais partijas līderis Armīns Lašets, un tieši viņam panākums Saksijā-Anhaltē bija ļoti svarīgs, jo varētu kaut nedaudz apklusināt kritiķus, kuru balsis bija īpaši skaļas pēc martā piedzīvotajiem zaudējumiem Bādenes-Virtembergas un Reinzemes-Pfalcas vēlēšanās.

Latvija tuvojas ES vidējiem vakcinācijas pret Covid-19 rādītājiem

Latvija joprojām ieņem vienu no beidzamajām vietām Eiropas Savienībā (ES) pēc pirmās vakcīnas pret Covid-19 devas saņēmēju īpatsvara pieaugušo populācijā, tomēr vakcinācijas temps pēdējā laikā ir uzlabojies, ļaujot vairāk pietuvoties vidējiem ES rādītājiem, liecina Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ECDC) apkopotie dati par laika periodu līdz 30.maijam.

Budapešta cīnās pret Ķīnas universitātes filiāli © DIENA

Ungārijas galvaspilsētas Budapeštas vadība, protestējot pret Viktora Orbāna valdības plāniem uzspiest pilsētai Ķīnas universitātes filiāles pilsētiņas projektu, pārdēvējusi četras ielas, kas ieskauj plānotās akadēmiskās pilsētiņas vietu, vēsta AFP.

Latvijā joprojām trešā augstākā saslimstība ar Covid-19 ES un EEZ valstu vidū

Aizvadītajās divās nedēļās vairumā Eiropas valstu turpināja kristies saslimstības ar Covid-19 līmenis, tādēļ, lai gan Latvijā arī vērojami uzlabojumi, joprojām Latvija ir trešajā vietā starp Eiropas Savienības (ES) un Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, kurās ir visaugstākais inficēšanās līmenis ar Covid-19, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

Lukašenko režīms cenšas salauzt oponentus © DIENA(4)

Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko režīma represijas pret oponentiem kļūst aizvien nežēlīgākas. Par to liecina gan opozīcijas aktīvista Stepana Latipova mēģinājums izdarīt pašnāvību tiesas zālē, gan informācija, ko slepus savam advokātam izdevies nodot maijā apcietinātajam Krievijas pilsonim Jegoram Dudņikovam, gan pēc 20 dienu ilga ieslodzījuma atbrīvotā Deutsche Welle korespondenta Aleksandra Burakova stāstītais.