Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Duda uzliek veto vēlēšanu likuma grozījumiem(1)

Polijas prezidents Andžejs Duda ceturtdien uzlicis veto valdošās konservatīvās partijas "Likums un taisnīgums" (PiS) ierosinātajām izmaiņām vēlēšanu kārtībā, kas nākamgad gaidāmajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās nāktu par labu lielajām partijām.

Zviedrijā pagaidām bez burbuļa © DIENA

Ekonomikas stimulēšanas pasākumi, ko pēc iepriekšējās finanšu krīzes realizējušas dažādu valstu centrālās bankas, daudzviet noveduši pie visai iespaidīga mājokļu cenu kāpuma, līdz ar to – arī pie bažām par jaunu krīzi nekustamā īpašuma tirgū, ar kuru saistītā viļņošanās varētu būt jūtama arī Latvijā.

Rumānijā izmeklē protestu izdzenāšanu © DIENA

Rumānijas tiesībsargājošās iestādes izmeklē iespējamu policijas pārmērīga spēka lietošanu pret protestētājiem, kas aizvadītajā nedēļā izgāja galvaspilsētas Bukarestes ielās. Pēc notikušā kārtējo reizi ar kritikas šautrām apmainījās valsts prezidents Klauss Johanniss un valdošā Sociāldemokrātiskā partija (PSD). Eiropas Savienības (ES) dalībvalstī jau mēnešiem notiek protesti, kuru dalībnieki apsūdz PSD korupcijā un tieslietu sistēmas graušanā. Arī starptautiskās institūcijas ir norādījušas uz demokrātijas stāvokļa pasliktināšanos Rumānijā.

Bosnijas serbu līderis noliedz Srebrenicas genocīdu

Bosnijas serbu līderis Milorads Dodiks otrdien apstrīdējis to, ka Srebrenicas 1995.gada slaktiņš būtu bijis genocīds pret Bosnijas musulmaņiem, kā arī norādījis, ka nogalināto skaits ticis manipulēts.