Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Eiropa

BMW pasaulē atsauc vairāk nekā miljonu automobiļu

Vācijas autobūves uzņēmumus BMW otrdien paziņoja, ka pasaulē atsauks papildu vairāk nekā vienu miljonu dīzeļautomobiļu saistībā ar izplūdes sistēmas problēmām, kas var izraisīt pat aizdegšanos.

Erdogans: Hašogi slepkavība bija tīša(1)

Saūda Arābijas žurnālista Džamala Hašogi slepkavība Saūda Arābijas konsulātā Stambulā bija tīša un iepriekš plānota, otrdien paziņoja Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans.

Zviedrijā košļeņu paciņas čaukstināšanas dēļ Nelsona diriģētas simfonijas laikā izceļas kautiņš © DIENA(33)

Zviedrijā, Malmes koncertzālē, aizvadītajā ceturtdienā Leipcigas Gewandhaus simfoniskais orķestris Andra Nelsona vadībā izpildīja Gustava Mālera Piekto simfoniju. Priekšnesums izpelnījies plašākas sabiedrības uzmanību ne vien orķestra pirmklasīgā snieguma, bet arī koncerta laikā novērotā kautiņa dēļ. Tas izcēlies, jo kāda kundze koncerta laikā centusies izpakot košļājamo gumiju, pret ko iebildis blakus sēdošais, vēsta The Local, atsaucoties uz laikraksta Sydsvenskan publikāciju.

Maskavā no Boltona prasīs paskaidrojumus(6)

ASV prezidenta Donalda Trampa nacionālās drošības padomnieks Džons Boltons pirmdien Maskavā ticies ar savu Krievijas kolēģi Nikolaju Patruševu, ziņo mediji. Boltona divu dienu vizīte Maskavā tika ieplānota vēl pirms Tramps sestdien paziņoja par lēmumu izstāties no Līguma par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju (INFT). Krievijas Ārlietu ministrija norādīja, ka sagaida no Boltona paskaidrojumus šajā jautājumā un informāciju par turpmākajiem ASV soļiem.

Bulgāru žurnālistes slepkava atzinies(1)

Bulgārijas pilsonis, kas tiek turēts aizdomās par televīzijas žurnālistes Viktorijas Marinovas slepkavību, atzinis savu vainu noziegumā un tiks paturēts apcietinājumā, piektdien pavēstīja tiesa.

Kosova virzās uz savas armijas izveidi

Kosova ceturtdien spērusi pirmos soļus savas armijas izveidošanai, pret ko stingri iebilst etniskā serbu minoritāte un Serbija, apgalvojot, ka tas rada draudus mieram. Kosova ir bijusī Serbijas province. 1998.-1999. gada Kosovas karš noslēdzās, kad NATO gaisa spēku operācijas rezultātā Serbijas spēki bija spiesti provinci pamest. Kopš tā laika par drošību Kosovā rūpējas NATO vadītā starptautiskā misija (KFOR). Kosovā joprojām dzīvo 120 000 etnisko serbu, bet absolūtais vairākums valsts iedzīvotāju ir albāņi.

Salvīni varētu kandidēt uz EK prezidenta amatu(7)

Itālijas vicepremjers Mateo Salvīni, kas vada pret imigrāciju noskaņoto labējo partiju "Līga", izteicies, ka varētu apsvērt iespēju nākamgad gaidāmajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās kandidēt uz Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatu.

ES valstu līderi nolemj nerīkot Brexit samitu novembrī

Sarunās ar Lielbritāniju par tās izstāšanās nosacījumiem nav panākts pietiekams progress, lai nākammēnes rīkotu īpašu Eiropas Savienības (ES) samitu par Brexit, trešdienas vakarā Briselē nolēmuši ES valstu un valdību vadītāji.