Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Polija nosaka obligātu masku valkāšanu deviņos reģionos(1)

Polija atkal ieviesīs obligātu sejas masku valkāšanu sabiedrībā deviņos reģionos, ceturtdien pavēstīja veselības ministrs, varasiestādēm šādi reaģējot uz rekordaugsto jaunā koronavīrusa gadījumu skaitu. Ierobežojumi pamatā dienvidu un austrumu reģionos attieksies arī uz kultūras un sporta pasākumiem un stāsies spēkā sestdien.

Itālija draud apturēt atļauju Ryanair lidot šajā valstī

Itālijas nacionālais civilās aviācijas dienests ENAC trešdien draudēja apturēt lidsabiedrībai Ryanair izsniegto atļauju lidot Itālijā saistībā ar apsūdzībām, ka lidsabiedrība neievēro koronavīrusa pandēmijas dēļ noteiktās drošības prasības.

Ekskaralim pārmet bēgšanu no atbildības © DIENA(3)

Spānijas bijušā karaļa Huana Karlosa I lēmums pārvākties uz dzīvi ārpus Spānijas laikā, kad viņa vārds saistīts ar izmeklēšanu par iespējamiem finansiāliem ieguvumiem no Spānijas firmu kontraktiem ar Saūda Arābiju, izraisījis pretrunīgu reakciju valsts iedzīvotāju un politiķu vidū. Daļa cilvēku to vērtē kā iespēju pašreizējam karalim Felipem VI savu valdīšanas laiku būvēt uz atklātības un godīguma pamatiem, raksta The Guardian. Savukārt citi, to skaitā pat atsevišķi politiķi valdībā, uzskata, ka ekskaraļa rīcība nav cienīga un ka tā viņš mēģina izvairīties no atbildības par iespējamu līdzdalību «ēnainos» darījumos.

Dženovā atklāj jaunu tiltu pirms diviem gadiem sabrukušā vietā © DIENA(1)

Itālijas pilsētā Dženovā jau šonedēļ tiks atklāta satiksme pa jauno, pasaulslavenā itāļu arhitekta Renco Pjano projektēto moderno tiltu, kas uzbūvēts pirms diviem gadiem sabrukušā Morandi tilta vietā, vēsta AFP. Īpašā ceremonijā vakar ar Itālijas prezidenta Serdžo Matarellas piedalīšanos tika skaļi nolasīti arī 2018. gada 14. augustā tilta sabrukšanā dzīvību zaudējušo 43 cilvēku vārdi, taču daudzi viņu tuvinieki jau iepriekš paziņoja, ka nepiedalīsies jaunā tilta atklāšanas pasākumā.