Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Barselonas protestos pieaug vardarbība(1)

Barselonā piektdienas vakarā katalāņu separātistu protestu laikā notika vardarbīgu sadursmju eskalācija, radikāliem protestētājiem pilsētas centrā metot akmeņus un petardes uz policistiem, kas atbildēja ar asaru gāzi un gumijas lodēm.

ES sola atbildes tarifus jaunajām ASV muitas nodevām(2)

ASV lēmums noteikt ievedmuitas tarifus Eiropas Savienības (ES) ražojumiem 7,5 miljardu ASV dolāru (6,7 miljardu eiro) vērtībā ES neatstāj citas alternatīvas kā vien noteikt atbildes nodevas, piektdien norādīja ES tirdzniecības komisāre Sesīlija Malmstrema.

Iespējamie Brexit scenāriji © DIENA(3)

''Lielbritānija atrodas uz Brexit finiša taisnes," sacīja Vācijas kanclere Angela Merkele. Taču situācija Lielbritānijā nav viss tik vienkārša. Katram politiskajam spēkam ir savs vēlamais risinājums par to, kādam būtu jābūt Brexit scenārijam. Iespējamie risinājumi ir dažādi, un joprojām pastāv iespēja, ka netiek panākta vienošanās Brexit sakarā, ziņo Euronews.

Katalonijas līderis aicina ievērot mieru © DIENA(8)

Spānijas autonomā Katalonijas reģiona prezidents aicinājis izbeigt vardarbīgos protestus, kas šonedēļ pārņēma reģiona galvaspilsētu Barselonu pēc tam, kad Spānijas Augstākā tiesa piesprieda bargus cietumsodus neatkarības kustības līderiem.

ES un Lielbritānija panāk Brexit vienošanos(19)

Eiropas Savienības (ES) līderiem pulcējoties Briselē uz kārtējo samitu, Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers un Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons ceturtdien paziņojuši, ka beidzot panākta Brexit vienošanās.

Katalonijas premjers aicina izbeigt vardarbību protestos(1)

Katalonijas reģiona valdības vadītājs Kims Torra ceturtdienas naktī aicināja nekavējoties izbeigt vardarbīgās sadursmes starp protestētājiem un policiju, kas jau trīs dienas pēc kārtas notikušas Barselonā, un brīdināja, ka šī vardarbība kaitē katalāņu separātistu kustības tēlam.