Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +19 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 29. jūlijs
Vidmants, Edmunds, Edžus

Ziņas

Mākslas parks Mobilais muzejs. Nākamā sezona izziņo publisku diskusiju par Laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību

Lai aktualizētu Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību un runātu par tālākajiem soļiem, kas veicami, lai tuvotos šīs idejas īstenošanai, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs 29. jūlijā plkst. 14 organizē diskusiju, kurā kopā ar nozares ekspertiem piedalīsies valdības un Rīgas domes pārstāvji, informēja Latvijas Laikmetīgās mākslas centra pārstāve Gundega Turnele.

Latvijas Leļļu teātris atgriežas pie skatītājiem

No 7. augusta Latvijas Leļļu teātris pēc ilgstoša pārtraukuma atsāks darbību klātienē, izrādēs Rīgas Latviešu biedrības nama Kamīnzālē atkal satiekot mazos un lielos teātra mākslas mīļotājus. Augustā pirmo reizi skatītāju vērtējumam tiks nodoti 3 jauniestudējumi – latviešu trupā pēc Anetes Meleces darba motīviem veidotā izrāde Kiosks Vijas Blūzmas režijā, savukārt krievu trupā – Grigorija Ostera 38 papagaiļi Aleksandra Jonova režijā un Andreja Usačova Gudrā sunīte Soņa Jurija Lunika režijā, informēja Latvijas Leļļu teātra pārstāve Rūta Petrauska.

Paziņoti Latvijas Muzeju biedrības Gada balvas 2021 nominanti

28. jūlijā Cēsu Vēstures un mākslas muzejā tiks pasniegta Latvijas Muzeju biedrības (LMB) Gada balva 2021. Tas ir ikgadējs muzeju nozares konkurss, kura mērķis ir apzināt un izcelt izcilākos Latvijas Muzeju biedru sasniegumus, veidot muzeju darba pozitīvu rezonansi sabiedrībā un veicināt labo praksi, lai nodrošinātu muzeju nozares ilgtspējīgu attīstību

2021. gada pirmajā pusgadā Purvīša balvai 2023 nominēti Meļņikovas, Salmaņa, Epneres, Māliņas un Kalna darbi

Izvērtējot izstādes un mākslinieku darbus, kas bija apskatāmi laika posmā no 2021. gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam, jaunā Purvīša balvas 2023 ekspertu darba grupa balvai, kas tiks pasniegta 2023. gada jūnijā, ir nominējusi Darju Meļņikovu pa izstādi The Anticipation (Gaidas), Krišu Salmani par izstādi Konstrukcija, Sarmīti Māliņu un Kristapu Kalnu par izstādi Tūlīt, kā arī Ievu Epneri par izstādi Cirks zem kupola, īpaši izceļot videodarbu Šarlote, informēja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pārstāve Nataļja Sujunšalijeva.

Baltais laukums Latvijas Nacionālās operas priekšā aicinās atpūsties un baudīt kultūras pasākumus(2)

Dodot iespēju rīdziniekiem un pilsētas viesiem atkal pieredzēt operas un baleta piedāvājumu, no 21. jūlija Latvijas Nacionālās operas ēkas priekšlaukumā būs pieejams vides objekts Baltais laukums. Tajā varēs piedzīvot arī īpašus notikumus – gan ekrānos (ierakstā un tiešraidē), gan klātienē, informēja Latvijas Nacionālās operas un baleta pārstāve Irbe Treile.

Publiskoti Latvijas Arhitektūras gada balvai 2021 pieteiktie darbi

Publiskoti pieteiktie darbi Latvijas Arhitektūras gada balvai, kas šogad norisināsies jau 26. reizi. Šobrīd ir uzsākts žūrijas darbs, izvēlētie nominanti tiks paziņoti jūlija pēdējā nedēļā, savukārt apbalvošanas ceremonija norisināsies 27. augustā, informēja Latvijas Arhitektu savienības pārstāve Māra Vaivode.

Daugavpils, Jūrmala, Liepāja un Valmiera iekļūst konkursa 2027. gada Eiropas kultūras galvaspilsēta Latvijā nākamajā kārtā

Šodien noslēgusies konkursa par Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 nosaukumu Latvijā pirmā kārta, pēc kuras tālāk tiek virzītas Daugavpils, Jūrmala, Liepāja un Valmiera. Konkursam pieteikto pilsētu piedāvājumus Latvijā trīs dienu laikā tiešsaistē vērtēja neatkarīgu ekspertu grupa, ko veidoja Eiropas Parlamenta, Eiropas Savienības Padomes, Eiropas Komisijas un Eiropas Reģionu komitejas atlasīti eksperti, kā arī divi nacionālie eksperti, kurus izvirzīja Nacionālā kultūras padome un Kultūras ministrija, informēja Kultūras ministrijas pārstāve Lita Kokale.

Bezmaksas tiešsaistes konference par digitālo transformāciju kultūrā jau rīt

Jau rīt, 6. jūlijā, no plkst. 10.00 līdz 14.30 notiks starptautiska tiešsaistes konference Digitālā transformācija kultūrā (Digital Transformation in Culture), piedaloties virknei kultūras nozares profesionāļu no pasaulē atzītām organizācijām un projektiem. Atklāšanā dalībniekus uzrunās Latvijas Kultūras ministrs Nauris Puntulis un Šveices Ārlietu ministrs Ignacio Kasiss. Konferenci bez maksas ikviens interesents varēs vērot Facebook platformā, kā arī portālos DELFI un LSM.

Festivāla Sansusī vasara sākas tagad © DIENA

Ikgadējais alternatīvās kamermūzikas brīvdabas festivāls Sansusī notiks no 13. līdz 15. augustam Aknīstē, taču šī festivāla vasara sākas jau tagad, un to var lakoniski izteikt skaitļu šifrā: 3–13–31–13