Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +22 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 29. jūlijs
Vidmants, Edmunds, Edžus

Tuvplānā

Svētceļojums uz Bergmana salu © DIENA(1)

Pirms pāris dienām Kannu kinofestivāla galvenā konkursa skatē pirmizrādi piedzīvojusi filma Bergmana sala, kas oktobrī būs skatāma Latvijā. Sarunā aktieris Tims Rots, kurš filmā atveido režisoru, dalās ar savām domām par Ingmaru Bergmanu, darbu ar Kventinu Tarantīno un aktieriskajām manipulācijām.

Pļavas maigās svārstības © DIENA

Māksla iziet dabā jeb mākslinieka Andra Eglīša un viņa domubiedru veidotās izstādes Savvaļa otrā sezona piesaka sevi ar jauniem maršrutiem.

Un kā tu patiesībā jūties? © DIENA

Psihiatre un Pusaudžu resursu centra jaunā vadītāja Anete Masaļska (38) stāsta, kāpēc tieši delveri dzīvē nepazudīs, kas jāņem vērā saskarsmē ar pusaudžiem un par ko priecāties pandēmijas laikā.

Neticēja zaudējumam Vācijai © DIENA(1)

Latvijas Hokeja federācijas viceprezidents Viesturs Koziols pēc rūgtā zaudējuma Vācijai uz karstām pēdām runā par mikroklimatu hokeja izlasē, par neveiksmes iemesliem un Hārtlija ieilgušo sezonu Omskas klubā.

Veiksmes stāstā pietura Rīgā © DIENA

Latvijas hokeja valstsvienība pasaules čempionātu Rīgā sāka ar vēsturisku uzvaru pār Kanādu. Vārtsargs Matīss Kivlenieks (24) debijas reizē nosargāja vārtus neskartus un bija galvenais panākuma kaldinātājs.

Zālāju nomainīja pret ledus arēnu © DIENA

Pasaules hokeja čempionāta vajadzībām Olimpiskajā sporta centrā (OSC) ierīkots pagaidu ledus laukums. Tā projektēšana un būvniecība noritēja triecientempā Mareka Ķerpja vadībā.

Zirgs ir galvenais sportists © DIENA

Pirmo reizi pēc neatkarības atjaunošanas Latvija olimpiskajās spēlēs būs pārstāvēta jāšanas sportā. Kristaps Neretnieks kvalificējies Tokijai sporta veidā, kurā svētdienas izjādes var pārtapt ikdienas skrējienā no skolas vai darba uz staļļiem.

Pasaule vēro Latvijas ērgļus © DIENA(2)

Nebūs pārspīlēts, sakot, ka šajā pavasarī ne tikai Latvijas, bet visas pasaules uzmanību piesaistīja notikumi kādā Latvijas putnu ligzdā – par to ziņoja Latvijas mediji, ziņu aģentūra Reuters, mediji Krievijā, Indijā un Beļģijā.

Izņemt vienību no apšaudes © DIENA

Nule paziņots par Vakcinācijas projekta biroja reorganizāciju. SestDiena noskaidro, ko tas patiesībā nozīmē un vai kaut ko varēja darīt citādāk, lai no sākotnēji smalki plānotā projekta ieviesēju vienības būtu lielāka jēga un "sausais atlikums".

Starp drošību un efektivitāti © DIENA

Šīs nedēļas vidū jau apmēram 30 pasaules valstīs – galvenokārt Eiropas Savienībā (ES), tostarp Latvijā, – iespējamo blakņu dēļ uz laiku bija apturēta iedzīvotāju potēšana ar Lielbritānijas un Zviedrijas uzņēmuma AstraZeneca ražotajām Covid-19 vakcīnām. Vienlaikus aktualizējies jautājums, kuras no pieejamajām vakcīnām tad ir pašas efektīvākās un drošākās.

Celmlauzis uz tramplīna © DIENA(4)

Pirmo reizi kopš 1936. gada Latvija olimpiskajās spēlēs varētu būt pārstāvēta ziemeļu divcīņā. Markuss Vinogradovs (19) ir ļoti tuvu tam, lai startētu Pekinas 2022. gada olimpiādē.

Ar aizturētu elpu šautuvē © DIENA(1)

Deviņdesmito gadu otrajā pusē biatlona sacensību laikā nervu stīgas nospriegoja ne tikai sportisti, bet arī līdzjutēji pie televizoru ekrāniem. Tolaik spilgtu emociju gammu sarūpēja lieliskais biatlona četrinieks – Ilmārs Bricis, Oļegs Maļuhins, Jēkabs Nākums un Gundars Upenieks.

Maldoties Covid luksofora signālos © DIENA(1)

Draugi, nepavisam nav labi! Pirms Ziemassvētkiem visi alka pēc Covid-19 izplatības ierobežošanas plāna, nu beidzot tas ir gatavs. Taču trūka pavisam maz, lai izslavēto "luksofora principu" salauztu uzreiz pēc ieviešanas. Tas liek uzdot arvien nopietnākus jautājumus, uz kādiem argumentiem valdība balstās, lai pieņemtu lēmumus par ierobežojumiem? Vai, redzot valdošo nekonsekvenci, nezudīs arī tā iedzīvotāju uzticība, kas vēl palikusi? Vai pašreizējā taktika – sēdi mājās! – ir pareiza, ja situācija vienalga neuzlabojas?

Atbildēt par savu bazaru © DIENA(36)

Daiga Barkāne (26) jeb repere Ūga uz Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu Zelta mikrofons pretendē divās nominācijās – par labāko debiju un labāko hiphopa albumu.

Vīrs ar dzelzs putniem © DIENA(9)

Kolekcionārs Viktors Talpa savācis iespaidīgu lidaparātu kolekciju, kuras eksponātus iekāro dažādu valstu muzeji. Latvijā problēma cita – aviācijas muzejs vispirms jāizveido. Entuziastiem šķiet, ka vispiemērotākā vieta tam būtu Spilve, taču atbildīgās iestādes joprojām minstinās.

Vieta, kur apstājies laiks © DIENA(7)

Tetera nams jeb Stūra māja draud pārvērsties par spoku namu. Jau vairākus gadus ēka stāv tukša, vienīgi nelielu tās daļu aizņem Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīcija. Nomnieki neatradās. Arī īsti pircēji ne. Nu jau drīz tai būs jauns statuss: valsts nozīmes vēsturiska notikuma vieta. Taču ko ar to iesākt? – joprojām atbildes nav.

Vairāk Tuvplānā