Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +16 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Tuvplānā

Nacionāla mēroga moments © DIENA

Kā vērtēt jaunās, Evikas Siliņas (JV) vadītās valdības ministrus? Kas varētu izrādīties viņu stiprās un kas – vājās puses?

Pretuzbrukuma mīnu lauki © DIENA

Nu jau labu laiku notiek daudz apspriestais un iepriekš ilgi gaidītais Ukrainas pretuzbrukums. Kas izrādījušies tā vājie punkti un kas – stiprās puses? Un kādas solās būt perspektīvas un nākotnes taktika?

Tā nebija zole © DIENA

Latvijas basketbola valstsvienība pēc neatkarības atgūšanas itāļu speciālista Lukas Banki (58) vadībā ar izcīnīto piekto vietu Pasaules kausā ir guvusi lielu panākumu.

Es zinu, ko gribu darīt. Saruna ar Rihardu Zaļupi © DIENA

Vissvarīgākais ir gūt prieku no procesa, nevis no rezultāta, uzskata pazīstamais, ļoti darbīgais komponists un sitaminstrumentālists Rihards Zaļupe (40). Vēl viņam svarīgi paskatīties uz visu mūsdienās notiekošo no sava skatpunkta.

Cer panākt, ka "spēle" ies. Saruna ar Eviku Siliņu © DIENA

Demisionējušās valdības labklājības ministre un Jaunās Vienotības izvirzītā premjera amata kandidāte Evika Siliņa (48) par to, kāpēc, viņasprāt, šai valdībai neizdevās, kāpēc pati ir pārliecināta, ka nebūs "Kariņš 2.0", un par to, ka vairs nebūs neviena ēnā.

Ne rožu lauks, ne šķīstītava © DIENA

Grupa no Liepājas, kas nespēlē liepājroku. Progroka orķestris "astoņkājis" jeb Aston Kais šogad ir viens no pieprasītākajiem kolektīviem mūzikas festivālos. SestDiena uz sarunu aicināja tās dalībniekus Hariju Ločmeli (22) un Trīni Kalniņu (23).

Joki palīdz pārvarēt bailes © DIENA

Skatuve laikam mani izglāba, atzīst ukrainis Andrijs Danilko (49) jeb Verka Serdjučka, kas uzstāsies ar koncertu arī vondersalā Rīgā 16. augustā. Sarunā ar SestDienu viņš dalās pārdomās gan par ironijas nozīmi, gan to, kāpēc skatuves māksliniekiem par sevi nekad nevajag atklāt pārāk daudz.

Nevēlos būt kāda cita © DIENA

Esmu daudzas kultūras un valstis vienlaikus, saka aktrise Patrīcija Klārksone (63), kuras dzīslās rit arī lietuviešu asinis. Šogad viņa vadīja Karlovi Varu kinofestivāla žūriju, bet stāsta arī par sievietes lomu, sevis apzināšanos un pārmaiņām Holivudā.

Brīvā peldējumā © DIENA

Lai cik ir grūti, mēs ejam uz priekšu, komentējot notikumus Ukrainā, saka starptautiski plaši pieprasītā ukraiņu operzvaigzne Olha Bezsmertna (39). Ukrainā dzimusī un izaugusī dziedātāja patlaban ir viens no Eiropā pieprasītākajiem soprāniem un būs dzirdama arī Latvijā.

Kritiens un cīņa par uzvaru © DIENA

Krists Neilands (28) ir pamanāms slavenajā Tour de France velobraucienā, savukārt Toms Skujiņš (32) šogad lieliski brauca Giro d’Italia sacensībās.

Iedot iekšās! Tas arī viss © DIENA

Ukrainas folkroka grupas Joryj Kłoc līdervokālists un bundzinieks Antons Vognedars Lubijs SestDienai nedēļu pirms koncerta Valmiermuižas Etnomūzikas festivālā sniedz interviju no kaujas lauka. Uz Latviju viņi brauks brīvdienās no kara, un tā būs viņu pirmā uzstāšanās pie mums .

Kurbads un Veronika pie Zelta vārtu tilta © DIENA

Sanfrancisko Jaunais teātris piesaista Latvijas teātru profesionāļus, dzimtenē viesojas no jūnija beigām, bet rudenī gaidīs pie sevis diasporas amatierteātrus uz tradicionālo festivālu Laipa .

Koru mūzika ir tur. Tautā © DIENA

Koru mūzika, tā īstā koru dziedāšana ir tur, tautā, visā Latvijā, laukos – saka Uldis Kokars, kurš līdztekus Latvijas Universitātes vīru korim Dziedonis vada arī Balvu novada jaukto kori Mirklis un šovasar beidzot debitēs lielā Dziesmu svētku kopkora virsdiriģenta godā.

Trīsēt vienā veselumā © DIENA

"Šobrīd personīgi es sajūtu, ka esmu kaut kā liela priekšā," skaitot dienas, kas atlikušas līdz Vispārējiem XXVII latviešu dziesmu un XVII deju svētkiem, saka māksliniece, KID Design dizaina direktore un Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas vadītāja Maija Rozenfelde (37).

Aktivizēt neredzamos darbiniekus © DIENA

Vērmanes dārzā Rīgā 2. jūnijā risināsies jau ceturtais darba iespēju festivāls Visiem!. Tā idejas autore, sociālā uzņēmuma Ligero vadītāja Liene Reine-Miteva, uzsver: šāds festivāls vajadzīgs, lai lauztu stereotipus gan darba ņēmēju, gan darba devēju uzskatos. Tā ir vieta, kur iepazīt vienam otra cilvēcisko pusi un aprunāties klātienē bez stresa, kas tik ierasti klātesošs klasiskajās darba intervijās.

Ukrainas bērni Krievijā © DIENA

Izklaides braucieni, adopcija un dažādu veidu "pāraudzināšanas nometnes", tostarp veidojot "jauno cīnītāju" armiju Krievijā – tik dažādi ir no Ukrainas aizvesto tūkstošu bērnu ceļi agresorvalsts plašumos.

Savu lomu pieņem, bet nesamierinies! © DIENA

Rodrigo Ābols (27) ir hokeja dinastijas pārstāvis, iecelts par kapteini Zviedrijas elites līgas klubā un būs arī viens no Latvijas izlases atslēgas spēlētājiem pasaules čempionātā Rīgā.

Vairāk Tuvplānā