Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +19 °C
Apmācies
Piektdiena, 19. jūlijs
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Tuvplānā

Olimpiskās kaislības un pretrunas © DIENA

Tieši pēc trim nedēļām – 26. jūlijā – Parīzē tiks atklātas XXXIII vasaras olimpiskās spēles. Četrgades lielākā sporta foruma organizēšana, kā allaž, nav iztikusi bez dažādiem pretrunīgi vērtētiem lēmumiem un nebūšanām, kurās vainojami ne tikai sacensību tiešie organizatori, bet arī Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), kas pārrauga spēļu rīkošanu.

Garšo labi, bet jāēd lēnāk © DIENA

Laikmetā, kad ir neskaitāmi daudz kulinārijas šovu, Gordons Remzijs sviež ar kastroļiem un improvizēti atrod tādus ēdienu zaimojošus epitetus, kurus apskaustu pat rūdītākie literāti, autorkino un Holivuda eksperimentē ar dažādām, reizēm arī piedegušām mīlētāju romancēm un steikiem uz plīts, bet Entonijs Bordeins ar ēdiena palīdzību ir radījis veselu "dzīves filozofiju", šķita, ka esam redzējuši visu.

Satikšanās vieta sarunām © DIENA

Cēsīs 5. un 6. jūlijā risināsies sarunu festivāls Lampa, kurā jau vairākus gadus gan kā runātāja, gan organizatore piedalās Uzvediba. lv un Latvijas Autisma apvienības vadītāja Līga Bērziņa. Viņa aicina iemācīties sarunāties un sadzirdēt vienam otru.

Vēstures atdzīvinātājs © DIENA

Līvānietis Kārlis Bogdāns (66) ir īsts novadpētnieks, tā teikt – audos un velkos. Viņa fotogrāfiju kolekcija spēj atdzīvināt pagātnes notikumus, bet viņa rokām radīto XII gadsimta Jersikas novada rotu atdarinājumi – senču klātbūtni.

Vētra un bezvējš ES vēlēšanās © DIENA

Dažā citā Eiropas Savienības (ES) valstī nosaukti pat par "politisku zemestrīci", Latvijā EP vēlēšanu rezultāti lielus pārsteigumus nenesa, tomēr gluži bez tiem arī neiztika. SestDiena to izvērtējumu lūdza Latvijas Universitātes profesoram, LU Sociālo zinātņu fakultātes dekānam Jānim Ikstenam.

Tagad Lučija, pēc tam Violeta © DIENA

Jaunā dziedātāja Brigita Čirkše (26) par to, kāpēc ar darbu grib vēl pagaidīt, kāpēc ir patīkami dziedāt lauku kultūras namos, un arī par to, kāpēc svarīgi nebaidīties no skandāliem un atklāti runāt.

Es mīlu tevi, ērce © DIENA

Teātra trupas Kvadrifrons brīvdabas opera balansē starp pasakas estētiku un pieaugušajiem domāto citātu un atsauču gūzmu.

Ērkšķainais ceļš pretim EK © DIENA

Uzreiz pēc Eiropas Tautas partijas (kristīgo demokrātu) grupā ietilpstošo partiju uzvaras Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās un pārliecināšanās, ka tai kopā ar citām proeiropeiskajām grupām ir garantēts vairākums nākamajā EP sasaukumā, pašreizējā Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja Vācijas pārstāve Urzula fon der Leiena paziņoja par vēlmi atkārtoti ieņemt šo amatu. Savus amatus labprāt saglabātu arī krietns skaits esošo eirokomisāru, tostarp Latvijas izvirzītais Valdis Dombrovskis, taču, vai šie plāni piepildīsies, vēl nav skaidrs.

Likteņzīmes Likteņdārzā © DIENA

Likteņdārzā šovasar izskanēs četri muzikālā cikla Likteņzīmes koncerti, un pirmais no tiem jau šodien, 15. jūnijā, taču gaidāmas vēl arī citas aktivitātes. "Man vistuvākais šķiet apzīmējums – spēka vieta," par Kokneses fonda lolojumu saka tā valdes priekšsēdētājs Jānis Karalis, aicinot ikvienu atbraukt un te pabūt, lai sajustu tautas spēku

Radikāļu cerības Eiroparlamentā © DIENA

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu maratons jau sācies ne tikai Latvijā, un līdz svētdienas vakaram balsotājiem 27 savienības valstīs jāizvēlas tie 720 deputāti, kuri pārstāvēs viņu intereses Briselē un Strasbūrā. Aptaujas citās Eiropas valstīs liecina, ka savu pārstāvniecību nozīmīgi varētu palielināt radikālie spēki, turklāt tas attiecas ne tikai uz galēji labējām partijām, par kuru iespējamajiem panākumiem tik ļoti satraukušies pamatplūsmas mediji, bet arī galēji kreisajiem.

Iemests pasaulē © DIENA

Ginta Zilbaloža pilnmetrāžas animācijas filma Straume (2024) par kaķi kataklizmiskos plūdos ir pievērsusi pasaules uzmanību. Tas jau nodēvēts par revolucionārāko kinodarbu pēc Disney studijas veidotā Bembija/Bambi (1942), un tik tiešām nav melots.

Ar mūzikas pedagoga gēnu © DIENA

Jebkurš bērns var dziedāt! – uzsver bērnu vokālās studijas Siguldiņa vadītāja Elīna Gruzniņa (42). Viņai izdodas organizēt gan sadarbību ar pazīstamiem mūziķiem, ļaujot bērniem uzstāties kopā ar zvaigznēm, gan ikdienas darbu tā, lai mazajiem spīd acis un gribas vēl.

Pirmie legālie Latvijas saimnieki © DIENA

Biogrāfiskā vārdnīca Latvijas Satversmes sapulce deputātu biogrāfijās 1920–1922 atklāj deputātu likteņus un rāda laiku, kad Latvijas vēlētāju aktivitāte bija daudz augstāka nekā šodien.

Zaļajā vērtību mežā © DIENA

Režisore Agņeška Holanda (75) par problēmām ar bēgļiem uz Baltkrievijas robežas, samulsumu sabiedrībā un nepieciešamību būt drosmīgiem.

Īsti svētki © DIENA

Svētdien, 19. maijā, Rīgas Lutera draudze ikvienu atkal gaidīs uz Vasarsvētkiem Torņakalnā – Citādo dievkalpojumu. Piedalīsies daudzi pazīstami mūziķi, bet pēc tam paredzētas dažādas aktivitātes turpat baznīcas dārzā. "Man liekas, ka Vasarsvētki mūs aizved līdz pašai lielākajai vajadzībai – būt mīlētam," uzsver Lutera draudzes mācītājs Linards Rozentāls.

Par zilām acīm vien nedod © DIENA

Jau drīz arī pie mums sāksies peldēšanas sezona, un tas nozīmē, ka vairākās pludmalēs – gan pie jūras, gan iekšzemē – no 17. maija plīvos Zilais karogs. Vides izglītības fonda pārstāvis un Zilā karoga nacionālās programmas operators Jānis Ulme stāsta, ka, lai tiktu pie sertifikāta, jāiziet divkāršs siets – gan nacionālajā, gan starptautiskajā līmenī. Šogad Latvijā būs trīspadsmit sertificētu pludmaļu.

Vērtīgākie otrā plāna spēlētāji © DIENA

Latvijas hokeja valstsvienības panākumi nebūtu iedomājami bez palīgiem ārpus laukuma. Ārsts, fizioterapeiti, ekipējuma menedžeri un preses sekretārs – tie visi ir svarīgi ķēdes posmi izlases mehānismā.

Pirmsvēlēšanu BŪT vai NEBŪT © DIENA

Kā iekšpolitiskās spēles un skandāli atsaucas uz Eiropas Parlamenta vēlēšanām, un kuram to sarežģītā matemātika šoreiz palīdzēs? SestDiena aplūko prognozes, stipros un vājos punktus politiķu cīņā par krēsliem Eiropā.

Padomes eksistences jēga © DIENA

Nacionālā alkoholisma ierobežošanas padome: "Ja mēs neteiksim, ka alkohola patēriņš pieaug, vēl nodomās, ka mūsu padomes eksistencei nav jēgas…"

Vairāk Tuvplānā