Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ASV

Vairākums ASV pedagogu nevēlas bruņotu personālu skolās © DIENA

Atšķirīga reakcija sekojusi pēc ASV prezidenta Donalda Trampa piedāvājuma piešķirt šaujamieročus skolotājiem, lai nepieļautu jaunas masu apšaudes mācību iestādēs. Republikāņu partiju pārstāvošais Tramps, par kuru 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanās aicināja balsot ietekmīgā Nacionālā šaujamieroču asociācija (NRA), sola pastiprināt šaujamieroču pircēju pārbaudes un apsvērt iespēju paaugstināt vecuma cenzu noteikta tipa šaujamieroču iegādei.

Misūri štata gubernatoram izvirza apsūdzības par "atriebības porno"

Misūri štata gubernators Ēriks Greitenss ceturtdien uz brīdi aizturēts un viņam izvirzītas apsūdzības par mīļākās kailfoto izplatīšanu, ceturtdien ziņoja vietējie mediji. Republikāņu gubernators tika aizturēts ceturtdien tiesā Sentluisā, vēstīja reģionālais laikraksts St Louis Post-Dispatch, atsaucoties uz aculiecinieku teikto.

Baltijas valstu prezidenti aprīlī Vašingtonā tiksies ar Trampu(1)

Vašingtonā 3. aprīlī notiks trīs Baltijas valstu prezidentu un ASV prezidenta Donalda Trampa tikšanās, to ceturtdien vizītē Rīgā pārrunājuši ASV valsts sekretāra vietnieks Džons Salivans un Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, vēsta Valsts prezidenta kanceleja.

Tramps asinsizliešanu skolās grib apturēt ar bruņotiem pedagogiem © DIENA(25)

ASV prezidents Donalds Tramps pēc aizvadītajā nedēļā notikušā slaktiņa vidusskolā Floridā, kas bija asiņainākā apšaude ASV skolās kopš 2012. gada, acīmredzami pārāk negrib ieklausīties tajos, kas mudina ieviest stingrākus ieroču aprites noteikumus, tā vietā mudinot "cīnīties pret uguni ar uguni". Proti, ASV prezidents uzskata, ka efektīvs veids, kā apturēt masu apšaudes skolās, būtu skolas darbinieku, tostarp arī skolotāju, apbruņošana ar šaujamieročiem, vēsta BBC.

ASV jaunatne pieprasa likumdevējiem pastiprināt šaujamieroču kontroli © DIENA(4)

Ja pieaugušie nespēj pasargāt bērnus, tad viņi paši nolemj rīkoties. Skolēni, kuri izdzīvoja Valentīndienas apšaudē Floridas vidusskolā, izplatījuši uzsaukumu vienaudžiem visā ASV iziet ielās, lai pieprasītu politiķiem pastiprināt šaujamieroču kontroles likumus. Jaunieši gatavojas nostāties pret tiem ASV likumdevējiem, kuri saņem naudu no ārkārtīgi ietekmīgās Nacionālās šaujamieroču asociācijas (NRA).

Tramps apšaudi Floridā izmanto, lai kritizētu FIB izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos vēlēšanās © DIENA(4)

ASV prezidents Donalds Tramps asi kritizējis Federālo izmeklēšanas biroju (FIB), norādot, ka drošībnieki "nebūtu palaiduši garām neskaitāmos signālus" par jaunieti, kurš vidusskolā Floridā sarīkoja masu slaktiņu, ja "netērētu tik daudz laika, mēģinot pierādīt Krievijas iejaukšanos vēlēšanu procesā". Pēc šāda Trampa paziņojuma pats prezidents saskārās ar nesaudzīgu kritiku un pārmetumiem, ka viņš traģisko notikumu izmanto, lai nodotu politisku vēstījumu.

Lavrovs FIB apsūdzības par iejaukšanos vēlēšanās nodēvē par "tukšu muldēšanu" © DIENA(29)

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs prestižajā Minhenes drošības konferencē atbildējis uz ASV Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) izvirzītajām apsūdzībām 13 Krievijas pilsoņiem par iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanu procesā, nodēvējot apsūdzības par "tukšu muldēšanu", vēsta BBC. Kremļa pārstāvis norādīja, ka vairāk par šo jautājumu komentārus nesniegs, iekams nebūs redzējis faktus.

CNN atklāj, ka Floridas šāvējs grupas sarakstē mudinājis nogalināt gejus un imigrantus © DIENA(6)

Turpinot izmeklēt 19 gadus vecā Nikolasa Krusa sarīkoto asinspirti Floridā, Mārdžorijas Stounmenas Duglasas vārdā nosauktajā vidusskolā Pārklendā, atklājas arvien jauni fakti, kas liecina par jaunieša vardarbīgajām nosliecēm. Jau nākamajā dienā pēc pastrādātās masu slepkavības medijos nonāca ziņas par Krusa atstātiem komentāriem vietnē YouTube, kā arī tika analizēts viņa konta saturs vietnē Instagram, kur Kruss pārsvarā pozējis ar ieročiem un interesējies par to iegādi. Nu redzeslokā nonākusi arī privātas grupas sarakste vietnē Instagram, kur Kruss izcēlies ar īpaši nežēlīgiem tekstiem, piemēram, mudinot sakalt važās melnādainos un nošaut gejus, vēsta CNN.

Tramps apmeklēs slaktiņu pārcietušo Pārklendu © DIENA

Nevienam bērnam, skolotājam vai kādam citam nekad nevajadzētu justies nedroši amerikāņu skolā un ir atkal un atkal jāziņo policijai, ja kādam zināms par mentāli nestabilu potenciāli bīstamu cilvēku rosību, reaģējot uz Floridas štatā piedzīvoto 17 cilvēku nogalināšanu skolā, paziņojis ASV prezidents Donalds Tramps.