Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ASV

Savienotās Valstis modernizēs bruņotos spēkus(4)

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien parakstīja likumu par aizsardzības izdevumiem 716 miljardu dolāru (629 miljardu eiro) apmērā, lai modernizētu Savienoto Valstu bruņotos spēkus un uzlabotu to kaujas gatavību.

Vairāk nekā 100 laikrakstu vērsīsies pret Trampa uzbrukumiem medijiem © DIENA(17)

ASV prezidenta Donalda Trampa replikas, viņam netīkamas publikācijas saucot par viltus ziņām, bijušas dzirdamas jau kopš viņa priekšvēlēšanu kampaņas laikiem. 16. augustā vairāk nekā 100 medijos būs lasāma vienota reakcija un redzējums par atkārtotajiem Trampa izteikumiem. Laikrakstu redakciju saskaņotais komentārs organizēts ar mērķi izbeigt "netīro Trampa pieteikto karu brīvajai presei".

ASV par uzbrukumu Skripaļiem Krievijai noteiks sankcijas(9)

ASV vēl šomēnes noteiks Krievijai jaunas sankcijas par Lielbritānijā martā notikušo uzbrukumu ar nervus paralizējošo vielu bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam un viņa meitai Jūlijai, trešdien pavēstīja ASV Valsts departaments.

Eiropas uzņēmumi pārtrauc biznesu Irānā © DIENA(12)

ASV ir atjaunojušas daļu no sankcijām pret Irānu, sodot to par Teherānas agresīvo ārpolitiku. Vašingtona bija atcēlusi sankciju režīmu pēc tam, kad ASV un vēl piecas lielvaras – Ķīna, Vācija, Lielbritānija, Francija un Krievija – 2015. gadā ar Irānu noslēdza vienošanos par islāma republikas kodolprogrammas ierobežošanu. Taču pašreizējā ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija ir kritiska pret kodolvienošanos un maijā izstājās no tās, neņemot vērā Eiropas sabiedroto lūgumus to nedarīt.

Vardarbības pārņemtā Čikāga aizvadīja asiņainas brīvdienas © DIENA(1)

ASV trešā lielākā pilsēta Čikāga ir aizvadījusi vienu no pēdējā laika asiņainākajām nedēļas nogalēm. Sestdien un svētdien tur sašāva vismaz 44 cilvēkus, no kuriem pieci nomira. Vēju pilsētas varasiestādes jau vairākus gadus cīnās ar vardarbības epidēmiju, kas ik gadu paņem vairāku simtu cilvēku dzīvības. Iemesli tam ir vairāki, tostarp rasu segregācija, nabadzība, sabiedrības neuzticība policijai un nelikumīgu šaujamieroču pieejamība. Pilsētas vadības centieni dod rezultātu, jo melnā statistika uzlabojas.