Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ASV

Netflix maksas abonentu skaits pārsniedzis 200 miljonus(2)

ASV filmu un televīzijas seriālu straumēšanas platformas Netflix maksas lietotāju skaits pārsniedzis 200 miljonus, pateicoties koronavīrusa ierobežošanai paredzētajiem pasākumiem, kuru dēļ cilvēki spiesti vairāk laika pavadīt mājās.

Baidens piedāvā ambiciozu plānu ASV nākotnei © DIENA(29)

Solot būt par prezidentu visiem amerikāņiem un aicinot skatīties vienam uz otru nevis kā uz pretinieku, bet sabiedroto, trešdien Vašingtonā demokrāts Džo Baidens kļuva par ASV 46. prezidentu. "Šodien, šajā vietā sāksim visu no jauna!" aicināja politiķis, norādot, ka katrs strīds nedrīkst kļūt par pamatu karam.

Tramps atstāj Balto namu(12)

Laužot tradīciju un izvairoties no sava pēcteča Džo Baidena inaugurācijas, līdzšinējais ASV prezidents Donalds Tramps trešdien beidzamo reizi atstājis Balto namu, ar helikopteru dodoties uz tuvējo militāro bāzi, no kurienes viņš paredzējis lidot uz Floridu.

Baidena inaugurācija – atšķirīga no līdzšinējām © DIENA(12)

Pastiprinātas drošības un ierobežojumu Covid-19 apstākļos pēc zvēresta došanas šodien pusdienlaikā Vašingtonā (septiņos vakarā pēc Latvijas laika) par ASV 46. prezidentu kļūs demokrāts Džo Baidens un ASV viceprezidentes amatā stāsies Kamala Herisa. Jaunievēlētā prezidenta inaugurācijas pasākumi parasti atgādina akmenī cirstu rutīnu, kas izstrādājusies ASV vēstures attīstības gaitā, taču, kā atzīmē BBC, tas neattiecas uz šodien notiekošo.

FIB izmeklē iespējamu ārvalstu iesaisti nekārtībās Kapitolijā(3)

ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) pārbauda, vai ārvalstu valdības, organizācijas vai privātpersonas nav sniegušas finansiālu atbalstu tiem, kuri palīdzēja plānot un īstenot iebrukumu Kapitolijā 6.janvārī, vēsta telekanāls NBC News, atsaucoties uz bijušajiem un esošajiem FIB darbiniekiem.

Telegram sāk bloķēt Trampa atbalstītāju kanālus(8)

Vairākplatformu tūlītējās ziņojumapmaiņas lietotne Telegram izdzēsusi 15 ASV prezidenta Donalda Trampa atbalstītāju kanālus ar "ekstrēmu saturu", ceturtdien pavēstīja telekanāls NBC, atsaucoties uz saviem avotiem.

Twitter vadītājs aizstāv Trampa bloķēšanu(19)

Sociālā tīkla Twitter uzņēmuma vadītājs Džeks Dorsijs trešdien aizstāvēja platformas lēmumu uz nenoteiktu laiku apturēt prezidenta Donalda Trampa konta darbību, vienlaikus atzīstot, ka tas rada bīstamu precedentu.