Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

ASV

ES atbilde ASV tirdzniecības tarifiem būs spēkā no piektdienas

Eiropas Savienības (ES) muitas tarifi, kurus bloka dalībvalstis apstiprinājušas kā atbildi uz ASV piemērotajiem tarifiem no ES importētajam tēraudam un alumīnijam, stāsies spēkā piektdien, trešdien paziņoja Eiropas Komisija (EK). No 1.jūnija ASV piemēro 25% tarifus tērauda un 10% tarifus alumīnija importam no ES.

Fotogrāfija ar pārbijušos imigrantu bērnu dod iedvesmu neticami veiksmīgai ziedojumu kampaņai © DIENA(22)

Vien četru dienu laikā, kopš plašu rezonansi pasaulē izraisīja reportāža no kādas nošķirto bērnu izmitināšanas vietas Teksasas štatā, kas izvietota pamestā noliktavā, pārim no Kalifornijas izdevies ziedojumos piesaistīt vairāk nekā četrus miljonus dolāru. Ziedojumu kontā ik minūti "iekrīt" vairāki tūkstoši dolāru, un šo naudu plānots izlietot uz ASV-Meksikas robežas šķirto ģimeņu atkalapvienošanai, vēsta CNN.

Melānija Trampa kritizē migrantu bērnu nošķiršanu © DIENA(3)

ASV pirmā lēdija Melānija Trampa un viņas priekštece Lora Buša paudušas sašutumu par varasiestāžu rīcību, nošķirot no ģimenēm nepilngadīgos, kuri kopā ar vecākiem nelikumīgi šķērsojuši robežu ar Meksiku. Trampas dzīvesbiedrs – ASV prezidents Donalds Tramps – notiekošajā vaino Demokrātu partiju un apgalvo, ka pretrunīgo politiku var izbeigt tikai Kongress, īstenojot imigrācijas reformu. Savukārt kritiķi norāda, ka migrantu ģimeņu izšķiršanas prakse sākās pēc tam, kad prezidenta administrācija nolēma bez žēlastības vērsties pret migrantiem, kas ASV dienvidu robežu šķērsojuši nelikumīgi.

Ķīna apstiprina 25% ievedmuitas likmi precēm no ASV(3)

Reaģējot uz ASV lēmumu noteikt 25% muitas tarifu Ķīnas importam 50 miljardu dolāru (42,6 miljardu eiro) apmērā, Pekina sestdien apstiprinājusi atbildes pasākumus - tādu pašu ievedmuitas likmi par tādu pašu kopējo summu 659 precēm no ASV, paziņojusi Ķīnas Finanšu ministrija.

Trampam aprit 72 gadi

ASV prezidentam Donaldam Trampam, kurš nule kā atgriezies no bezprecedenta samita ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čen Unu un jau ķēries pie Vašingtonas politikas cīniņiem, ceturtdien aprit 72 gadi.

Tramps tvītos atkal "uzbrauc" sabiedrotajiem(10)

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien vietnē Twitter atkal uzbrucis sabiedrotajiem, galveno uzmanību veltot tirdzniecībai un NATO. Tramps norādījis, ka godīgu tirdzniecību, ja šo principu neievēro abpusēji, drīzāk jāsauc par mānīšanās tirdzniecību (vārdu spēle no angļu valodas - "fair trade" un "fool trade" - red.), kritizējot Kanādas tarifus piena importam no ASV.