Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

ASV

Migrantu kolonna dodas uz ASV robežas pusi © DIENA(26)

Spītējot ASV prezidenta Donalda Trampa brīdinājumiem slēgt valsts dienvidu robežu, tūkstošiem migrantu no Centrālamerikas organizēti turpina ceļu, kura galamērķis ir Savienotās Valstis. Vairākums migrantu bēg no nabadzības un vardarbības savā dzimtenē, tāpēc izmisumā ir gatavi šķērsot robežas arī nelikumīgi un riskēt ar dzīvību.

Pētnieks: ASV būtu vairāk jādomā par Baltijas valstu un Polijas pretgaisa aizsardzības stiprināšanu(10)

Patlaban būtu svarīgi, lai ASV vairāk domātu par Baltijas valstu un Polijas pretraķešu un pretgaisa aizsardzības stiprināšanu, vērtējot ASV prezidenta Donalda Trampa paziņojumu par ASV vienpusējo izstāšanos no Līguma par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju (INFT), aģentūrai LETA norādīja Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks Māris Andžāns.

Tramps draud slēgt ASV un Meksikas robežu(1)

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien vietnē Twitter paziņojis, ka dos rīkojumu armijai slēgt ASV un Meksikas robežu, "ja Meksika neapturēs Centrālamerikas migrantu karavānu", kas dodas uz ziemeļiem.

Tramps uzskata, ka klimats var normalizēties pats no sevis © DIENA(18)

ASV prezidents Donalds Tramps kārtējo reizi, pretēji daudzu zinātnieku teiktajam, paudis šaubas par klimata pārmaiņu paliekošajām sekām. CBS raidījumā 60 minūtes Tramps norādīja, ka pētnieki ir politiski motivēti, bet "klimats var pārmainīties atpakaļ", proti, normalizēties bez aktīvas globālās sabiedrības iesaistes.

Trampa administrāciju pamet arī Nikija Heilija © DIENA(2)

Pēc ASV vēstnieces ANO Nikijas Heilijas paziņojuma par lēmumu drīzumā atstāt ietekmīgo amatu izskan minējumi, kāpēc viņa spers šādu soli, kļūstot par kārtējo augsta ranga amatpersonu, kas pamet prezidenta Donalda Trampa administrāciju. Viņa ir noraidījusi spekulācijas, ka varētu mest izaicinājuma cimdu Trampam 2020. gada ASV prezidenta vēlēšanās.