Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ASV

Tramps tikšanos ar Kimu uzskata par vēsturisku iespēju(1)

ASV prezidents Donalds Tramps plānoto tikšanos ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čen Unu trešdien nodēvēja par "vēsturisku iespēju", vienlaikus uzsverot, ka ir gatavs "ar cieņu atteikties" no tikšanās, ja tai perspektīvā nebūs redzamas sekmes.

CIP šefs slepenā vizītē Ziemeļkorejā ticies ar Kimu © DIENA(10)

ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktors Maiks Pompeo pirms vairāk nekā divām nedēļām slepenā vizītē apmeklējis Phenjanu, kur ticies arī ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čen Unu, raidorganizācijai CNN apstiprināja vairāki avoti. Pompeo uz Ziemeļkoreju devies izlūkdienestu amatpersonu pavadībā, bet delegācijā neesot bijuši pārstāvji no Baltā nama vai no Valsts departamenta (Ārlietu ministrijas).

Tramps kritizē atlaistā FIB šefa memuārus © DIENA

No otrdienas grāmatnīcās ASV būs nopērkami bijušā Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) priekšnieka Džeimsa Komija memuāri, kas jau pirms iznākšanas ir izpelnījušies ASV prezidenta Donalda Trampa bargu nosodījumu. Trampa pirms gada atlaistais Dž. Komijs savā grāmatā A Higher Loyalty: Truth, Lies and Leadership (Augstākā uzticība. Patiesība, meli un vadība) atklāj kārtējās neglaimojošās lietas par pašreizējo valsts vadītāju, kuram kā ēna seko vairākas izmeklēšanas par viņa kampaņas iespējamiem sakariem ar Krievijas valdību pirms 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanām. Pamatīgu vētru sacēlusi arī Komija intervija, kurā viņš apšaubīja Trampa morālās tiesības ieņemt ietekmīgo amatu.

Baltais nams: ASV misija Sīrijā nav mainījusies(10)

ASV misija Sīrijā nav mainījusies, svētdien (pirmdien pēc Latvijas laika) paziņoja Baltais nams, uzsverot, ka ASV prezidents Donalds Tramps vēlas, lai amerikāņu karavīri atgrieztos no Sīrijas pēc iespējas drīz.

Diplomātijai izgāžoties, Sīrijai atbild ar raķetēm © DIENA(23)

ASV un to sabiedrotajiem – Lielbritānijai un Francijai – ar precīziem triecieniem pa militārajiem objektiem Sīrijā izdevies izvairīties no tiešas konfrontācijas ar Krievijas bruņotajiem spēkiem un konflikta pāraugšanas plašākā sadursmē. Par to pirms triecieniem bija izskanējušas bažas pasaulē.

Trampa atlaistais Komijs grāmatā prezidentu attēlo kā meli un pielīdzina mafijas bosam © DIENA(7)

11 mēnešus pēc tam, kad ASV prezidents Donalds Tramps no Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) direktora amata astādināja Džeimsu Komiju, klajā nākusi Komija grāmata par Trampu, kurā bijušais FIB šefs Baltā nama saimnieku dēvē par meli un pielīdzina mafijas bosam. ASV medijos izskanot pirmajiem fragmentiem no Komija grāmatas Augstākā lojalitāte (A Higher Loyalty), kas veikalu plauktos būs nākamotrdien, arī Tramps nevilcinājās ar reakciju, vietnē Twitter Komiju nodēvējot par meli un norādot, ka viņš slikti pildījis savus pienākumus, turklāt nopludinājis slepenu informāciju.

Pompeo: Vairs nekādas iecietības pret Krieviju(12)

ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktors Maiks Pompeo, kuru ASV prezidents Donalds Tramps izvirzījis valsts sekretāra amatam, ceturtdien senatoriem solīs stingrāku nostāju pret Krieviju, ja viņš tiks apstiprināts šajā amatā.