Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mūzika

Mūžības dimensijā devies komponists Jānis Porietis © DIENA

Pēc vairāku mēnešu cīņas ar slimību mūžībā 67 gadu vecumā aizsaukts komponists Jānis Porietis (1953–2021), vēsta Latvijas Radio. Tieši ar Latvijas Radio komponistam bijusi visciešākā saikne gan 15 gadus strādājot par skaņu režisoru, gan vēlāk, Vācijā pavadītajos dzīves pēdējos desmit gados sarakstoties ar LR 3 Klasika.

Jānis Ruņģis izdod trīs kinomūzikas albumus

Ģitārists Jānis Ruņģis vienlaikus laidis klajā trīs albumus ar kinofilmām tapušu mūziku. Viņa mūzika papildina gan Kristapa Krūmiņa drāmu Siltums, gan Armanda Zača īsmetrāžas dokumentālo filmu Terapija, gan Armanda Zača un Lienes Lindes dokumentālo darbu Klātbūtne, informēja mūziķa pārstāvis Kaspars Zaviļeiskis.

Skaitlis 13 dažreiz ir laimīgs. Latvijas Jaunās mūzikas dienas rāda komponistu ražu jau desmito reizi © DIENA

Kaut kas jau reiz dzirdēts! Tā šķita, klausoties komponista, Latvijas Komponistu savienības priekšsēdētāja Rolanda Kronlaka vēstījumu par ikgadējo festivālu Latvijas Jaunās mūzikas dienas (LJMD). Tā arī ir, jo šim festivālam ar šo pašu programmu vajadzēja norisināties pagājušā gada martā, un tā iecerētais sākums sakrita ar brīdi, kad visu ar rāvienu apturēja kovida ēra. Jaunās mūzikas dienas šogad strāvos pa vadiem un aicina klausīties koncertus pastaigās.

Klausīties vienalga būs ļoti interesanti. Festivāls Saxophonia šoreiz vienā, bet bagātīgā koncertā © DIENA

Festivālā Saxophonia, kuru organizē VSIA Latvijas koncerti, šogad notiks viens koncerts. Tajā uzstāsies mūsu saksofonu mūzikas ievērojamākie izpildītāji – Rīgas Saksofonu kvartets šī festivāla izveidotāja Arta Sīmaņa vadībā, Latvijas Radio bigbends ar solistu Gintu Pabērzu, Trio Tresensus (Trīs sajūtas) Aigara Raumaņa vadībā, modernā džeza grupa Lupa.

Vieglums, prieks, rotaļa un deja. LNSO un solisti tiekas Mocarta, Čaikovska un Ķeniņa mūzikā © DIENA

Simfoniskās mūzikas cienītāji aicināti ceturtdien, 25. februārī, plkst. 19 tiešsaistē vērot koncertu Mocarts, Ķeniņš un Čaikovskis, kurā Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) uzstāsies kopā ar diriģentu Gunti Kuzmu un solistiem – pianisti Agnesi Egliņu, sitaminstrumentālistu Edgaru Saksonu un flautistu Tommazo Pratolu. Koncerts notiks Lielajā ģildē un būs pieejams LNSO mājaslapā, orķestra Facebook profilā un YouTube kontā.

Georgs Sarkisjans: Gribējās spēlēt kaut ko jautrāku © DIENA

Kamermūzikas koncertā Sarkisjans un Bulajevs. Dueti, kuru tiešraidē no Lielās ģildes otrdien, 23. februārī, plkst. 19 piedāvā Latvijas Radio 3 Klasika, starptautiski godalgotais vijolnieks, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) koncertmeistars Georgs Sarkisjans muzicēs kopā ar 16 gadu veco Latvijas talantu, Lielās mūzikas balvas nominantu Daņiilu Bulajevu. Programmā – Paula Hindemita, Bēlas Bartoka, Johana Vencela Kallivodas un Volfganga Amadeja Mocarta dueti.

Attālumam nav nozīmes. Liepājas Lielais dzintars kļuvis par pirmo digitālo koncertzāli Latvijā © DIENA

Pateicoties jauniegādātajām robotkamerām un papildu tehniskajam aprīkojumam, Liepājas koncertzāle Lielais dzintars kļuvusi par pirmo digitālo koncertzāli Latvijā. Pasākumu producentiem, skatītājiem un klausītājiem tiks piedāvātas nozares augstākajiem standartiem atbilstošas iespējas, jo jebkuru notikumu varēs pārraidīt tiešraidē vai iemūžināt videoierakstā.

Lielajai mūzikas balvai 2020 kategorijā Par izcilu interpretāciju nominēti pieci izcili mūziķi

Lielajai mūzikas balvai 2020 (LMB) kategorijā Par izcilu interpretāciju ir nominēti pianists Georgijs Osokins par Friderika Šopēna Otrā klavierkoncerta interpretāciju 8. februārī Dzintaru koncertzālē kopā ar kamerorķestri Kremerata Baltica, dziedātāja Aleksandra Antoņenko un pianista Reiņa Zariņa Riharda Štrausa un Riharda Vāgnera mūzikas izpildījums Jūrmalas festivālā un vijolnieces Magdalēnas Gekas un pianista Georga Kjurdiana sniegums koncertā _Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne 9. augustā Mazajā Mežotnes pilī, kur tika atskaņota latviešu komponistu mūzika.