Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Mūzika

Latvijas pilīs un muižās koncertēs operas zvaigznes

Mazinoties ar Covid-19 saistītajiem ierobežojumiem un atsākoties koncertdzīvei, operas mīļotājus gaida atkalredzēšanās ar Aleksandru Antoņenko, Marinu Rebeku, Jāni Apeini, Perīnu Madefu, Sonoru Vaici un Andreasu Baueru Kanabasu četru koncertu ciklā Kopā, kas izskanēs Latvijas skaistākajās pilīs un muižās. Pirmo koncertu, kas veltīts Latvijas mediķiem, 16. jūlijā varēs noskatīties gan klātienē, gan tiešraidē, kā arī LMT Straume arhīvā, informēja konceta rīkotāji.

Padures muižā notiks grupas Sestā jūdze koncerts

Jau trešo reizi Padures muižā uzstāsies kantri grupa Sestā jūdze . 11. jūlijā plkst. 20 muižas parkā tiks atskaņoti atskaņoti grupas labākie hiti Upe, Pieci soļi, nedēļa vai mūžs, Es esmu atvars nebaidies un citi, informēja koncerta rīkotāji.

Mūzikas izdevniecība Delos laiž klajā Latvijas Radio iedziedāto Komitasa Liturģijas ierakstu

10. jūlijā ierakstu kompānija Delos laiž klajā CD Komitas: Divine Liturgy (Komitass – Liturģija) – izcilā Armēņu komponista Komitasa Vardapeta divdesmitā gadsimta sākumā rakstīto meistardarbu komponista Vačes Šarafjana aranžējumā jauktam korim. Ieskaņojumu veicis Latvijas Radio koris ar māksliniecisko vadītāju Sigvardu Kļavu pie diriģenta pults, informēja Latvijas Radio kora komunikācijas vadītāja Indra Vilipsone.

Rīgas Domā sākas vasaras koncerti

Piektdien, 3. jūlijā, plkst. 19 Rīgas Domā izskanēs koncertprogramma Džeza noskaņās, ar kuru aizsāksies Rīgas Doma vasaras koncertu cikls, informēja Rīgas Doma mūzikas direktors Aigars Reinis.

Mierpilnas sajūtas Pierīgā. Festivāla Ārpus laika vasaras koncertus atklās Raimonds Pauls un Framest © DIENA

Tikai 28 kilometrus no Rīgas centra, nomaļus no maģistrālajiem ceļiem noslēpusies brīnišķīga vieta, kur iespējams pilnībā izbaudīt dabas mieru, – mākslinieciskais viesu nams kupolmājā Ārpus laika, kura saimniece ir Ilze Bērziņa. Šī ir četrus hektārus plaša mierpilnu sajūtu vieta mežā, Salaspils pagasta lauku teritorijā. Pats viesu nams ir unikāla liekto koka konstrukciju ēka ar terasi, un tam apkārt ir parks ar dīķiem. Savu darbību viesu nams uzsāka 2018. gada rudenī, un jau 2019. gada rudenī tur sākās koncerti.