Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Mūzika

Cilvēka izdarītās izvēles cauri laikiem © DIENA

Ir pagājuši 20 gadi kopš Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokoperas Kaupēn, mans mīļais pirmā iestudējuma Liepājas teātrī. Jaunā paaudze par šo leģendāro rokoperu dzird nostāstus, var noklausīties dziesmas un skatīties ierakstus.

Pēdējā primadonna. Mirella Freni (1935-2020)

Pasaules opermākslas leģendai, itāļu soprānam Mirellai Freni 27. februārī apritētu 85. dzimšanas diena, taču viņa savu apaļo jubileju nesagaidīja. Mirellas Freni mūžs aprāvās 9. februārī dziedātājas mājās Modenā pēc ilgas un grūtas slimības, medijus informēja mākslinieces ilggadējais aģents Džeks Mastrojāni, IMG Artists.

Izdots ierakstu albums Pēteris Plakidis: Atskatīšanās

Nacionālā ierakstu kompānija Skani laidusi klajā jaunu ierakstu albumu Pēteris Plakidis: Atskatīšanās, kurā ieskaņoti izcilā latviešu komponista ievērojamākie simfoniskie opusi – Leģenda, Dziedājums, Variācijas un Atskatīšanās, informēja Skani izpildproducents Egīls Šēfers.

Nino dziesmas ar putna spārniem. Gruzīnu etnodžeza dīva Nino Katamadze uzstāsies Rīgā © DIENA

Gruzijas etnodziedātāju Nino Katamadzi iesaka nevis pieņemt, bet uzņemt, turklāt lielās devās kā profilaksi pret vientulību, zāles pret stresu, tinktūru pret agresiju un injekcijas pret skepsi. Latvija, kur viņas spilgto personību un balsi pirmoreiz sastapām 2007. gadā, ir viena no valstīm, kurās viņa viesojas ar savas koncertdarbības divdesmit gadu jubilejas programmu Divdesmit gadi mūzikā. Šo programmu piedzīvot varēs šovakar, 12. februārī, plkst. 19 Rīgas Kongresu namā.

Nobalso par sev tīkamāko latviešu dziesmu

Jau otrdien, 18. februārī, Dailes teātrī tiks godināti pagājušā gada spožākie ieraksti mūzikas profesionāļu vērtējumā. Vienīgā kategorija, kurā savu favorītu var izvēlēties ikviens, ir Origo Zelta dziesma, informēja Zelta mikrofona_ pārstāvji.

Raxtu Raxti izziņo šī gada pirmos koncertus(1)

Muzikālā apvienība Raxtu Raxti šopavasar klausītājiem gatavo īpašu svētku programmu, aicinot uz Latvijas svētku svinībām Cēsīs un Rēzeknē un ieskandinot Lieldienas jaunatklātajā kultūras un svinību telpā Kūts Rūmenes muižā, informēja grupas pārstāvji.

Esi reāls! Dejosim kā deviņdesmitajos! © DIENA

Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris Sōla aicina uz koncertu diskotēku ar 90. gadu hitiem, mudinot to ne tikai klausīties, bet arī dejot vai vismaz kustēties kādreiz populāro dziesmu ritmos. Ar šo programmu divi koncerti jau izskanējuši Ogrē un Siguldā, bet 14. februārī, Valentīna dienā, plkst. 20 to vēl var apmeklēt Rīgā mūzikas namā Daile. Kopā ar kori Sōla visos koncertos spēlē arī instrumentālā grupa Jāņa Miltiņa vadībā, bet pēc Rīgas koncerta notiks īsta, autentiska 90. gadu diskotēka DJ Agra Semēvica virsvadībā.