Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Novados

Ludzā par 600 000 eiro turpinās pilsdrupu konservāciju

Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu Ludzā sākti pilsdrupu konservācijas 2. un 3.kārtas darbi, kuru izmaksas tiek plānotas ap 0,6 miljoniem eiro, aģentūru LETA informēja Ludzas novada pašvaldībā.

Peldbaseini pašvaldībās "aug" kā sēnes pēc lietus © DIENA(8)

Pašvaldībās atzīst – peldbaseinu būvniecība finansiāli neatmaksājas, taču tam ir citi naudā neizmērāmi labumi. Šobrīd būtībā novērojams pat baseinu celtniecības bums – vairākās vietās nesen grieztas atklāšanas lentītes, citur norit būvdarbi vai apstiprinātas vismaz ieceres. Turklāt visur tam redz pamatojumu, lai gan, skatoties no malas, grūti saprast, vai būs iedzīvotāji, kuri šo pakalpojumu izmantos. Atsevišķu pašvaldību vēlmi pēc peldbaseina min kā piemēru naudas izšķērdēšanai.

Lauksaimnieki cer uz valsts pretimnākšanu © DIENA(16)

Izdegušas ganības, siens – sauss, bez barības vielām un mazāk, nekā vajadzīgs, lai ziemā pabarotu lopus. Labība nav sadīgusi, vai arī graudi pavisam niecīgi. Ilgstošais sausums postījumus nodara arī augļiem un dārzeņiem. Aina ir bēdīga visā Latvijā, jo īpaši Kurzemē. Vairākas pašvaldības jau lūgušas vai grasās aicināt valdību izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā. Krīzes vadības padomes sēdē par to plāno spriest drīzumā. Līdzīgi laukos ir arī Lietuvā, kur četros apgabalos jau izsludināts ārkārtas stāvoklis.

Pāvilostas "māju-kuģi" sola pārvietot ārpus aizsargjoslas, bet ne pa jūru(7)

Pāvilostas novada Ulmales stāvkrastā esošo "māju-kuģi" tās īpašnieks Argods Lūsiņš pa jūru prom tomēr nevedīšot, bet esot pašvaldībai solījis to līdz 1. jūlijam pārvietot ārpus krasta kāpu aizsargjoslas, aģentūru LETA informēja Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons (Mēs savam novadam).

Sausuma dēļ Ventspils novadā lūdz izsludināt ārkārtas situāciju

Ilgstošā sausuma dēļ Ventspils novada dome lūgusi Ministru kabinetu Ventspils novada administratīvajā teritorijā izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā, aģentūru LETA informēja pašvaldībā. Ventspils novada dome ir saņēmusi desmit zemnieku parakstītu vēstuli, kurā viņi pievērsuši uzmanību ilgstošajam sausumam Ziemeļkurzemē. Sausā un karsta laika dēļ lauksaimnieki var zaudēt teju visu vasarāju ražu.

Mazajai skolai nepazust lielajā © DIENA

Jūrmalas domes sēdē šodien lemj par sākumskolas Taurenītis reorganizāciju. Pēc vecāku protestiem ir panākts kompromiss, taču vēl nav skaidrs, kur skola nākotnē atradīsies. Vecākiem gan būtiskāks ir jautājums, kā noturēt augsto izglītības kvalitāti.

Pļaviņu mēram nobalsošana par savu radinieci izmaksā 70 eiro

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis 70 eiro naudas sodu Pļaviņu novada domes priekšsēdētājam Aigaram Luksam (Vienotība), kurš balsojis par savas radinieces ievēlēšanu komisijas sastāvā, aģentūra LETA noskaidroja KNAB.