Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Cits

Seula paziņo, ka Ziemeļkoreja vēlas pilnīgu kodolatbruņošanos © DIENA(5)

Ziemeļkorea esot izteikusi vēlmi pilnībā atbrīvoties no kodolieročiem Korejas pussalā, turklāt pat bez tādiem priekšnosacījumiem kā ASV kontingenta izvešana no Dienvidkorejas - vismaz tā paziņojis Dienvidkorejas prezidents Muns Džēins. Ziemeļkorejas puse Džēina izteikumus nav komentējusi, raksta The Guardian.

Daļa armēņu nevēlas, ka Sargsjans saglabā varu © DIENA(4)

Armēnijas opozīcija aicinājusi savus sekotājus uz "samta revolūciju" pēc tam, kad, par spīti plašajiem protestiem galvaspilsētā Erevānā, parlaments šonedēļ apstiprināja premjerministra amatā bijušo valsts prezidentu Seržu Sargsjanu. Viņš tikai šomēnes atstāja prezidenta krēslu, kuru bija ieņēmis desmit gadu. Turpmāk Armēnijas prezidentam būs lielākoties ceremoniāla nozīme, bet palielināsies premjera pilnvaras. Panākot savu iecelšanu valdības vadītāja amatā, Sargsjans saglabās varu. Opozīcija to uzskata par nedemokrātisku rīcību.

Avots: Korejas beidzot diskutēs par karastāvokļa izbeigšanu © DIENA(2)

Dienvidkoreja un Ziemeļkoreja plāno pielikt oficiālu punktu karastāvoklim, atsaucoties uz anonīmu avotu Dienvidkorejas valdībā, ziņojis laikraksts Munhwa Ilbo. Abas valstis 1953. gadā parakstīja vienošanos par ugunspārtraukšanu, faktiski izbeidzot Korejas karu, taču tehniski aizvien abu starpā eksistē karastāvoklis - miera līgums tā arī netika noslēgts.

Armēnijas galvaspilsētā bloķē ielas protestos pret Sargsjana palikšanu pie varas

Pirmdien Armēnijas galvaspilsētā Erevānā sapulcējušies aptuveni tūkstotis cilvēku, lai protestētu pret līdzšinējā prezidenta Serža Sargsjana palikšanu pie varas, pārsēžoties premjerministra krēslā. Demonstranti bloķēja Erevānas centra ielas, sekojot opozīcijas līdera Nikola Pašinjana aicinājumam armēņiem rīkot protestus, lai nepieļautu Sargsjana iecelšanu par premjeru.

Seksa skandāla dēļ apdraudēta Zviedrijas Akadēmijas darbība © DIENA(19)

Zviedrijas karalis Kārlis XVI Gustavs šonedēļ bija spiests iesaistīties, lai mudinātu Zviedrijas Akadēmiju, kas izraugās prestižās Nobela prēmijas laureātus literatūrā, pārvarēt iekšējās nesaskaņas. Pirms nedēļas par aiziešanu no akadēmijas paziņoja trīs institūcijas locekļi, jo kādas citas locekles dzīvesbiedrs ir apsūdzēts seksuālos noziegumos un Nobela prēmijas literatūrā ieguvēju izpaušanā medijiem, vēl pirms to bija izdarījusi akadēmija. Skandāls ir milzīgs trieciens akadēmijas prestižam un var apdraudēt Nobela prēmijas literatūrā nākotni.

Volkswagen ieceļ jaunu valdes priekšsēdētāju

Vācijas autobūves koncerns Volkswagen ceturtdien nomainīja savu valdes priekšsēdētāju Matiasu Milleru, viņa vietā ieceļot Volkswagen zīmola vadītāju Herbertu Dīsu, kā arī paziņoja par jaunas vadības struktūras veidošanu, lai varētu ātrāk pieņemt lēmumus laikā, kad nozari pārveido autonomie un elektriskie automobiļi.