Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Cits

Pieciem EP deputātiem liedz iebraukt Venecuēlā(3)

Venecuēlas valdība sestdien liegusi valstī iebraukt pieciem Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem, kurus bija uzaicinājis opozīcijas līderis Huans Gvaido, kas sevi pasludinājis par prezidenta amata pienākumu izpildītāju.

El Čapo notiesāšanai var būt tikai simboliska nozīme © DIENA(8)

Visās viņam izvirzītajās apsūdzībās par vainīgu atzītais meksikāņu narkobarons Hoakims "El Čapo" Gusmans, visticamāk, atlikušo mūžu pavadīs superdrošā cietumā ASV, taču bēdīgi slavenā noziedznieka izolēšana nenozīmēs beigas tā dēvētajam karam pret narkotikām. El Čapo savulaik vadītais Sinaloas kartelis joprojām ir galvenais narkotiku piegādātājs ASV tirgum, par ko cīnās vēl vairāki ietekmīgi organizētās noziedzības grupējumi. Tas nozīmē, ka arī turpmāk Meksikā ik gadu narkokarteļu savstarpējās cīņās bojā ies desmitiem tūkstošu cilvēku, bet ASV milzīgs skaits cilvēku mirs no narkotiku pārdozēšanas.

Laikraksts: Ķīnas prezidents ar ASV pārstāvjiem apspriedīs tirdzniecību(1)

Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins šonedēļ Pekinā plāno tikties ar ASV finanšu ministru Stīvenu Mnučinu, ASV tirdzniecības pārstāvi Robertu Laithaizeru un citām augsta ranga ASV amatpersonām, lai mēģinātu atrisināt domstarpības tirdzniecības jomā, trešdien vēsta laikraksts South China Morning Post.

Amatpersona: Rijāda nezina, kur atrodas Hašogi līķis(2)

Oficiālā Rijāda nezina, kur atrodas žurnālista Džamala Hašogi mirstīgās atliekas, neraugoties uz to, ka žurnālistu aizturēja un nogalināja Saūda Arābijas pārstāvji, svētdienas vakarā pārraidītā intervijā apliecināja karalistes augsta ranga ārlietu amatpersona.

Ebolas vīrusa uzliesmojumā Kongo DR mirušo skaits pārsniedzis 500

Ebolas vīrusa uzliesmojumā Kongo Demokrātiskajā Republikā (Kongo DR) mirušo cilvēku skaits pārsniedzis 500, paziņojusi Kongo DR Veselības ministrija. Kopš uzliesmojuma sākuma Kongo DR austrumos reģistrēti 505 nāves gadījumi un 806 inficēšanās gadījumi, liecina ministrijas publiskotā informācija.

ASV cenšas pārliecināt Venecuēlas militāristus pāriet Gvaido pusē(12)

ASV ved tiešas sarunas ar Venecuēlas armiju, aicinot atteikties no līdzšinējā prezidenta Nikolasa Maduro atbalstīšanas, atklājusi augsta ranga Baltā nama amatpersona. Prezidenta Donalda Trampa administrācija sagaida tālāku militārpersonu pāriešanu opozīcijas pusē, šonedēļ sniegtajā intervijā aģentūrai Reuters pavēstījusi amatpersona.

ANO eksperti: Ziemeļkoreja raķetes slēpj lidostās(2)

Ziemeļkorejas ballistisko raķešu un kodolprogrammas saglabājas nemainīgā stāvoklī, un Phenjana izmanto lidostas un citus objektus, lai slēptu bruņojumu no iespējamiem ASV militāriem triecieniem, konstatējuši ANO eksperti.

NATO paraksta pievienošanās protokolu ar Maķedoniju

NATO 29 dalībvalstis trešdien Briselē parakstījušas protokolu par Maķedonijas pievienošanos aliansei. Līdz protokola ratifikācijai šis solis ļauj piedalīties Maķedonijai NATO sanāksmēs kā novērotājai.