Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Cits

Phenjanu Olimpiādes noslēgumā pārstāvēs augsta ranga ģenerālis © DIENA(1)

Ziemeļkoreja uz Phjončhanas Ziemas olimpisko spēļu noslēguma ceremoniju sūtīs vienu no politiskās elites hierarhijā visaugstāk stāvošajiem militāristiem - ģenerāli Kimu Jon Čolu, ziņo BBC. Tā kā Dienvidkoreja olimpiskās spēles cenšas izmantot arī attiecību uzlabošanai ar ziemeļu kaimiņu, pozitīvus signālus vismaz publiskā retorikā saņemot arī no Phenjanas, zīmīgi pieminēt, ka tieši šis ģenerālis, kurš bijis atbildīgais par valsts izlūkdienestu darbu, personīgi varētu būt plānojis vairākus pret Dienvidkoreju vērstus uzbrukumus.

Ārvalstu mediji plaši komentē Rimšēviča aizturēšanu © DIENA(12)

Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča aizturēšana raisījusi ārvalstu mediju plašu interesi par Latvijā notiekošajiem procesiem. Mediji norāda uz iepriekšējiem skandāliem saistībā ar bankām Latvijā un Rimšēviča piekļuvi NATO un ES konfidenciālai informācijai.

Oxfam skandāls met ēnu uz palīdzības sektoru © DIENA

Cilvēki, kuri ir solījušies palīdzēt nabadzības, bada un slimību skartajiem pasaules mazattīstītākajos nostūros, nereti ļaunprātīgi izmanto atbalsta lūdzēju ievainojamību. Kārtējais seksa skandāls ir satricinājis humānās palīdzības sektoru pēc tam, kad mediji izgaismoja starptautiskās labdarības organizācijas Oxfam bijušo darbinieku seksuālos pārkāpumus Haiti. Organizācijas vadītāja Vinija Bjanjima ir atvainojusies par notikušo un sola reformēt Oxfam, bet vairākas slavenības jau ir paziņojušas, ka pārtrauc sadarbību ar Oxfam.

Kanādā atliek marihuānas legalizāciju

Kanādiešiem nāksies gaidīt vismaz līdz augusta sākumam vai pat ilgāk, lai likumīgi iegādātos marihuānu, kas domāta izklaidējošiem nolūkiem, paziņojusi pie varas esošā liberāļu valdība.

Ķīnā gatavojas Jaunā gada svinībām

Ķīnā piektdien iestāsies tradicionālais Jaunais gads, tomēr šogad gaidāmas klusākas svinības, jo lielās pilsētas piesārņojuma un drošības apsvērumu dēļ aizliegušas salūtu.

Dienvidāfrikas prezidents Džeikobs Zuma atkāpjas no amata

Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) prezidents Džeikobs Zuma trešdien paziņoja par tūlītēju atkāpšanos no amata pēc tam, kad valdošā partija Āfrikas Nacionālais kongress (ANC) bija draudējusi viņu atcelt, ceturtdien sarīkojot parlamenta balsojumu par neuzticības izteikšanu viņam.

Netanjahu noraida, ka būtu pieņēmis kukuļus © DIENA(1)

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu kritizējis likumsargu izmeklēšanas par viņa iespējamo kukuļņemšanu un amata pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu. Policija apgalvo, ka tās rīcībā ir pierādījumi par dārgām dāvanām, kuras premjers vairāku gadu garumā ir saņēmis no ietekmīgām personām, un par Netanjahu slepeno vienošanos ar Izraēlas lielākā laikraksta izdevēju par viņa darba atspoguļošanu pozitīvākā gaismā. Atsevišķās izmeklēšanās šķetināti Netanjahu pietuvinātu personu iespējamie koruptīvie darījumi. Paša Netanjahu savulaik ieteiktajam ģenerālprokuroram būs jāizlemj, vai izvirzīt oficiālas apsūdzības pret premjeru.