Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Cits

Pandēmija atņem iztiku viesstrādnieku ģimenēm © DIENA

Jaunā koronavīrusa pandēmijas izraisītās ekonomiskās krīzes sekas īpaši smagi skārušas viesstrādniekus un viņu ģimenes, kuras, palikušas viesstrādnieku pastāvīgās dzīvesvietas valstīs, vairs nesaņem dzīvei būtiskos naudas pārvedumus. Lai gan tas skāris arī tūkstošiem viesstrādnieku Eiropas Savienībā no Austrumeiropas un viņu ģimenes, viņiem tomēr vēl pastāv iespēja saņemt ES paredzētās sociālās garantijas ienākumu zaudēšanas gadījumā.

Amazones baseinā Brazīlijā pieaudzis meža ugunsgrēku skaits

Neraugoties uz jūlijā Brazīlijā noteikto dedzināšanas aizliegumu, meža ugunsgrēku skaits Amazones baseinā jūlijā salīdzinājumā ar attiecīgo pagājušā gada mēnesi pieaudzis par 28%, paziņojis Nacionālais kosmisko pētījumu institūts.

Honkongā par gadu atliek Likumdošanas padomes vēlēšanas

Honkongas valdības vadītāja Kerija Lama piektdien paziņoja, ka septembrī paredzētās Likumdošanas padomes vēlēšanas koronavīrusa pandēmijas dēļ tiek atliktas par gadu, savukārt opozīcija apsūdzēja varasiestādes, ka šādi tās cenšas iegūt laiku demokrātijas atbalstītāju neitralizēšanai, lai jaunais parlamenta sastāvs būtu pēc iespējas lojālāks Pekinai.

Nepāla atkal ļaus alpīnistiem kāpt Everestā(1)

Visi augstākie Nepālas kalni, arī Everests, atkal tiks atvērti ārvalstu alpīnistiem, kad 17.augustā būs atsākušies starptautiskie lidojumi, tiesa gan, spēkā būs sociālās distancēšanās un karantīnas prasības.