Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +19 °C
Skaidrs
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

Ziņas

Liela loma ir izglītībai © DIENA

Lai gan Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēma vēl ir salīdzinoši neliela un tikai attīstās, kopumā tā aug pareizajā virzienā. Jau patlaban ir vairāki veiksmes stāsti, kad biznesa sācēji izauguši par lieliem uzņēmumiem, tomēr vienlaikus atpaliekam no kaimiņvalstīm – Lietuvas un Igaunijas.

SIA ZZ Dats: Kopš marta ārvalstīs atprečotas 273 e-receptes

Kopš pārrobežu e-recepšu datu apmaiņas ar noteiktām dalībvalstīm, Latvijas iedzīvotāji šo pakalpojumu izmantojuši 273 reizes, iegādājoties elektroniski izrakstītās zāles atrodoties ārzemēs. Savukārt ārzemnieki šādu iespēju Latvijā izmantojuši 120 reizes.

Paaudzes krāj atšķirīgi © DIENA

Pēdējos gados Baltijas valstīs privātpersonu veiktie investīciju apjomi ir auguši gan ieguldītāju skaita, gan iemaksāto apjomu ziņā. Investīciju jomā paaudžu izvēlēs gan pastāv būtiskas atšķirības.

Gan ieguvumi, gan riski © DIENA

Laikmetā, kad mākslīgā intelekta (MI) un ar to darbināmo rīku jomā ir vērojama strauja attīstība, ir svarīgi rast līdzsvaru starp MI pozitīvo aspektu izmantošanu un iespējām sevi pasargāt no riskiem. Safabricētas sarunas, nozagta balss vai nozagta vizuālā identitāte – šie ir tikai daži riski, ar ko saskaramies jau patlaban un saskarsimies nākotnē, ja nebūsim pietiekami informēti par to, kā sevi pasargāt.

Konkurējot par darbiniekiem © DIENA

Darbinieku prioritātes un vajadzības pēdējā laikā ir strauji mainījušās, tāpēc tradicionāls "labumu grozs", kur ietilpst tikai standartizēti ieguvumi, kā, piemēram, veselības apdrošināšana vai iespēja apmeklēt konferences, vairs pilnībā nepilda motivācijas un lojalitātes veicināšanas funkciju, jo neatbilst visu darbinieku daudzveidīgajām prasībām.