Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

FOTO: Hanzas Peronā nosvinēti spāru svētki

Godinot augstākā punkta sasniegšanu un apjomīgāko būvdarbu posma pabeigšanu, kultūras un izklaides centrs Hanzas Perons nosvinēja spāru svētkus. Ievērojot tradīcijas, celtnieki ēkas jumta karkasam piestiprināja spāru vainagu.

Metālu cenām ir iespēja lēkt augšup © DIENA

Neraugoties uz to, ka pasaules ekonomiskās izaugsmes apjomi turpina saglabāties visai dinamiski, kam vienlaikus vajadzētu veicināt arī korporatīvā sektora finanšu rādītāju uzlabošanos un nodrošināt labvēlīgu ieguldījumu mikroklimatu, investoru pirkšanas aktivitātes akciju biržās ir ievērojami piesardzīgākas nekā iepriekšējos gados. Tas likumsakarīgi investīcijām prasa ievērojami selektīvāku pieeju un lielāku finanšu aktīvu šķetināšanu, lai ieguldītā nauda nenestu zaudējumus.

Aptauja: Darbaspēka pieejamība satrauc jau 67% uzņēmēju(14)

Vairumu jeb 67% uzņēmēju Latvijā satrauc darbaspēka pieejamība, liecina Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) veiktā aptauja. Tikmēr 23% aptaujāto uzskata, ka viņiem drīzumā nāksies saskarties ar šo problēmu, savukārt 6% darbaspēka pieejamība nesatrauc, jo viņi uzskata, ka tas vienmēr būs pieejams. Tikmēr 2% uzņēmēju šis jautājums nesatrauc, jo viņu ieskatā tik drīz darbaspēka netrūks, bet atlikušajiem respondentiem nebija atbildes uz šo jautājumu.

Restorāniem, iespējams, būs samazinātā 12% PVN likme(1)

Restorāniem varētu tikt piemērota samazinātā 12% nevis kā šobrīd 21% pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme. Tāda konceptuāla vienošanās trešdien panākta Finanšu ministrijā (FM), taču ar nosacījumu, ka ēdināšanas uzņēmumi pārtrauc maksāt aplokšņu algas, trešdien vēstīja raidījums LNT Ziņas.

Latvijas IKP provizoriskais pieaugums otrajā ceturksnī - 5,1%

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad otrajā ceturksnī, pēc sezonāli un kalendāri neizlīdzinātiem ātrā novērtējuma datiem, ir pieaudzis par 5,1%, salīdzinot ar 2017.gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

FKTK brīdina par mēģinājumiem izkrāpt akcijas

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) redzeslokā nonākušas personas, kuras, iespējams, veic akciju izkrāpšanu no biržā AS Nasdaq Riga tirgoto uzņēmumu akciju īpašniekiem, kuri savas akcijas nav dereģistrējuši un kuriem tās aizvien glabājas Nasdaq CSD SE (iepriekšējais nosaukums – Latvijas Centrālais depozitārijs) Sākotnējā reģistrā, piedāvājot no šādiem īpašniekiem atpirkt akcijas pat par vairākas reizes zemāku cenu nekā to patiesā tirgus vērtība, portālu Diena.lv informēja FKTK.

Kesko Senukai Lithuania saņēmis atļauju 1A Group iegādei

Kesko Senukai Lithuania, kam pieder būvniecības, remonta un sadzīves preču veikalu tīkls Baltijas valstīs, saņēmis Igaunijas Konkurences padomes atļauju iegādāties vienu no Baltijā vadošajiem interneta mazumtirdzniecības uzņēmumiem 1A Group.

Stjuartu streiks spiež Ryanair atcelt simtiem reisu; tostarp no Latvijas

Īrijas zemo cenu aviokompānija Ryanair trešdien Eiropā atcēlusi aptuveni 300 lidojumus saistībā ar stjuartu divu dienu streikiem Spānijā, Portugālē, Beļģijā un Itālijā. Streiks ietekmējis arī pasažierus Latvijā - atcelts ceturtdien paredzētais reiss no Rīgas uz Barselonu.

Šodien prāmji, rīt - vilcieni? © DIENA(1)

Par Igaunijas galvaspilsētu un Somijas galvaspilsētu mēdz teikt – dvīņu pilsētas, un aizvien intensīvāk tiek spriests par to, ka nākotnē Tallinu un Helsinkus varētu savienot dzelzceļa zemūdens tunelis, kas ļautu Somu līci šķērsot, braucot vilcienā. Vīzijai par šādu tuneli uzmanība veltīta arī Igaunijas Arhitektūras muzejā, kas atrodas Tallinā.

Cenas ceļas straujāk © DIENA(5)

Pēc pieklusuma gada pirmajos mēnešos, pavasara otrajā pusē un vasaras sākumā Latvijā sevi pieteicis patēriņa cenu pieaugums. Tas lielā mērā skaidrojams ar pasaules tendencēm, kas sevī ietver salīdzinoši strauju ekonomisko pieaugumu un tā nākotnes prognozes, kas veicina gan izejvielu cenu kāpumu pasaules biržās, gan vienkārši inflācijas gaidas, kas izpaužas sabiedrības viedoklī, ka gaidāms cenu pieaugums. Ja runājam par Latvijas norisēm, tad iepriekšējā mēnesī, kas nosaukts par godu romiešu dievietei Junonai, salīdzinājumā ar pagājušā gada analogo periodu patēriņa cenas Latvijā pieaugušas par 2,8%. Tas ir straujākais cenu pieaugums kopš 2017. gada oktobra, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.