Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Kino/TV

Forum Cinemas izsludinājis atlaižu akciju Latvijas filmām

Pirmoreiz Forum Cinemas vēsturē izsludināta atlaižu akcija, kas attiecas tieši uz Latvijas kino – visu augusta mēnesi kinoteātrī Kino Citadele darbosies sistēma Latvijas filmas par īpašu cenu, un uz repertuāra filmām biļete maksās 3 euro, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Rīgas Starptautiskajā kino festivālā demonstrēs Kannu festivāla godalgoto filmu Zaglēni

Rīgas Starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF) programmā Festival Selection, kas veidota no pasaules filmu festivālos godalgotām un kritiķu atzinību ieguvušām filmām, 21. oktobrī plkst. 19 kinoteātrī Splendid Palace tiks demonstrēta slavenā japāņu režisora Kore-edas Hirokadzu šī gada Kannu kinofestivāla Zelta palmas zaru ieguvusī filma Zaglēni (Shoplifters), informēja Riga IFF pārstāve Elīna Kanela.

Šogad dubultojusies skatītāju interese par Latvijas filmām

Apkopojot 2018. gada pirmā pusgada statistiku par filmu apmeklējumu kinoteātros, secināts, ka pusgada laikā visas jaunās Latvijas filmas kopā apmeklējuši jau vairāk nekā 290 000 skatītāju un tas ir par gandrīz 100 000 vairāk, nekā visā 2017. gadā kopā, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Augusta nogalē notiks otrās Baltijas filmu dienas

Trīs Baltijas valstu kino centri augusta nogalē, Baltijas ceļa laikā, rīko Baltijas filmu dienas. Lietuvā un Igaunijā pasākuma atklāšana tiks svinēta ar Latvijas Simtgades filmu Paradīze ’89; Rīgā četri kaimiņu filmu seansi notiks 23. un 24. augustā kinoteātrī Splendid Palace, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Tapusi filma par komponistu Eduardu Rozenštrauhu

Latvijas Televīzijas (LTV) žurnāliste Ilze Strengas un režisors Guntis Lēmanis radījuši filmu Zilais lakatiņš par komponistu Eduardu Rozenštrauhu, informēja LTV pārstāve Krista Luīze Priedīte.

Noslēdzies Viestura Kairiša filmas Piļsāta pi upis / Pilsēta pie upes Krāslavas filmēšanas periods(1)

Šonedēļ beidzas Viestura Kairiša filmas Piļsāta pi upis / Pilsēta pie upes Krāslavas filmēšanas periods, kurā vienu no svarīgākajām lomām "nospēlēja" kuģis Baltais gulbis. Kuģa vēsturiskais prototips, kas minēts arī Gunara Janovska romānā, ir pirms Otrā pasaules kara starp Krustpili un Jēkabpili kursējušais tvaikonis Gulbis, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Noslīgt datos, ierakties dzīvē © DIENA

Ar režisora Nataniela Kāna dokumentālo filmu Visam ir cena (The Price of Everything, 2018) piektdien plkst. 19 Kuldīgas Mākslinieku rezidencē tiks atklāts ikgadējais Dizaina filmu festivāls, kas norisināsies 3. un 4. augustā.

Lokarno kinofestivālā Latviju pārstāv jaunie producenti

Šodien, 1. augustā, Šveicē sākas 71. Lokarno starptautiskais kinofestivāls – viens no tradīcijām bagātākajiem un nozīmīgākajiem A klases festivāliem Eiropā. Latvijas dalība festivālā fokusēta uz jauno producentu sadarbības platformu Match Me!, kam izvēlēti producenti Kristele Pudane un Matīss Kaža, bet sadaļā Documentary Summer School piedalīsies režisore Ieva Ozoliņa ar savu topošo filmu, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Liepājā notiks Eiropā labāko īsfilmu maratons

Mūsdienu mākslas festivāla Liepājas Mākslas forums ietvaros 29. septembrī koncertzālē Lielais dzintars īsfilmu maratons, kurā varēs skatīt piecpadsmit aizvadītā gada labākās īsfilmas, kas izvirzītas Eiropas Kinoakadēmijas balvai, informēja pasākuma pārstāve Santa Margeviča.

Šovakar Doma dārzā izrādīs 60. un 70. gadu kinohronikas

Šodien, 26. jūlijā plkst. 22:30, Doma dārzā notiks trešais brīvdabas kinoseanss no četru pasākumu cikla Tā ir dzīve, tas ir kino, piedāvājot ieskatīties pagājušā gadsimta 60. un 70. gadu kinohronikās – laikā, kad māksla, mūzika, teātris, kino un literatūra galvenokārt saistījās ar ideālu par radošas domas brīvību, un formas meklējumi un eksperimenti mākslā bija šīs brīvības izpausmes veids, informēja pasākuma pārstāve Paula Jansone.