Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Kino/TV

VFS Films internetā bez maksas piedāvā noskatīties 20 gadu laikā studijā tapušās filmas(1)

Studija VFS Films, kas kopš dibināšanas 1997. gadā bija pazīstama kā Vides Filmu studija, nupat nosvinējusi 20 gadu jubileju un piedāvā noskatīties tiešsaistē šajos gados uzņemtās filmas – sekojot studijas Facebook lapai, katru pirmdienu līdz pavasarim varēs iegūt saiti uz kādu no studijas agrīnajām filmām, kas septiņas dienas būs pieejama bez maksas, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Ciklā Simtgade un vēl piedalīsies spēlfilmas 1906 režisors Gatis Šmits

Sarunu un filmu ciklā Simtgade un vēl trešdien, 14. februārī 18 LNB Ziedoņa zālē sarunāsies režisors Gatis Šmits un kinokritiķe Dita Rietuma – par topošo Simtgades spēlfilmu 1906 un par Šmita debiju kinorežijā, komēdiju Seržanta Lapiņa atgriešanās (2010), kas tiks demonstrēta seansā pēc sarunas, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Pats vainīgs © DIENA(20)

Augstprātīgs stulbenis. Kultūras kapracis. Patērētājkultūras upuris. Cilvēks, kuram nepatīk minors. Kas ir kritiķis?

Ivars Zviedris ar filmu Zāģeri devies Latvijas tūrē

Ivara Zviedra jauno dokumentālo filmu Zāģeri izrādīs dažādās pilsētās Latvijā, pirmie seansi jau notikuši Cēsīs un Kuldīgā, vēl februārī un martā filma būs skatāma Talsos, Rēzeknē, Liepājā un citur, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Pieaug Latvijas filmu konkurētspēja un skatītāju skaits

2017. gadā turpinās pozitīvā tendence, kas aizsākās jau 2016. gadā – Latvijā veidotās filmas pulcina arvien lielāku auditoriju, turklāt pieaug skatītāju skaits dažādos filmu demonstrēšanas modeļos – gan kinoteātros un publiskās filmu izrādīšanas vietās, gan nekomerciālajā izplatīšanā, gan portālā filmas.lv un citās interneta platformās, informē Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.