Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +22 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 19. jūlijs
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Vakar

Jūlijā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs svin 35 gadu jubileju

Vecrīgas sirdī, kādreizējās Svētā Jura baznīcas ēkā, jau trīsdesmit piecus gadus darbojas Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, reprezentējot Latvijā lielāko dekoratīvās mākslas un dizaina krājumu, kā arī caur izstādēm aktualizējot mūsdienu dizaina nozīmi un lomu sabiedrībā

EP apstiprina EK prezidenta amatā fon der Leienu

Eiropas Parlaments (EP) ceturtdien ar pārliecinošu balsu vairākumu uz atkārtotu pilnvaru termiņu Eiropas Komisijas (EK) prezidentes amatā ievēlējis Urzulu fon der Leienu.

Kovbojs pie ugunskura © DIENA

Ideja smaržot kā futbolistam pēc treniņa mani nekad nav saistījusi, un es nespēju iztēloties apstākļus, kuros man atvērtos maks, kad redzu čiksu ar sātaniski pavedinošu skatienu un pavērtām lūpām

ECT piespriež valstij izmaksāt kompensāciju RSU pasniedzējam Hanovam

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) ir konstatējusi diskriminācijas aizliegumu pārkāpumu saistībā ar 2021.gadā notikušo homofobisku uzbrukumu Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pasniedzējam Denisam Hanovam, liekot Latvijas valstij viņam izmaksāt kompensāciju 10 000 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja ECT.

Divi Latvijas triatlonisti par godu Baltijas ceļa gadadienai mēros vēsturisko maršrutu

Latviešu triatlonisti Lukass Lappuķe un Aijens Trušins, atzīmējot Baltijas ceļa 35. gadadienu, divās diennaktīs izskries, izbrauks un izpeldēs vēsturiskās akcijas maršrutu ar mērķi atklāt, kādu lomu mūsu vienotībā un drosmē ieņem brīvība. Viņu paveiktais tiks dokumentēts filmā “Brīvībā vienoti”, kura tiks demonstrēta Baltijas ceļa 35. gadadienā 23. augustā, informē TV3 pārstāvji.

FOTO: Daudzdzīvokļu projektam Heart of Hanza svinīgi iemūrēta laika kapsula

Nekustamo īpašumu attīstītājs “LNK Properties” trešdien, 17. jūlijā, svinīgi iemūrēja laika kapsulu daudzdzīvokļu ēkas kompleksam “Heart of Hanza”, kas tiek būvēts Rīgas vēsturiskajā centrā Hanzas ielā 3b. Ēka tiks nodota ekspluatācijā 2026.gadā un kopējais investīciju apjoms šajā projektā plānots 35 miljoni eiro.

Vecāķu pludmalē norisināsies saulrieta koncerts

Sestdien, 20. jūlijā, no plkst. 11.00 līdz 12.00 Vecāķu pludmalē pie glābšanas stacijas (Selgas 23, Rīga) notiks ģimenēm paredzēts pasākums. Pasākums notiek sadarbībā ar Vecāķu glābšanas stacijas glābējiem un tā mērķis ir veicināt drošības apziņu un sagatavotību. Savukārt vakarā, plkst. 20.45 norisināsies jau par tradīciju kļuvušais ērģeļmūzikas koncerts Vecāķu pludmalē - Vecāķi. Saulriets. Ērģeles

Tautasdziesma skan pakalnos, pļavās un upmalās. Madonas novada Sāvienas pilskalnā notiks festivāls Dabā © DIENA

Kā skan garais sauciens, kas aicina sanākt uz kopādziedāšanu? Ēēēēē? Uūu, ūu, ūuuuuuu? Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupas Saucējas dalībniece Vineta Romāne zina stāstīt, ka aicinājums var būt dažāds – katram novadam, reģionam, valstij un dziedātājam cits. Lai vai kā, bet tautasdziesma vislabāk skan dabā, savijoties ar putnu dziesmām, koku zaru šalkoņu un citām skaņām

Mācīties var dažādi © DIENA

Tehnoloģiju attīstība un darba tirgus tendences mūsdienās maina veidu, kādā mācāmies un iegūstam izglītību. Arvien aktuālāks kļūst jautājums par mūžizglītību un dažādu izglītības veidu un formu kombinēšanu – paralēli tradicionālajām studiju formām (gan akadēmiskajām, gan profesionālajām) ir arvien plašāka dažādu kursu un mācību izvēle, kas ļauj papildināt jau iegūtās zināšanas, regulāri atjaunot prasmes un saglabāt konkurētspēju darba tirgū. Īpaši spilgti tas izpaužas informācijas tehnoloģiju (IT) jomā, kas mainās un attīstās ļoti strauji.

Lietu pret Kadžuli par Kampara apmelošanu sāks iztiesāt oktobrī

Civillietu, kurā bijušais "Vienotības" ģenerālsekretārs Artis Kampars vērsies tiesā pret informācijas tehnoloģiju uzņēmuma "SOAAR" vadītāju Renāru Kadžuli par apmelošanu, Zemgales rajona tiesa Tukumā plāno sākt skatīt 15.oktobrī plkst.10.30, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Turpinās spēlēt iepazītā klubā © DIENA

Sagaidīts jauns līguma piedāvājums pēc spilgta snieguma sezonas izskaņā. Latvijas hokeja vārtsargs Artūrs Šilovs panācis jaunu vienošanos uz divām sezonām ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubu Vankūveras Canucks. Katru gadu spēlētājs saņems 850 tūkstošus dolāru.

FOTO: Dalībnieki sajūsmināti par pasākumu Carnikavā Ar suni kopā jautrāk

Ar brīnišķīgiem iespaidiem, ļoti pozitīvām emocijām un ziedojumiem labdarībai pagājušo sestdien, 13. jūlijā, Carnikavā, Atpūtas ielas galā (pie Gaujas) aizvadīts aizraujošais un izklaidējošais pasākums “Ar suni kopā jautrāk”, ko rīkoja titulētais kamanu suņu sporta klubs “Dog Sport Carnikava” kopā ar pazīstamo dzīvnieku barību zīmolu “Josera”, kura oficiālais pārstāvis Latvijā ir SIA “Bertas Nams”, informē organizatoru pārstāvis Ivars Bācis.

Baidenam ir pozitīvs Covid-19 tests

ASV prezidentam Džo Baidenam veikts Covid-19 tests trešdien bija ar pozitīvu rezultātu, un viņam bija viegli saslimšanas simptomi.

Kalendārs

Jūlijs, 2024
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11