Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Armands Sametis

Pieccīņā vēl būs iespējas

Kritieni, klupieni un neizmantotas iespējas Eiropas čempionātā nav mazinājušas Latvijas modernās pieccīņas sportistu apņēmību kvalificēties nākamās vasaras olimpiskajām spēlēm un cīnīties par augstvērtīgu rezultātu tajās. "Ja turpināsim startēt šādā līmenī, viss būs kārtībā. Vēl būs daudz iespēju tikt uz Tokiju," sarunā ar laikrakstu Diena solīja Latvijas izlases galvenais treneris Mihails Jefremenko. Nākamā no tām būs jau pavisam drīz septembrī Budapeštā gaidāmajā pasaules čempionātā.

Durvis uz NBA vēl nav aizvērušās. Saruna ar Dairi Bertānu

Trīsdesmit gadu vecumā šajā pavasarī basketbolista sapni īstenoja viens no Latvijas valstsvienības līderiem Dairis Bertāns, kurš aizvadīja duci spēļu NBA kluba Ņūorleānas Pelicans sastāvā. Lai gan "pelikāni" sadarbību ar "latviešu raķeti" neturpināja, viņš nav atmetis mērķi vēl atgriezties pasaules visspēcīgākajā līgā. Tiesa, šobrīd Bertāns pieņēmis jaunu izaicinājumu tepat, Eiropā, kur Maskavas apgabala Himki sastāvā cer sasniegt jaunas virsotnes Eirolīgā.

Meklē saiknes ārpus Latvijas

Apzinoties pašu ierobežotos resursus un īso kvalitatīviem treniņiem pieejamo laiku, Latvijas Triatlona federācija aktīvi meklē sadarbības iespējas ārzemēs. Saikni ar citu valstu sporta veidu vadību līdz veidot svešumā dzīvojošie tautieši, un jau šobrīd veidojas potenciāli laba sadarbība ar Turciju, Austriju, Franciju un Teksasas pavalsti ASV.

No Daugavas līdz Sēnai

Radīt labākus treniņu apstākļus vadošajiem jaunajiem sportistiem, paplašināt triatlona treneru loku un pacelt sporta veidu nākamajā līmenī – ambiciozus mērķus izvirzījusi jaunā Latvijas Triatlona federācijas (LTF) vadība ar februārī ievēlēto prezidentu Aigaru Strausu priekšgalā. "Plāns ir Latvijas triatlonistu starts 2024. gada olimpiskajās spēlēs Parīzē," uzsver Strauss, kurš nenoliedz, ka uzdevums ir sarežģīts, tomēr paveicams.

Darbu sāk ar iepazīšanos

Štelmahers: aktīvi komunicēšu ar kolēģiem par Eirolīgas spēlētāju iesaistīšanu valstsvienībā.

Uzticas labi zināmai vērtībai(2)

Izvēloties starp speciālistu ar skatu no malas un treneri, kurš labi pārzina pašreizējo situāciju pašmāju basketbolā, Latvijas Basketbola savienības (LBS) valde valstsvienības galvenā trenera amatā priekšroku devusi Robertam Štelmaheram. "Savulaik kā spēlētājs vienmēr atsaucos uzaicinājumam pārstāvēt Latviju un tagad kā treneris nevaru rīkoties citādi," jaunajam izaicinājumam ir gatavs kādreizējais komandas kapteinis.

Tokijas aprises vēl veidojas

Nepilnu gadu pirms XXXII Olimpiādes spēlēm Tokijā Latvijas delegācijas sastāvs pamazām iegūst skaidrākas aprises. Lielākajā daļā sporta veidu kvalifikācija vēl tikai tuvojas viduspunktam, bet pirmdien Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) saņēma oficiālu ielūgumu dalībai nākamā gada vasaras olimpiskajās spēlēs, kurās paredz tikai mazliet lielāku mūsu sportistu skaitu, nekā deleģējām uz Riodežaneiro 2016. gadā.

Lakučs: Beidzot redzēju, ka puiši tiešām tic savam mērķim un tiecas uz to

Gandarīts par vadošo braucēju parādīto cīņu un ticību saviem spēkiem pēc Valmierā notikušā Eiropas čempionāta bija Latvijas izlases galvenais treneris Ivo Lakučs. "Varbūt nav tā fināla, ko ļoti gribējām, bet redzu, ka čaļi novērtēja, kas viņu labā ir darīts. Rezultāts ir svarīgs, bet nav būtiskākais. Lielāka nozīme ir parādītajam sniegumam. Ja tas būs, tad arī rezultāti agri vai vēlu neizpaliks," pārliecināts ir treneris, kurš savulaik izloloja arī divkārtējo olimpisko čempionu Māri Štrombergu. Vienlaikus pārdomas raisījis Latvijas sportistu veselības stāvoklis pirms čempionāta, kas liek domāt par gudrāku plānošanu pirms tik svarīgām sacensībām

Sprīdis līdz pilnai laimei

Trīs Latvijas BMX riteņbraucēji savā trasē Valmierā sasniedz Eiropas čempionāta pusfinālu.

BMX restarts jaunā trasē(5)

Vienpadsmit gadu pēc Māra Štromberga leģendārā triumfa Pekinas olimpiskajās spēlēs viņa dzimtajā Valmierā beidzot tapusi pasaules līmeņa trase, par kādu BMX saime sapņojusi jau sen. Divkārtējā olimpiskā čempiona panākumu līdzautors treneris Ivo Lakučs gan pārdzīvo, ka projekta ieilgšana likusi Latvijai zaudēt iekarotās pozīcijas Eiropas un pasaules elites līmenī, tomēr ir gatavs ar sev raksturīgo sparu strādāt, lai jau tuvā nākotnē mēs atkal varētu jūsmot par jauniem čempioniem. Kā simbolisks starta šāviens Latvijas BMX riteņbraukšanas ambīciju restartam ir šajā nedēļas nogalē Valmierā notiekošais Eiropas čempionāts – visnozīmīgākās sacensības, kādas līdz šim mūsu reģionā ir notikušas šajā sporta veidā.

Valmiera pulcē visspēcīgākos

Latvijas BMX izlases treneris Ivo Lakučs: Eiropas čempionātā Valmierā mums nebūs izteiktu mājinieku priekšrocību.

Vikingus tikai pabaidīja

Pļaviņš un Točs pasaules čempionāta astotdaļfinālā zaudē favorītiem, izcīna devīto vietu.

Diena vērtē Latvijas basketbolistes EČ Rīgā

Laikraksta Diena basketbola apskatnieks Armands Sametis izvērtējis Latvijas sieviešu basketbola izlases spēlētāju individuālo sniegumu četrās Eiropas čempionāta spēlēs Rīgā, kur tika izcīnīts panākums pret ukrainietēm, bet zaudēts Lielbritānijai, Spānijai un arī Zviedrijai. Pēdējais zaudējums liedza iekļūt ceturtdaļfinālā un turpināt cīņu par olimpisko ceļazīmi.

Spēcīgās pretinieces izgaismoja trūkumus

Bez pārmetumiem treneriem vai spēlētājām neiekļūšanu Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā sagaidīja Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Valdis Voins, kurš izcēla neveiksmīgo mēģinājumu piesaistīt komandai amerikānieti Šeju Pediju. Tikmēr amatu atstājušais galvenais treneris Mārtiņš Zībarts uzsvēra nepieciešamību treneriem un spēlētājām strādāt pie individuālās meistarības spēles veidošanā.

Topā ar Grīziņkalna rūdījumu. Saruna ar 3x3 basketbolistu Nauri Miezi

Kājām gaisā pirms diviem gadiem dzīve sagriezās četriem Latvijas puišiem, kurus vaļasprieks pietuvinājis katra sportista sapnim – dalībai olimpiskajās spēlēs. Viens no Latvijas 3 x 3 basketbola izlases līderiem Nauris Miezis sarunā ar Dienu stāsta, kāds bijis ceļš no strītbola Grīziņkalnā līdz pat Pasaules kausa goda pjedestālam.

Sametis: Sastāvā vieta tukša nepaliek(1)

Cīņā par atgriešanos olimpiskajās spēlēs Latvijas dāmu basketbola valstsvienībai jāiztiek bez piecām spēlētājām, kuras iepriekšējos gados bijušas stabilas sastāva vērtības un bijušas arī starp galvenajām rezultāta veidotājām.

No čempionēm nenobijās

Basketbolistes nodrošina vēl vienu spēli Rīgā – pirmdien izšķirošā cīņa par ceturtdaļfinālu pret zviedrietēm.

Neatguvās pēc triecieniem

Latvijas basketbolistes Eiropas čempionātu Rīgā sāk ar sakāvi, groza apakšā paliek bez Vītolas.

Latvijas basketbolistes pret Lielbritāniju Rīgā sāk EČ

Basketbola svētki ar olimpisko cerību piesitienu ceturtdien sāksies Rīgā, kur tiks izspēlēta puse no Eiropas čempionāta grupu turnīra. Savu skatītāju priekšā sasniegt augstākos mērķus lūkos arī Latvijas komanda, kurā gan nebūs vairāku pēdējos gados ierastu seju, tomēr rezultāta veidošanā gatavas iesaistīties vairākas jaunās paaudzes līderes. Turnīra pirmā spēle jau pulksten 13, bet Latvija un Lielbritānija laukumā dosies 18.30 (tiešraide TV6)

Pēc pieredzes un lauriem

Olimpisko tradīciju stiprināšanas nolūkā no 21. līdz 30. jūnijam Minskā norisināsies otrās Eiropas spēles. Raibajā piecdesmit Latvijas sportistu delegācijā netrūkst sevi jau pierādījušu Eiropas un pasaules līmeņa atlētu un gados jaunu censoņu, kuri Baltkrievijas galvaspilsētā cer iegūt vērtīgu komplekso sporta sacensību pieredzi.

Konkurētspējīgs modelis

Lauris Iecelnieks: pieredzējušie spēlētāji ļāva jaunajiem atraisīties un sevi apliecināt.

Smadzenēm jāstrādā maksimāli. Saruna ar VEF Rīga treneri Gailīti(2)

Otro reizi pēdējo trīs sezonu laikā VEF Rīga līdz Latvijas čempionu titulam basketbolā aizvedis treneris Jānis Gailītis, kuru var uzskatīt par īstu kluba audzēkni, jo viņš ir vienīgais, kurš organizācijā bijis no leģendārā zīmola atjaunošanas pirms divpadsmit gadiem. Sācis kā spēlētājs, Jānis vefiņā sāka trenera karjeru un pēc asistēšanas tādiem vīriem kā Rims Kurtinaitis, Ramūns Butauts, Nikolajs Mazurs un Karloss Frade pats 2015. gada nogalē iekāpa galvenā trenera kurpēs.