Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +27 °C
Skaidrs
Piektdiena, 19. augusts
Melānija, Imanta

Lotārs Zariņš

Rīgas Dinamo piespiedu gaidītā aiziešana

Ne vienmēr profesionāli sportisti noslēdz karjeru, kad pienācis īstais laiks. Sākas sevis mānīšana, ka vēl mazliet varu, tomēr pienesums laukumā, trasē, baseinā vai citā sporta skatuvē vairs nav jēdzīgs. Neizprotama loma sportiskajā ziņā pēdējos gados bija arī Rīgas Dinamo komandai, bet kā Krievijas maigās varas rupors tā savu lomu paveica.

Uz viena soliņa ar zvaigznēm. Saruna ar Teodoru Bļugeru

Tīrasiņu centra uzbrucējs Teodors Bļugers Nacionālajā Hokeja līgā (NHL) Pitsburgas Penguins rindās spēlē vienā pozīcijā ar nākamo Slavas zāles iemītnieku Sidniju Krosbiju un divus Stenlija kausus ieguvušo Džefu Kārteru. Aiz šādām zvaigznēm Bļugeram atvēlēta pretinieku līderu neitralizēšanas loma un savā arodā viņš ir viens no labākajiem visā līgā, turklāt neaizmirst arī par punktu gūšanu. Kaut gan NHL Tedijs ir nostiprinājies, apstāties nedrīkst, jo cīņa par vietas saglabāšanu turpinās katru dienu. Lai to paveiktu, vasarā spēlētājs pat iet uz boksa treniņiem, bet atslodzes brīžos ar komandas biedriem pārbauda spēku šahā. Olimpiskās kvalifikācijas turnīra kapteinis ir gatavs jau pavisam drīz gaidāmajām Pekinas spēlēm un vēlas Krosbijam atgādināt par Latvijas spēli pret Kanādu Sočos.

NHL vēstures veidotāji no Latvijas

Kopš brīža, kad Nacionālās Hokeja līgas (NHL) laukumos Latviju iepriekšējo reizi pārstāvēja četri stabili savas komandas hokejisti, ir nomainījusies paaudze. Šogad pilngadību svin jaunieši, kuri piedzima 2003. gadā, un viņi nav redzējuši Sergeju Žoltoku un Artūru Irbi spēlējam NHL laukumos. Taču pilngadniekiem tagad ir iespēja vērot četrus jaunos vēstures veidotājus.

Latviešu viesmākslinieki KHL

Kopš Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) dibināšanas 2008. gadā turnīrs nav iedomājams bez Latvijas spēlētāju līdzdalības. Tas saistīts gan ar Rīgas Dinamo sacenšanos, gan ar mūsu hokejistu došanos leģionāru maizē uz citiem klubiem. 14 sezonu laikā leģionāru gaitās līgā bijuši 27 Latvijas spēlētāji, kurus saliekot kopā varētu izveidot konkurētspējīgu sastāvu. Garie pārlidojumi nes traumas, Latvijas un Krievijas politiskās attiecības ietekmē arī attieksmi hokejā, un gads KHL ir kā divi Eiropā - tādas atziņas pauž hokeja cilvēki, kuriem ir liels rūdījums līgā, ko tautā sauc par otro labāko pasaulē.

Varbūt šogad?

Kad Rīgas Dinamo hokeja komanda iepriekšējo reizi spēlēja izslēgšanas mačos, Latvijā sezonas ievadā vēl varēja norēķināties latos, durvis apmeklētājiem vēra Latvijas Nacionālā bibliotēka, un Laimdota Straujuma kļuva par Ministru prezidenti. Septiņas sezonas ir daudz, un cilvēkiem šajā laikā interese par komandu ievērojami mazinājusies.