Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +19 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 24. jūlijs
Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Kristīna

Zemgus Zaharāns

Trampa auss

Republikāņu ASV prezidenta kandidāts Donalds Tramps sestdien tika ievainots ausī apšaudē vēlēšanu kampaņas mītiņā, un notikušais tiek izmeklēts kā atentāta mēģinājums. Zemgus Zaharāna zīmējums.

Baidens

Pirmajā intervijā pēc neveiksmīgajām priekšvēlēšanu debatēm ASV prezidents Džo Baidens noraidīja iespēju izstāties no cīņas par Balto namu: "No cīņas es izstāšos tikai tad, ja man to liks Dievs".

Nenokārtotais eksāmens

Anda Čakša plāta rokas: "Izglītības ministrija kārtējo reizi nav izturējusi eksāmenu..."

Skolotāju motivācija no IZM

Izglītības un zinātnes ministrijas darbības bijušas nepietiekamas, lai nodrošinātu izglītības nozarei nepieciešamo pedagogu sagatavošanu un noturību profesijā, secinājusi Valsts kontrole. Zemgus Zaharāna zīmējums.

Eko lūpu palielināšana

Iepriekšējās nedēļās piedzīvotā lielā karstuma dēļ paaugstinājās arī dažādu lidojošo kukaiņu kodumu skaits cilvēkiem. Jācer, ka gaisa temperatūras krišanās šo tendenci mazinās.

Vasaras kaitīgā ietekme

Abu Meri gatavs ārstēt klimatu: "Veselības ministrija brīdina: vasara ir kaitīga jūsu veselībai!"

Nodokļu izmaiņas

Vai un kādas nodokļu izmaiņas un kādā virzienā īstenos valdība, šobrīd nav saprotams. Teju kā - "kas uzlēks, tas būs". Zemgus Zaharāna zīmējums.

Rail Baltica

Zemgus Zaharāna zīmējums

Dzerdamiem neslīkt

Glābšanas dienests brīdina jāņotājus: "Kaut jūs dzerdami slīkt neprasītu!"

Spiegs un NATO

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs paziņojis, ka NATO valstis varētu piemērot stingrākus ierobežojumus Krievijas izlūkdienestu aģentiem, ziņo LETA.

Zemūdene

Gvantanamo līcī Kubā ieradusies ASV karaflotes zemūdene, un tas noticis dienu pēc tam, kad Kubā ieradās Krievijas karakuģi, ziņo LETA. Zemgus Zaharāna zīmējums

Eiropa un lācis

Nevajag šaubīties par alianses gatavību un spēju aizstāvēt visus sabiedrotos, otrdien Rīgā sacīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Pozitīvie rādītāji

Latvijas politiķi iedzīvotāju skaita sarukumā saskata pozitīvo: "Vismaz šajā rādītājā tuvojamies Igaunijai!"

Guļošie saimnieki

Saeimas apstiprinātie grozījumi Dzīvokļa īpašuma likumā atvieglos lēmumu pieņemšanas procedūru daudzdzīvokļu ēkās un ir domāti "guļošā vairākuma iekustināšanai", ziņo LETA.

Reitings A+

Aģentūra S&P Global Ratings samazinājusi Latvijas kredītreitingu no "A+" līmeņa līdz "A" līmenim, pamatojot, ka Krievijas–Ukrainas karš un reģionālie ģeopolitiskie riski vidējā termiņā turpinās ietekmēt Latvijas tautsaimniecību.

Kad deputātiem nav ko darīt

Kad sunim nav ko darīt, viņš dara, paši zināt, ko, kad Saeimas deputātiem nav ko darīt, viņi ķeras pie alkohola: "Princips skaidrs: par nodokļu celšanu paziņosim pēc vēlēšanām, par jauniem alkohola pārdošanas ierobežojumiem – pēc Jāņiem!"

Saldus un koki

Valsts kontrole secinājusi, ka revidētajās Alūksnes, Jelgavas, Krāslavas, Saldus un Siguldas novada pašvaldībās kopumā nav informācijas par 63% jeb 5451 hektāru meža resursiem - nav veiktas meža inventarizācijas. Zemgus Zaharāna zīmējums

Kas ir dziļviltojums

Krimināllikumā iekļautais jaunais pants “Vēlēšanu procesa ietekmēšana, izmantojot dziļviltojumu tehnoloģiju” rada daudz jautājumu, kurš spēs precīzi izprast, kurā brīdī tas ir dziļviltojums, bet kurā – nē. Zemgus Zaharāna zīmējums

Labais un sliktais policists

Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču nav apmierinājusi Ministru prezidentes Evikas Siliņas pārāk emocionālā komunikācija ar protestējošajiem pedagogiem. Labais policists Edgars Rinkēvičs instruē slikto policisti Eviku Siliņu: "Protestējošajiem skolotājiem vajadzēja teikt: "Ejiet cirst!», nevis tā, kā jūs teicāt..."

Jaunās robežas jūrā

Krievijas varas iestādes ir nolēmušas vienpusējā kārtā mainīt valsts jūras robežas ar Lietuvu un Somiju Baltijas jūrā, ziņo LETA. Zemgus Zaharāna zīmējums.

Polijas robeža

Polija tērēs vairāk nekā 2,3 miljardus eiro savas austrumu robežas stiprināšanai, pavēstīja premjerministrs Donalds Tusks, ziņo LETA. Zemgus Zaharāna zīmējums.

Gruzijas likums

Gruzijas parlaments pieņēmis pretrunīgi vērtēto likumu par ārvalstu ietekmi, kas izraisījis nedēļām ilgus masu protestus. Zemgus Zaharāna zīmējums.

Ziemeļblāzmas izcelsme

Naktī uz sestdienu Zemi skāra vairāk nekā 20 gadu laikā spēcīgākā ģeomagnētiskā vētra, kas ļāva vērot skaistu un izteiktu ziemeļblāzmu no Tasmānijas līdz Lielbritānijai, ziņo LETA. Zemgus Zaharāna zīmējums.

Putina teroristu valsts nostāja

Putina teroristu valsts neredzamās frontes kareivis: "Ļeņinam nepiedosim lielkrievu šovinisma atmaskošanu, bet viņa rīcības metodes gan mums der!"