Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Zemgus Zaharāns

Futbola laukums(1)

VAS Latvijas Valsts ceļi satiksmes drošības kampaņā Nebrauc autā! autovadītājus nolēmusi uzrunāt, izmantojot futbola terminoloģiju

OIK un elektrobūda(1)

Uzņēmums Sadales tīkls iesniedzis Ekonomikas ministrijai plānu tarifu samazināšanai par 10%. Jaunie samazinātie tarifi varētu stāties spēkā no 1. janvāra.

Biedē ar trakajiem deviņdesmitajiem(2)

Krievijā deg meži līdz šim nebijušā apjomā, applūst pilsētas, regulāri sprāgst noliktavas, bet vēl joprojām var dzirdēt šīs "stabilitātes" pretnostatījumu un biedēšanu ar trakajiem deviņdesmitajiem.

Iekšlietu suns

Konstatējot, ka Latvijā iekšlietu resors ilgstoši turēts bada stāvoklī, iekšlietu ministrs Ģirģens rosinājis pusi no konfiscētajiem noziedzīgi iegūtajiem līdzekļiem novirzīt tiesībsargājošajām iestādēm un prokuratūrai.

Izkapts vietā šaujamierocis(2)

Ja brīvi nopērkami ieroči, tad lielāka iespēja to pielietošanai pret cilvēkiem. Tā sestdien Elpaso (Teksasas štats ASV) 21 gadu vecais Patriks Krusiuss lielveikalā atklāja uguni, nošaujot 20 un ievainojot 26 cilvēkus.

Reliģija, VID un grāmatvedība(5)

Aizdomās par nelikumīgu ziedojumu izmantošanu Valsts ieņēmumu dienests (VID) nesen veica kratīšanu vairākās baznīcās. Tagad VID pārstāvji reliģiskajām organizācijām skaidro grāmatvedības kārtošanas prasības.

5G Latvijā

Ažiotāžu daļā sabiedrības raisījuši viedokļi par 5G sakaru it kā kaitīgumu, interpretējot, ka sakaru viļņi par dažiem cipariem atšķiras no mikroviļņu krāsnīs esošajiem.

"Dzelteno kartīšu" bums(1)

Valdības partneri sākuši uzrādīt viens otram "dzeltenās kartītes" – brīdinājumus, ka visam jānotiek pēc viņiem vēlamiem noteikumiem. Vai spēle tikmēr apstāsies?

Mejas pēctecis(1)

Par britu Konservatīvās partijas līderi kļuvis Boriss Džonsons. Viņš automātiski kļūs arī par Lielbritānijas premjerministru, no Terēzas Mejas pārņemot Brexit nodrošināšanu.

Nevalstisko organizāciju privilēģijas(1)

Ietekmīgākām lauksaimniecības nevalstiskām organizācijām valsts naudas saņemšanā ir privilēģijas, kas neraksturīgas nevalstiskajam sektoram valstī kopumā, secinājusi Valsts kontrole. Tiešām vienīgais "necaurspīdīgais" pieslēgums budžetam?

Minimālās algas celšana(1)

Valdošajā koalīcijā sākušās diskusijas par minimālās algas celšanu. Neapliekamā minimuma celšanu gan vēl neplāno. Jo tā nodokļos vairāk var iekasēt?

Domes vēlēšanas Maskavā

Maskavā notikušas sadursmes starp policiju un protestētājiem, kas pieprasa varas iestādēm nekavēt neatkarīgo kandidātu piedalīšanos septembrī gaidāmajās galvaspilsētas domes vēlēšanās.

VID jaunais ierocis(1)

Valdība atbalstījusi Finanšu ministrijas izstrādātos grozījumus likumā par nodokļiem un nodevām, kas paredz automātisku naudas sodu piemērošanu par deklarāciju neiesniegšanu.

Varbūt jākaro citā frontē?(1)

Atbalstot premjera Kariņa tēzi par nodokļu karu ar Igauniju, Saeima apstiprinājusi likuma grozījumus, saskaņā ar kuriem uz pusgadu par 15% tiek samazināta akcīzes nodokļa likme stiprajam alkoholam.

Vētrainā vasara

Pagājušajā nedēļā Latvijā piedzīvoti virpuļviesuļi. Šonedēļ laiks Latvijā saglabāsies vēss, un nedēļas otrajā pusē vietām gaidāmi pat aukstuma rekordi, liecina prognozes.

Jauna ēra(1)

Ar Čeku loterijas startu sācies jauns posms Latvijas tautsaimniecībā un nodokļu nomaksas vēsturē, pavēstījusi Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Latvenergo lāpstiņa

Cīņa par "Latvenergo lāpstiņu" – iepriekš plašu ažiotāžu raisīja ekonomikas ministra lēmums atbrīvot līdzšinējo uzņēmuma padomi, nu politisko spiedienu neizturējusi pagaidu padome, priekšā vēl šo amatu konkurss.

Dzelzceļa Sīzifa akmens(1)

Pretēji plānotajam arī otrdien Ministru kabinets vēl nepieņēma lēmumu saistībā ar a/s Pasažieru vilciens rīkoto iepirkumu par elektrovilcienu iegādi.

Nelegālā spiegošana(2)

Tiesa piespriedusi 2580 eiro lielu naudas sodu kādam vīrietim, kurš bez speciālās atļaujas iegādājās un realizēja novērošanas ierīces, kas bija maskētas kā parasti sadzīves objekti.

Latvijas futbolistu neveiksmju iemesls - pašapziņa(1)

Latvijas futbolistu neveiksmes Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs skaidro ar spēlētāju attieksmes, rakstura, pašatdeves, lepnuma trūkumu. Jāmeklē kāds, kas spētu atjaunot pašapziņu?

Kontrolēs arī nedeklarētu skaidro naudu(3)

Pirmsjāņu laikā ne tikai policija cītīgāk kontrolēs, vai šoferi nav alkohola reibumā, bet arī Valsts ieņēmumu dienests rīkošot pārbaudes uz ceļiem, meklējot nedeklarētu skaidro naudu.

Letiņš sapinies informāciju tehnoloģijās(1)

Valsts pārvalde sapinusies interneta tīklos – tāds iespaids rodas, lasot Valsts kontroles secināto, ka iestādes tiecas uzturēt katra savu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju saimniecību.

Uzņēmēja apliecības iegūšana(2)

Daudzi internetā pauž sašutumu par TV raidījumā Aizliegtais paņēmiens rādītās kafejnīcas Kinfield īpašnieces nekompetenci. Viņuprāt, laiks ieviest uzņēmēja apliecību un uzņēmuma vadības eksāmenus?

Transportlīdzekļu progress(3)

Tā vietā, lai investētu velojoslās, kas der arī elektriskajiem skrejriteņiem, amatpersonas sākušas garas debates par ierobežojošiem regulējumiem. Sacerējušies apturēt progresu?

Levitētājs(6)

Debatēs pirms Valsts prezidenta ievēlēšanas Saskaņas līderis Dombrovskis pauda, ka koalīcija virza kandidātu, kas tai netraucēs, kurš lidināsies gaisā – "levitēs, nevis iebildīs politiķiem".

Alkohola tirdzniecība pierobežā

Igaunijas valdība nolēmusi no 1. jūlija par 25% samazināt akcīzes nodokļa likmi alkoholiskajiem dzērieniem. "Alkotūrisma" ziedu laikiem Latvijas pierobežā ar to ir beigas.

Brisele top skaistāka(1)

Daudziem par pārsteigumu Eiropas Parlamenta vēlēšanās panākumus guva gan Latvijā ļoti kritizētais Rīgas mērs Ušakovs, gan bijušais vicemērs Ameriks.

Pilnvaras

Saeima gatavojas pieņemt grozījumus Valsts kontroles likumā, paredzot šai iestādei iespēju lemt par zaudējumu piedzīšanu no vainīgās personas.

Tviterkarotājs Tramps(2)

ASV prezidents Donalds Tramps svētdien tviterī pauda nopietnu brīdinājumu Irānai: "Ja Irāna grib karot, tas būs oficiāls Irānas gals."