Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -1 °C
Apmācies
Trešdiena, 8. februāris
Aldona, Česlavs

Zemgus Zaharāns

Putins ar lāpu

Starptautiskās Olimpiskās komitejas izteikto ideju pētīt veidus, kā Krievijas un Baltkrievijas sportistiem atgriezties starptautisko sacensību apritē, asi kritizē daudzas pasaules valstis.

Latvju DonKihots un korupcijas dzirnavas

Latvijas Korupcijas uztveres indeksa 2022. gada rādītājs paliek nemainīgs: 59 punkti no 100, liecina starptautiskās pretkorupcijas organizācijas Transparency International Korupcijas uztveres indeksa rezultāti.

Treknie gadi bankām

Latvijas monetārās finanšu iestādes, galvenokārt bankas, pērn strādāja ar 326,3 miljonu eiro peļņu, kas ir par 26,5% vairāk nekā 2021.gadā, liecina Latvijas Bankas publiskotā informācija.

Uzņēmējdarbības kociņš nīkuļo

Aizvadītajā gadā Latvijā reģistrēti 8826 jauni uzņēmumi, kas ir zemākais rādītājs kopš 2004. gada, liecina Lursoft apkopotā informācija.

Raķešu šāvējs

Vecgada vakarā un arī 2023. gada pirmajā dienā soctīklos aktīvi tika apspriesti raķešu šāvēji, kuri jau tradicionāli savai pirotehnikai uguni pielaida, lūkojoties pēc Maskavas laika noregulētā laikrādī.

Vecais un Jaunais gads

Krievijas šī gada februārī sāktajam asiņainajam karam Ukrainas teritorijā gals pagaidām nav redzams un skaidrs, ka šajā zīmē sāksies un turpināsies arī 2023. gads.

Karstvīna šoferis

Arī šogad Ziemassvētku brīvdienās desmitiem pieķertu dzērājšoferu, daudziem konfiscēti spēkrati.

Svētku dāvana Minskā

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien paziņoja, ka sarunās Minskā ar Baltkrievijas kolēģi Aleksandru Lukašenko viņš konstruktīvi pārrunāja galvenos divpusējo attiecību jautājumus drošības, aizsardzības un ekonomikas jomās.

Elektrības jauda

Tuvākajās dienās aicina taupīt elektrību maksimumstundās saistībā ar saspringto situāciju tās ražošanā.

Žurnālisti un Z karš

2022. gadā, pildot darba pienākumus, pasaulē nogalināto žurnālistu un mediju darbinieku skaits pieaudzis par 40%, salīdzinot ar pagājušo gadu, paziņojusi Starptautiskā Žurnālistu federācija.

TV Rain un palīdzība karā

Kanāls Doždj nolēmis pārtraukt sadarbību ar Alekseju Korosteļevu, kurš pagājušajā nedēļā savā raidījumā izteicās par atbalsta sniegšanu Krievijas armijai. Naktī uz ceturtdienu, 8.decembri, TV Rain bija jāpārtrauc raidīšana Latvijas teritorijā.

Energoneefektivitātes nodoklis

Burkāns nestrādā, jāmeklē pātaga – apsver iespēju diferencēt īpašuma nodokli nesiltinātām mājām, ziņo Delfi.

VDD un mēru paskaidrojumi

VDD pieņēmis Daugavpils mēra Andreja Elksniņa (S) un Rēzeknes mēra Aleksandra Bartaševiča (S) paskaidrojumus par viņu publiskajiem izteikumiem.

Pa naža asmeni

Portugāle ar nelielu izbīli nosargā minimālu pārsvaru pār Ganu.

Kara nospiedums

Futbola čempionāts Katarā ar kara nospiedumu.

Rajeva apsūdzība

14. Saeimas deputāts Igors Rajevs (Apvienotais saraksts) bijis apsūdzēts par naudas izkrāpšanu no Aizsardzības ministrijas. Tomēr pirms trim gadiem kriminālprocess izbeigts.

Sadales tīkla smagie tarifi

Elektroenerģijas sadales sistēmas operators AS Sadales tīkls plāno palielināt elektroenerģijas sadales tarifu par vidēji 75%, pavēstījusi kompānija.

Trakais vectēvs

Krievijas uzbrukumu Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai dēļ miljoniem patērētāju pagājušonedēļ bija palikuši bez elektrības, savā videouzrunā paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Ziemeļkorejas raķetes

Ziemeļkoreja trešdien izšāva Japāņu jūras virzienā vismaz 23 dažādu tipu raķetes, no kurām viena piezemējās nepilnus 60 kilometrus no Dienvidkorejas piekrastes, ziņo LETA.

Ciema salavecis

Šogad pašvaldības plāno taupīt uz svētku finansējumiem.

Krievija un "netīrā bumba"

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu telefonsarunās ar Lielbritānijas, Francijas un Turcijas aizsardzības ministriem izteicis "bažas par iespējamām Ukrainas provokācijām, izmantojot "netīro bumbu"".