Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Zemgus Zaharāns

Latvijas futbolistu neveiksmju iemesls - pašapziņa(1)

Latvijas futbolistu neveiksmes Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs skaidro ar spēlētāju attieksmes, rakstura, pašatdeves, lepnuma trūkumu. Jāmeklē kāds, kas spētu atjaunot pašapziņu?

Kontrolēs arī nedeklarētu skaidro naudu(3)

Pirmsjāņu laikā ne tikai policija cītīgāk kontrolēs, vai šoferi nav alkohola reibumā, bet arī Valsts ieņēmumu dienests rīkošot pārbaudes uz ceļiem, meklējot nedeklarētu skaidro naudu.

Letiņš sapinies informāciju tehnoloģijās(1)

Valsts pārvalde sapinusies interneta tīklos – tāds iespaids rodas, lasot Valsts kontroles secināto, ka iestādes tiecas uzturēt katra savu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju saimniecību.

Uzņēmēja apliecības iegūšana(2)

Daudzi internetā pauž sašutumu par TV raidījumā Aizliegtais paņēmiens rādītās kafejnīcas Kinfield īpašnieces nekompetenci. Viņuprāt, laiks ieviest uzņēmēja apliecību un uzņēmuma vadības eksāmenus?

Transportlīdzekļu progress(3)

Tā vietā, lai investētu velojoslās, kas der arī elektriskajiem skrejriteņiem, amatpersonas sākušas garas debates par ierobežojošiem regulējumiem. Sacerējušies apturēt progresu?

Levitētājs(6)

Debatēs pirms Valsts prezidenta ievēlēšanas Saskaņas līderis Dombrovskis pauda, ka koalīcija virza kandidātu, kas tai netraucēs, kurš lidināsies gaisā – "levitēs, nevis iebildīs politiķiem".

Alkohola tirdzniecība pierobežā

Igaunijas valdība nolēmusi no 1. jūlija par 25% samazināt akcīzes nodokļa likmi alkoholiskajiem dzērieniem. "Alkotūrisma" ziedu laikiem Latvijas pierobežā ar to ir beigas.

Brisele top skaistāka(1)

Daudziem par pārsteigumu Eiropas Parlamenta vēlēšanās panākumus guva gan Latvijā ļoti kritizētais Rīgas mērs Ušakovs, gan bijušais vicemērs Ameriks.

Pilnvaras

Saeima gatavojas pieņemt grozījumus Valsts kontroles likumā, paredzot šai iestādei iespēju lemt par zaudējumu piedzīšanu no vainīgās personas.

Tviterkarotājs Tramps(2)

ASV prezidents Donalds Tramps svētdien tviterī pauda nopietnu brīdinājumu Irānai: "Ja Irāna grib karot, tas būs oficiāls Irānas gals."

Ēnu darbinieki(1)

Latvijā varētu būt aptuveni 17 000 nelegālo darbinieku, apmēram 60% no tiem – būvniecības sektorā, atzinis ēnu ekonomikas pētnieks Arnis Sauka.

Cīņa ar aplokšņu algu vējdzirnavām(3)

Nedeklarētās darba algas īpatsvars komercsektorā pērn Latvijā veidoja 19,3%. Salīdzinot ar 2017. gadu, tas samazinājies tikai par 0,6 procentpunktiem, liecina VID informācija.

Cukura nodokļa iespējamās sekas(7)

Trīs Saeimas deputāti no Attīstībai/Par! iesnieguši priekšlikumu pacelt nodokli tiem dzērieniem, kuri satur vairāk par pieciem gramiem cukura uz 100 ml.

Nolaist Rīgu līdz kliņķim(5)

No Rīgas mēra amata atstādinātais Nils Ušakovs (Saskaņa) paziņojis, ka Eiropas finansējuma liegšana tā dēvētā kapu tramvaja būvei ir lielākā traģēdija, kopš Rubikam aizliedza būvēt metro.

Linča tiesa skaidrai naudai(3)

No 1. maija stājās spēkā grozījumi nodokļu un nodevu likumā, kas nosaka aizliegumu nekustamā īpašuma darījumus veikt skaidrā naudā.

Rīgas satiksmes konsultanti(1)

Atklātībā nonākušas ziņas par visdrīzāk fiktīviem Rīgas satiksmes konsultantu līgumiem. Kā vēsta LTV raidījums de facto, pēdējos trīs gados līgumi noslēgti ar vairāk nekā 60 cilvēkiem.

Ko viņa tā velkas?(6)

Lieldienu brīvdienās ceļu negadījumu bijis vairāk nekā attiecīgajā laikā pērn (attiecīgi – 345 un 270). Tāpat šogad vairāk cilvēku sēdušies pie stūres reibumā un gandrīz divreiz pieaudzis ātruma pārkāpēju skaits.

Rīkojumi svarīgāki par bērniem(2)

Valsts kontrole un Tiesībsarga birojs konstatējuši, ka sociālais darbs ar ģimenēm, kur bērni ir bez vecāku gādības, tiek veikts nekvalitatīvi, joprojām ir tendence šādus bērnus sūtīt uz bērnunamiem.

Katedrāle liesmās

Ārlietu ministrs sarunā ar Francijas vēstnieci paudis gatavību palīdzēt piesaistīt Latvijas arhitektus, restauratorus un citus speciālistus, lai atjaunotu ugunsgrēkā cietušo Parīzes Dievmātes katedrāli.

Koku "slepkavošana" Rīgā

Papildus jau Rīgā nozāģētajiem kokiem Rīgas Vides pārvalde saņēmusi vēl 358 pilsētas koku ciršanas atļaujas, tikmēr jaunu koku stādīšanai pašlaik līdzekļu neesot – konstatēts pašvaldības Mājokļu un vides komitejas sēdē.

Ignalina ir droša?(2)

Latgales iedzīvotājus satraukuši Lietuvas plāni tikai dažu kilometru attālumā no Daugavpils novada robežas veidot glabātavu slēgtās Ignalinas atomelektrostacijas radioaktīvajiem atkritumiem.

Papluinītais Giels(5)

Reaģējot uz publiski sacelto ažiotāžu, pirmdien vispirms no amata Latvijas Televīzijas valdē atteicās Eva Juhņēviča, tad drīz pēc tam arī lielāko kritiku pelnījušais Einārs Giels.

Televīzijai ko klasiskāku...(4)

Kā vēsta deputāts Judins, NEPLP vadītāja Ķezbere, skaidrojot LTV konkursa rezultātus, paudusi, ka "Eva Juhņēviča būtu spēcīga LTV vadītāja, taču nebalsoja par viņu, jo "viņa ir sieviete un tad viņa būtu augšā un divi vīrieši apakšā"".

Martinsona ledusskapis(2)

Tiesa nolēmusi pret 500 000 eiro drošības naudu no apcietinājuma atbrīvot uzņēmēju Martinsonu. Citu neaizmukšana no valsts iepriekš vērtēta lētāk – Brandavs un Bemhens ieķīlāja pa 200 000 eiro.

Ātruma matemātika(3)

Uz šosejas Tīnūži–Koknese 7 km garā ceļa posmā ieviesta vidējā ātruma kontroles sistēma, kurā transportlīdzekļa ātrums tiek fiksēts, ņemot vērā laiku, ko spēkrats pavada no viena punkta līdz nākamajam.

Azarta cena(3)

Slēdzot Latvijā azartspēļu vietas, budžetam ietu secen 36,6 miljoni eiro, aprēķināts Finanšu ministrijā. Tiem, kuri janvārī satraucās par ziņu, ka mazs bērns atradies uz ielas, kamēr viņa tēvs stundu pavadījis spēļu zālē, budžeta ieguvumi gan nešķita primāri.

Danas izredzētie licenzētāji(4)

Piesedzoties ar Moneyval it kā prasīto, iepriekšējā finanšu ministre Dana Reizniece Ozola iniciējusi īpaši licencēt grāmatvedības pakalpojumu sniegšanu, turklāt paredzot iespēju, ka licences izsniegšanu valsts var deleģēt kādam izredzētajam.

Putas plaisās

Interneta saziņā daudzu sašutumu raisījuši foto, kuros redzams, ka milzīgās Deglava tilta plaisas meistari aizpilda ar celtniecības putām. Tā varbūt lētāk, bet vai droši?

Aizsardzības birokrātija(2)

Laikā, kad Krievijas armija Latvijas pierobežā regulāri rīko uzbrukuma mācības, mūsu gaisa telpas novērošanas un pretgaisa aizsardzības radaru pilnvērtīgu darbību krietni aizkavē birokrātiskas procedūras.