Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Zemgus Zaharāns

Padomnieks demogrāfijas jautājumos(26)

Ir atrasts kompromiss par demogrāfijas lietu pārraudzību – 13. Saeimā neievēlētais politiķis Imants Parādnieks (NA) kļūšot par premjera Krišjāņa Kariņa (JV) padomnieku demogrāfijas jautājumos.

Amizantās atrunas(1)

Valsts policija sākusi sodīt autovadītājus, kuri braucot lieto mobilos tālruņus. Starp pieķertajiem ir arī tādi, kas atrunājas, ka tālruni nelietojot, vien turējuši pie auss.

Negoda ordenis

Laikā, kad dāsni tiek piešķirti ordeņi un pirktas godazīmes, kā arī aktuāls vēl ir "čekas maisu" saturs, varbūt lietderīgi būtu ieviest arī negoda zīmi, līdzīgi kā ir Zelta avenes balva sliktākajām filmām Holivudā.

Veselības grozi(2)

Lai arī attiecīgā likuma norma jau stājusies spēkā, Saeimas Sociālo un darba lietu komisija atbalstījusi priekšlikumu līdz 1. jūnijam noteikt pārejas periodu veselības pakalpojumu dalīšanai divos grozos.

Zem lupas e-veselība(3)

Par e-veselības projektā ieguldītajiem padsmit miljoniem priecāties pagaidām pamats ir vien daudzajām privātfirmām, kam bijusi iespēja katrai savu daļu šī projekta naudas apgūt.

Lai grausts nesabruktu(5)

Saeimā grasās skatīt Tieslietu ministrijas sagatavotos Krimināllikuma grozījumus par kriminālatbildības noteikšanu pienācīgi neapsaimniekotu ēku īpašniekiem.

Čekas maisiem gals vaļā(3)

Pienācis brīdis, kad atklātībai tiek nodots tā dēvēto čekas maisu saturs. Ilgi slēptajiem vēsturiskajiem faktiem esot vienīgi informatīvs raksturs, tie neradot juridiskas sekas. Redzēsim, kādas radīs...

Kad aiz muguras mūris(4)

"Esošajā situācijā ārkārtīgi pareizs lēmums ir palikt amatā un risināt krīzes situāciju," pirmdien pēc Rīgas vicemēra Andra Amerika (GKR) atkāpšanās no amata paziņoja Rīgas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa).

Mediķu algu likums(11)

Saeima pieņēmusi grozījumus Veselības aprūpes finansēšanas likumā, kas nosaka valdībai uzdevumu rast finansējumu mediķu atalgojuma palielināšanai turpmākos trīs gadus vidēji par 20%.

Ripojošais kukulis

Kriminālprocesā, kas saistīts ar Rīgas satiksmes iepirkumiem, šonedēļ veiktas vairāk nekā 30 kratīšanas un aizturētas kopumā astoņas personas – sešas Latvijā, bet divas Polijā.

Valdības veidošanas spēles

Tagadējā valdības veidošana ir kā savdabīgas sporta spēles, kur dalībnieki izvēlējušies katrs savu sporta veidu un ievēro atšķirīgus noteikumus. Tāpēc arī nekas nesanāk.

Simtgades torte(2)

Cik daudz naudas kopumā iztērēts tā dēvētajās simtgades dzīrēs, reti kuru satrauc, toties plašu ažiotāžu pēdējās dienās raisījusi ziņa par atsevišķa koncerta dalībnieku honorāriem.

Skolēnu pārvadājumi

Skolēnu pārvadājumi netiek organizēti ne pietiekami droši, ne arī tā, lai neatstātu negatīvu iespaidu uz skolēnu veselību un mācību procesu, secināts Valsts kontroles revīzijā.

Zibens novembrī

Otrdienas vakarā Rīgas iedzīvotājus netipiski novembrim pārsteidzis zibens un pamatīgs pērkona dārds, par ko tūdaļ pat daudzi steidza savas emocijas paust sociālajā vietnē Twitter.

Putins un Azovas jūra

Starptautisku skandālu raisījis fakts, ka Krievijas robežapsardze Kerčas šaurumā uzbrukusi un arestējusi Ukrainas Jūras spēku kuģus, kas bija ceļā no Odesas ostas Melnajā jūrā uz Mariupoles ostu Azovas jūrā.

Eksdeputāta Kļaviņa lietas prokurors

12. Saeimas deputāts Askolds Kļaviņš, kurš pieķerts krāpniecībā ar transporta izmaksu kompensācijām, izsprucis no barga soda tikai tāpēc, ka prokurors nodarījuma nolūka aprakstā bija izlaidis vārdu "mantkārība".

Gaidām premjeru(1)

Valsts prezidents nolēmis nenosaukt Ministru prezidenta amata kandidātu līdz brīdim, kamēr partijas būs vienojušās par atbalstu tādam pretendentam, kurš var iegūt vairākuma atbalstu Saeimā.

Bordāns torpedēts(6)

Par to, ka trīs partijas nolēmušas apturēt (faktiski – pārtraukt) sarunas par dalību Jāņa Bordāna veidotajā valdībā, publiski paziņoja Attīstībai/Par! līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

CSDD slaucēji(13)

Viena no visvairāk pelnošajām valsts kapitālsabiedrībām ir Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD). Tās 2017. gada neto peļņa ir 3 773 020 eiro.

Simtgades premjers

Valsts prezidents Raimonds Vējonis nosaucis termiņu – 21. novembris –, līdz kuram dod iespēju Jānim Bordānam sastādīt valdību. Tātad uz 18. novembra svinībām var posties pagaidu valdības vadītājs Māris Kučinskis?

Zvērests

Deputāta zvēresta nolasīšana – satraukuma pilns brīdis politiķiem, īpaši tiem, kuri Saeimā ievēlēti pirmoreiz, un tādu šoreiz ir neparasti daudz.

Pieprasa atklātību

Lai saņemtu Mežaparka estrādes tāmi, LTV raidījums Aizliegtais paņēmiens vērsīsies tiesā. Mērķis ir panākt, lai visu valsts un pašvaldību konkursu uzvarētāju darbu tāmes tiktu publicētas internetā.

Kaut kas jānogriež

Par vienu no galvenajām sava darba prioritātēm partijas, kas pošas veidot nākamo valdību, nosauc administratīvo teritoriālo reformu un pašvaldību skaita mazināšanu.

Cīņa ar ēnām(8)

Nedēļas sākumā daudzus pārsteidza ziņa, ka aptuveni 1,4 miljonus eiro, ko Finanšu ministrija šogad nav iztērējusi ēnu ekonomikas apkarošanai, iecerēts piešķirt baznīcām.

Muša zupas katlā(4)

Būdams pārliecināts, ka bez Jaunās konservatīvās partijas nākamo valdību neizveidos, tās līderis Jānis Bordāns aizvien kategorisks par ZZS atstāšanu opozīcijā.

Dzirnavnieks — narkobarons(4)

Iedomājoties, ka dārzā augošas kaņepes var saturēt narkotiskas vielas, policija kādas pensionāres dārzā novākusi 363 šos augus. Narkotikas neatrada, nu pārmet, ka sieviete nespēj uzrādīt, kur ņēmusi sēklas.

Sigulda — zelta rudens īpašniece

Lapkoku mežu un kalnainu ainavu Latvijā ir pārpārēm, taču, spriežot pēc apmeklētāju pūļiem, tikai Sigulda ir nostiprinājusi sevi kā vienīgo zelta rudens īpašnieci.