Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Zemgus Zaharāns

Cietais cepumiņš Junkers(2)

ASV prezidents Donalds Tramps Eiropas Komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru nodēvējis par "cietu cepumiņu", kurš padevies ASV spiedienam pārrunāt tirdzniecības līgumu.

Eksporta modeļi diasporai(2)

Daudziem ir pārsteigums, ka politiķi ārzemēs rīkotajās priekšvēlēšanu debatēs ir dāsnāki ar solījumiem nekā līdzīgos pasākumos Latvijā.

Autobraucējs - prioritāte Rīgā(6)

Rīgas domes Satiksmes departaments turpina pārsteigt, ielu pārbūvēs pamatā ņemot vērā autobraucēju intereses un pilnīgi ignorējot gan gājējus, gan velosipēdistus.

Zemessarga lukturītis(9)

Vērīgi zemessargi esot pamanījuši, ka viņiem izdodamo lukturīšu cena par 50 eiro atšķiras no analoga, ko var iegādāties mazumtirdzniecības veikalā.

Politisko reklāmu rudens laiks

Tuvojoties rudenim, gan politisko reklāmu, gan arī sēņu kļūst aizvien vairāk. Pieprasījums pēc tā tikai visai atšķirīgs.

Tirgus sporta spēļu čempioni(1)

Kā liecina amatpersonas deklarācija, Rīgas domnieks, bijušais olimpietis, kanoe airētājs Jefimijs Klementjevs Rīgas Centrāltirgū strādājis par direktora vietnieku sporta jomā.

Pāri tūkstotim(3)

Šā gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar 2017. gada otro ceturksni, mēneša vidējā bruto darba samaksa sasniedza 1004 eiro par pilnas slodzes darbu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Pa straumi

Centieni laikus pabrīdināt premjeru, ka viņa politiskajam domubiedram draud nepatikšanas, liek domāt, ka KNAB priekšnieks Jēkabs Straume gatavs laipot starp dažādām interesēm, lai tikai noturētos krēslā.

Interneta troļļi(2)

Facebook paziņojis par 652 lapu, grupu un kontu slēgšanu sociālajos tīklos Facebook un Instagram, pēc izpētes secinot, ka tos veidojuši un uztur tā dēvētie interneta troļļi.

Sarkanā līnija Mamikins(15)

Latvijas Krievu savienībai neesot sarkano līniju, ko nevarētu pārkāpt, tā gatava sadarboties ar visiem politiskajiem spēkiem, ja tiks ievēlēta 13. Saeimā, paudis šīs partijas premjera kandidāts Andrejs Mamikins.

Laikrāžu griešanas murgs drīz beigsies(11)

Beidzot tas murgs ar pulksteņu pagriešanu beigsies! – tā bija viena no biežākajām reakcijām, uzzinot par valdības izvēli atteikties no pārejas uz ziemas laiku.

Staigājot pa Rīgas ielām(1)

Ejot pa Rīgas ielām, svarīgi skatīties, kur soli sper, neaizrauties ar Twitter un Facebook publicētajām bildēm par to, cik jauki kāda atsevišķa vieta saremontēta.

Kontrabandas cigaretes(4)

Neskatoties uz cīņu pret kontrabandu, Latvijā joprojām ir augstākais kontrabandas un viltoto cigarešu īpatsvars Eiropas Savienībā, Šveicē un Norvēģijā – 21,1% no kopējā patēriņa apjoma.

Kaitīgie ķīmiskie elementi rotaļlietās

Ministru kabinets otrdien atbalstīja grozījumus rotaļlietu drošuma noteikumos, paredzot stingrākas prasības atsevišķu ķīmisko vielu izmantošanai rotaļlietu ražošanā.

Niknāk pret viltus ziņām(4)

Latvijā sākta parakstu vākšana, lai noteiktu bargākus sodus par nepatiesas, maldinošas informācijas apzinātu izplatīšanu. Neaiziesim par tālu, apkarojot tos, kuri pasauli uztver citādi?

Artusa partijas reitings(5)

Daudziem pārsteigumu šomēnes radījuši jaunākie partiju popularitātes reitingi, kas vēlētāju atbalsta strauju kāpumu uzrāda aktiera Artusa Kaimiņa pārstāvētajai partijai.

Haizivis Baltijas jūrā(1)

Baltijas jūrā lielā platībā ūdens virsmas temperatūra par vairāk nekā pieciem grādiem pārsniedz ilggadējo vidējo rādītāju, tā ir visizteiktākā novirze no normas šobrīd pasaulē, vēsta dāņu meteorologi.

Latvijas zaļais zelts liesmās

Karstā un sausā laika ietekmē ugunsbīstamība Latvijas mežos ir īpaši augsta. Lai dzēstu kūdras un meža ugunsgrēku Valdgales pagastā, valdība gatava pat lūgt starptautisku palīdzību.

Lielākus "zobenus" aizsardzībai(1)

Pašreizējo valdību veidojošo partiju pārstāvji izteikuši gatavību turpināt palielināt valsts budžeta izdevumus aizsardzībai.

Trampa un Putina samits(13)

Pēc analītiķu vērtējuma Krievijas prezidents Vladimirs Putins būs lielākais ieguvējs no pirmdien Helsinkos paredzētās pirmās divpusējās tikšanās ar ASV kolēģi Donaldu Trampu.

Drūmā demogrāfija(5)

Latvijā pērn bijis trešais lielākais iedzīvotāju skaita kritums Eiropas Savienībā (pēc Lietuvas un Horvātijas), liecina Eurostat publicētie dati.

Boriss un Deivids izkāpj no Brexitvāģa(3)

Satraucoties par Lielbritānijai neizdevīgajiem izstāšanās no ES nosacījumiem, gan ārlietu ministrs Boriss Džonsons, gan Brexit ministrs Deivids Deiviss atkāpušies no amatiem, tāpat autoražotājs Jaguar Land Rover brīdinājis par iespējamu rūpnīcu slēgšanu.

Divi Dziesmu svētku diriģenti

Uz tautastērpos ģērbušos Dziesmu un deju svētku dalībnieku fona īpaši izceļas it kā tuvāk tautai būt gribošo politiķu apsardzes vīri tumšajos uzvalkos

Smieklīgie jociņi par piespiešanu rakt savu kapu(4)

Tiesu spriedumi nebeidz pārsteigt. Vīrietim, kurš nolaupīja nepilngadīgu jaunieti, lika rakt savu kapu un tajā iegulties, Vidzemes rajona tiesa piespriedusi tikai pusotra gada ilgu nosacītu cietumsodu un 220 stundas piespiedu darba.

Ataturka gruvešos

Redžeps Tajips Erdogans vēlēšanās ieguvis mandātu turpināt valdīt, turklāt ar jaunām, daudz lielākām pilnvarām, kuras lielā mērā ir pretrunā tam, par ko savulaik cīnījās mūsdienu Turcijas izveidotājs Mustafa Kemals Ataturks.