Laika ziņas
Šodien
Migla

Zemgus Zaharāns

Cīņa ar varavīksni(18)

Krievijas Sieviešu savienības vadītāja paudusi bažas valsts prezidentam Putinam, ka saldējuma Varavīksne reklāma popularizējot netradicionālās partnerattiecības. Prezidents piekritis, ka šāda propaganda jākontrolē.

Obligātās indulgences komponente(1)

Pretēji politiķu pirms vēlēšanām solītajam ātri vien likvidēt OIK maksājumu tas elektrības rēķinos joprojām sastāda ne mazu summu.

Bēdīgā statistika(2)

Svētdien Latvijā reģistrēti 47 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietuši 15 cilvēki, viens gājis bojā. Bet dienu iepriekš – sestdien – bija 81 ceļu satiksmes negadījums, no kuriem 13 bija cietušie, tajā skaitā dzīvību zaudēja pieci cilvēki.

Akustiskā dekomunizācija(4)

Valdība izlēmusi, ka akustiskā koncertzāle tiks būvēta Kronvalda parkā, vietā, kur šobrīd atrodas kādreizējās Latvijas Komunistiskās partijas Centrālās komitejas ēka.

Taksometru vadītāju protesti

Taksometru vadītāji rīkos protesta braucienus, jo mobilajās aplikācijās pakalpojuma pieteikšanai un apmaksai neievēro likumu un neņem vērā taksometra skaitītāja rādītājus – starpību nākas apmaksāt pašiem vadītājiem.

Metāllūžņi(2)

Kabeļa atslēgšanās starp TEC-1 un Imantas apakšstaciju dēļ otrdienas rītā elektroapgādes traucējumi bija vairāk nekā 160 000 klientu daļā Rīgas un Pierīgas, kā arī Limbažu, Siguldas apkaimē un Ogrē.

Neēdamie ceriņi

Dobeles Ceriņu dārza suvenīru kioskā pārstājuši tirgot ceriņu ziedu ievārījumu. Jo nedrīkst – ceriņu ziedi nav iekļauti Eiropas Komisijas izveidotajā pārtikas katalogā, tātad nav atzīti par nekaitīgiem.

"Putina konstitūcija"(4)

Balsojums par Krievijas prezidenta Vladimira Putina ierosinātajiem konstitūcijas grozījumiem, kas ļaus viņam palikt pie varas līdz 2036. gadam, notiks 1. jūlijā

Grautiņi ASV(6)

Protestu pret afroamerikāņa Džordža Floida nāvi policijas aizturēšanas operācijas laikā piesegā ASV plašumā izvēršas grautiņi, laupīšanas, veikalu demolēšana un marodierisms.

Latvijas meži un starpnieki

Latvijas valsts mežos iegūtā papīrmalka pie skandināviem nonāk ar privāta uzņēmuma starpniecību, kas šajā procesā nopelna, apejot konkurenci.

Spāņu kailgliemezis(4)

Latvijā strauji izplatās invazīvais Spānijas kailgliemezis. Dabas aizsardzības pārvalde sagatavojusi pat speciālu šo kailgliemežu izplatības ierobežošanas plānu.

Aukstais karš

ASV un Ķīnas attiecības sasniegušas zemāko punktu kopš slaktiņa Tjaņaņmeņas laukumā. Izskan brīdinājumi, ka tālākas abu valstu nesaskaņas novedīs pie jauna aukstā kara un būtiski apdraudēs globālo mieru.

Balsošana maskā(3)

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās vēlēšanu iecirkņos obligāti būs jālieto mutes un deguna aizsegs, nosaka Centrālās vēlēšanu komisijas apstiprinātie ieteikumi Covid-19 infekcijas profilaksei.

Zviedrija un vīruss(6)

Zviedrijā, kura atšķirībā no citām valstīm nav īstenojusi ārkārtējus pārvietošanās ierobežojumus, reģistrēts Eiropā lielākais Covid-19 upuru skaits uz miljonu cilvēku.

Apsardze lielveikalos un vīruss(2)

Tiklīdz tika mazināti ierobežojumi, kas saistīti ar izsargāšanos no Covid-19, lielveikalos atkal atsākās pircēju pieplūdums. Uzskatot, ka sērga garām, brīdinājumus būt piesardzīgiem daudzi ignorē.

Vai ķivere ir sertificēta?(5)

Laikā, kad steidzami nepieciešami aizsarglīdzekļi medicīnas personālam un tiek iepirkti tie, kas tirgū pieejami, sākušies strīdi par to, vai nav pārmaksāts, vai prece gana kvalitatīva, pareizi sertificēta u. tml.

Vīruss: Izliekaties, ka manis te nav(1)

Ministru kabinets 7. maijā ārkārtas sēdē lēma Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludināto ārkārtējo situāciju pagarināt līdz 9. jūnijam, vienlaikus lemjot par būtisku dažādu ierobežojumu atvieglošanu.

Bērzu sula maijā(1)

Pēc pavasarīgi siltā laika Latvijā gaidāms sals – tiek prognozēts, ka gaisa temperatūra naktīs noslīdēs līdz pat pieciem grādiem un vietām uzsnigs vairāki centimetri sniega.

Naftas cena(1)

Eiropas Centrālās bankas prognozes rāda, ka Covid-19 pandēmijas raisītās krīzes dēļ naftas cena var palikt zema līdz pat 2022. gadam.

Vīrusa aizsegā cilvēkus čipos?(18)

Lai gan jau sen caur viedierīcēm iespējams izsekot, kur cilvēki pārvietojas, kā izskatās un par ko interesējas, daļa sabiedrības krīt panikā, ka ''vīrusa aizsegā visus sačipošot''.

Turpinām izolēšanos

Ieilgstot vīrusa apdraudējuma krīzei, cilvēki pie tās sāk pierast, daudzi vairs nerespektē aicinājumus ievērot distanci u. tml. Līdz ar to īstais laiks situācijai pielāgot arī oficiālos uzsaukumus un plakātus.

Pārpilnības rags un valdības menedžeris(2)

No daudziem desmitiem miljonu, ko valdība paredzējusi krīzē cietušo uzņēmumu darbinieku atbalstam, izmaksāti nepilni pieci. Ne jau tāpēc, ka nevajag, bet gan tāpēc, ka paredzēti neskaitāmi šķēršļi atbalsta saņemšanai.

Sejas aizsargmaska(2)

Vēl pirms pāris mēnešiem vienkāršas vienreiz lietojamas medicīnas maskas cena bija divi centi. Tagad, pieaugot pieprasījumam, tās uzņēmumi pārdod par 55–66 centiem gabalā.

Neskaidrā nākotne

Pēc Covid-19 krīzes būs nopietni jārunā par alkoholisma mazināšanu, komentējot lēmumu par alkoholisko dzērienu tirgošanu internetā, pauda veselības ministre Ilze Viņķele (A/P).

Cīņa ar jauno koronavīrusu(1)

Kad parādījās Covid-19, tā dēvētajās demokrātiskajās valstīs ironizēja par Ķīnas mobilizēšanos vīrusa ierobežošanai. Nu jādara tas pats, turklāt apstākļos, kad vīrusa izplatība gājusi plašumā.

Lavīna(4)

Saglabājoties mazam ar Covid-19 no jauna saslimušo skaitam, aizvien vairāk cilvēku uzstāj, ka drošības pasākumi esot cilvēku brīvības pārlieku ierobežojoši, ka varot taču atslābt.

Mazo uzņēmumu valdes locekļu krīze

Pašreizējās krīzes smagi skarto uzņēmumu ierindas darbiniekiem gan pienākas dīkstāves pabalsti, taču ne šo uzņēmumu valdēs esošajiem, kas arī varbūt nu paliek bez ienākumiem.

Miljons saslimušo

Cilvēce straujiem soļiem tuvojas miljonam saslimušo ar Covid-19 – kopumā apstiprināti jau vairāk nekā 828 240 inficēšanās gadījumu, bet reģistrēti 41 072 nāves gadījumi, ieskaitot 29 912 Eiropā.