Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +17 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 18. jūlijs
Rozālija, Roze

Karikatūrista skats

Sēņotāju deficīts © DIENA

Šogad meži ir bagātīgāki ar veltēm nekā pērn, tomēr to uzpircēju uzņēmējdarbības apjomi sarūk, ziņo sabiedriskais medijs. Gata Buravcova zīmējums.

Trampa auss © DIENA

Republikāņu ASV prezidenta kandidāts Donalds Tramps sestdien tika ievainots ausī apšaudē vēlēšanu kampaņas mītiņā, un notikušais tiek izmeklēts kā atentāta mēģinājums. Zemgus Zaharāna zīmējums.

Peldēšanas analfabētisms © DIENA

Latvijas Peldēšanas federācijas un biedrības Peldēt droši veiktā aptauja rāda, ka 71% iedzīvotāju nespēj nopeldēt vismaz 200 metrus, bet katrs trešais dzīves laikā ir nonācis dzīvībai potenciāli bīstamā situācijā ūdenī.

Makrona eirošūpoles © DIENA

Eiro kurss attiecībā pret ASV dolāru naktī uz pirmdienu krities, jo finanšu tirgiem vajag laiku, lai "attaptos un reaģētu" uz Francijas parlamenta vēlēšanām, vēsta Financial Times.

Baidens © DIENA

Pirmajā intervijā pēc neveiksmīgajām priekšvēlēšanu debatēm ASV prezidents Džo Baidens noraidīja iespēju izstāties no cīņas par Balto namu: "No cīņas es izstāšos tikai tad, ja man to liks Dievs".

Neizkustināmies pieminekļu direktors © DIENA

Rīgas domei kvoruma trūkuma dēļ šodien neizdevās Rīgas pieminekļu aģentūras direktoru Gunāru Nāgelu pārcelt aģentūras direktora vietnieka amatā. Šaubas par labu pārvaldību izraisot tas, ka viņš pats esot izveidojis aģentūras direktora vietnieka amatu, un pats uz to pieteicies.

Skolotāju motivācija no IZM © DIENA

Izglītības un zinātnes ministrijas darbības bijušas nepietiekamas, lai nodrošinātu izglītības nozarei nepieciešamo pedagogu sagatavošanu un noturību profesijā, secinājusi Valsts kontrole. Zemgus Zaharāna zīmējums.

Oliņš Boliņš un Tramps © DIENA

Demokrātu rindās satraukums par Džo Baidena vājo sniegumu debatēs un viņa izredzēm pārspēt republikāni Donaldu Trampu. Aptaujas rāda, ka arvien vairāk amerikāņu uzskata Baidenu par nepiemērotu prezidenta amatam.

Eko lūpu palielināšana © DIENA

Iepriekšējās nedēļās piedzīvotā lielā karstuma dēļ paaugstinājās arī dažādu lidojošo kukaiņu kodumu skaits cilvēkiem. Jācer, ka gaisa temperatūras krišanās šo tendenci mazinās.

Dzīvības robeža © DIENA

Divās dienās trīs autoavārijās uz Liepājas šosejas dzīvību zaudēja seši cilvēki. Gata Buravcova zīmējums

Nodokļu izmaiņas © DIENA

Vai un kādas nodokļu izmaiņas un kādā virzienā īstenos valdība, šobrīd nav saprotams. Teju kā - "kas uzlēks, tas būs". Zemgus Zaharāna zīmējums.

Pensiju optometrija © DIENA

Latvijā gandrīz puse iedzīvotāju nejūtas droši, kā finansiāli izdzīvos vecumdienās, liecina aptauja.

Makss un Morics vienojas par agresiju © DIENA

Krievijas diktators Vladimirs Putins un Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns trešdien Phenjanā parakstījuši stratēģiskās partnerības līgumu, kas paredz savstarpēju palīdzību agresijas gadījumā, paziņojis Putins. Gata Buravcova zīmējums.

Spiegs un NATO © DIENA

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs paziņojis, ka NATO valstis varētu piemērot stingrākus ierobežojumus Krievijas izlūkdienestu aģentiem, ziņo LETA.

Nedzīvojam Āfrikā © DIENA

Globālās sasilšanas rezultātā Eiropu iecienījuši bīstamie tīģerodi, kas izplata tādas slimības kā tropu drudzis, Zika vīruss un dzeltenais drudzis. Gata Buravcova zīmējums

Zemūdene © DIENA

Gvantanamo līcī Kubā ieradusies ASV karaflotes zemūdene, un tas noticis dienu pēc tam, kad Kubā ieradās Krievijas karakuģi, ziņo LETA. Zemgus Zaharāna zīmējums

Teritoriālā Pandoras lāde © DIENA

Noslēdzot darbu pie grozījumiem Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, Saeimas komisijas vairākums nav atbalstījis ne dažu novadu atjaunošanu, ne atteikšanos no lielo pilsētu un blakus novadu apvienošanas. Gata Buravcova zīmējums.

Eiropa un lācis © DIENA

Nevajag šaubīties par alianses gatavību un spēju aizstāvēt visus sabiedrotos, otrdien Rīgā sacīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Viensliedes Rail Baltica © DIENA

Domājot kā samazināt Rail Baltica būvniecības izmaksas, pirmajā kārtā plānotā divsliežu ceļa vietā apsver iespēju būvēt tikai vienu sliežu ceļu.

Investora burvju lampiņa © DIENA

Par Andrejsalas attīstītājiem sarkanā lampiņa nebija iedegusies nevienai iestādei, intervijā Latvijas Radio atzina Rīgas mērs Vilnis Ķirsis. "Lampiņa iedegusies", ieraugot ieceres vizuālās realizācijas, kur apbūves intensitāte un augstumi neatbilst pašvaldības plāniem. Tas esot parādījis investoru "pārākuma apziņu", piebilda Ķirsis. Gata Buravcova zīmējums

Guļošie saimnieki © DIENA

Saeimas apstiprinātie grozījumi Dzīvokļa īpašuma likumā atvieglos lēmumu pieņemšanas procedūru daudzdzīvokļu ēkās un ir domāti "guļošā vairākuma iekustināšanai", ziņo LETA.

Sanāca tikai sētai © DIENA

Latvijas kopējās izmaksas "Rail Baltica" projektā pirms pieciem gadiem bija lēstas ap 1,9 miljardiem eiro, bet tagad izmaksu daļa pirmajā posmā ir vismaz trīskāršojusies, pēc koalīcijas sanāksmes sacīja satiksmes ministrs Kaspars Briškens. Gata Buravcova zīmējums

Reitings A+ © DIENA

Aģentūra S&P Global Ratings samazinājusi Latvijas kredītreitingu no "A+" līmeņa līdz "A" līmenim, pamatojot, ka Krievijas–Ukrainas karš un reģionālie ģeopolitiskie riski vidējā termiņā turpinās ietekmēt Latvijas tautsaimniecību.

Svaigie politiķi © DIENA

Latvijas politikas veterāns Vilis Krištopans televīzijai apgalvo, ka viņa pārstāvētā partija Latvija pirmajā vietā ir "svaigs un nesasmērējies" politiskais spēks. Gata Buravcova zīmējums

Saldus un koki © DIENA

Valsts kontrole secinājusi, ka revidētajās Alūksnes, Jelgavas, Krāslavas, Saldus un Siguldas novada pašvaldībās kopumā nav informācijas par 63% jeb 5451 hektāru meža resursiem - nav veiktas meža inventarizācijas. Zemgus Zaharāna zīmējums

Vārgais Vivi © DIENA

Augstās temperatūras un noteiktā vilcienu braukšanas ātruma dēļ kavējās vilcieni Tukuma dzelzceļa līnijā.