Laika ziņas
Šodien
Migla

Karikatūrista skats

Expo 2020 © DIENA(1)

Ir apdraudēta Latvijas dalība pasaules izstādē Expo 2020 Dubaijā, vēsta LTV raidījums De facto. Darbu grafiks tā neatbilstošās kvalitātes dēļ vēl neesot apstiprināts, būvniecība vēl nav uzsākta un arī pārējie darbi krietni kavējas.

Latvijas Bankas prezidenta izvēle © DIENA(1)

Uz visiem amatiem politiķi raujas rīkot konkursus, caurspīdīgus iepirkumus, piesaistot arī personāla atlases ekspertus, taču Latvijas Bankas prezidenta vieta ir izņēmums – tā izlikta politiskajā tirgū.

Finansējuma piramīda © DIENA(1)

Sabiedrībā ievērots, ka politiķi, pirms piešķir kādai jomai naudu, vispirms prasa reformas. Izņēmums ir tikai partijas, kas nespējot sakārtoties un reformēties, kamēr nav saņēmušas budžeta naudu.

29 miljonu eiro vērta krājkase © DIENA

Daudzi jau sapriecājās par ziņu, ka tiesa atzinusi par noziedzīgi iegūtiem 29 miljonus eiro un likusi tos ieskaitīt valsts budžetā, tiesa, uz šo naudu pretendē arī Ukraina – tā konfiscēta Ukrainas bijušajām amatpersonām.

Turcija pret kurdiem © DIENA(1)

Esot nemierā ar kurdu centieniem izveidot savu valsti, Turcija pagājušajā nedēļā sāka ofensīvu pret kurdu kaujiniekiem Sīrijas teritorijā.

Brandava e-talons © DIENA(1)

Rīgas sabiedriskā transporta norēķinu sistēma atkarīga no diviem lieliem piegādātājiem, kurus kontrolē ar Aleksandru Brandavu (GKR) saistīts uzņēmējs, vēsta LTV raidījums De Facto.

Caurais batuts © DIENA

Valdībai jādomā par lielāku drošības spilvenu jeb budžeta rezervi, ja mēs gribam dzīvot stabili un negribam piedzīvot ekonomisko šoku, paudusi Fiskālās disciplīnas padomes locekle Inna Šteinbuka.

Latvieši Lielbritānijā pēc Brexit © DIENA

Teju 1,8 miljoni Eiropas Savienības valstu pilsoņu pieteikušies Lielbritānijas pastāvīgā iedzīvotāja statusam pēc Brexit. No Latvijas pilsoņiem saņemti 57 600 iesniegumi.

Vēlēšanu biļetenu feja © DIENA

Deputāti un ministri par gaidāmo budžeta tēriņu daudzkārtējo palielināšanu partiju uzturēšanai runā tā, it kā kāds cits par to būtu lēmis, nevis paši savās interesēs iegrābušies nodokļos nomaksātajā naudā.

Partiju finansēšāna © DIENA

Valdība otrdien atbalstīja grozījumus Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā. Ja arī Saeima tos akceptēs, nākamajos divos gados partiju kasēs no valsts budžeta nonāks vēl četri miljoni eiro.

Rimšēviča lieta © DIENA(2)

Par aiziešanu no darba paziņojusi tiesnese, kam bija iedalīta krimināllieta, kurā par korupciju apsūdzēts Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons.

Domino efekts © DIENA

Ja noziegumos tiks pieķertas kādas augsta ranga Valsts policijas amatpersonas, policijas priekšniekam Intam Ķuzim būs jāatkāpjas, paziņojis iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

Muižnieka mazā uzvara © DIENA(1)

Tiesa apturējusi izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas iniciēto valdības lēmumu, ar kuru Latvijas Universitātes rektora amatā netika apstiprināts Indriķis Muižnieks.

Jaunais partiju finansēšanas modelis © DIENA

Jāņa Bordāna (JKP) vadītās Tieslietu ministrijas sagatavotie likuma grozījumi paredz, ka par katru Saeimas vēlēšanās iegūtu balsi partijas katru gadu saņems 5,5 eiro – gandrīz 7,7 reizes vairāk nekā līdz šim.

Sociālās iemaksas atmaksā lēnām © DIENA(1)

Nestrādājošajiem, lai tiktu pie ārstiem, noteiktos termiņos bija jāveic sociālās iemaksas. Likuma norma atcelta, bet valsts naudu atpakaļ pārskaita nesteidzīgi – pēdējie saņemšot gada beigās.

Vienvirziena interešu konflikts © DIENA

Iepriekšējam FKTK vadītājam divus gadus liegts strādāt bankās, bet līdzšinējai bankas valdes loceklei nav nekādu ierobežojumu kļūt par FKTK vadītāju. Kurš no viņiem var potenciāli vairāk darboties bijušās darbavietas interesēs?

Tūrisma nodeva © DIENA(1)

No 2021. gada Rīgā plānots ieviest tūrisma nodevu, lai gūtu finansējumu Rīgas kā tūrisma galamērķa attīstībai un popularizēšanai. Rīgas Tūrisma attīstības biroju tikmēr skāris skandāls par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu.

Neuzvaramais OIK © DIENA

Joprojām nav skaidrs, kādā veidā varētu nodrošināt obligātās iepirkuma komponentes (OIK) likvidāciju, lai gan šis uzdevums ir viena no prioritātēm Kariņa valdības deklarācijā.

Pārsteigums! © DIENA

Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas pārbūve Rail Baltica projekta ietvaros, izrādās, izmaksās divreiz vairāk, nekā tika lēsts vēl pirms pāris gadiem, – nevis toreiz plānotos 200 miljonus eiro, bet 430 miljonus eiro.

Džonsona priekšlikumi © DIENA(1)

Bez rakstiskiem priekšlikumiem no Lielbritānijas ne par kādu progresu izstāšanās sarunās nav iespējams runāt – paudis Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers.

Uzlidojums naftas cenām © DIENA(2)

Nedēļas nogalē Saūda Arābijā notikušā dronu uzbrukuma dēļ pasaulē strauji pieaugušas naftas cenas. Palielinājies arī risks, ka reģionā varētu tikt īstenotas starptautiskas militāras operācijas.

Atkāpies! © DIENA(1)

Latvijas Pašvaldību savienība pieprasījusi vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces demisiju, tādējādi paužot neapmierinātību ar reģionālās reformas gaitu.

Taksi? © DIENA(1)

No 15. septembra lidostas Rīga noteiktajā speciālajā zonā taksometru pakalpojumus drīkst sniegt tikai tie pārvadātāji, kas izpildījuši likumā noteiktās paaugstinātās prasības un saņēmuši īpašas licences.

Bezvienošanās Brexit problēmas © DIENA(1)

Kā liecina beidzot oficiāli publiskotais ziņojums, britu valdība labi zina, kādas problēmas būs bezvienošanās Brexit gadījumā, bet tik un tā stūrē uz to, solot, ka viss būšot labi.

Hibrīdkara veikals © DIENA(3)

Sašutumu sabiedrībā raisa Timati veikala sortimets Alfā, kur ir krekli ar Putinu un Rossijskaja armija, taču ne tas, ko rāda kaimiņzemes TV. Sanāk, ka ļaujam reklamēt to, ko neatļaujam tirgot?

"Tīrīgas" žņaugos © DIENA

Iebilstot pret monopolstāvokli atkritumu apsaimniekošanas jomā, Konkurences padome uzdevusi pagaidām turpināt līdzšinējo kārtību, lai arī par 88% pakalpojuma sniedzēji ir tie paši.