Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Karikatūrista skats

Cietais cepumiņš Junkers © DIENA(2)

ASV prezidents Donalds Tramps Eiropas Komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru nodēvējis par "cietu cepumiņu", kurš padevies ASV spiedienam pārrunāt tirdzniecības līgumu.

Eksporta modeļi diasporai © DIENA(2)

Daudziem ir pārsteigums, ka politiķi ārzemēs rīkotajās priekšvēlēšanu debatēs ir dāsnāki ar solījumiem nekā līdzīgos pasākumos Latvijā.

Pašportreti jācenzē © DIENA(3)

Ar daudziem nesaprotamām Eiropas Savienības Vispārīgās datu aizsardzības regulas prasībām cilvēki tik ļoti sabaidīti, ka aizvien vēl bieži sastopami tās piemērošanas pārspīlējumi, secinājuši datu aizsardzības speciālisti.

Kalpos bez maksas © DIENA

No amata gāztā Aglonas novada domes priekšsēdētāja Ingūna Barkeviča atteikusies no atlīdzības par deputātes pienākumu pildīšanu, lai varētu iegūt bezdarbnieces statusu.

Spiegu pazemes alas © DIENA(8)

Latvijas Aizsardzības ministrija veidos komisiju, kas vērtēs, vai Igaunijā aizdomās par spiegošanu aizturētā aizsardzības spēku virsnieka darbība ir atstājusi ietekmi uz Latvijas drošību.

Zemessarga lukturītis © DIENA(9)

Vērīgi zemessargi esot pamanījuši, ka viņiem izdodamo lukturīšu cena par 50 eiro atšķiras no analoga, ko var iegādāties mazumtirdzniecības veikalā.

Tirgus sporta spēļu čempioni © DIENA(1)

Kā liecina amatpersonas deklarācija, Rīgas domnieks, bijušais olimpietis, kanoe airētājs Jefimijs Klementjevs Rīgas Centrāltirgū strādājis par direktora vietnieku sporta jomā.

Uz citu ostu © DIENA

Itālija aicina ieviest rotācijas kārtību ostām, kurām jāuzņem kuģi ar Vidusjūras migrantiem, lai bēgļu slogs pārdalītos arī Francijai, Spānijai, Grieķijai un Maltai.

Pāri tūkstotim © DIENA(3)

Šā gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar 2017. gada otro ceturksni, mēneša vidējā bruto darba samaksa sasniedza 1004 eiro par pilnas slodzes darbu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Neventilētā siltināšana © DIENA(1)

Prasību ieguldīt līdzekļus skolu ēku siltināšanā nu nomainījusi jauna aktualitāte – uzstādot plastmasas logus koka logu vietā, nav padomāts par papildu ventilācijas nepieciešamību.

Pa straumi © DIENA

Centieni laikus pabrīdināt premjeru, ka viņa politiskajam domubiedram draud nepatikšanas, liek domāt, ka KNAB priekšnieks Jēkabs Straume gatavs laipot starp dažādām interesēm, lai tikai noturētos krēslā.

Arī uzvarētājus soda © DIENA(2)

Nav teikts, ka uzvarētājus nesoda. Divus ASV prezidentam Trampam tuvus cilvēkus tiesa nupat atzinusi par vainīgiem smagos finanšu noziegumos. Sodi sekos.

Interneta troļļi © DIENA(2)

Facebook paziņojis par 652 lapu, grupu un kontu slēgšanu sociālajos tīklos Facebook un Instagram, pēc izpētes secinot, ka tos veidojuši un uztur tā dēvētie interneta troļļi.

Sarkanā līnija Mamikins © DIENA(15)

Latvijas Krievu savienībai neesot sarkano līniju, ko nevarētu pārkāpt, tā gatava sadarboties ar visiem politiskajiem spēkiem, ja tiks ievēlēta 13. Saeimā, paudis šīs partijas premjera kandidāts Andrejs Mamikins.

Iebalzamēšanas recepte © DIENA(1)

Izpētot Turīnas muzeja mūmiju, eģiptologiem izdevies atklāt līdz šim senāko iebalzamēšanas ziedes recepti – mumifikācijas process noticis 3600 gadu pirms Kristus.

Budžeta līdzsvara problēmas

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola paudusi, ka kolēģu sasolītajam skolotāju, mediķu, tiesnešu, tiesu darbinieku un prokuroru algu pieaugumam nākamajā gadā valsts budžeta naudas var nepietikt.

Staigājot pa Rīgas ielām © DIENA(1)

Ejot pa Rīgas ielām, svarīgi skatīties, kur soli sper, neaizrauties ar Twitter un Facebook publicētajām bildēm par to, cik jauki kāda atsevišķa vieta saremontēta.

Pa OIK stabu uz Saeimu © DIENA(1)

Liela daļa partiju priekšvēlēšanu programmās apņēmušās izcīnīt uzvaru OIK – obligāto maksājumu par atjaunojamajiem energoresursiem un koģenerāciju. Ja tautai tas netīk, jāsola likvidēt.

Galamērķis – nogrimt © DIENA

13. Saeimas vēlēšanām pieteikti 16 saraksti, uz 100 vietām parlamentā ir kopumā 1470 pretendentu. Lielākā cīņa partijām un to apvienībām būs par 5% balsu barjeras pārvarēšanu.