Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Karikatūrista skats

Vakcinācijas pase © DIENA(4)

Domājot par ceļošanas ierobežojumu mazināšanu, Eiropas Savienībā sākušās diskusijas par digitālas vakcinācijas pases radīšanu.

Aivara zīmīte Ventspilij © DIENA(9)

Tā kā pirmās instances tiesas spriedums tiks pārsūdzēts un tātad nestāsies spēkā, Aivars Lembergs saglabā pašvaldības deputāta un domes priekšsēdētāja statusu un var startēt arī gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās.

Zemesgrāmata © DIENA(2)

Blēži – nesodīti, tiesa soda "malējo". Par noziedzīgi iegūtu tiesa atzinusi un konfiscējusi mākslinieka Vilipsona pirkto dzīvokli. Vilipsons to bija iegādājies labticīgi, nezinot, ka iepriekšējie īpašnieki krāpušies.

Garais frizieru pieraksts © DIENA(1)

Valdība noskaņota ļaut no 1. marta klātienē saņemt friziera, manikīra un pedikīra pakalpojumus. To uzzinot, cilvēki steidz pieteikties frizieru salonos, tur pieraksta rindas veidojas jau nedēļām garas.

Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem © DIENA(1)

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) paudis satraukumu par to, cik strauji iztērējas budžetā rezervētie līdzekļi neparedzētiem gadījumiem: ''Pieprasījumi sāk augt ģeometriskā progresijā.''

Paņemt bulli aiz ragiem © DIENA

"Nepieņemami ir gaidīt, kad informācija parādīsies e-veselībā, tāpēc aicinu agresīvi paņemt bulli aiz ragiem. Birojam ir visas pilnvaras prasīt pilnas atskaites," Vakcinācijas biroja vadītājai Juhņēvičai paudis premjers Kariņš.

Vismaz nav kovids! © DIENA(6)

Apmeklētāju skaita limitēšana veikalos Covid-19 mazināšanai raisījusi situāciju, kad pie pārtikas veikalu ieejām cilvēki ziemas salā stāv rindā. Covid-19 tā nedraud, bet apsaldēšanās gan.

Pasaules hokeja čempionāta burbulis © DIENA

Hokeja 2021. gada pasaules čempionāts Rīgā tikšot rīkots pēc "burbuļa" principa – lai mazinātu Covid-19 izplatības riskus, čempionāta norisē iesaistītās personas būs izolētas no pārējās sabiedrības.

Vakcīnu rindas © DIENA

Lai gan vakcīnas valstī vēl iztrūkst, vakcinācijai pret Covid-19 jau veidojas vairākas pieteikumu rindas – internetā, telefoniski, pie ģimenes ārsta, īpaši svarīgo cilvēku jeb VIP sarakstā utt.

Brīvdabas frizētava © DIENA

Ārkārtējās situācijas laikā matu griešana svaigā gaisā mežā ir atbalstāma – tā Covid-19 ierobežošanas stratēģiskās vadības grupas sēdē paudis veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Vakcinācijas biroja talismans © DIENA

Lietuvā un Igaunijā jau sāk vakcinēt skolotājus, bet pie mums sāk plānot prioritārās grupas, kā viedokļu līderi, mācītāji... Varbūt Vakcinācijas birojam vajag atbilstošu talismanu?

Uzmanību! Bīstams maksājums! © DIENA(11)

Nacionālās apvienības ideja krīzes laikā izmaksāt vienreizēju 500 eiro pabalstu ģimenēm ar bērniem citās partijās uztverta kritiski – tas varot būt bīstami, jo daudzi neprotot pārvaldīt tik lielus līdzekļus.

Uz skolu vai mājās? © DIENA

Pirms nedēļas otrdienā Izglītības un zinātnes ministrija paziņoja, ka 1. un 2. klases skolēni ar 8. februāri varēs doties uz skolu. Trešdien skaidroja, kā tas notiks. Bet piektdienas pēcpusdienā valdība lēma to vēl neļaut.

Ceturtā luksofora gaisma © DIENA(2)

Veselības ministrija rosina Covid-19 ierobežojumiem ieviest ''luksofora principu''– četras kritēriju grupas, pēc kā noteikt ierobežojumus. Varbūt arī ielās ieviest ceturto – ''vēl vairāk aizliegts!'' – gaismas signālu?

Par cilvēcīgu Latviju © DIENA(2)

Oficiāli reģistrēts jauns partijas KPV LV nosaukums – Par cilvēcīgu Latviju (PCL). Pirmā asociācija gan ar kādreizējo Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā (PCTVL)...

Neapturamais imports © DIENA(2)

Pēdējās septiņās nedēļās Latvijā Covid-19 visvairāk ievests no Lielbritānijas, Vācijas un Krievijas, liecina valdībai iesniegtā Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

Mednieka uzdevums © DIENA(1)

Pret mednieku, kurš klajā laukā nošāva tuvējo māju iedzīvotāju, policija ierosinājusi kriminālprocesu nevis par slepkavību vainu pastiprinošos apstākļos, bet gan par prettiesisku nonāvēšanu aiz neuzmanības.

Vakcīnu veikals © DIENA

Lai arī vakcīnas pret saslimšanu ar Covid-19 ir vairākas un tās būtiski atšķiras, vakcinācijas biroja vadītāja ir paudusi, ka cilvēki varēs izvēlēties vakcīnas saņemšanas laiku, bet ne vietu un vakcīnas veidu.

"Kādi mūsu sistēmā strādājošie" © DIENA

Valdības vadītājs sācis meklēt vainīgo tajā, ka "kādi mūsu sistēmā strādājošie" lēmuši valstij iepirkt vien 97 500 vakcīnu Latvijai pirmajā piegājienā pieejamo 800 000 Pfizer vakcīnu vietā.

Grāmatu tirdzniecības aizliegums © DIENA(3)

Ņemot vērā valdības izvairīšanos no dialoga ar tirdzniecības nozari, tirgotāji nolēmuši vērsties Satversmes tiesā, apstrīdot cīņā ar Covid-19 izplatību noteiktos ierobežojumus.

Piliens jūrā © DIENA

Pirmdien pirmo poti pret Covid-19 saņēmuši 16 cilvēki, bet otro – 645. Piliens jūrā. Tiek lēsts, ka, tādos tempos turpinot, 70% iedzīvotāju vakcinēti būs tikai pēc padsmit gadiem.

Hakeri © DIENA

Pirmdienas, 25. janvāra, rītā tika ziņots, ka platforma E-klase piedzīvojusi apjomīgu kiberuzbrukumu, taču tās pamatfunkcijas nav traucētas, lai gan skolēniem varētu būt problēmas ar videosaziņu.

Rīgas domnieki silda ekonomiku © DIENA(2)

Rīgas domē plāno algu palielināšanu domes priekšsēdētājam, priekšsēdētāja vietniekiem, komiteju vadītājiem un deputātiem, tās neiesaldējot kā atsevišķās citās pašvaldībās un valsts iestādēs.