Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Karikatūrista skats

Neauglīgā optimizācija © DIENA

Saeimas komisijā secināts, ka skolu tīkla optimizācijas darbi notikuši "uz papīra", pretēji solītajam tie nav devuši nepieciešamo finansiālo ietaupījumu, ko varētu novirzīt pedagogu atalgojumam.

Ēnainā diena © DIENA

Ēnas šonedēļ sekoja teju vai ikvienam – sākot ar Dienas fotogrāfu un beidzot ar premjeru un Valsts prezidentu

Jaunais partiju finansēšanas modelis © DIENA(4)

Tieslietu ministrijas darba grupa rosina līdz 190 000 eiro gadā palielināt valsts finansējumu katrai partijai, kas pārvar 2% barjeru Saeimas vēlēšanās, un paredzēt budžeta piemaksas par partiju biedru skaitu.

Niekus viegli risināt © DIENA(1)

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits atradis galveno problēmu savā pārraudzībā esošajā jomā. Nevis ceļu bedres vai vilcienu iepirkumi, bet gan tas, ka šoferiem līdzi jāvadā vadītāja apliecība.

Vēl viena neiespējamā misija? © DIENA

Partijas sākušas meklēt pretendentus uz Valsts prezidenta amatu. Atceroties, cik grūti gāja ar vienošanos par valdības vadītāju, atrast tādu, kurš gūs vairākuma atbalstu, atkal ir kā neiespējamā misija.

Padzītais Gobzems © DIENA(12)

KPV LV valde pirmdien nolēma izslēgt no partijas Saeimas deputātu Aldi Gobzemu. Aizejot viņš izteicās, ka, lai tiktu pie varas, veidošot "jaunu veidojumu".

Melu plūdi © DIENA(7)

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome uz trim mēnešiem aizliegusi pārraidīt programmu Rossija RTR Latvijas teritorijā. Kaimiņvalsts propagandas ar to kļūs mazāk?

Medību kaislības © DIENA(1)

Diskusijas laikā par medību jautājumiem deputāts Jānis Vitenbergs (KPV LV) izpelnījies Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (NA) aizrādījumu par kolēģes dzimuma akcentēšanu.

OIK likvidēšana © DIENA

Par spīti KPV LV solījumiem OIK likvidēt trīs mēnešu laikā, šīs partijas virzītais ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro pēc iepazīšanās ar dokumentiem secinājis, ka nav tik vienkārši.

Galvenais ir pasniegšanas veids © DIENA

Valdība 2019. gada budžeta projektu Saeimā iesniegs šā gada 8. martā – paredz valdības otrdien apstiprinātais 2019. gada valsts budžeta sagatavošanas grafiks.

Prēmijas par draugiem © DIENA

"Atved draugu un saņem prēmiju!" – šādu akciju ieviesusi Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca cerībā piesaistīt mediķus darbam slimnīcā, vēsta LTV raidījums Panorāma.

Valdības dilemma © DIENA

Līdz ar valdības apstiprināšanu sarosījušies Lattelecom un LMT privatizācijas prasītāji ar Rubesu priekšgalā. Gan jau ministriem naudu solījumu pildīšanai vajadzēs un arī citus vēl valstij piederošos uzņēmumus rosinās iztirgot.

Brūkošie balkoni © DIENA

Tuvāko gadu laikā jāatjauno teju visu padomju laikos celto ēku balkoni, teikts pēc Ekonomikas ministrijas pasūtījuma veiktajā pētījumā.

Kariņa tortīte © DIENA(3)

Ar lielām pūlēm un arī upuriem Kariņa valdības torte beidzot gatava. Pirmais iespaids, ka salīmētas kopā visai nesaderīgas sastāvdaļas, bet gan jau redzēsim, kā "garšos".

Jaunā CSDD kampaņa © DIENA(6)

Aizvien biežāk tiek piedzīvotas autotransporta sadursmes ar meža zvēriem, turklāt nereti ar bēdīgām sekām. Arī šādā gadījumā infrastruktūras sakārtošanas vietā izlīdzēsies ar informatīvo kampaņu?

Padomnieks demogrāfijas jautājumos © DIENA(34)

Ir atrasts kompromiss par demogrāfijas lietu pārraudzību – 13. Saeimā neievēlētais politiķis Imants Parādnieks (NA) kļūšot par premjera Krišjāņa Kariņa (JV) padomnieku demogrāfijas jautājumos.

Mežonīgā Brexit laiki

Francija paziņojusi, ka izveidojusi īpašu 50 miljonu eiro lielu fondu neparedzētiem izdevumiem, lai investētu ostās, lidostās un pasākumos, kas aizsargātu franču zvejnieku intereses "mežonīgā Brexit" gadījumā.

Cietuma pasts © DIENA(1)

Aizliegti priekšmeti un vielas Latvijas cietumos tiek iešautas ar lokiem, arbaletiem un "kartupeļu lielgabaliem", pavēstījis Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka vietnieks Māris Stivrenieks.

Amizantās atrunas © DIENA(1)

Valsts policija sākusi sodīt autovadītājus, kuri braucot lieto mobilos tālruņus. Starp pieķertajiem ir arī tādi, kas atrunājas, ka tālruni nelietojot, vien turējuši pie auss.

Vēlēšanu solījumu grozs © DIENA

Jaunās valdības partijām priekšvēlēšanu solījumu pildīšana būs jāpārceļ uz nākamo gadu, jo šī gada budžetā neesot iespējams paredzēt tik lielas papildu izmaksas.

Negoda ordenis © DIENA

Laikā, kad dāsni tiek piešķirti ordeņi un pirktas godazīmes, kā arī aktuāls vēl ir "čekas maisu" saturs, varbūt lietderīgi būtu ieviest arī negoda zīmi, līdzīgi kā ir Zelta avenes balva sliktākajām filmām Holivudā.

VID vadītāja skrējiens © DIENA

Konkursā par piemērotāko kandidātu Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja amatam atzīta Ieva Jaunzeme. Aizejošā valdība iecelt viņu amatā neuzdrošinās, savukārt jaunā – visdrīzāk gribēs pati izvērtēt.

Kā vieglāk "iezāģēt"? © DIENA(5)

Jau pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas ir bijuši mēģinājumi "papildināt" tā dēvētos čekas maisus, paudis Totalitārisma seku dokumentēšanas centra konsultants Indulis Zālīte.

Zem lupas e-veselība © DIENA(3)

Par e-veselības projektā ieguldītajiem padsmit miljoniem priecāties pagaidām pamats ir vien daudzajām privātfirmām, kam bijusi iespēja katrai savu daļu šī projekta naudas apgūt.

Pretdronu sistēmas gaidot(1)

Londonas lidostas iztērējušas vairākus miljonus mārciņu, lai aizsargātu gaisa telpu no droniem pēc tam, kad to dēļ trīs dienas tika paralizēta Getvikas lidostas darbība. Vai sagaidāmas vienotas prasības par pretdronu sistēmām?

Sapinušies solījumos © DIENA(1)

Lai gan pirms vēlēšanām politiķi solīja OIK "tūlīt, tūlīt" likvidēt, tika imitēta aktīva rosība attiecīga lēmuma gatavošanā, nu valdībā nonākuši plāni šo darbu pabeigt līdz 2022. gadam.