Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Karikatūrista skats

Augstskolu reforma © DIENA

Reformas izglītības jomā tiek īstenotas ar spridzināšanas metodi – intervijā Dienai paudis LLU studiju prorektors profesors Aigars Laizāns.

Gultas Covid slimniekiem © DIENA

Pārorganizējot pakalpojumu sniegšanu, būtu iespējams iegūt ap 1000 gultas vietu infekciju, tai skaitā Covid-19, slimniekiem, taču tas notiktu uz citu pacientu rēķina – paudusi veselības ministre Ilze Viņķele.

Kariņš un VM plāns(1)

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš paudis bažas par to, ka Veselības ministrijas sagatavotais Covid-19 ierobežošanas plāns nav saprotams.

Vai Kaimiņš iekritīs © DIENA(2)

KNAB atkal rosina apsūdzēt deputātu Artusu Kaimiņu. Šoreiz par grāmatvedības dokumentu viltošanu mantkārīgā nolūkā. Iepriekš viņam pārmeta nelikumīga politiskās organizācijas finansējuma pieņemšanu lielā apmērā.

Ne publisks, ne privāts © DIENA

Tieslietu ministram šonedēļ nācās taisnoties par kāda padotā vēstīto, ka uz dievkalpojumiem Covid-19 pulcēšanās ierobežojumi neattiecas, jo tie neesot uzskatāmi ne par privātu, ne publisku pasākumu.

Neesmu aita, lai mazgātu rokas © DIENA

Pat neskatoties uz straujo saslimstības līmeņa pieaugumu, atrodas pilsoņi, kuri uzskata, ka elementāras epidemioloģiskās piesardzības prasības ir viņu tiesību un brīvības pārkāpums.

Mūziķi krīzē © DIENA

Pašnodarbināto mūziķu biedrība izplatījusi paziņojumu, kurā aicina Covid-19 pandēmijas laikā neieviest jebkādas izmaiņas nodokļu režīmos.

KPV LV priekšvēlēšanu kampaņa © DIENA(2)

Kā vēsta TV3 raidījums Nekā personīga, KPV LV Rīgas domes priekšvēlēšanu kampaņu par 126 000 eiro veidojis ēdināšanas uzņēmums bez pieredzes politikā. Politiķiem, tā teikt, sakarināja makaronus uz ausīm...

Pašmāju viltus ziņas © DIENA(1)

Covid-19 otrā viļņa laikā mazāk ir organizētas dezinformācijas, taču daļa sabiedrības emociju iespaidā pati aktīvi rada un izplata nepatiesu informāciju – paudis NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts.

Maskās grūti elpot © DIENA(1)

Nevis sejas aizsargmaska, bet gan Covid-19 pneimonija ierobežo tavu brīvību – paudusi reanimatoloģe anestezioloģe Inga Krupnova. "Nav grūti paelpot 15 minūtes maskā, veicot pirkumus veikalā, grūti ir elpot ar Covid-19 pneimoniju."

Skolēnu brīvlaiks © DIENA

Valdība par nedēļu pagarinājusi daļas skolēnu rudens brīvlaiku. Turpmākās divas nedēļas būs kritiski svarīgas Covid-19 apkarošanā – paudis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Mikrouzņēmumu izkausēšana © DIENA(4)

Valdība nolēmusi likvidēt mikrouzņēmumus. Tie glāba valsti pēc iepriekšējās krīzes, kad svarīgi bija mazināt ēnu ekonomiku, nu valdības prioritāte ir vien lielāki nodokļu ieņēmumi no visiem maksātājiem.

Gaidītākā Ziemassvētku dāvana © DIENA(1)

Covid-19 vakcīna, visticamāk, parādīsies gada beigās – paudis Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Citi rekordi © DIENA

Laikā, kad daudzas sporta sacensības nenotiek, aizvien jauni rekordi arvien biežāk tiek fiksēti citā jomā – cilvēku saslimšanā ar Covid-19.

Aiz maskas izvilksim © DIENA(1)

Strauji palielinājies to cilvēku skaits, kuriem konstatēts Covid-19. Premjers mierina, ka paglābšanās no šīs sērgas esot katra paša rokās, tajā skaitā lietojot sejas aizsegu sabiedriskajā transportā.

Vidi saudzējošais nodoklis © DIENA(2)

Valdība iecerējusi no 2021. gada ieviest papildu nodokli par lietotu vieglo automobiļu reģistrāciju Latvijā. Automašīnām līdz desmit gadiem tas būtu zemāks nekā vecākām par desmit gadiem.

Gaisa piesārņojums © DIENA(1)

Krievijas mežu ugunsgrēku dēļ gaisā virs Baltijas valstīm līdz ļoti bīstamai robežai paaugstinājās sīko cieto daļiņu koncentrācija. Lietuvā jau savlaicīgi cilvēki brīdināti ar telefona īsziņām, bet Latvijā – pēdējā brīdī izlaižot preses relīzi.

Varbūt vēl kādu padomnieku? © DIENA(1)

Domnieku padomnieki. Pirmajā Rīgas domes sēdē tobrīd vēl Rīgas mēra amata kandidāts Mārtiņš Staķis (APP) atklāja, ka Rīgas mēram un viņa vietniekiem kopumā būs 11 padomnieku.

Covid-19 sprādziens © DIENA(3)

Pēdējās dienās strauji pieaudzis no jauna reģistrēto saslimšanas ar Covid-19 gadījumu skaits, daudz vairāk tiek veikti Covid-19 testi un aug arī slimnīcās ievietoto Covid-19 pacientu skaits.

Erdogans un NATO © DIENA(3)

NATO dalībvalsts Turcija jau atkal iesaistījusies kārtējā konfliktā – tagad palīdz Azerbaidžānai teritoriālā strīdā ar Armēniju. Pārējās NATO valstis, ieskaitot ASV, par to klusē kā ūdeni mutē ieņēmušas...

Ministriju Covid-19 pretrunas © DIENA(2)

Kamēr ekonomikas ministrs ceļ trauksmi, ka ierobežojumu saistībā ar Covid-19 dēļ cieš ekonomika, veselības ministre pauž, ka ekonomika cietīs vēl vairāk, ja nebūs striktu pasākumu slimības ierobežošanai.

30 kilometri stundā? © DIENA(6)

Ceļu satiksmes drošības padomes domnīcā piektdien, 2. oktobrī, pārrunās priekšlikumu samazināt atļauto braukšanas ātrumu apdzīvotās vietās līdz 30 kilometriem stundā.

Kurš ir īsts nabags? © DIENA(2)

Lai ar sociālo iemaksu nesodītu mazo algu saņēmējus, valdība meklē veidu, kā atšķirt viņus no tiem, kuri nemaksā nodokļus, LTV paudis premjerministrs Krišjānis Kariņš (Jaunā Vienotība).

Evolucionārais pakāpiens © DIENA

Valdība rosina noteikt, ka valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu minimālais apmērs būs apmēram 170 eiro mēnesī. Tas varētu attiekties arī uz personām ar nelieliem ienākumiem vai vispār bez ienākumiem.

Forevers © DIENA(2)

Vīruss desu fabrikā! Gaļas pārstrādes uzņēmumā Forevers konstatēti uzreiz 19 saslimšanas gadījumi ar Covid-19. Uzņēmums apliecina, ka pārtikas produkti ir veselībai droši un ar to starpniecību Covid-19 pārnese nav iespējama.

Saskaņa šķeļas © DIENA(4)

Izskatās, ka partijā Saskaņa iestājies sabrukums – pirms nedēļas no tās izslēdza bijušo ''politisko lokomotīvi'' Dombrovski un deputāti Švecovu, nu Saeimas frakciju pametusi deputāte Papule.

Baltkrievijas robeža © DIENA(6)

Baltkrievijas prezidents Lukašenko cenšas novērst uzmanību no valstī nerimstošajiem protestiem, paužot, ka steidzami jāstiprina robeža ar Lietuvu, Poliju un Ukrainu, kuras, viņaprāt, kļūstot pārāk agresīvas.