Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +14 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Karikatūrista skats

Dzeloņstieple par īsu © DIENA

Pagaidu žoga ierīkošana uz Latvijas-Baltkrievijas robežas varētu aizkavēsies, jo uzņēmums, kam ir jāpiegādā dzeloņstieples, to izdarīt nevar, jo Latvijai rezervētās dzeloņstieples nopirkusi Lietuva.. Līdz piektdienai uzņēmums piedāvāja piegādāt 12 kilometrus žoga. Aģentūra pasūtījusi 111 kilometrus.

Vakcīnu tūrisms © DIENA(2)

Krievijas tūrisma aģentūras sākušas piedāvāt jaunu pakalpojumu: vakcinācijas tūres uz Eiropu, lai ceļotāji varētu saņemt starptautiski atzītu vakcīnu pret Covid-19. Krievu tūristi par vienu poti esot gatavi maksāt pat 580 eiro un vairāk.

Vienotā Krievija un vēlēšanas © DIENA(1)

Krievijas prezidenta Vladimira Putina atbalstītā valdošā partija Vienotā Krievija pārliecinoši uzvarējusi Valsts domes vēlēšanās, saglabājot konstitucionālo vairākumu

Lēnāk pār tiltu

Valsts kontrole veica revīziju 11 pašvaldībās, konstatējot, ka no šo pašvaldību īpašumā esošajiem 332 tiltiem par vismaz 98 tiltu drošību pārliecības nav.

Zaļā kursa cena © DIENA(4)

Eiropas Komisija ir sagatavojusi priekšlikumus, kā sasniegt emisiju samazināšanas mērķus, bet tie vēl ir agrīnās diskusijas stadijā starp dalībvalstīm un Eiropas Parlamentu. Taču jau tagad izskan bažas, ka Eiropas "zaļajam kursam" var būs nepatīkami blakusefekti, piemēram, enerģijas cenu kāpums.

Pabalsti daudzbērnu ģimenēm © DIENA(6)

Daudzbērnu vecāku sašutumu izraisījis Jelgavas domes lēmums ēšanu izglītības iestādēs un pulciņus apmaksāt tikai tām daudzbērnu ģimenēm, "kurām tas nepieciešams".

Ministrs © DIENA

Sarunās ar politiķiem un tiesību speciālistiem var saklausīt daudz neizpratnes par Valsts prezidenta Egila Levita Saeimai nule pieteikto iniciatīvu atjaunot Latvijā valsts ministrus.

Gobzema jaunais sākums © DIENA

Saeimas deputāti Aldis Gobzems (LK) un Karina Sprūde (LK) atkal ir pievienojušies savai sākotnējai Saeimas frakcijai, aģentūru LETA informēja Neatkarīgo (iepriekš KPV LV) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo.

Misija - Sāls 2045 © DIENA

Valdība 31. augustā apstiprināja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras sagatavoto "misiju pieeju" Latvijas tēla veidošanai. Pirmā misija būšot Jūra 2030, kas esot iestāšanās par saldūdens pieejamību ikvienam planētas iedzīvotājam.

Caur sidraba birzi gāju © DIENA(3)

Mežaparka Lielās estrādes būvniecībā pašvaldība pārmaksājusi par būvnieku algām, starpsienām, grīdu, brāļu Kokaru zāles akustiskajiem griestiem un citām pozīcijām, aģentūru LETA informēja Rīgas domes deputāts Valters Bergs.

Pēdējais mirklis pirms ierobežojumiem © DIENA

"Pēdējais mirklis", kad Latvijā būtu jānosaka jauni Covid-19 izplatības ierobežojumi, ir 1. oktobris. To ceturtdien, 2. septembrī, Covid-19 ierobežošanas stratēģiskās vadības grupas sēdē atzina veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Melnā skaistumkopšana © DIENA

Valsts ieņēmumu dienests ziņo, ka apturējis "aplokšņu algu" izmaksu skaistumkopšanas salonu ķēdē, kaitējums valsts budžetam – 840 000 eiro.

Elektrības cena © DIENA

Rīt stājas spēkā jauna kārtība, kā valsts piešķir atlaides par elektrību trūcīgajiem, personām ar invaliditāti un daudzbērnu ģimenēm. Elektrības cenu kāpuma dēļ reālais valsts atbalsts ģimenēm gan var izrādīties mazāks nekā iepriekš.

Afgāņu Noasa šķirsts © DIENA

Vairākas Eiropas valstis un Kanāda ceturtdien paziņojušas, ka noslēdz cilvēku evakuāciju no Kabulas lidostas Afganistānā.

Covid-19 tests © DIENA

Saeimas prezidijs un frakciju padome vienojās, ka nevakcinēti vai Covid-19 nepārslimojuši deputāti klātienes sēdēs varēs piedalīties ar negatīvu Covid-19 testu.

Levits un prettrokšņu siena © DIENA(5)

Valsts prezidenta kanceleja vērsusies Rīgas domē ar lūgumu samazināt Rīgas pilī dzirdamo Vanšu tilta satiksmes trokšņu līmeni. Viens no projektēšanas uzdevumiem būs prettrokšņu sienu iestrāde.

Viedā Rīgas ērce © DIENA

Desmit gados e-talona sistēmas uzturēšana Rīgai izmaksājusi ap 200 miljoniem eiro; plāno modernizēt biļešu sistēmu.

Baidena īkšķis © DIENA(1)

ASV prezidenta Baidena popularitātes reitings šonedēļ nokritās zem 50%, pēc Afganistānas valdības krišanas talibu kaujinieku ofensīvā divas nedēļas pirms Baidena noteiktā termiņa visu ASV karavīru izvešanai no Afganistānas

Virtuālā pote neaizsargā © DIENA

Aizvadītajās brīvdienās policija ir atklājusi vēl vienu vakcinācijas vietu, kurā tika organizēta fiktīva Covid-19 vakcinācija, un aizturējusi divas personas