Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Karikatūrista skats

Bordāns torpedēts © DIENA(6)

Par to, ka trīs partijas nolēmušas apturēt (faktiski – pārtraukt) sarunas par dalību Jāņa Bordāna veidotajā valdībā, publiski paziņoja Attīstībai/Par! līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Ātrajiem trūkst darbinieku © DIENA(1)

Radīt haosu nav liela māksla, vadītāja māksla ir situāciju vākt un organizēt – tā Veselības ministre Anda Čakša (ZZS) izteikusies par ārkārtas situāciju Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rīgas reģionālajā centrā.

CSDD slaucēji © DIENA(13)

Viena no visvairāk pelnošajām valsts kapitālsabiedrībām ir Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD). Tās 2017. gada neto peļņa ir 3 773 020 eiro.

Varēs drusku paslaistīties © DIENA(1)

Lai gan 13. Saeimas pilnvaras apstiprinātas 6. novembrī, deputāti pilnvērtīgi strādāt varēs sākt vien pēc 20. novembra, kad tiks apstiprināti parlamenta komisiju sastāvi.

Rinda uz premjera posteni © DIENA(1)

Veidojot valdību, Jānim Bordānam nu jācer uz to partiju atbalstu, kuras pašas vēl nav zaudējušas cerības tikt pie valdības veidošanas, ja neizdotos pirmajam, kam tas uzticēts.

Simtgades premjers © DIENA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis nosaucis termiņu – 21. novembris –, līdz kuram dod iespēju Jānim Bordānam sastādīt valdību. Tātad uz 18. novembra svinībām var posties pagaidu valdības vadītājs Māris Kučinskis?

Kā vēl izcelties zvēresta laikā? © DIENA(12)

Saeimas deputāta svinīgo solījumu jeb zvērestu daži tautas priekšstāvji šoreiz deva ne tikai latgaliešu vai ventiņu dialektā, bet arī lībiešu valodā. Ar ko šajā ziņā izcelsies nākamie?

Zvērests © DIENA

Deputāta zvēresta nolasīšana – satraukuma pilns brīdis politiķiem, īpaši tiem, kuri Saeimā ievēlēti pirmoreiz, un tādu šoreiz ir neparasti daudz.

Svešas naudas nosaka nākotni © DIENA

Lielbritānijas policija uzsākusi kriminālizmeklēšanu saistībā ar apsūdzībām, ka Brexit kampaņas finansēšanai izmantotas ārzonas kompānijas.

"Galvenā īkšķa" sekotāji © DIENA

Statistika rāda, ka aptuveni trešdaļa līdzšinējās Saeimas deputātu savu pilnvaru laikā plenārsēžu debatēs uzstājušies mazāk nekā 10 reižu.

Pieprasa atklātību © DIENA

Lai saņemtu Mežaparka estrādes tāmi, LTV raidījums Aizliegtais paņēmiens vērsīsies tiesā. Mērķis ir panākt, lai visu valsts un pašvaldību konkursu uzvarētāju darbu tāmes tiktu publicētas internetā.

Kaut kas jānogriež © DIENA

Par vienu no galvenajām sava darba prioritātēm partijas, kas pošas veidot nākamo valdību, nosauc administratīvo teritoriālo reformu un pašvaldību skaita mazināšanu.

Reformu lainerim lieciet mieru © DIENA(1)

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība mudinājusi nākamo valdību neveikt būtiskas izmaiņas nodokļos, kā arī sāktajās veselības un izglītības nozares reformās.

Cīņā pret plastmasas pūķi © DIENA(3)

Rūpēs par vidi Eiropas Parlaments atbalstījis vienreizlietojamu plastmasas šķīvju, galda piederumu, vates kociņu u. c. priekšmetu tirdzniecības liegumu, tomēr videi ne mazāk kaitīga ir arī fasēto pārtikas produktu iepakojuma plēve.

Cīņa ar ēnām © DIENA(8)

Nedēļas sākumā daudzus pārsteidza ziņa, ka aptuveni 1,4 miljonus eiro, ko Finanšu ministrija šogad nav iztērējusi ēnu ekonomikas apkarošanai, iecerēts piešķirt baznīcām.

Autobuss bez vadītāja © DIENA

Partijas diskutē, kam tiks premjera amats, bet ne mazāk svarīgi, lai līdz pirmajai jaunās Saeimas sēdei tās spētu vienoties par Saeimas priekšsēdētāju – lai ir, kas vada Saeimas sēdes.

Muša zupas katlā © DIENA(4)

Būdams pārliecināts, ka bez Jaunās konservatīvās partijas nākamo valdību neizveidos, tās līderis Jānis Bordāns aizvien kategorisks par ZZS atstāšanu opozīcijā.

Nepiekāpīgo bankets © DIENA(2)

Nav vērojams progress partiju sarunās par jaunas valdības veidošanu. Lielāko partiju līderi iecirtīgi prasa citus piekāpties, paši to nespējot.

Dzirnavnieks — narkobarons © DIENA(4)

Iedomājoties, ka dārzā augošas kaņepes var saturēt narkotiskas vielas, policija kādas pensionāres dārzā novākusi 363 šos augus. Narkotikas neatrada, nu pārmet, ka sieviete nespēj uzrādīt, kur ņēmusi sēklas.

Sigulda — zelta rudens īpašniece © DIENA

Lapkoku mežu un kalnainu ainavu Latvijā ir pārpārēm, taču, spriežot pēc apmeklētāju pūļiem, tikai Sigulda ir nostiprinājusi sevi kā vienīgo zelta rudens īpašnieci.

Kas savus darbus slavēs, ja ne pats? © DIENA(1)

Kamēr privātbiznesam valsts nemitīgi spiež celt zemās algas, Nodarbinātības valsts aģentūra kā lielu savu panākumu pasniedz algotus sabiedriskos darbus, par ko ilgstošiem bezdarbniekiem mēnesī samaksā vien 150 eiro.

Uzticami "kadri" © DIENA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis paudis, ka pretendentiem uz valdības vadītāja un ministra amatiem jābūt tādiem, kam nebūs problēmu ar pielaides saņemšanu valsts noslēpumam.