Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +3 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 19. februāris
Zane, Zuzanna

Karikatūrista skats

Ostas pēc kravu krituma © DIENA(1)

Latvija ar tranzītu beidz pelnīt. Dzelzceļa tranzīta kravu apjoms caur ostām janvārī bijis par 57% mazāks nekā pērn janvārī. Tas nozīmē arī mazākus ieņēmumus valsts budžetam nodokļu veidā.

Ietaupītā nauda © DIENA

Siltais janvāris ļāvis ietaupīt 800 000 eiro ielu uzturēšanas darbiem – arī šoziem, lai novērstu apledojumu, ielas tiek kaisītas ar sāli, taču daudz mazāk nekā citugad.

Uz veikalu pēc sīkumiem © DIENA(10)

Latvijā ik gadu atkritumos nonāk aptuveni trešdaļa saražotās pārtikas, un vairāk nekā pusi atkritumos izmet mājsaimniecības, konstatējis pētījumu centrs SKDS.

Latvijas informatīvā telpa © DIENA(6)

Saeimas deputāti pauduši neizpratni, kāpēc tikai 33% Latvijas krievvalodīgo krīzes situācijā uzticētos Zemessardzei. Politiķi dzīvo citā informatīvajā telpā?

Rīgas restarts © DIENA

Valdību veidojošās partijas noskaņotas atlaist Rīgas domi un, piedaloties ārkārtas vēlēšanās, pretendēt uz vadošām pozīcijām. Tiesa, par startu no kopīga saraksta tās vienoties nespēj.

Novadu gleznotāji © DIENA

Saeimā sākušās aktīvas diskusijas par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piedāvāto administratīvi teritoriālo reformu. Novadu robežu karti deputātiem ir vēlme būtiski pārzīmēt.

Trampa divas puses © DIENA(8)

ASV Senāts, kurā vairākums ir republikāņiem, trešdien attaisnoja prezidentu Donaldu Trampu abās impīčmenta apsūdzībās – gan par varas ļaunprātīgu izmantošanu, gan par šķēršļu likšanu ASV Kongresam.

Lielbritānija pēc Brexit © DIENA(2)

Pēc 47 gadu dalības Eiropas Savienībā Lielbritānija to pēc mokpilna izstāšanās procesa pametusi. Nu var justies brīva, neatkarīga, veidot jaunas attiecības ar apkārtējo pasauli.

Ūdensslēpošanas trase © DIENA

Lai arī tuvākajās dienās paredzams īslaicīgs sals, tiek prognozēts, ka februāris kopumā, iespējams, būs piecus grādus siltāks par normu – mēneša vidējā gaisa temperatūra gaidāma virs nulles.

Brīnumzeme vai caurums? © DIENA(2)

Piektdien stundu pirms pusnakts (sestdien plkst. 1.00 pēc Latvijas laika) Lielbritānija beidzot pametīs Eiropas Savienību – pēc ilgām mokām Brexit būs īstenots.

Kūts satiksme © DIENA(1)

SIA Rīgas satiksme jaunā vadība pavēstījusi, ka ar pašvaldības dotāciju 130 miljonu eiro apmērā nepietiek, vajagot vēl 20 miljonus, citādi nākšoties paaugstināt brauciena biļetes cenu.

Putins un konstitūcija © DIENA(2)

Krievijas prezidents Vladimirs Putins iecēlis jaunu premjerministru un iecerējis jaunus konstitūcijas grozījumus. To tulko kā centienus nostiprināt varu pēc ceturtās prezidentūras beigām.

464.sērijas ēkas © DIENA

Ekonomikas ministrijas pasūtītā pētījumā secināts, ka 464. sērijas jeb tā dēvētā lietuviešu projekta daudzdzīvokļu ēkas ir drošas turpmākai ekspluatācijai. Citās dzīvojošie pagaidām var justies nedroši?

Drošs pret vīrusiem © DIENA

Satraukumu visā pasaulē radījušas ziņas par jauna vīrusa straujo izplatīšanos Ķīnā, kur tā dēļ bijuši vairāki nāves gadījumi. Apstiprināts, ka jaunais koronavīruss var tikt nodots no cilvēka cilvēkam.

Autoceļu būvdarbu kvalitātes vērtēšana © DIENA

VAS Latvijas Valsts ceļi pasūtītā aptaujā noskaidrots, ka puse Latvijas iedzīvotāju domā, ka pēdējo piecu gadu laikā ārpus apdzīvotām vietām esošo valsts autoceļu būvdarbu kvalitāte kopumā uzlabojusies.

Kaislības Rīgas domē © DIENA(1)

Rīgas domē, kā saka, plūcas tā, ka spalvas iet pa gaisu. Ievēlētajām partijām un deputātiem vairāk rūp amatu vietas nekā lēmumu pieņemšana rīdzinieku interesēs.

Taupīgais dzelzceļš © DIENA(2)

Līdzekļu taupīšanas nolūkos va/s Latvijas dzelzceļš līdz šā gada beigām plāno pārtraukt darba tiesiskās attiecības aptuveni ar 1500 darbiniekiem.

Ziemas iztrūkums © DIENA(2)

Mēneša vidējā temperatūra Latvijā par grādu pārspēj iepriekšējā siltākā janvāra – 1989. gadā – rekordu, bet kalendārās ziemas temperatūra ir teju divus grādus virs 1924.–1925. gada ziemas rekorda.

Spēles Rīgas domē © DIENA

Rīgas domē valdošā koalīcija tā aizrāvusies strīdos par siltajiem amatiem pašvaldības uzņēmumos, ka nav vaļas skatīt pat šā gada budžetu.

Siltākais gads Latvijā © DIENA

Pagājušais gads Latvijā bija siltākais novērojumu vēsturē. Tika pārspēti vairāk nekā 300 maksimālās gaisa temperatūras rekordu.

Brexit sāga tuvojas noslēgumam © DIENA

Lielbritānijas Pārstāvju palāta ceturtdien beidzot apstiprinājusi izstāšanās vienošanos Lielbritānijas aiziešanai no Eiropas Savienības, paverot ceļu bloka pamešanai 31. janvārī.

Kaimiņa kritiens © DIENA(3)

KPV LV Saeimas frakcija nolēmusi no tās sastāva izslēgt divus Saeimas deputātus – partijas KPV LV līdzpriekšsēdētāju Artusu Kaimiņu un Aldi Blumbergu.

Miera balodis uz raķetes © DIENA

Miera balodis nevienam nerūp. Irāna izšāvusi raķetes uz divām ASV bāzēm Irākā, tādējādi atbildot uz ģenerāļa nogalināšanu ASV raķetes uzbrukumā.