Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +19 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 27. jūnijs
Malvīne, Malvis

Mūzika

Atgriežas ar sauli un smeldzi. Marija Mendeša un Džons Bīslijs muzicēs Dzintaru koncertzālē © DIENA

Portugāļu dziedātājas Marijas Mendešas un amerikāņu pianista, komponista Džona Bīslija radītu portugāļu fadu un džeza iedvesmotu programmu, kas sajūsminājusi klausītājus, mūzikas kritiķus un ieguvusi vairākus prestižus apbalvojumus, abi mākslinieki izpildīs kopā ar Latvijas Radio bigbendu 28. jūnijā Dzintaru koncertzālē. Koncertā skanēs arī Džona Bīslija oriģinālkompozīcijas.

Visi esam kā pasažieri uz viena kuģa. Rīgā šovakar uzstāsies britu dziesminieks Passenger © DIENA

Dažādās pasaules vietās redzot uz ielām vai metro stacijās spēlējošus lieliskus mūziķus, reizēm šķiet negodīgi, cik ļoti viņi būtu pelnījuši, bet netiek spēlēt arī uz lielākām skatuvēm. Tās pārņēmuši un nevēlas atstāt veiksminieki, kuri jau izsitušies, kaut varbūt nav ne tuvu tik ražīgi dziesmu autori kā Passenger, kurš gandrīz ik gadu izdod pa albumam. 21. jūnijā šis romantiskā folkroka dziesminieks uzstāsies koncertzālē Palladium savā jaunākā ieraksta Songs For The Drunk And Broken Hearted turnejas ietvaros.

Noskaidroti jauno mūziķu konkursa Liepāja Makes Music uzvarētāji

Nedēļas nogalē noslēdzies jauno mūziķu konkurss Liepāja Makes Music, kas uz Liepāju atvedis jaunos talantus no dažādām Latvijas pusēm. Pirmo vietu ieguvēji - grupas Greg John un 6PM - saņem iespēju uzstāties uz lielās skatuves festivālā Liepāja Lake Music, kas norisināsies 7.-9. jūlijā Liepājas ezera ūdeņos.

Video: Grupa Sub Scriptum un ukraiņu dziedātāja Anastasija Vasilenko izdod dziesmu Зійде сонце

Latviešu grupa Sub Scriptum un ukraiņu dziedātāja Anastasija Vasilenko publicējuši singlu Зійде сонце un tā videoklipu. Mūziķi satikās trešā Osokina Brīvības festivāla Ukrainai laikā, veidojot kopīgas dziesmas festivāla noslēguma koncertam, kurā piedalījās daudzas jaunradītas latviešu un ukraiņu mūziķu apvienības, kopā paužot atbalstu Ukrainai cīņā pret Krievijas nežēlīgo militāro agresiju.

Foto: Ar dejām līdz rītam Valmiermuižā noslēdzies etnomūzikas festivāls

Ar lustīgu etnodisko līdz rīta agrumam Valmiermuižā izskanējis vērienīgākais etnomūzikas notikums šogad. Valmiermuižas etnomūzikas festivāls divās dienās pulcēja izcilus solistus un etnomūzikas grupas no Latvijas, Igaunijas, Austrijas, Polijas un Madagaskaras. Festivālu tā piektajā norises gadā apmeklēja rekordliels apmeklētāju skaits – vairāk nekā 2000 etnomūzikas mīļotāju un jaunu muzikālu garšu meklētāju.

Satikšanās vieta tā pati – Gors aicina © DIENA

"Gaideisim gostūs!" saka Laura Malinovska, Latgales vēstniecības Gors mārketinga speciāliste, solot, ka būs interesanti gan lieliem, gan maziem koncertu cienītājiem, izstāžu interesentiem, kinomīļiem un gardēžiem arī.

Dailes teātrī notiks koncertuzvedums Ziedonis. Lācis. Vīrieši.

Dailes teātrī 18. jūnija un 19. jūnija koncertos tiks atskaņotas albumā Ziedonis. Lācis. Vīrieši. iekļautās dziesmas, kuras ir speciāli rakstītas katram izpildītājam. Koncertos piedalīsies Latvijā labi zināmi dziedātāji, aktieri un mūziķi - Intars Busulis, Jānis Šipkēvics, Artūrs Skrastiņš, Kaspars Znotiņš un Andris Keišs.

Sabilē būs skatāma mākslinieku apvienības +K+M+B izstāde par vīna rūgšanu

Šo piektdien, 17. jūnijā, plkst. 19.30 Sabiles mākslas centrā jeb Sabiles sinagogā tiks atklāta mākslinieku apvienības +K+M+B skaņas instalāciju izstāde Sabile burbuļo. Izstādes tapšanu iedvesmojis Sabiles vīna kalns un tā apkārtnē izsenis izkoptās vīna darīšanas tradīcijas, mākslinieku apvienībai radot mākslas darbus, kuru pamatā ir vīna rūgšanas process un tā laikā radusies skaņa.

Uz pareizā viļņa. Festivāls Rīgas ritmi koncertos apvienos klasiķus un jaunos talantus © DIENA

Lai gan palicis bez savas galvenās koncertzāles (Kongresu nams, kā zināms, ir slēgts pārbūvei), Starptautiskais improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāls Rīgas ritmi turpina savu gaitu un skanēs no 30. jūnija līdz 2. jūlijam koncertos Rīgas Doma dārzā, Riga Jazz Lounge / Radisson Blu Latvija, uz Jersika Stage baržā Noass un meistarklasēs Latvijas Radio pirmajā studijā. Šovasar festivāls Rīgas ritmi svin savu 22. gadadienu – atklāj tā mākslinieciskais vadītājs Māris Briežkalns.

Rīgas Festivālu noslēgs Sinfonietta Rīga un skotu dūdas

VSIA Latvijas koncerti aicina uz krāšņu un neparastu Rīgas Festivāla noslēguma koncertu 18. jūnija vakarā Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Sinfonietta Rīga kopā ar igauņu diriģentu Olari Eltsu pie diriģenta pults atskaņos mūsdienu skotu komponistes Tea Masgreivas cikla Gadalaiki fragmentus un divas vācu romantisma laikmeta ģēnija Fēliksa Mendelszona simfonijas - Pirmo un Trešo (Skotu).