Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Novados

Nekoncentrējas uz statusu © DIENA(2)

Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā teikts, ka par republikas pilsētu var noteikt pilsētu, kurā ir vairāk par 25 tūkstošiem pastāvīgo iedzīvotāju. Latvijā pašlaik ir deviņas republikas pilsētas, tostarp Valmiera un Jēkabpils, kuras šo statusu ieguva 2009. gadā pēc iepriekšējās administratīvi teritoriālās reformas. Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) sniegtajiem datiem abās pilsētās iedzīvotāju skaits pašlaik ir mazāks par likumā prasīto, bet abām pašvaldībām ir skaidrojums šim apstāklim. Vienlaikus atšķiras redzējums, vai būtu pieļaujama pilsētas apvienošanās ar tuvējiem novadiem.

Pašvaldībām būs iespēja pieteikties bezmaksas kiberdrošības auditam(1)

Pašvaldībām no šodienas līdz 21.februārim būs iespēja pieteikties bezmaksas kiberdrošības auditam, ar mērķi identificēt drošības riskus gan pašvaldību mājaslapās, gan arī darbinieku ikdienas darbā un izpratnē, Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) rīkotajā videokonferencē informēja komandītsabiedrības KPMG pārstāvis Kaspars Iesalnieks.

Āfrikas cūku mēri pirmo reizi konstatē Skrundas novadā

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šajā nedēļā konstatējuši 13 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) saslimšanas gadījumus mežacūku populācijā Latvijā, tostarp pirmo reizi vīruss konstatēts mežacūkai Skrundas novada Nīkrāces pagastā, liecina PVD publiskotā informācija.

Valka cer uz kompensāciju © DIENA(16)

Iedomāsimies ģimeni Valkas novadā. Tēvs ir šoferis, kurš atradis darbu Igaunijā un deklarējies kā šīs valsts pastāvīgais iedzīvotājs kopā ar bērniem. Mamma palikusi deklarēta Latvijā, lai īpašumā, kurā ģimene reāli dzīvo, būtu vismaz viens deklarētais iedzīvotājs, citādi tiks paaugstināts nekustamā īpašuma nodoklis. Par to, ka bērni turpina mācīties Valkas novada izglītības iestādēs, neviens pašvaldībai nemaksā, jo Igaunijas pusei nav tāda pienākuma.

Nevēlas lielu kapsētu ar krematoriju © DIENA(2)

Vasaras nogalē notikušās publiskās apspriešanas rezultāti acīmredzot bijuši par iemeslu tam, ka Jūrmalā apturēta detaļplānojuma izstrāde kapsētu teritorijas un krematorijas izveidei zemesgabalā Krastciems 0501. Tādējādi, visticamāk, tiks meklēti citi risinājumi jaunas kapsētas ierīkošanai Jūrmalā. Iepriekšējais skaļākais gadījums, kad plāni ierīkot kapsētu sadūrās ar dabas aizstāvju pretestību, bija Engures novadā 2016. gadā. Kapsēta tur tā arī nav ierīkota, taču no plāniem pašvaldība atteikusies nav, tikai tie koriģēti. Savukārt Rīgā abas kapsētas, kurās var brīvi notikt apbedījumi, ir lielas un tās ir iespējams arī paplašināt.

Pašvaldību savienību neapmierina topošās valdības plāni novadu jomā(6)

Līdz šim nav pienācīgi izvērtēta 2009. gadā notikusī administratīvi teritoriālā reforma un topošās valdības plānos pašvaldību jautājumos, kas atspoguļojas jaunās valdības deklarācijas plānā, trūkst profesionāla un izsvērta redzējuma par pašvaldību, reģionālo un Latvijas attīstību kopumā. Pašvaldību vadītāji piedāvāto deklarācijas projektu nodēvēja kā atkāpšanos no demokrātijas un iejaukšanos pašvaldību autonomajās funkcijās, vēsta Latvijas pašvaldību savienība (LPS).

Zāģezera ledū ielūzusi BMW automašīna(5)

Vakar Valkas novadā vairākas personas vēlējušās izklaidēties, braucot ar automašīnu pa aizsalušu ezeru, taču ledus slodzi nav izturējis un automašīna ielūzusi ledū, aģentūrai LETA stāstīja Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ilze Mote.