Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Politika

Gobzems: Mūsu frakcijā nav viens deputāts un 15 čemodāni, bet 16 deputāti(26)

Komentējot trešdien notikušo balsojumu par to, vai viens no partijas KPV LV dibinātājiem un līderiem Artuss Kaimiņš saglabās vai zaudēs partijas Saeimas frakcijas vadītāja biedra amatu, valdības veidošanā neveiksmi piedzīvojušais premjera amata kandidāts, Saeimas deputāts Aldis Gobzems intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma uzsvēra - šādi balsojumi neliecina par šķelšanos frakcijā, bet gan par KPV LV iekšienē valdošo demokrātiju.

Grib cīņu par prezidenta krēslu © DIENA(8)

Saeima drīzumā pirmajā lasījumā lems par ierosinājumu, ka kandidatūras Valsts prezidenta vēlēšanām būs jāiesniedz desmit dienas ātrāk nekā pašlaik. Tas darīts ar domu dot sabiedrībai un medijiem vairāk laika iepazīties ar kandidātiem. Nav indikāciju, ka par šiem likuma grozījumiem parlamentā varētu būt kādi iebildumi. Vienlaikus manāma skaidra tendence, ka pašreizējā prezidenta Raimonda Vējoņa kandidatūrai Saeimas vairākuma atbalsts vismaz pašlaik nebūtu nodrošināts.

EP vēlēšanās varētu kandidēt arī Dombrovskis, Melbārde un žurnālists Pūpols(30)

Kandidātu sarakstu oficiāla apstiprināšana un iesniegšana uz Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām sāksies pēc valdības apstiprināšanas, taču neoficiāli kā iespējamie kandidāti minēti ekspremjers Valdis Dombrovskis, esošās un arī potenciālās valdības kultūras ministre Dace Melbārde (NA) un arī žurnālists Ansis Pūpols, otrdien vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums Panorāma.

Reirs gatavs virzīt Jaunzemi apstiprināšanai VID vadītājas amatā

Nav iemeslu Ievu Jaunzemi neapstiprināt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājas amatā, aģentūrai LETA pauda Krišjāņa Kariņa (Jaunā Vienotība - JV) veidotās valdības iespējamais finanšu ministra amata kandidāts Jānis Reirs (JV). "Jā, viennozīmīgi virzīšu Jaunzemi apstiprināšanai VID vadītājas amatā. Ir noticis amata konkurss, kurā Jaunzeme uzvarēja ar lielu pārsvaru, turklāt neredzu nevienu iemeslu, kas man liegtu virzīt viņu amatam," izteicās Reirs.

Jaunās sejas Saeimā: Lai nemirtu no ārstējamām kaitēm © DIENA(5)

Turpinot iepazīstināt ar 13. Saeimā ievēlētajiem deputātiem, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 6. novembra Saeimas sēdē, iztaujājām Andri Skridi, kurš startēja ar otro numuru apvienības Attīstībai/Par! Vidzemes sarakstā un ir viens no četriem deputātiem, kas no šī spēka ievēlēts šajā apgabalā. Skride jaunajā parlamenta sasaukumā ievēlēts par Sociālo un darba lietu komisijas vadītāju.

Dārgās partiju vēlmes grib atlikt © DIENA(37)

Nākamās valdības veidotājiem ir zināms, ka Ministru kabineta deklarācijas melnrakstā iekļauto priekšlikumu īstenošana šogad prasītu 660 miljonus eiro "no neesošas naudas". 2019. gadā nav iespējams pārdalīt tik prāvus budžeta līdzekļus jaunām politikas iniciatīvām. Kas tās ir, vēl netiek atklāts, jo valdības deklarācijas izstrāde turpināsies vairākas dienas. Vienošanos par konkrētām pozīcijām valdības pamatdokumentos politiskie spēki centīsies panākt līdz ceturtdienai.

Kariņš cer, ka jauno valdību apstiprinās jau nākamnedēļ(35)

Topošās koalīcijas partijas varētu līdz ceturtdienas, 17.janvāra, vakaram vienoties par jaunās valdības deklarāciju, sadarbības līgumu un fiskālās disciplīnas līgumu, žurnālistiem sacīja premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš (Jaunā Vienotība).

Kariņa valdība varētu izstrādāt jaunu pašvaldību likumu(16)

Ministru prezidenta amatam nominētā Krišjāņa Kariņa (Jaunā Vienotība) veidotā valdība varētu izstrādāt jaunu Vietējo pašvaldību likumu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošās ministru amata kandidātu vadītajās darba grupās apkopotās idejas valdības deklarācijai.