Laika ziņas
Šodien
Migla

Politika

Ikstens: Automātiski nominēt Pabriku ir bezjēdzīgi(17)

Līdzšinējais valdības veidošanas process varētu būt norakstāms uz jauno politiķu "mācīšanās laiku", taču tagad tam jāpieliek punkts un beidzot ir jāizveido pastāvīga valdība, aģentūrai LETA sacīja politologs Jānis Ikstens. Viņš norādīja, ka patlaban esot grūti prognozēt, kāds varētu būt prezidenta un partiju sarunu iznākums, jo gan vienai, gan otrai pusei esot nepieciešams "ievilkt elpu un saprast, kas četru nedēļu laikā noticis". Tāpat viņš norādīja, ka automātiski nominēt Arti Pabriku (Attīstībai/Par!) ir bezjēdzīgi, jo partiju vidū ir sakrājies daudz rūgtuma.

Vējonis atsauc Gobzema kandidatūru © DIENA(61)

Valsts prezidents Raimonds Vējonis sagatavos rīkojumu, ar kuru atsauks pirms divām nedēļām premjera amatam nominētā Alda Gobzema (KPV LV) kandidatūru. To Vējonis Rīgas pilī paziņoja žurnālistiem. Prezidents norādīja, ka Gobzems vairākuma atbalstu parlamentā nevar nodrošināt, un tuvākajā laikā tiks uzsāktas konsultācijas ar pārējiem politiskajiem spēkiem par turpmāko rīcību.

Gobzems pie Vējoņa neiešot ar "baltu karogu"(97)

Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems (KPV LV) šodien pie Valsts prezidenta dosies ar trim situācijas redzējumiem, no kuriem neviens nav tāds, par ko mediji rakstīja aizvadītajās brīvdienās, šorīt sociālajā tīklā Facebook paziņojis pats Gobzems.

TV3: Rīgas pilī premjera amatam apspriežot vēstnieku Riekstiņu un LVM vadītāju Strīpnieku(94)

Visticamāk, ka jaunnedēļ Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzdevumu izveidot rīcībspējīgu valdību vcarētu piedāvāt kādam bezpartejiskam kandidātam. Šobrīd kā iespējamus kandidātus min Latvijas vēstnieku Krievijā un kādreizējo ārlietu ministru Māri Riekstiņu, kā arī uzņēmuma Latvijas Valsts meži vadītāju Robertu Strīpnieku, atsaucoties uz neoficiālu informāciju, sestdien vēstīja TV3 ziņas

Partijas gaidīs Vējoņa rīcību(24)

Vairums politisko spēku nākamos soļus valdības veidošanas procesā sagaida no Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, savukārt apvienība Attīstībai/Par! (AP) uzskata, ka partijas arī pašas var mēģināt panākt vienošanos par premjera kandidātu.

Arī Gobzema jaunā iecere Kaimiņu neiepriecina(1)

Premjera amata kandidāta Alda Gobzema (KPV LV) piedāvājums par valdības modeli ar bezpartejiskiem ministriem nebūtu atbalstāms, jo palielinātu Saskaņas lomu lēmumu pieņemšanā, aģentūrai LETA šādu viedokli pauda KPV LV līderis Artuss Kaimiņš.

Gobzems atsauc savu piedāvājumu © DIENA(87)

Piektdienas rītā KPV LV virzītais un Valsts prezidenta nominētais premjera amata kandidāts Aldis Gobzems paša sastādīto valdības modeli un ministru portfeļu sadalījumu atsaucis. Gobzems paziņoja, ka trīs dienu laikā piedāvās valdību ar nozaru profesionāļiem, kas nav nevienā no politiskajiem spēkiem.

Arī JKP faktiski pamet Gobzema "kuģi"(35)

Ņemot vērā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa noteikto termiņu un premjeram amata kandidāta Alda Gobzema (KPV LV) jauno piedāvājumu, viņam faktiski vairs nav iespēju izveidot valdību, uzskata Jaunās konservatīvās partijas (JKP) priekšsēdētājs Jānis Bordāns.

Valdības sarunas uz priekšu netiek © DIENA(5)

Tuvojoties 10. decembrim, līdz kuram Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzdeva premjera amata kandidātam Aldim Gobzemam parādīt valdības sastāvu un deklarāciju, situācija it nemaz nav skaidrāka. Jaunā konservatīvā partija (JKP) turpina uzstāt valdības veidošanas sarunas turpināt četru partiju lokā, bez Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS), jo " tās valdīšanas laikā Latvija ir ieguvusi reputāciju kā netīrās naudas atmazgāšanas lielvalsts un Saeimas deputātus tauta uztver kā degvielas zagļus un kompensāciju izkrāpējus, un (..) ZZS politiku raksturo muļļāšanās un neizpildīti solījumi" . Atbildi parādā nepalika arī ZZS, paužot, ka "Jauno konservatīvo partiju raksturojošie elementi ir mantkārība, melīgums, demagoģija un populisms" , un stabilitātes vārdā aicinājusi Gobzemu apsvērt atkal pie sarunu galda aicināt no sarunām izslēgto Attīstībai/Par!.

Gobzemam ir "plāns B"(23)

Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems (KPV LV) piektdien, 7. decembrī, plāno iepazīstināt partnerus ar "reālu plānu B" valdības izveidošanai, aģentūrai LETA pavēstīja politiķis.