Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Politika

Vējonis rīt uzsākts konsultācijas ar partijām(4)

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ceturtdien uzsāks konsultācijas ar 13. Saeimā ievēlētajām politiskajām partijām par iespējamiem Ministru prezidenta kandidātiem. Ceturtdien Valsts prezidents Rīgas pilī tiksies ar partiju apvienības Jaunā Vienotība, partijas Zaļo un Zemnieku savienība, kā arī Nacionālās apvienības Visu Latvijai!Tēvzemei un Brīvībai/LNNK un partiju apvienības Attīstībai/Par! pārstāvjiem. Savukārt piektdien Valsts prezidentam plānotas tikšanās ar Jaunās konservatīvās partijas, partijas KPV LV un partijas Saskaņa pārstāvjiem, portāls Diena.lv uzzināja Valsts prezidenta kancelejā.

Straume rosina apmaksātu aģitāciju interneta vidē liegt jau mēnesi pirms vēlēšanām(1)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Jēkabs Straume rosina ieviest liegumu veikt apmaksātu politisku aģitāciju internetā mēnesi pirms vēlēšanām. Straume šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā skaidroja, ka pirms 13. Saeimas vēlēšanām KNAB, kontrolējot politisko aģitāciju internetā, bija sācis sadarbību ar populāru sociālo tīklo turētājiem, taču attieksme pret biroja lūgumiem sniegt informāciju bijusi dažāda. "Ar Google un Youtube gāja varbūt drusku sarežģītāk. Savukārt ar Facebook sadarbība bija salīdzinoši viegla, jo mums interesējošā informācija tika saņemta un mēs šo informāciju arī turpinām saņemt pēc parlamenta vēlēšanām," stāstīja Straume. Runājot par nākotni, Straume uzskata, ka nepieciešams sākt diskusiju par ierobežojumiem apmaksātai priekšvēlēšanu aģitācijai internetā, piemēram, mēnesi pirms vēlēšanām šāda apmaksāta aģitācija varētu tikt aizliegta.

Attīstībai/Par! sarunās pārņēmusi iniciatīvu © DIENA(25)

Valdības veidošanas sarunās pirmdien iniciatīvu pārņēma Attīstībai/Par!, kuras līderi Juris Pūce un Daniels Pavļuts paziņoja, ka apvienība nepieņems Jaunās konservatīvās partijas (JKP) piedāvāto valdības veidošanas plānu. Tajā ir paredzēta koalīcija bez Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) un amatu sadalījums starp pārējiem centriski labējiem spēkiem.

Dzintars: Ticami, ka var parādīties vēl kāds premjera amata kandidāts © DIENA(46)

Vērojams diezgan liels haoss – ir vienlaicīgi vairāki sarunu vedēji, katrs no viņiem sarunas mēģina īstenot ar atšķirīgu taktiku, un izskatās, ka mēģinājumi savā starpā koordinēt šo procesu ir bijuši nesekmīgi – intervijā Romānam Meļņikam saka Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (NA) līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Attīstībai/Par! noraida JKP piedāvāto valdības modeli(18)

Partiju apvienība Attīstībai/Par! (AP) nepieņems Jaunās konservatīvās partijas (JKP) piedāvāto valdības modeli, jo nav vienošanās par darāmajiem darbiem, pirmdien pēc apvienības valdes sēdes paziņoja politiskā spēka līdzpriekšsēdētājs Juris Pūce.

Valdība atbalsta 2019. gada budžeta plāna projektu

Pirmdien Ministru kabinets ārkārtas sēdē atbalstīja Finanšu ministrijas (FM) sagatavoto 2019. gada budžeta plāna projektu. Valsts budžeta ieņēmumi 2019. gadā plānoti 9,178 miljardu apmērā, kas ir par 217 miljoniem vairāk nekā 2018. gadā, savukārt valsts budžeta izdevumi plānoti 9,205 miljardu eiro apmērā, kas ir par 96 miljoniem vairāk nekā 2018. gadā.

Čakša un Reirs neatbalsta VM un LM apvienošanu(1)

Veselības ministre Anda Čakša (ZZS) un labklājības ministrs Jānis Reirs (Vienotība) neatbalsta Veselības ministrijas (VM) un Labklājības ministrijas (LM) apvienošanu, aģentūrai LETA norādīja abi ministri, komentējot publiski izskanējušo informāciju par jaunievēlēto Saeimas partiju iecerēm apvienot dažādas ministrijas.

Smiltēns sarūgtināts par "falšiem partiju reitingiem" © DIENA(27)

Saeimā neiekļuvušās Latvijas Reģionu apvienības (LRA) premjera amata kandidāts Edvards Smiltēns pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma pauda sarūgtinājumu par to, ka neilgi pirms vēlēšanām izplatīti, pēc viņa vārdiem, klaji maldinoši partiju reitingi, kas esot bijis viens no faktoriem neapmierinošajā LRA sniegumā 13. Saeimas vēlēšanās.