Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Politika

Pašvaldību vēlēšanu partiju sarakstos gan politikas smagsvari, gan pārvilinātie līderi, gan jaunpienācēji

Šonedēļ sākusies sarakstu iesniegšana pašvaldību vēlēšanām, kurās tiks vēlētas domes sešās valstspilsētās un 35 novados. Vēlēšanas un process, kas sekos pēc tam, būs pārbaudījums ne vien administratīvi teritoriālajai reformai, bet arī partijām, jo vēlētāju apvienības kandidātus pieteikt vairs nevar. Vieni politiskie spēki vēlēšanās mēģinās nodemonstrēt to, ka joprojām ir spēcīgi reģionos, citi – apliecināties, ka neesot tikai Rīgas partija. Daudzviet konkurence būs pat starp partijām, kas ietilpt vienā politiskajā apvienībā, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums De Facto.

Atbalsta Kariņu un kaļ vēlēšanu plānus © DIENA(32)

"Ikviens ir svarīgs!" – ar šādu saukli vismaz 34 pašvaldībās, arī piecās valstspilsētās, startēs Jaunās Vienotības un tās partneru saraksti. Sestdien partijas Vienotība domes un apvienības Jaunā Vienotība (JV) kopsēdē gan netika nosaukti visi saraksti, tomēr publiski izskanēja vairāki sabiedrībā pazīstami uzvārdi.

Pašvaldību vēlēšanās no JV saraksta startēs arī NMPD vadītāja Cipule un rakstniece Ikstena(22)

Gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās šī gada vasarā partiju apvienībā Jaunā vienotība (JV) startēs arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule un rakstniece Nora Ikstena, noprotams no JV politiķa, premjera Krišjāņa Kariņa paustā sestdien notiekošajā partijas Vienotība domes un apvienības Jaunā vienotība kopsēdē.

Kustības Par! domi turpmāk vadīs Viņķele(42)

Sestdien kustības Par! domes sēdē par jaunu domes priekšsēdētāju ievēlēta bijusī veselības ministre Ilze Viņķele, aģentūru LETA informēja kustības pārstāve Amālija Brūvere.

Saeimas priekšsēdētājas biedre aicina atsākt valdības klātienes darbu(17)

Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla (JKP) šonedēļ ir nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV), aicinot nodrošināt visu valdības locekļu vakcināciju pret Covid-19, lai Ministru kabinets varētu atsākt darbu klātienē, liecina politiķes ieraksts sociālajā tīklā Facebook.

KPV LV iekšējās pretrunas saasinās © DIENA(2)

Pašlaik Uzņēmumu reģistrā (UR) apstiprinātā partijas KPV LV valde paziņojusi, ka vēlas atsaukt parakstus no valdības koalīcijas līguma. Saeimas KPV LV frakcijas vadītājs Māris Možvillo to sauc par zibens spērienu no skaidrām debesīm un sola, ka frakcijas pozīcija būs skaidra trešdien. Taču notikušais vēlreiz apliecina, ka partijas iekšienē ir nesaskaņas, ko atrisināt varbūt var 20. februārī plānotā pilnsapulce. Līdz tam teorētiski pastāv iespēja, ka partija izslēdz Saeimas deputātus, ja tie nepakļausies valdes lēmumiem.