Laika ziņas
Šodien
Migla

Politika

TV3: Rīgas pilī premjera amatam apspriežot vēstnieku Riekstiņu un LVM vadītāju Strīpnieku(94)

Visticamāk, ka jaunnedēļ Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzdevumu izveidot rīcībspējīgu valdību vcarētu piedāvāt kādam bezpartejiskam kandidātam. Šobrīd kā iespējamus kandidātus min Latvijas vēstnieku Krievijā un kādreizējo ārlietu ministru Māri Riekstiņu, kā arī uzņēmuma Latvijas Valsts meži vadītāju Robertu Strīpnieku, atsaucoties uz neoficiālu informāciju, sestdien vēstīja TV3 ziņas

Partijas gaidīs Vējoņa rīcību(24)

Vairums politisko spēku nākamos soļus valdības veidošanas procesā sagaida no Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, savukārt apvienība Attīstībai/Par! (AP) uzskata, ka partijas arī pašas var mēģināt panākt vienošanos par premjera kandidātu.

Arī Gobzema jaunā iecere Kaimiņu neiepriecina(1)

Premjera amata kandidāta Alda Gobzema (KPV LV) piedāvājums par valdības modeli ar bezpartejiskiem ministriem nebūtu atbalstāms, jo palielinātu Saskaņas lomu lēmumu pieņemšanā, aģentūrai LETA šādu viedokli pauda KPV LV līderis Artuss Kaimiņš.

Gobzems atsauc savu piedāvājumu © DIENA(87)

Piektdienas rītā KPV LV virzītais un Valsts prezidenta nominētais premjera amata kandidāts Aldis Gobzems paša sastādīto valdības modeli un ministru portfeļu sadalījumu atsaucis. Gobzems paziņoja, ka trīs dienu laikā piedāvās valdību ar nozaru profesionāļiem, kas nav nevienā no politiskajiem spēkiem.

Arī JKP faktiski pamet Gobzema "kuģi"(35)

Ņemot vērā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa noteikto termiņu un premjeram amata kandidāta Alda Gobzema (KPV LV) jauno piedāvājumu, viņam faktiski vairs nav iespēju izveidot valdību, uzskata Jaunās konservatīvās partijas (JKP) priekšsēdētājs Jānis Bordāns.

Valdības sarunas uz priekšu netiek © DIENA(5)

Tuvojoties 10. decembrim, līdz kuram Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzdeva premjera amata kandidātam Aldim Gobzemam parādīt valdības sastāvu un deklarāciju, situācija it nemaz nav skaidrāka. Jaunā konservatīvā partija (JKP) turpina uzstāt valdības veidošanas sarunas turpināt četru partiju lokā, bez Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS), jo " tās valdīšanas laikā Latvija ir ieguvusi reputāciju kā netīrās naudas atmazgāšanas lielvalsts un Saeimas deputātus tauta uztver kā degvielas zagļus un kompensāciju izkrāpējus, un (..) ZZS politiku raksturo muļļāšanās un neizpildīti solījumi" . Atbildi parādā nepalika arī ZZS, paužot, ka "Jauno konservatīvo partiju raksturojošie elementi ir mantkārība, melīgums, demagoģija un populisms" , un stabilitātes vārdā aicinājusi Gobzemu apsvērt atkal pie sarunu galda aicināt no sarunām izslēgto Attīstībai/Par!.

Gobzemam ir "plāns B"(23)

Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems (KPV LV) piektdien, 7. decembrī, plāno iepazīstināt partnerus ar "reālu plānu B" valdības izveidošanai, aģentūrai LETA pavēstīja politiķis.

Domstarpības KPV LV rindās - Kaimiņš iebilst Gobzemam(34)

Partijas KPV LV līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV) neatbalsta Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) dalību valdībā, tādējādi iebilstot paša partijas biedra, premjera amatam nominētā Alda Gobzema piedāvātajam valdības modelim. Gobzems paziņojis, ka ZZS no sarunām neizslēgs.

ZZS velta skarbus apvainojumus JKP(25)

ZZS uzskata, ka Jaunā konservatīvā partija (JKP) ar savu paziņojumu par neatkāpšanos no sarkanās līnijas pret zaļzemniekiem faktiski ir torpedējusi KPV LV līdera Alda Gobzema valdības modeli. Paziņojumā medijiem ZZS saviem politiskajiem konkurentiem netaupīja arī skarbu kritiku, apvainojot JKP melos un mantkārībā un pat dēvē daļu JKP ierosinājumu par valsts interešu nodevību.

Bordāns uzstāj: ZZS nav vietas Gobzema valdības modelī(25)

Jaunā konservatīvā partija (JKP) no savas sarkanās līnijas pret ZZS neatkāpsies un uzsvēra, ka sarunas ir gatava turpināt ar Nacionālo apvienību Visu Latvijai!-TB/LNNK (NA), Jauno Vienotību un KPV LV, paziņojumā medijiem ceturtdienas rītā norādīja JKP līderis Jānis Bordāns, kura mēģinājums sastādīt Ministru kabinetu vēl pirms Alda Gobzema beidzās ar neveiksmi.