Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Publikācijas

Zelts atsāk uzvaras gājienu © DIENA(5)

Raugoties uz šā gada finanšu tirgus norisēm, tas ir bijis īpaši labvēlīgs tiem, kuri investējuši zeltā. Dzeltenā metāla cena pagājušās nedēļas trešdienā pārsniedza 1500 ASV dolāru (1340 eiro) atzīmi par Trojas unci, tik augsta tā nebija bijusi pēdējos sešus gadus, bet kopš gada sākuma zelts sadārdzinājies apmēram par 15%.

Ceļotāji grib gan daudz uzzināt, gan atpūsties © DIENA

Tūrisma operators Interlux Travel tūrisma tirgū ir jau četrus gadus. "Šogad mūsu mērķis ir apkalpot ievērojami vairāk ceļotāju nekā aizvadītajā gadā," saka tūrisma operatora Interlux Travel Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts. Interlux Travel piedāvā vairāk nekā 90 ceļojumu ar lidmašīnām, prāmjiem un autobusiem.

Laiks izsvērt savus tēriņus © DIENA(6)

Pēdējos divus trīs gadus Latvijas ierindas patērētājs ir aizvadījis pieaugošas labklājības zīmē. Lai arī kopējais algu līmenis Latvijā ir visai zems, tomēr vidējā alga augusi aptuveni par 8–9% gadā, bet algas mediāna pat par kādu procentpunktu straujāk.

Durvis uz NBA vēl nav aizvērušās. Saruna ar Dairi Bertānu © DIENA

Trīsdesmit gadu vecumā šajā pavasarī basketbolista sapni īstenoja viens no Latvijas valstsvienības līderiem Dairis Bertāns, kurš aizvadīja duci spēļu NBA kluba Ņūorleānas Pelicans sastāvā. Lai gan "pelikāni" sadarbību ar "latviešu raķeti" neturpināja, viņš nav atmetis mērķi vēl atgriezties pasaules visspēcīgākajā līgā. Tiesa, šobrīd Bertāns pieņēmis jaunu izaicinājumu tepat, Eiropā, kur Maskavas apgabala Himki sastāvā cer sasniegt jaunas virsotnes Eirolīgā.

Iekšlietu ministrija nākamgad prasa papildus 91 miljonu eiro, arī algām © DIENA(10)

Iekšlietu ministrijai (IeM) nākamgad paredzēts budžeta samazinājums aptuveni par 48 miljoniem eiro, un tas nokritīsies zem 400 miljoniem eiro. Ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) pauž, ka iekšlietu nozares finansējumam jābūt līdzvērtīgam aizsardzības nozarei – līdz pat 600 miljoniem eiro. IeM nākamgad gan pieprasījusi papildus tikai 91,7 miljonu eiro, tostarp nozarē nodarbināto atalgojuma palielinājumam.

Joprojām neskaidra olu ražotnes nākotne © DIENA(11)

Ovostar Union grupā ietilpstošais uzņēmums SIA Gallusman jau pusotru gadu cenšas atrast vietu un saskaņot olu ražotnes būvniecību Latvijā. Ar trešo piegājienu izraudzīta vieta Ogres novada Madlienas pagastā, taču prognozēt, ar ko beigsies saskaņošanas procedūras, nav iespējams. Pašvaldība uzsver savu neitralitāti, savukārt tiek ziņots, ka visaktīvākie sabiedrības pārstāvji sabiedriskās apspriešanas sēdē bijuši pret, pamatojot to ar iespējamu dzīves kvalitātes pazemināšanos. Ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma (IVN) sabiedriskās apspriešanas termiņš ir pagarināts līdz 27. augustam, Dienai paskaidroja Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs.

Vācijā apspriež ideju palielināt nodokli gaļai © DIENA(15)

Neskaitāmu veidu desiņas ir viens no vācu virtuves stūrakmeņiem, un Vācijas iedzīvotāji ir vieni no vislielākajiem gaļas ēdājiem pasaulē. Pēdējos gados vides aktīvisti un zinātnieki aicina samazināt gaļas patēriņu, lai ierobežotu klimata pārmaiņas veicinošo kaitīgo izmešu daudzumu atmosfērā. Nupat arī ANO ir mudinājusi tieši rietumniekus savā ikdienas uzturā vairāk lietot augu izcelsmes produktus.

Studentu skatījumā izglītības un zinātnes ministre nav atvērta diskusijām © DIENA(6)

Latvijas Universitātes Studentu padome (LU SP) nav atzinusi pārkāpumus par reāli pastāvošiem, piektdien preses konferencē norādīja LU SP priekšsēdētāja Alise Paula Zīverte. Viņa skaidro, ka LU SP ir saņēmusi vēstuli no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), kurā uzskaitīti četri būtiski pārkāpumi, saistīti ar procesuālajām niansēm, kuras LU SP nav ievērojusi LU rektora vēlēšanu norisē. "Savā atbildes vēstulē esam norādījuši, ka ir nianses, ir neprecizitātes, ir notikuši pārkāpumi, bet šajos pārkāpumos nav vainojami studenti. LU SP bija iespēja izskaidrot, kāda ir situācija un redzējums un kā beigu beigās ir patiesībā," pauž Zīverte.

Kalendārs

Augusts, 2019
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.