Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +19 °C
Skaidrs
Otrdiena, 14. maijs
Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis

Aurēlijas Bulaukaites personālizstāde mazās Lielās burvestības

Galerija ASNI, Kr. Valdemāra iela 17a

Norisināsies lietuviešu mākslinieces Aurēlijas Bulaukaites (Aurelija Bulaukaitė) personālizstāde mazās Lielās burvestības. Šī būs mākslinieces pirmā izstāde Latvijā, kurā viņa piedāvās savas jaunākās lielformāta gleznas.

11. maijs – 15. jūnijs

Kim? 15 gadu jubilejas festivāls Jauna adrese: ĒDENE

Hanzas iela 22, Rīga

Atzīmējot 15 pastāvēšanas gadus, Kim? Laikmetīgās mākslas centrs nāk klajā ar ikgadēju starptautisku laikmetīgās mākslas festivālu Rīgā. Kopš publiskās darbības uzsākšanas 2009. gadā Kim? ir saglabājis reģiona mākslas norisēs nozīmīgas platformas statusu, konsekventi sniedzot pārdomātu ieguldījumu laikmetīgās mākslas programmās.

7. jūnijs – 28. jūlijs

Atklās izstādi Dzīvais cimds, kas veltīta mākslinieces Jettes Užānes simtgadei

Cēsu muzejs, Pils laukums 9, Cēsis

«Izstādi apzināti veidojam kā audiovizuālu, intelektuālu un personisku pieredzējumu. Tas būs ceļojums pa Jettes vērojumu un domu pēdām, kas vedinās saklausīt dabas, sievietes, bērna, Latvijas un mākslas balsi. Un, cerams, šajos stāstos, ainavās un cimdu rakstos izdosies nonākt līdz sarunai ar sevi pašu», par izstādi Dzīvais cimds stāsta kuratore Elīna Apsīte.

17. maijs – 31. decembris

Jāņa Januļa izstāde Plaknes darīšana

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs, Alberta iela 12-9

Daļa no izstādē eksponētajiem darbiem ir aizsākti pat pirms 15 gadiem, bet par gleznām tapuši tikai šogad. Tas ir kā personīgs, mazs ceļojums līdzās cilvēces prāta attīstības vēsturei vizuālajā mākslā.

11. maijs – 22. jūnijs

Izstāde Pārsteidzošā Japānas Tohoku lietišķā māksla

Liepājas muzeja anfilāde, Kūrmājas prospekts 16/18

Lai radītu priekšstatu par Tohoku reģiona augstvērtīgajām lietišķās mākslas tradīcijām, šajā izstādē apkopoti dažāda žanra lietišķās mākslas darbi – keramika, lakas izstrādājumi, tekstils, metāla izstrādājumi, koka un bambusa izstrādājumi un citi, tā atklājot senās un plašās Tohoku amatniecības tradīcijas un kopš seniem laikiem lietoto ikdienas priekšmetu funkcionālo skaistumu.

16. maijs – 30. jūnijs

Igauņu mākslinieka Alekseja Gordina multimediju izstāde Nāves dzirnavas

Mākslas galerija XO, Elizabetes iela 14

Alekseja Gordina mākslinieciskās darbības galvenā tēma ir absurdi stereotipiski domāšanas un uzvedības modeļi mūsdienu sabiedrībā. Viņa darbiem gandrīz vienmēr ir stāstījuma raksturs, un tie bieži vēsta par aizraujošām vai kaitinošām situācijām. Par vienu no viņa galvenajām tēmām ir kļuvusi mākslas pasaules skarbā realitāte, bet par galveno varoni – pats mākslinieks. Ar melno humoru piepildītās ainas dekonstruē profesionālās mākslas pasaules tēlu kā kaut ko elitāru un krāšņu.

16. maijs – 8. jūnijs

Izstāde Krācēm ir darba laiki

Mākslas centrs Zuzeum, Lāčplēša iela 101

Izstādē būs aplūkojami vizuālās mākslas starpdisciplinārās specializācijas MA POST 8 mākslinieku darbi.  POST ir starpdisciplināra specializēta mākslas maģistra programma Latvijas Mākslas akadēmijā, kurā mākslas studijas tiek skatītas plašākā kontekstā. Programmā ir iespējams izzināt un pārbaudīt, kā mūsdienās iespējams studēt mākslu, vienlaikus atrodoties Austrumeiropā un Ziemeļeiropā –  reģionā ar mainīgām robežām, mainīgu vidi un bagātu pieredzi globālu ideoloģiju piespiedu lietošanā un to sagrūšanā. POST ir uztverama kā atvērta studiju telpa dažādām idejām un eksperimentiem, zigzagā pārvietojoties starp praksi un teoriju.

10. maijs – 26. maijs

Aleksandra Štrāla portretu izstāde Savējie

Jāņa Akuratera muzejs, Ojāra Vācieša iela 6a

Izstādē Savējie Jāņa Akuratera muzejā būs redzami Aleksandra Štrāla pašportreti, brāļa Kārļa Štrāla, Edvarta Virzas, Jāņa Jaunsudrabiņa, Jāņa Akuratera, Kārļa Jēkabsona u. c. portreti.

8. maijs – 29. jūnijs

Dziesmu svētku ierakstiem veltīta izstāde SAN Dziesmusvētki

Rakstniecības un mūzikas muzejs, Pulka iela 8

2023. gada decembrī apritēja 120 gadi kopš klajā nākušas pirmās latviešu skaņu plates. Skaņu ierakstīšanas tehnoloģijas mūs spēj aizvest kādā pagātnes nogrieznī, kas nolaupīts aizmirstībai. Kā stropā san tūkstošiem bišu, tā dziesmu un deju svētkos san un skan tūkstošiem balsu, tūkstošiem deju soļu – mūsu Latvijas sirds bagātība, kuras liecības nākotnei glabā arī skaņu ieraksti.

10. maijs – 27. septembris

Andreja Ko personālizstāde Strazda maltīte saulainā dārzā

Galerija Tifāna, Jāņa iela 16

Izstāde Strazda maltīte saulainā dārzā parāda vien nelielu daļu no 160 gleznu sērijas, kas tapušas pēdējos divos gados. Savu jauno kluso dabu ciklu Andrejs Ko veltījis siltiem vasaras vakariem un rīta saules gaismai, kas slīd gar sienu un priekšmetu nelīdzeniem izliekumiem, slēpjas koku lapās un pamazām izšķīst maigos pustoņos kaut kur uz ēnas robežas. Vecā tējkanna, sudraba karotīte, ogas un augļi – tos, šķiet, kāds ir aizmirsis vai tīšām atstājis dārzā par prieku izsalkušiem putniem.

17. maijs – 24. maijs

Panku karalienes Vivjenas Vestvudas tērpi Rīgā

Modes muzejs, Grēcinieku iela 24

Modes muzejā būs apskatāma īpaši gaidīta izstāde Vivienne Westwood: Personiska tērpu un aksesuāru kolekcija , kas tapusi sadarbībā ar privātu kolekcionāru no Lielbritānijas. Pirmo reizi Rīgā būs iespēja redzēt izcilās britu dizaineres radītos tērpus un aksesuārus.

18. maijs – 31. oktobris

Gors izsludina izstāžu projektu konkursu 2025. gadam

Latgales vēstniecība Gors, Pils iela 4, Rēzekne

Latgales vēstniecība Gors izsludina izstāžu projektu konkursu Gors Mākslas galerijā 2025. gadā skatāmajām izstādēm. Projektu konkursā aicināti piedalīties gan mākslinieki, gan izstāžu kuratori vizuālās mākslas, dekoratīvi lietišķās mākslas un dizaina jomā, piedāvājot grupu vai personālizstādes, kuratora veidotas u. c. izstādes. Pieteikumi konkursā tiek pieņemti līdz šī gada 3. jūnijam.

5. maijs – 3. jūnijs

Izstāde Saderīgi pāri

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Palasta iela 4

«Izstādē aplūkojamas muzeja krājumā izsenis glabātas relikvijas, vērtīgi jaunieguvumi, nesen restaurēti priekšmeti. Aplūkojami tādi portreti, kas ir labi pazīstami Latvijas mākslas vēsturē un arī tādi, kas iepriekš nav ne izstādīti, ne arī kā citādi demonstrēti plašākai publikai,» tā izstādes kuratore Inga Karlštrēma

10. maijs – 19. novembris

Izstāde Mūsdienu fotogrāfijas vēstures I

Galerija ISSP, Marijas 13, k. 3, Berga bazārs

Mūsdienu fotogrāfijas vēstures I uzsāk divu izstāžu ciklu ISSP Galerijā, kurā atspoguļotas vairāku mākslinieku versijas un interpretācijas par vietējās fotogrāfijas vēstures rakstīšanas procesiem. Kā vienlaikus aizpildīt padziļinātas vēstures vakuumu un kritiski pārskatīt līdzšinējos naratīvus? Jaunie darbi radīti, atsaucoties uz un veidojot dialogu ar dažādu vēsturisko periodu fotogrāfiem un fenomeniem, kā arī sadarbojoties ar attiecīgo tēmu pētniekiem.

17. maijs – 27. jūnijs