Rīgā +16 °C
Svētdiena, 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita

Klāt Baltijas čempionāta šosejas riteņbraukšanā kulminācija

Svētdien Kuldīgā norisināsies Baltijas čempionāta šosejas riteņbraukšanā kulminācija – dāmu un elites vīru grupas braucienu sacensības. Abus braucienos būs iespējams vērot Latvijas vadošajā sporta TV kanālā TV4 un portālā Sportacentrs.com. Pārraides komentēs leģendārā Latvijas riteņbraukšanas balss Indulis Caucis un sporta žurnālists Jānis Celmiņš.

Smiltenes novada Vidzemē sestdien vairāk nekā 500 dalībnieku startēja vienās no Latvijas slavenākajām riteņbraukšanas sacensībām Smiltenes kauss. Prestižajā Dako Ziemeļvidzeme sporta braucienā uzvaras laurus plūca Lietuvas U23 čempions Aivaras Mikutis (Ampler – Tartu 2024). Tikmēr Latvijas čempiona titulus U14 vecuma grupās izcīnīja RRS sportisti – Helvijs Kancers un Ieva Jurēviča.

Populārais Vienības velobrauciens ticis pie jauna ģenerālsponsora

Mūsu valsts gada lielākie velo svētki – 32. Latvijas Riteņbraucēju Vienības brauciens – no šī gada tiek nosaukts pašmāju spēcīgā zīmola – Elektrum – vārdā. Vērienīgais pasākums, kurā piedalīties var ikviens aktīvās atpūtas cienītājs, norisināsies 4. septembrī Siguldā, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Smiltenes kausā startēs pasaules junioru čempionāta medaļnieks Mihkels

Jau šīs nedēļas sestdienā, 4. jūnijā, Smiltenes novada Vidzemē norisināsies vienas no vērienīgākajām riteņbraukšanas sacensībām mūsu valstī – Smiltenes kauss. Dalību tajās apstiprinājuši visi trīs atjaunotā Smiltenes kausa uzvarētāji – Artis Roze, Māris Bogdanovičs un Andris Vosekalns. Tikmēr konkurenci piedos pērnā gada pasaules junioru čempionāta bronzas medaļnieks Madis Mihkels un Eiropas spēļu sudraba medaļnieks Alo Jakins, vēsta rīkotāji.

Sākas Tour of Estonia velobrauciens; Latviju pārstāvēs deviņi riteņbraucēji

Ceturtdienas pievakarē ar Tallinā ar 3,7 kilometru garo prologu startēs Baltijas valstīs prestižākais šosejas velobrauciens – Tour of Estonia (UCI 2.1 kategorija). Vīriešu sacensībās uz starta redzēsim deviņus Latvijas riteņbraucējus, tostarp mūsu nacionālo izlasi. Trīs Latvijas komandas piedalīsies sieviešu Tour of Estonia viendienu sacensībās. Sacensību tiešraide Latvijas Riteņraukšanas federācijas Facebook lapā.

Treimanis uzvar lietainajā Latvijas kausa BMX 2. posmā

Aizvadītās nedēļas nogalē Valmieras novadā esošajā Avotu BMX trasē aizvadīts Latvijas kausa otrais posms BMX riteņbraukšanā, pulcējot rekordlielu dalībnieku skaitu. Pro Open grupā vīriem uzvaras laurus plūca mājinieks Mārtiņš Emīls Treimanis.

Sestdien Ogres novada Ķeipenē sekmīgi aizvadīts Latvijas valsts mežu MTB maratona sezonas otrais posms. Toyota Gravel distancēs uzvaru sēriju turpināja Uldis Ālītis un Renāte Rodionova. Tikmēr Lielbāta MTB braucienā nepārspēti izrādījās Krišjānis Ratiniks un Anita Antone, vēsta rīkotāji.

Treimaņa audzēkņi Kibare un Langmanis turpina gūt uzvaras Eiropas kausā BMX

Latvijas titulētā BMX sportista, šobrīd trenera Edžus Treimaņa audzēkņi no BMX Rīga/ RRS izcīnīja divas uzvaras UEC Eiropas kausa BMX riteņbraukšanā astotā posma sacensībās Vācijas pilsētā Štutgartē. B15 – 16 grupā triumfs Edgaram Langmanim, kamēr šajā pat vecumā meitenēm otro dienu pēc kārtas nepārspēta palika Paula Kibare. Bērnu un amatieru grupās latviešiem vēl trīs godalgas, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Ar jaunu dalībnieku rekordu Mārupē sākusies Latvijas kausa sezona BMX

Aizvadītās nedēļas nogalē Mārupes kluba mājas trasē norisinājās Latvijas kausa pirmais posms BMX riteņbraukšanā. Sacensībās startēja 425 dalībnieki, kas ir jauns braucēju rekords Latvijas sacensībās. Pro Open grupā notikumiem bagātā cīņā uzvaras laurus plūca valsts čempions Rinalds Jānis Kārkliņš, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

LVM MTB maratons sākas ar Ālīša uzvaru

Ar Latvijas riteņbraukšanas klasiku, posmu no Cēsīm līdz Valmierai, startējusi 2022. gada Latvijas valsts mežu MTB maratona sezona. Jaunajā Toyota Gravel distancē pirmās četras vieta aizņēma DTG – MySport vienība ar Uldi Ālīti priekšgalā. Tikmēr Lielbāta MTB distancē spraigā finiša spurtā nepārspēts palika Krišjānis Jansons-Ratiniks, vēsta rīkotāji.

Latvijas BMX sportistiem piecas godalgas UEC Eiropas kausa 4. posmā

Pirmdien Beļģijas pilsētā Zolderā aizvadīts UEC Eiropas kausa BMX riteņbraukšanā ceturtais posms “challange” grupu sportistiem. Latvijas braucēji kopumā izcīnīja piecas godalgas. G15/16 meiteņu grupā otro vietu izcīnīja Paula Kibare, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Blūms Pasaules kausa sezonu XCO krosā iesāk ar 26. vietu; uzvar Šurters

Svētdien Brazīlijā ar pasaules čempiona Nino Šurtera uzvaru dramatiskā finiša spurtā aizvadīts Pasaules kausa pirmais posms kalnu riteņbraukšanā (MTB) Olimpiskā krosa (XCO) disciplīnā. Latvijas čempions Mārtiņš Blūms 92 dalībnieku konkurencē izcīnīja 26. vietu, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Kvjato par mata tiesu uzvar Amstel Gold Race; Skujiņam 28. vieta

Svētdien Nīderlandē aizvadīts Amstel Gold Race velobrauciens, kurā uzvaru svinēja Polijas riteņbraucējs Mihals Kvjatkovskis, kurš par mata tiesu apsteidza francūzi Benuā Konfruā. No trīs Latvijas braucējiem finišā visaugstāk Toms Skujiņš, kurš ieņēma 28. vietu, bet Emīls Liepiņš iesaistījās dienas atrāvienā, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Blūms Brazīlijā uzsāk jauno Pasaules kausa sezonu MTB XCO krosā

Piektdienas vakarā 22:45 pēc Latvijas laika Brazīlijas pilsētā Petropolisā ar saīsinātās distances (XCS) sacensībām vīru elitē startē 2022. gada Pasaules kausa sezona kalnu riteņbraukšanā (MTB) Olimpiskajā krosā (XCO). Latviju pirmajā posmā pārstāvēs cēsnieks Mārtiņš Blūms (CST PostNL), kurš kvalificējies gan XCS, gan arī svētdien gaidāmajām XCO krosa sacensībām.

Van der Pūls iztur Pogačara tempu kāpumos, triumfējot Flandrijā

Svētdien Beļģijā ar nīderlandieša Metjū van der Pūla uzvaru noslēdzies pasaules slavenais Tour des Flanders velobrauciens. Dramatiskā finiša spurtā vien ar ceturto vietu nācās samierināties Tadejam Pogačaram, kurš bija jaudīgākais smagākajos bruģa kāpumos. No Toma Skujiņa pārstāvētās Trek – Segafredo visaugstāk finišēja Mads Pedersens, kuram astotā vieta.

48 Latvijas BMX braucēji Veronā uzsāks jauno Eiropas kausa sezonu

Šīs nedēļas nogalē Itālijas pilsētā Veronā norisināsies UEC Eiropas kausa BMX riteņbraukšanā pirmais un otrais posms. Abiem posmiem pieteikušies arī kopumā 48 Latvijas BMX sportisti, kas startēs junioru, jaunatnes un amatieru grupās, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Krasts izcīna kalnu karaļa kreklu Olimpijas tūrē; Ansons otrais Francijā

Svētdien Nīderlandē noslēdzās Olimpijas daudzdienu velobrauciens (UCI2. kategorija), kura kopvērtējumā no trim latviešiem visaugstāk ierindojās Mārtiņš Pluto, ieņemot 26. Pozīciju. Alekss Krasts, debitējot Ampler Development komandas sastāvā, ieguva kalna karaļa kreklu. Francijas kausa sacensībās augsto otro vietu sestdien izcīnīja Kristers Ansons.

Neilands izcīna 21. vietu velobraucienā Milāna – Sanremo; uzvar Mohoričs

Sestdien ar Slovēnijas čempiona Mateja Mohoriča uzvaru Itālijā aizvadīts pasaulē garākais UCI līmeņa viendienu velobrauciens Milāna – Sanremo. No Latvijas sportistiem līderu grupā līdz pēdējiem kilometriem bija Krists Neilands, kurš izcīnīja 21. vietu, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Liepiņš vareni cīnās ar superzvaigznēm, ieņemot piekto vietu UAE tūres ievadā

Svētdien lieliski prestižo pasaules tūres daudzdienu velobraucienu UAE tour uzsācis Latvijas izlases un Trek – Segafredo komandas riteņbraucējs Emīls Liepiņš, kurš lielās grupas finiša spurtā izcīnīja piekto vietu, piekāpjoties tikai četrām pasaules sprinta superzvaigzēm. Aiz Liepiņa palika tādi skaļu vārdi kā Paskāls Akermans, Marks Kavendišs un Arno Demārs, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Skujiņam augstā devītā vieta Besēžas velobrauciena kopvērtējumā

Svētdien UCI līmeņa startus aizvadījuši četri Latvijas riteņbraucēji. Toms Skujiņš Francijā sasniedza 24. rezultātu Etoile de Bessèges solo braucienā, bet kopvērtējumā izcīnīja augsto devīto vietu. Krists Neilands tikmēr ieņēma 28. vietu Valensijas tūres noslēdzošajā posmā, kamēr Lijai Laizānei Vuelta CV Feminas sacensībās 68. pozīcija, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.