Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

"Mēs nevaram pateikt priekšā, par ko balsot pašvaldību vēlēšanās, taču, parādot objektīvu ainu, palīdzēt noformulēt viedokli ir mūsu pienākums," saka laikraksta Diena galvenais redaktors Gatis Madžiņš. "Neesot darbā, nav iespējams pildīt to, pateicoties kam ir gūtas vēlētāju balsis. Un atsevišķi gadījumi patiešām ir kliedzoši." Apmeklējumametrā vien pāris klikšķu attālumā pieejama Dienas autoru Sabīnes Bērziņas un Ineses Liepiņas apkopotā informācija par ikvienas Latvijas pašvaldības deputātu. 119 pašvaldības, 1847 deputāti. Par katru no viņiem Apmeklējumametram būs, ko teikt. 


AutoriRolands Krumbergs, Sabīne Bērziņa, Inese Liepiņa, Kaspars Salenieks

Par datu apkopošanu paldies arī Kārlim Ieviņam, Maijai Obrumānei, Reinim Znotiņam, Dāvim Ābolam, Kristapam Neimanim, Sergejam Cibulim, Jānim Ažēnam, Helēnai Zvirbulei, Ģirtam Krumbergam, Sandijam Liepiņam.

Rakstā Domnieki darbā neparādās gadiem TOP 10 iekļuvuši tikai deputāti, kas amatā pabija pilnu laika posmu no 2013.gada jūlija līdz 2016.gada novembrim. Apmeklējumametrā parādās arī deputāti, kuri savas pilnavaras pārtrauca ātrāk, bet kavēto sēžu rādītājs ir augstāks. Diena uzskatīja, ka nebūtu godīgi TOP 10 kā simtprocentīgu sēžu kavētāju iekļaut kādu, kura pilnvaras ilga, piemēram, tikai divas sēdes, lai gan abas no tām deputāts neapmeklēja.

*Informācija apkopota no pašvaldību mājaslapās publicētajiem un Dienai pēc pieprasījuma iesūtītajiem materiāliem. Tās patiesums atkarīgs no datu sniedzēja.

Datus drīkst pārpublicēt tikai ar atsauci uz portālu Diena.lv

 

Domnieki darbībā