11. decembris, 2021

Magnuss Karlsens nosargā pasaules šaha čempiona kroni © DIENA

Piektdien, 10. decembrī Dubaijā notiekošajā pasaules šaha čempionāta mačā, uzvarot 11. partijā, savu pasaules šaha čempiona titulu ceturto reizi pēc kārtas aizstāvēja Magnuss Karlsens no Norvēģijas. Kroni Karlsenam neviens nepasniedza, bet par uzvaru norvēģim pieškirti 1,2 miljoni eiro un šaha čempiona kauss.

Elvja un Matīsa talantu pulētājs Menijs Legasī © DIENA

Vīrs, kurš paliek aizkadrā. Tāds ir Menijs Legasī - vārtsargu treneris Nacionālās Hokeja līgas (NHL) klubā Kolumbusas Blue Jackets. Pats kā vārtsargs viņš savulaik kopā ar Detroitas Red Wings izcīnīja Stenlija kausu, stājās aci pret aci ar Artūru Irbi, bet šobrīd kanādieša tiešā atbildība ir Elvis Merzļikins, kurš izaudzis par vienu no hokeja Mekas labākajiem vārtsargiem, turklāt pirms dažiem gadiem tieši Legasī parūpējās, lai Blue Jackets sistēmā ienāktu vēl viens latviešu talants Matīss Kivlenieks.

Ķibermanim 8. vieta četriniekos Vinterbergā; Cipulim sudrabs EK posmā Siguldā

Pilota Oskara Ķibermaņa pilotētais četrinieks sestdien Vinterbergā izcīnīja astoto vietu Pasaules kausa posmā bobslejā, bet Dāvis Kaufmanis ar kritienu ieņēma 25.vietu. Tikmēr Emīls Cipulis ar stūmēju Arni Bebrišu sestdien Siguldā ierindojās otrajā vietā Eiropas kausa bobslejā piektajā posmā, bet Jēkabs Kalenda ar Regnāru Kirejevu finišēja 13.vietā.

Bots/Plūme izcīna bronzu PK posmā Altenbergā; Šici piektie

Latvijas kamaniņu braucēji Mārtiņš Bots/Roberts Plūme sestdien Altenbergas trasē Vācijā ceturtajā Pasaules kausa posmā izcīnīja trešo vietu, bet otrs Latvijas duets Juris un Andris Šici ierindojās piektajā vietā.